6.6.2020 | Svátek má Norbert


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 8.4.2020 21:57

Teď jsem četl na idnesu, že Rusáci chtějí podle nějakého jejich zákona trestně stíhat naše občany za zhanobní pomníku jejich svatého největšího a nejúžasnějšího vítězství a nikdy jinak. Víc už se snad odkopat nemohli. Nejen že přiznali, že se od dob soudruha Stalina nic až tak moc nezměnilo, jednak že naši zemi pořád považují za svou právoplatnou válečnou kořist a podřízenou gubernii. Už jen chybí, aby sem zase poslali tanky a sjednali jejich bolševickou spravedlnost. Ještě že mezi Ruskem a naší zemi leží Ukrajina, která se s ním nekamarádí.

P. Han 9.4.2020 0:20

To jsem nějak nepochopil. Rusáci chtějí trestně stíhat naše občany za to, že odvezli do depozitáře sochu, kterou zhotovil náš občan Zdeněk Krybus a byla umístěna na našem území. Ta socha byla přitom nabídnuta ruské ambasádě, která ji odmítla, přestože má na svém pozemku místa dost, kam by se vešel nejen Koněv, ale i vzlykající Semelová. Tak nevím. Kdybych měl doma matrjošku a rozhodl bych se ji přemístit z obýváku do komory, mohl bych se také těšit na žalobu?

J. Western 9.4.2020 3:39

P. Han

Souhlas !!!!!

J. Western 9.4.2020 3:38

Neni divu kdyz jim nahrava nas lhar na hrade a I castecne Klaus Ml. I starsi

i pořád považují za svou právoplatnou válečnou kořist a podřízenou gubernii

At me nekdo rekne ze jsem nenapsal pravdu?

J. John 8.4.2020 20:20

Socha Koněva byla symbolem osvobození jen pro naprosté prosťáčky. Ve skutečnosti to byla ukázka zbabělosti a řiťolezectví normalizačních mocipánů (byla postavena 35 let po osvobození). Jejím odstraněním se zapomene na kus našich dějin i na to, co symbolizovala. Národ, který zapomene na své dějiny si je musí většinou zopakovat. Zmizela připomínka jedné diktatury a lidé si ani neuvědomili, že se změnily jen kulisy. Rudé pozadí se změnilo na modrou, zlaté hvězdy zůstaly.

P.S. Před rokem a půl starosta Kolář nechal za 918 000 Kč připevnit na sokl bronzové tabule s informacemi o Koněvovi. Vyhodil tak skoro milion z obecní kasy. Diví se ještě někdo, že v Praze 6 chybí peníze na potřebné projekty?

J. Vintr 8.4.2020 22:43

S těmi tabulemi ho nepochybně někdo natáhl, protože musely být tak desetkrát předražené. Nebo se s někým podělil ...

M. Pivoda 8.4.2020 19:50

Mlhovina Koňská hlava je důležitější, než pomník Koněva.

Zpráva z 1. Apríla 2020:

Obří radioteleskopy nepřetržitě naslouchající zvukům kosmu v druhé polovině března zachytily nezvykle pravidelný signál z oblasti kolem hvězdy Alnitak v mlhovině Koňská hlava. Při rozboru signálu vychází najevo, že se v něm nachází šifrovaná zpráva, kterou musela vyslat inteligentní civilizace na pokročilé technologické úrovni.

https://enigmaplus.cz/vedci-nasa-navazali-spojeni-s-neznamou-civilizaci-ze-vzdaleneho-vesmiru/

J. Kraus 8.4.2020 17:04

Bylo by možné přidat pár poznámek a připojit se, sám rozčilen, k rozčilenému houfu. Ale ti, kteří by hnali převraceče dějin svinským krokem, již dávno nejsou mezi námi. Je lépe držet jejich prapor v důstojném klidu a osamění. Zůstane ze všeho toho diskutování jen nepříjemná pachuť a o to, o vyvolání negace, snad některým jde. Doba covidová ukazuje nám ostrou hranici mezi lidmi konstruktivními a vlídnými a lidmi rozvracejími.

To takové mladé holky vyvolávají pocity úplně jiné, zvlášť když ještě umějí pěkně zpívat, třeba i v pětihlasu, když jsou veselé a vtipné, jindy až dojemné. Navíc si posluchač a divák výborně procvičí ruštinu. Ano, dokonce jim může i napsat dopis v azbuce, že objednává všechna jejich CD. A do toho dopisu, trochu, ale ne příliš dlouhého, nenápadně vsunout i to, že kromě radosti a pohody dávají nám, některým Slovanům na západě, i naději.

P. Han 9.4.2020 0:10

Naději k čemu, západní Slovane, pro Peruna?

M. Krátký 8.4.2020 15:49

Rudá armáda stála na východním okraji Varšavy několik týdnů než Hitler to Varšavské povstání utopil v krvi a spojencům Stalin nepovolil po shození zásob a zbraní v zmordované Varšavě aby mohli přistávat na území CCCP a doplnit palivo a vrátit se na západ - prostě lidumilné počínání Rudé armády v reálu - hezký den

P. Burda 8.4.2020 18:07

Před Prahou taky čekali. Jenže jim v tom čekání udělal zmatek nějaký Vlasov - a Pražanům pomohl.

Oni totiž sovětští i naši komunisté věděli, že ti, co neváhali povstat proti Hitlerovi, by povstali i proti diktátoru Džugašvilimu. Tak je nechali napospas Hitlerovským hordám, aby měli sami klid.

Ale na Rudoarmějce bych se tak špatně nedíval. Ti kluci bojovali, protože cítili zlo v nacistech - a hrůzu z popravčích NKVD v týlu.To ti v týlu byli špatní.

M. Fleishman 8.4.2020 14:37

Kdybychom byli všichni jako zastupitelé pro Prahu 6 nebylo by problémů s Ano, KSČM, Okamůrou, Zemanem a jim podobným.

M. Panter 8.4.2020 15:52

A koho by pak měli za nepřítele ? Příteli - stádu je vždy nutno vnutit nepřítele . Komouši to dělali rovněž a současná pravdoláska je v lživé propagandě jejich věrným zákazníkům pokračovatelem...

P. Burda 8.4.2020 18:31

Nepřítele potřebuje ten, kdo úmyslně lže.

V. Braun 8.4.2020 23:17

Stádu je třeba vnutit nepřítele - konečně jste mi vysvětlil, proč Zeman přišel s pražskou kavárnou.

J. Western 9.4.2020 3:43

M. Fleishman souhlas

F. Navrátil 8.4.2020 14:14

Jsem zastáncem co nejširší samosprávy a současně odpovědnosti měst a obcí. A současně zavedením institutu referenda, aby mohli sami občané rozhodovat o zásadních otázkách měst a obce, kde žijí. Jestliže si přejí válku se sochami a pomníky, pak jim ji dopřejme.

V. Braun 8.4.2020 23:18

Referendum na místní úrovni je dávno zavedeno, pane Navrátile.

M. Košařová 8.4.2020 12:52

To bychom byli příliš troufalí, kdybychom chtěli, aby v německé kolonii stála socha maršála, který porazil německou armádu.

Š. Hašek 8.4.2020 13:33

Souhlas.

A byli bychom příliš příliš troufalí, kdybychom chtěli, aby dva štrasbruseláci (Hřib, Kolář) měli nějaké vědomosti v hlavě.

Jeden anarchokomunista, druhý štrasbruselslouha.

P. Burda 8.4.2020 18:32

Německou armádu po(d)razil svobodník Hitler. Koněv byl úspěšný svému i Stalinovu umu navzdory.

R. Langer 8.4.2020 12:43

Bože, už se na ty sochy a sloupy v té Praze vy*erte, koho to vlastně zajímá? :-P

K. Pavlik 8.4.2020 13:16

Bohuzel rozumne lidi by obcas melo.

Jsem materialista takze:

nevidim jedinou financni vyhodu plynouci z oddelani sochy marsala nmebo prejmenovani nejake ulice.

Vidim ekonomicke problemy z toho plynouci.

Toz tak.

V. Braun 8.4.2020 23:20

Údržba sochy stála Prahu 6 dost peněz, takže vlastně rozhodla v souladu s vaším materialistickým pravidlem.

Š. Hašek 8.4.2020 13:35

A just se na ně nevys ....

Pomník mi nějak připomíná slovo -nezapomeň- !!!

Oprašuji pečlivě starší knížky v knihovně, abych taky nezapomněl.

J. Western 9.4.2020 3:48

Hašku moc ctete komunisticke platky a oprasujete vase komunisticke pravidla Jste pruhleny jako sklo komousi

A. Stehlík 8.4.2020 12:32

V Mexico City je obrovské náměstí Plaza de Constitución, které je běžně známé jako Zócalo. Své „zócalo“ má téměř každé mexické město. Název prý pochází z německého slova der Sockel-podstavec a vznikl údajně tak, že na náměstí byla socha nějakého státníka a po jedné revoluci, kterých bylo v Mexiku mnoho, sochu odstranili a zbyl jen ten „sokl“.

J. Jirka 8.4.2020 12:07

Navrhuji vytvořit univerzální, nejlépe abstraktní sochu, kterou bude možno pojmenovávat a přejmenovávat podle libosti. Pokud bude mít omyvatelný povrch, pak by bylo možno je bez dlouhodobých následků polévat různými barvami a ty - samozřejmě za značných osobních obětí - zas umývat. Socha sama by byla umístěna uprostřed ringu, v němž by se mohly utkávat různé názorové skupiny a denně bojovat o pojmenování i aktuální barvu díla!

I. Štípek 8.4.2020 12:03

Ad Ariosto - toto je, bylo, a zřejmě bude typické: v Římě, když nastoupil nový vládce, ničily se sochy předchozích, nebo jim alespoň tesali nové vyhovující hlavy. Jsme dál než starověký Řím? Nezdá se mi. Naše dějiny jsou takové, jaké jsou, není právě teď doba reflektovat je i v těch sochách? Měli bychom mít společenskou dohodu: konkrétně u Koněva bychom se o její zrod mohli pokusit. Osvoboditel i vrah. Oddych i nové jařmo. Měnící se reflexe v průběhu let. Nechme ho stát a dobovými nápisy pro/proti tu sochu spoluvytvářejme, ale civilizovanou formou vzdálenou dvatisíce let od urážení císařských nosů. A vodvářkovské názory, jakožto legitimní, by tak musely soupeřit s jinými. A ne, že teď bude dávat najevou psychicky narušenou vítězoslávu, a kdo mu ji slušně vytkne, bude u bangů na blogu idnes trvale vyfaulován.

V. Kolman 8.4.2020 11:26

[:Přicháázejíí maršáálové, maršáálové, maršáálové:], přicháázejí - odcháázejí, jen blázen šel by spát.....