19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Už zas „ztroskotanci a samozvanci“?

Po vydání textu Charty 77 se v Rudém právu objevila stať „Ztroskotanci a samozvanci“. Na tento článek jsem si automaticky vzpomněl, když jsem uviděl nadpis komentáře Jiřího Pehe na novinky.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 3.11.2018 8:30

A co rozvířil Piťha?

Církev svatá je posedlá koncentračními a vyhlazovacími tábory. Včera jsem byl u sv. Jakuba na Starém městě poslechnout si Mozartovo Requiem. Stařičký farář v kázání tvrdil, že Jan psal svoji Apokalypsu v KONCENRAČNÍM A VYHLAZOVACÍM táboře na ostrově Pathmos.

F. Houžňák 3.11.2018 9:53

Kdoví,

jak jste to kázání zmotal a teď nám to budete předkládat jako fakt. A nebo jste tam vůbec nebyl a jenom tak plácáte.

D. Stirský 3.11.2018 10:43

Re: Kdoví,

V 18.00, svatojakubský sbor. Nic jsem nepomotal.

D. Bystriansky 3.11.2018 12:11

Re: Kdoví,

Nevím, nevím, když váš guru obama pomotal a přejmenoval německé koncentrační tábory na polské.., čeho jste ještě schopní.

V. Církva 3.11.2018 13:54

Re: Kdoví,

Taky se mi zdá, že Stirský občas po Goeblesovsku vědomně lže. Už jednou psal nějaký nepravděpodobný nesmysl o známých křesťanech. Je zajímavé že se s něčím takovým stále setkává. Chodím do kostela víc než 2 krát do týdne a nikde jsem podobné kraviny v kázání nezaslechl. Ještě tak by že by šlo o nějakou nadsázku kterou pan Štirský nedokáže pochopit, ale myslím, že nás mystifikuje záměrně.

Pokud ne, musí být v nějaké bublině nemocných lidí.

D. Bystriansky 3.11.2018 18:11

Re: Kdoví,

Do kostela nechodím, přesto vím, že světská moc se snaží od věků podřídit si Kostel. Jindřich VIII. to vyřešil jedním vrzem, prohlásil se hlavou církve a její majetek ukradl a rozdal. Francie s její revolucí je taky toho příkladem, no a o komunistech snad nemá cenu ani mluvit. Přesto ten Kostel po staletí odolává a nechce se nechat ovládat a podřídit. Samozřejmě vždy se našli jedinci, co podlehli, nebo se nechali koupit, příčiny byly různé, leč ta Instituce pořád trvá a má co říct a čím přispět světu, dokud si uchová zdravé jádro.

To nejen marxistům vadí a narušuje jejich plány s výchovou nového člověka a společenství. Člověk v našem prostoru není tabula rasa, je do něj po staletí přes křesťanství vyryto jak má žít, v souladu s čím a s kým. Tohle se nedá žádnými Manifesty změnit ani přehlasovat, když většina lidí má větší respekt ze zákona božího a přirozeného než pozitivního. Ono ty boží zákony se transformovaly do přirozeného práva. Proto ten útok na Kostel a rodinu, nejde o nic jiného, než pokus o převzetí rozhodujícího vlivu nad výchovou mladých a nových generací.

P. Szirotný 3.11.2018 19:13

Re: A co rozvířil Piťha?

Církev svatá je "posedlá koncentračními a vyhlazovacími tábory." I kdyby tomu tak bylo, tyto tábory rozhodně zřídili jiní, kteří s církví nemají nic společného. A kdybyste v některém z těch táborů byl ... no alespoň týden, jistě byste tu tak blbý příspěvek neutrousil.

D. Stirský 3.11.2018 8:17

Pomatený Bartoň pořád nechce pochopit,

že Halík nesouhlasí především s tím, že: Kázání obsahovalo řadu panikářských a velmi přehnaných ba smyšlených informací a že bylo proneseno v katedrále na sv. Václava. Pokud jde o úmluvu, Halík několikráte prohlásil, že o ní diskutovat lze, ovšem kultivovaně a s užitím racionálních argumentů a pravdivých informací. To, že se svět díky počítačům a internetu a sociálním sítím dramaticky změnil, by mělo být jasné snad každému narozenému v dříve než v 80. letech. Je to změna desetkráte dramatičtější než parní stroj. Jeho model dostávala děcka jako dárek a na vlastní oči se mohli přesvědčit, jak funguje. To, že teď napíšu e-mail či SMS a za minutu si ji přečte známý v Kanadě, nelze názorně předvésti jen nějakým motýlkem.

M. Zikmund 3.11.2018 8:59

Re: Pomatený Bartoň pořád nechce pochopit,

Jaksi jste si v rámci té dramatické technologické revoluce (kdy si váš známý v Kanadě přečte za minutu váš mail) nevšiml, že autor nepíše o panu Halíkovi, ale článku jistého pana Pehe... Asi tu rychlost techlologické revoluce nestíháte. Ale hlavně, že je pan Bartoň pomatený, že? Běžte si hrát s modýlkem.

P. Lenc 3.11.2018 9:04

Re: Pomatený Bartoň pořád nechce pochopit,

To nic, to je jen Stirský...

D. Bystriansky 3.11.2018 11:36

Re: Pomatený Bartoň pořád nechce pochopit,

Již v padesátých letech jsem na vlastní oči viděl jak funguje telefon. Známého v Kanadě jsem neměl, tak jsem mu nevolal.:-)))

V. Braun 3.11.2018 7:19

Rudoprávní komunista Jan Bartoň

Nevím, proč se člověk používající termín "rudoprávní komunisté" pozastavuje nad termínem "ideový trosečník", vždyť je to stejné ale spíše horší jednání. Termín ideový trosečník byl totiž použit jako reakce na konkrétní prohlášení konkrétního člověka zatímco p.Bartoň použil termín rudoprávní komunisté obecně na blíže neurčenou skupinu, tedy stejně jako Rudé právo samozvance a ztroskotance.

V. Čermák 3.11.2018 11:17

Re: Rudoprávní komunista Jan Bartoň

Inu, hájíte Pehehe, ale Blbě....

V. Braun 3.11.2018 17:40

Re: Rudoprávní komunista Jan Bartoň

Inu, pozastavuji se jen nad pokrytectvím pana Bartoně, který u jiných kritizuje to, co sám dělá.

L. Popovský 3.11.2018 6:34

Před mnoha lety jsem chodil na Aktuálně.cz. Přestal jsem tam chodit kvůli tomu, že ni z těch komentářů pánů Fendrycha a Lipolda bylo zle.

Tenhle Pehe, to je panečku taky aktivista...

Děkuji Vám, pane Bartoni za to, že píšete.

J. Kanioková 3.11.2018 18:12

Přesně, já taktéž.

Aktuálně je stopro P&L, eurohujerské. Fendrych, Pehe, J. Urban apod., to je na infarkt.