27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Třicet let v džungli

Před třiceti lety Češi a Slováci vypověděli poslušnost tupému režimu, který na konci šedesátých let nastolily sovětské tanky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 14.11.2019 15:19

Srovnáváte nesrovnatelné.

Ś. Svobodová 14.11.2019 12:33

Mně to připomíná spíš cestu ze ZOO do džungle a z džungle do rezervace přísně chráněného druhu.

V. Petr 14.11.2019 11:40

Zbožštění menšin je nedemokratické a zhovadilé. V současnosti jsou to menšiny, které pomocí "nezávislých" soudů za podpory Bruselu terorizují a ožebračují většinu!

R. Dubravský 14.11.2019 9:35

"socialismus na železnici o kterém se komunistům před sametem ani nezdálo"

Hm, co takhle dělnické a studentské jízdenky?

Z. Rychlý 14.11.2019 9:19

Mám ke zmíněnému Klausovu výčtu pár poznámek.

Státní suverenita: Jaký je ve výsledku rozdíl mezi bolševickou suverenitou halasně vyhlašovanou a ve skutečnosti neexistující a suverenitou menšiny proti většině, kde většina naprosto nehodlá přihlédnout k požadavkům menšiny? Kvalita demokracie se pozná právě na chování většiny k menšině. V EU je zvykem naznačit: Propásli jste příležitost držet hubu.

Tržní ekonomika. Cituji: (V Česku zapustila kořeny, ačkoli trh deformují evropské i české dotace. Vládní politici se za ně derou, živí je penězi, které berou z daní. Důsledkem je, že leckdy v konkurenčním boji nezvítězí ten, kdo má nejlepší nabídku, ale ten, kdo urve nejvíc dotací.) Naprostá pravda.

Cituji: (Česká vláda se přitom staví proti plánům Evropské komise na rušení dotací tučných agrokomplexů a krácení fondů soudržnosti.) Tak o tom nemám informace a moc tomu nevěřím. A ptám se: kdo je tím vinen? To se domníváte, že závisláci s absťákem budou proti drogám? Proč to došlo pod vedením EU tak daleko, že bez dotací se vše ihned zhroutí?

Demokracie, svoboda, lidská práva, ekonomická svoboda - vše je sice s chybami, ale na vysoké úrovni. Vybrali jsme si nejistý leč svobodný život v ekonomické džungli proti jistotám kriminálu? Ano, souhlasím a jsem tomu rád stejně jako autor. Ale nevidím důvodu EU džungli tleskat a zakazovat si její korekci deregulací, decentralizací a rušením dotací..

J. Nevrkla 14.11.2019 8:30

Přesně tak se to vyvíjí.

R. Langer 14.11.2019 5:44

Dobrý postřeh. Pořád čím dál tím víc musím myslet na to, že si na tom "západě" snad doopravdy neuvědomují, že to Orwell nepsal jako návod...

O. Zuckerová 14.11.2019 1:33

Ze zoo přes džungli do Farmy zvířat...!