31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: V Českém Švýcarsku cestujete časem

Když už poměry ve zdejší politické džungli dosáhnou těch nejabsurdnějších stupňů, není nad to prchnout co nejdál, aby si člověk vyčistil hlavu. A když na vzdálené Švýcarsko chybí čas i kapitál, vezmete zavděk i podstatně bližším Českým Švýcarskem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Novák 20.7.2019 14:13

Opravdu výstižné.

A to se ještě autor nepokusil do ČS přicestovat parníkem, jedinou související, dnes už bývalou, turistickou atrakcí přilehlého statutárního města Děčín. (To není chyba. Tak funguje místní statuární čeština.)

Nicméně, retro je dnes v módě.

F. Doušek 20.7.2019 14:12

Kuňa Jelínek, ta vaše výtka ke zrušenému

domovu míří do vlastních socialisticko-demokratických řad.

Vždyť hejtmanství vedla Vaňhová a vystřídal jí komunista.

Za to vás Hamáček nepochválí.

M. Hoblík 20.7.2019 8:17

Když se mu tam nelíbí,

Když se mu tam nelíbí, tak proč tam leze? Ať jde do Dolomit, tam USB v lavičce nenajde. A nám se trpaslíci liíbí; je to naše kultura. Už od dob Havla!

V. Heidlerová 20.7.2019 9:29

Re: Když se mu tam nelíbí,

Pane Hoblíku, vy nemáte všech 5 pohromadě. Aby někdo mohl něco ohodnotit, je nejlépe si to očíhnout vlastním živým prožitkem, pak může posuzovat. Proč omezujete svobodu jedince a nutíte ho cestovat jinam, než člověk chce? Přesně to mi řekli komunisti při prověrkách v r. 1969, abych lezla na západ, když se mi tu nelíbí, ale pustit mne tam, to jaksi nešlo. Jestli se Vám líbí prostor osázený trpaslíky, nakupte jich větší množství a třeba mezi nimi i spěte, vy duchovní velikáne! Když budete sedět pořád u PC, tak se taky scvrknete, duchem už trpaslík jste. A mluvte za sebe - trpaslíci nejsou moje kultura, dokonce ne národní. Mluvte výhradně za sebe.

S. Rehulka 20.7.2019 9:57

Re: Když se mu tam nelíbí,

Zdravím paní Heidlerová ! To byl od soudruha Hoblíka jenom pokus o "intelektuální" vtip s narážkou na vkus návštěvníků z BRD !