22.10.2020 | Svátek má Sabina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
krokodyl 9.1.2008 20:36

Re: Re: Též mi US levicoví intoši zejména

Jo, a melo by se zacit ve Vermontu.

Peter Strop 9.1.2008 23:53

Re: Re: Též mi US levicoví intoši zejména

Mily pasacku (podruhe),

Doufam, ze Vas k Vasim zkratkovitym, zjednodusujicim odpovedim  (a v tomto pripade na hranici demagogie) nevede Vase americke akademicke vzdelani, nybrz omezeny prostor. Co je spatne a co dobre s americkymi univerzitami je zajimave tema. Mozna, ze by bylo pro diskuzi dobre rozebrat co je na nazoru »ctenare » mylne a taky nam podat alternativni vysvetleni proc dnes ~85% US akademicke obce voli demokraty, zatimco pred par desetiletimi to bylo50/50. Moje, castecne vysvetleni z omezeneho vzorku, mi rika, ze jsou za tim penize. Levice (v US pripade demokrate) vzdy rada prerozdelovala a univerzity a akademici doufaji, ze jim toho nadeli vic. Historicka data vsak rikaji, ze napr. NIH rozpocet se zvysil priblizne stejne za Clintona jako za Bushe. Za Bushovy diktatury to byl obvzlast impresivni skok, pri stagnujici ekonomice ze behem sesti let NIH rozpocet zdvojnasobil. Jak se zda, ani to nestaci.  Restruturalizace financovani, omezeni rustu ci redukce se zda byt nevyhnutelna. Prejte si, aby vas to ve Vermontu postihlo co nejmin. S inklinaci k prerozdelovacum souvisi i dalsi faktor. Zakonem zarucene rovne pracovni prilezitosti zahrnuji nabozenstvi, etnicky puvod, pohlavi a pod., nikoliv vsak politicke zamerereni.Takze se nektere fakulty a univerzity postupnym vyvojem a selekci obohacuji o levicovou cast spektra.

mp 9.1.2008 11:11

autor

si klidne mohl usetrit sepisovani tak sahodlouheho clanku a vyjadrit svuj nazor jednou vetou:

"kdo nesouhlasi s Bushem je bolsevik"

cimz by setril jak klavesnici, tak i jeho nepochybne drahoceny cas (a nas taky).

Pavel41 9.1.2008 12:25

Re: autor

Svatá prostoto!

Mistr Jan Hus 9.1.2008 12:31

Re: autor

R^ A přitom Rychetský byl na právnické fakultě UK v šedesátých letech nějaký bolševik. Když jej student pozdravil slovy dobrý den a ne čest práci, tak ho společně s Pithartem dojeba-i tak, že dotyčný nevěděl kam patří. ;-D

Jakub Roth 9.1.2008 13:19

Re: Re: autor

Když už se vyjadřujete ad hominem (vyhledejte si ve slovníku), tak alespoň k té pravé osobě. Jde o dva rozdílné jednince. ;-P

Seladon 9.1.2008 11:06

Bravo!

Bohužel otevřít antiamerickou palici a něco nového než iracionální uřvaná klišé se do ní pokusit nacpat, je předem prohraný boj. Tudíž budou naslouchat jen ti, kteří byli ochotni naslouchat i dříve. Zbytek vytkne autorovi, že si zřejmě přeje nové kolo zbrojení, světovou válku, jaderný holokaust a diktaturu hamburgrů. Potom se vytáhne teorie o palačinkovém efektu (je zcela logické, že WTC shodila CIA, jak kdo mohl pochybovat!), potom někdo opráší pár báječných manipulací od Moorea a nakonec zašátráme po starých známých vrazích z Wall Street, kteří v cylindru za špinavý petrodolar ženou celou planetu do záhuby.

Tihle lidé se bohužel nejspíš neslyší. Nedochází jim, že opakují storkát zopakované bláboly, kterými nás komači krmili leta letoucí a jimž se tenkrát oni sami smáli (snad).

Možná jedna taková věcička k zamyšlení. Všichni vytýkají USA, že zbrojí. A to tak, že víc, než ceklý zbytek světa dohromady. Fuj! Hanba! Ale zeptejme se, kdo by to tedy měl být? Kdo by měl po USA zaujmout prvenství ve válečném byznysu? Čína? Rusko? Snad někdo z Jižní Ameriky? Nebo Francouzi? OPRAVDU? Není nakonec to, co máme, to nejlepší? Není nakonec ten opičí xicht Bush docela rozumný člověk? Vždyť si uvědomte, že ovládá největší vojenskou sílu planety. Kdyby to byl opravdu takový vrahoun nebo imbecil, jak se u nás vesele vypráví, nejspíš už by tahle planeta neexistovala. Teď si zkuste na Bushovo místo dosadit někoho dalšího. Putina? Maa? Nebo Amedínežáda? Nebo Cháveze? Nebo Klause? Nebo Angelu Merkelovou? KOHOKOLIV?

Je mi z těch lidí, kterým tohle nedochází, hodně úzko. Protože žijí ve stejné zemi jako já a mají volební právo.

Bunny 9.1.2008 12:57

Re: Bravo!

Otevřít antiamerickou palici??  A co to obrátit - zkuste otevřit palici Američana rodilého nebo přivandrovalého a do ní nacpat něco nového nesouvisející přímo s prostorem mezi barákem a kanceláří. Vám je úzko z lidí kolem a chtěl byste jím brát volební právo pro názor. Mě je z vašich výpisků špatně, smrdí fašismem na sto honů - "když ne my, kdo jiný má právo se chovat jako světový diktátor"; a o vaše volební právo se nestarám.

Zbrojí "všichni" (ve skutečnosti ne státy, ale hlavně koncerny, které jsou přisáté na rozpočet jako pijavice), je to dobrý biznis. Ale zdaleka ne všichni pomocí zbraní vydírají a napadají okolí.

Za komunistů jsem se opravdu některým tezím smál, dnes už mi všechno z toho tak legrační nepřipadá, když mám možnost si sehnat relevantní informace ze zahraničních zdrojů.

StandaT 9.1.2008 10:28

Hezký článek

Hezký článek, to použití puberťáka velice výstižné, a nejde jen o antiamerikanismus, ale o mnoho a mnoho dalších anti- sčetně našich tuzemských.

R^

Saul 9.1.2008 12:44

Re: Hezký článek

R^

kopretina 9.1.2008 17:06

Re: Hezký článek

R^

Gonzales 9.1.2008 9:29

Podotek

Štampach se vlastně vůbec neomluvil, to jen pro doplnění.

Mistr Jan Hus 9.1.2008 12:33

Re: Podotek

A proč by se měl omlouvat? ;-D Za co? Za CIA? ;-P

Peter Strop 10.1.2008 1:03

Re: Re: Podotek

Vazeny Mistre Jane,

Pan Stampach se neomluvil, ale prestal bit do p.Rychetskeho a pripustil (alespon tak jsem pochopil jeho odpovedi), ze by svoji reakci priste formuloval jinak. Mohl to byt take zacatek dialogu, ale nebyl. Presto je treba to ocenit.

Chcete naznacit, ze za 9/11 stoji komplot CIA ?

Štváč 9.1.2008 9:27

Souhlasím,

p. Rychetský a mile jste překvapil. nečekal jsem to od vás. Už ta shoda dospělého, vzdělaného člověka s pubertálním klukem je nápadná. Jako kdyby žádná zkušenost neexistovala.

outider 9.1.2008 9:20

přípodotek

Pane Rychetský, Vy to slíznete. Tady, ale hlavně na Britských listech a přímo od jmenovaného pána na jeho blogu.

Zajímalo by mne, kdy se to v těch hlavičkách překlopí. Jako malí haranti považují McDonald za něco úžasného a návštěvu v něm za odměnu. O deset let později metají dlažební kostky do výkladní skříně McD, BŘINK!!!, já Vám dám kapitalismus. To máte za deštné pralesy (Irák, radar, emise, ...)!!!  Třeba se jednou podaří odhalit molekulárně genetický mechanismus, odpovědný za toto chování, a třeba to zrovna bude zrovna pan Hořejší... 

Mirek F. 9.1.2008 8:26

povědomé-kritizovat ale vyváženě :-))

Pan autor bohužel občas argumentuje stylem, jaký předváděli 40 let bolšáni. Jakmile se někdo nesměle opovážil poukázat na něco špatného - námětů bylo pochopitelně dost - tak soudruzi začali ječet, že jde o nepřítele lidu, neboť se nezmiňuje o "mnoha nepopiratelných úspěších" a o co mu vlastně jde, že špiní republiku.

Pan Hořejší stejně jako kdokoliv jiný se může vyjadřovat k čemu chce a nemusí dodávat povinné oslavné formulky analogické k těm "samozřejmě, že jinak pevně věřím v socialismus, ale přece jen něco není úplně v pořádku". Takovýto styl byl a je nedůstojný. Pořád platí biblické,  "po ovoci poznáte je",  tím ovocem je v tomto případě obsah článku. Jestliže někdo háže špínu na USA jako celek, tak se samozřejmě jedná o stupidního antiamerikanistu,  když se obouvá do Bushovy politiky, tak kritizuje Bushovu politiku a nic jiného. Obviňovat ho za to z nenávisti k USA je jen provařený způsob, jak zamaskovat nedostatek protiargumentů.

USA jsou patrně nejslušnější velká země v porovnání s ostatními, ono také v konkurenci Číny, Ruska...., ale i Francie se není čemu divit. Ovšem psát  o nich, jako v tomto článku, jako by se jednalo o sbor Mirků Dušínů, vždy se idealisticky starajících o nevděčný svět, ač by nemusely, jen vzbuzuje povědomou nechuť a nahrává tím skutečným antiamerikanistům. Autor článku by se opravdu měl oprostit od formy  psaní obvyklé spíše v oficiálním tisku za totality.  

Lapil 9.1.2008 9:43

Re: povědomé-kritizovat ale vyváženě :-))

A co píše autor jiného, než že stupidní antiamerikanisti jsou stupidní?

Bacha moudro: co se "formy" týká... Forma je v tomhle případě "fejeton", a ten je stejný v jakýchkoliv novinách, ať už se v nich píše cokoliv, stejně jako v muzice píseň je píseň, ať už je to Dvořákova (?) Nekamenujte proroky nebo co já vím Neposlušné tenisky.

Vám jde nepochybně o styl, a to si dovolím nesouhlasit. Oficiální tisk za totality byl oficiální, moudře poučný (styl, ne obsah!), někdy agresivní či nenávistný. Rozhodně nebyl lehký, svižný, vtipný ba až sebeironický, což si dovolím o článku pana Rychetského říct a mínit to jako pochvalu. Možná nemá tak úplně pravdu (má). ale prosvětlil mi den.

Váš příspěvek by se bohužel dal přesně otočit: Co míníte tím, že autor kritizuje kritiky, aniž by jim přiznal jejich kus pravdy?

Mirek F. 9.1.2008 10:12

Re: Re: povědomé-kritizovat ale vyváženě :-))

Otázkou právě je, kdo všechno patří mezi stupidní antiamerikanisty. Jestli i ten, kdo si dovolí kritizovat nějaký aspekt americké politiky, aniž by to okamžitě doplnil oslavnou ódou.

Nahradím-li slova "styl" nebo "forma" termínem "způsob argumentace", bude to už OK? Nerad se hádám o slovíčka.

 Nechci po autorovi, aby kritikům přiznával kus pravdy.    

Norman 9.1.2008 8:24

Blbina hodna Nevidomeho psa

:-D

Lapil 9.1.2008 9:44

Re: Blbina hodna Nevidomeho psa

Vaše sebekritika mě nezajímá :-P

Tonevadí 9.1.2008 7:42

Kdyby někde ve světě se volilo tak jako v Americe,

tak je to pro světovou veřejnost - a hlavně pro US vládní mluvčí - zásadně nepřípustné. Výsledky z malých státečků Iowa, New Hampshire (kdo kdy o nich slyší - jenom o primárkách) s pár tisíci obyvatel, na které se zaměří volební mašinérie,  se pak používaj pro ovlivňování mas těch zbývajících 299 milionů. Kdyby všichni měli volit v jeden stejný den, asi by z čista jasna nevěděli koho volit. 

Ale stejně pro sicher jsou tam ty volební automaty objednané u firem, které taky na volby přispívají - to by v tom byl čert, aby to nevyšlo... http://www.charleston.net/news/2008/jan/07/s_c_use_voting_machines_banned_other_sta26854/

A když ještě hlásná trouba vládnoucích siláků - FOXnews - nepřipustí k dlouho očekávané televizní debatě těsně před volbou kandidáta, který říká nepříjemné pravdy (Ron Paul)? http://www.youtube.com/watch?v=6o6Xo_HV9Fk

Jó v Moskvě to bylo hned jasný už před volbou, že jsou volby ovlivněné. Zato v XXXstanu, v Gruzii a v jiných zemí se spřátelenými vládami...?     

honzak 9.1.2008 8:14

Re: Kdyby někde ve světě se volilo tak jako v Americe,

Americký volební systém je určitě špatný. Stejně jako český, ruský či Ruandaurundský. Má pán povědomost o státě, kde mají DOKONALÝ volební systém? Sem s ním!

Tonevadí 9.1.2008 10:14

Milý honzaku, máš pravdu, ten "Americký volební systém je určitě špatný"

moje řeč.  Já jsem nemluvil o těch druhejch, ale když už jsi zmínil, myslím že ten český (a zřejmě i ruský) je lepší, neb nestojí tolik peněz (z čí kapsy asi jdou?), a je to za jednu neděli odbyto.  "Pán nemá povědomost o úplně dokonalém systemu", ale jistě je to tak mnohem lepší. Zde ho tedy máš, jaks chtěl "Sem s ním!" Jak snadné a každý tomu rozumí.

Bez (téměř) volebního guláše a bez plného zainteresování tolik potentátů, kteří se maj radši starat o něco lepšího než sebe 2 roky vychvalovat a na ty druhé házet bláto.  To ty rád?

Tonevadí 9.1.2008 18:47

Re: Milý honzaku, máš pravdu, ten "Americký volební systém je určitě špatný"

Nezáleží na hlasech voličů, ale na těch co ty hlasy sčítaj...

http://www.youtube.com/watch?v=JEzY2tnwExs

Peter Strop 10.1.2008 18:34

Re: Re: Milý honzaku, máš pravdu, ten "Americký volební systém je určitě špatný"

Dekuji za Vas cenny prispvek k volebnim systemum. Manualni scitani hlasu i elektronicke scitani je, jak jste dokumentoval, neadekvatni a problematicke.  Jelikoz je v USA volebni rok, tak je Vase kriticka analysa velmi aktualni. Jeste lepsi by bylo, kdybyste se podelil o nejaky lepsi sytem ktery znate. V nekterych statech by vam urcite utrhali ruce.  

Peter Strop 11.1.2008 4:10

Re: Kdyby někde ve světě se volilo tak jako v Americe,

TO Tonevadí

Vazeny pane/pani Tonevadi,

Mam jeste dotaz  k Vasemu zajimavemu prispevku ohledne FoxNews: “hlásná trouba vládnoucích siláků - FOXnews “.  Muzete prosim upresnit z kterych zdroju pochazi  tato informace? Pokud je mi znamo tak Fox News (TV) je temer jedinna velka nezavisla TV stanice s konzervativnim zamerenim. Zajimave je, ze ma velmi vysokou sledovatelnost a v tomto smeru predci vsechny pocetne stanice na opacne strane politickeho spectra (ABC, CBS, C-SPAN1&2, PBN, CNN atd.). Nevidim, ze by to byla hlasna trouba nektere ze tri slozek americke legislativy: presidenta, kongresu, justice, ba ani republikanu ci demokratu. Televiznich debat presidentskych kandidatu jsou spousty a obcas na nich nekdo schazi. A ruzni komentatori a “show hosti” maji ruzne preference. Na Fox (TV I radio) byl Ron Paul nekolikrat. A ty neprijemne pravdy co by Ron Paul mel udajne hlasat (ze je proti invazi do Iraku a proti angazovanosti US ve svete), ty muzete slyset od rana do vecera na vsech ostatnich stanicich.(ale nakonec i na FoxNews). A kdyz se nechcete divat na TV, tak si to muzete precist v novinach, nebo si na internetu najit home page od nejake zvlast vasnive angazovane skupiny. Ron Paul nedavno nasbiral ~ 20 mil. $, ktere urcite pujdou z vetsi casti na TV propagandu. V tomhle smeru tu tedy rozhodne zadne informacni vakuum neni. Nevim jestli si uvedomujete, ze slo o debatu republikanskych kandidatu pred republikanskymi primarkami. Ron Paul nechce kandidovat jako nezavisly a na republikanske kandidatce nema sanci. S debatou ani bez ni. Takze ze sceny v dohledne dobe zmizi. Zda, ze to byl od Vas vystrel do prazdna, ktery sice mozna dokumenuje, ze brouzdate po internetu a You-tube, ale na puncovaneho komentatora americkych voleb si butete muset toho nastudovat vic.

Peter Strop 12.1.2008 8:03

Re: Re: Kdyby někde ve světě se volilo tak jako v Americe,

PS. Ron Paul byl v TV debate s ostatnimi republikanskymi kandidaty opet tento ctvrtek (vcera) Nedopadl zrovna nejlip.

Peter Strop 11.1.2008 4:17

Re: Kdyby někde ve světě se volilo tak jako v Americe,

To: Tonevadi - Cast2

Stejne jako o financovani americkych voleb. Cituji “Já jsem nemluvil o těch druhejch, ale když už jsi zmínil, myslím že ten český (a zřejmě i ruský) je lepší, neb nestojí tolik peněz (z čí kapsy asi jdou?). Nechci se vas dotknout, ale to je opet vystrel vedle. To co nejvic kritizujete (zainteresování  potentátů, kteří se maj radši starat o něco lepšího než sebe 2 roky vychvalovat a na ty druhé házet bláto) je financovano predevsim z dobrovolnych prispevku (a ma to sve mouchy). Prima volba presidenta a tim padem i rozdeleni vlady do tri nezavislych casti je zakladnim pilirem americke ustavy na ktery si nedaji zadni americane sahnout. Takze cesky model neprichazi v uvahu.

Preji Vam hezky den.

honzak 9.1.2008 7:35

Až se probudí

rudozelení intoši, to bude maso! Kdy už ta sebranka pochopí, že žádný ideální stát a politik neexistují? Že lze pouze vybrat nejmenší zlo z množiny dostupných zel? Obávám se, že nikdy.