5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dekadent 13.12.2009 16:23

.....

Celý DUBAJ je výsmechom tamojšieho myslenia. Dostali veľa peňazí za ropu a namiesto toho, aby investovali do budúcnosti, chceli mať hneď všetko a to teraz, okamžite pre všetkých, hoci to z miestnych ľudí skoro nikto nepotreboval. Len taká obskúrna vec ako lyžiarske stredisko uprostred púšte je ukážkou bezmedznej tuposti tých, ktorí to financovali. Samozrejme, technicky je možné všetko, ale toto je už vrchol bohorovnosti a farizejstva.

A samozrejme, znovu sú za všetko vinní americkí imperialisti a belosi, ktorí vykorisťujú človeka človekom všade na svete.

charles 11.12.2009 0:01

Proč Rusové na konci války kradli hodinky

Po přepadení SSSR Německem bylo v továrnách zavedeno drakonické pracovní zákonodárství; kdo příšel pozdě tak šel do lágru. A protože SSSR byl i přes industrializaci a vešerý pokrok zaostalá zeěm, tak tam nebyl dostatek hodinek. Ale lidi nechtěli do lágrů, tak si v domě zařídili domovníka, který je budil, aby přišli včas do práce. Tato situace se promítla logicky i do myslí vojáků, tkaže kdo nějaké hodinky viděl, tak je čmajzl.

xxxKubeš 10.12.2009 18:25

Autor

mi připomněl s těmi hodinkami příhodu, prožitou  s bratrancem, kdy k nám (těsně po válce) přistoupil ruský voják a odhrnul rukáv až k lokti, na ruce měl hodinky (asi desatery), jedny nám nabízel výměnou za láhev vodky.

Minutus 10.12.2009 18:09

Máme dost svých nábobů

jen jste si toho asi přes břevno v oku svém nevšiml.

Ludva 10.12.2009 11:31

Výhodné pro obě strany

V Dubaji si za ropné peníce nechávají od cizinců, např.Němců postavit turistická lákadla, kde potom ti cizinci budou utrácet peníze. Problém asi bude, zda je Dubaj dostatečně turisticky atraktivní (za ty ceny). Každopádně jim aspoň něco doma zůstane. K těm "davaj časům" mám rodinnou historku, která se vždy vypravovala o vánocích. Jeden příbuzný se po válce vrátil z Německa, kde byl tzv. na práci. Jediné co si donesl byly elektrické vánoční svíčky, což zřejmě tehdy byla novinka. Stejně k smíchu, jako ty "časy".

žibřid 10.12.2009 11:55

Re: Výhodné pro obě strany

ty svíčky... ;-D

vita 10.12.2009 16:56

Kdyby to v Dubaji stavěli za ropné peníze,

nemohla by ona firma krachovat - prostě by peníze měla bez ohledu na zájem snobů o nákup chaty v rezervoáru obklopeném hrází.

Jenže oni na to dali vypůjčené peníze - a ti mizerní investoři by je snad chtěli zpátky...

vita 10.12.2009 11:24

Jaké "obě zprávy"?

Já vidím jednu - tu o Dubaji a pravděpodobném krachu megalomanského projektu bohatých snobů  pro bohaté snoby. Něčeho naprosto zbytečného, žeroucího kvanta energie a inženýrského umu pro... Pro nic. Sledoval jsem nedávno na Discovery nadšený film o této megastavbě - a mám z toho velmi, velmi smutný pocit. Asi jako autor.

Mimochodem - Dubaj má ropy poměrně málo a zisky z těžby tvoří procenta (tedy jednotky procent) státního rozpočtu. Většinu turistika, obchody a finančnictví.

j 10.12.2009 13:44

Re: Jaké "obě zprávy"?

kde jsou ty časy kdy jsme jezdili s ROH na rekreaci. :-)

 

vita 10.12.2009 16:54

Re: Jaké "obě zprávy"?

Do Dubaje?

idol 10.12.2009 11:04

Zajímavé zamyšlení bez poučení?

Jako zamyšlení je to zajímavé a dává smysl. Poučení v tom však nenacházím, ale asi ani autor žádné na mysli neměl.

Jerome 10.12.2009 11:26

Re: Zajímavé zamyšlení bez poučení?

ale ano, měl. Říkává se, že základní lidskou otázkou je zda BÝT, nebo MÍT.  Být, znamená něco vědět, něčemu rozumět, něco umět, něčemu věřit, někam směřovat, inu plný produktivní život. Něco pouze mít znamená  stát se  Skrblíkem, který se div neutopí ve zlatém příboji. Je to tedy o lidské inteligenci a životní volbě. Arabský svět měl vynikající údobí kultury i umění a jistě tím i bohatství, které mnohdy zůstalo i v Evropě. Arabští vzdělanci pronesli časem konce Říma a vandalismu barbarů velkou část řeckého dědictví do novověku. Potom přišly turecké výboje a pozvolný úpadek. Dnešní konce arabského světa "zdobí" jen terorismus , a to už globální, a pak nadutost šejků s nedostatkem finančních zdrojů. Chystali se na konec ropné éry, ale nějak to  nedocenili s náklady..Stále platí to prastaré, že pýcha předchází pád. A neplatí to jen pro arabský svět.

idol 10.12.2009 14:38

Re: Zajímavé zamyšlení bez poučení?

Jerome - skutečnost ale není schematická, jak uvádíš, nýbrž, jak známo "černobílá" - např. Bill Gates, který podle tvého systému přece patří souběžně do "být" i "mít"...... , a takových je!

WOTAN 10.12.2009 10:21

CIVILIZACE

CIVIZACE je prostě řada vítězství

nad přírodou !

vajan 10.12.2009 7:42

Dopadne

to jako vždycky, ať už zdůvodnění je jakékoli. Každá krize se vždy řešila válkou. Nahdomaděná agrese se může uměle zadržovat nějakou dobu, ale s o to větší energií propukne. O co se vsadíte?

Mourek 10.12.2009 8:12

Re: Dopadne

O nic. Souhlasím s Vámi. Vždy tomu tak bylo. Proč jen my si proboha myslíme, že se tomu vyhneme? Lidé a mechanizmy jejich chování a myšlení, jejich city a priority se nemění.

PROKOP BUBEN 10.12.2009 8:36

Re: Dopadne

Války probíhají permanentně, ovšem většinou jinou formou, která může být značně  rozličná....

Standa 10.12.2009 7:14

Nu, což o to,

že je někdo zamindrákovaný, ale alespoň něco pevného vytvoří a může se to i obdivovat. Autor obdivuje "bílé límečky" v USA, kteří uměli vytvořit krizi se vším všudy a pracovat s virtuálními penězi, Američané již 2x způsobili světovou krizi. Můžeme to čekat i potřetí. To není hodné obdivu.

j 10.12.2009 7:56

Re: Nu, což o to,

proč si ten Standa stále stěžuje, že nás Němci chtěli odsunout, vždyt by konečně byl mezi svými ani vlak by nemusel platit:-) 

občan 10.12.2009 7:59

Re: Nu, což o to,

domnívám se, že mírně přeháníte. Pokud bychom obehnali republiku na deset let betonovou zdí, jistě bychom přežili. Ale jelikož jsme to neudělali, na obchodu s virtuálními penězy, deriváty, pákovými efekty apod. se nikoliv chca nechca, nýbrž aktivně podílíme. Se všemi důsledky. Zdá se, že přesunujete zodpovědnost na někoho jiného. Pokud se máte dobře, žádná krize není. Pokud se dobře nemáte, prostě něco dělejte krize nekrize. Taky nesmíte věřit všemu, co se píše v novinách. Leccos je v pohodě a vyvíjí se cyklicky svým tempem, něco je jen bublina, která vyústí do obrovského tunelu na peníze. Podobné "krize" jsou v podstatě obrovským přerozdělováním peněz, nikoliv jejich vymizením.

M.S. 10.12.2009 10:34

Re: Nu, což o to,

Pokud se něco objektivně děje, tak bez ohledu na můj subjektivní stav. Na příklad když mám uspokojivý důchod nemůžu tvrdit, že všichni mají uspokojivý důchod, když statistika uvádí, že více než polovina důchodců má mnohem méně než 10tis kč důchodu. Pokud někdo tvrdí, že nákupy v supermarketech ukazují na obecně vysokou životní úroveň nemá pravdu. Ukazují na momentální úroveń nakupujícího.

SIR 10.12.2009 9:49

Re: Nu, což o to,

A víte, kdo u nás na 40 let vytvořil krizi, a jaký cíl měly konvojeje do Murmaňska v době II.svět války?

Jerome 10.12.2009 11:29

Re: Nu, což o to,

Standa má kurděje??? Je na to dobré kyselé zelí:-D

žibřid 10.12.2009 11:51

Re: Nu, což o to,

Na těch kýčovitých panelákách v Dubaji není příliš co obdivovat.

www racek 10.12.2009 0:51

no, ti co jim pučovali

chodí v kaftanech ... ach jo.

oak 10.12.2009 1:26

Re: no, ti co jim pučovali

ale vzdyt je to sympaticke, garsonka v dubaji je ted za polovinu ceny a to jeste neni to prave dno!

SelskyRozum 10.12.2009 0:28

Poněkud zmatečný článek. Kde je pointa?

"prodej je pro ně životně důležitý, a když se ostatní svět domluví...." - To jako myslite, ze se domluvi na tom, ze prestanou ropu kupovat? Nebo se domluvi, ze snizi spotrebu ropy zahajenim rizene hospodarske recese?

Pamětník I. 10.12.2009 10:25

Re: Poněkud zmatečný článek. Kde je pointa?

Autor nechce poučovat, autor si chtěl jen povzdechnout na co se proměňuje přírodní bohatství patřící nejen této generaci, ale především potomkům. Jak je zřejmé, pro většinové obyvatelstvo není výprodej nerostného bohatství životně důležitý neb není efektivně investován do širšího rozvoje společnosti - tím myslím např. všeobecně dostupné vzdělání a investice do perspektivních oborů. To nejsou nějaké socialistické názory, ale myšlenky sociální. Starý Malajsijský tygr měl lepší rozhled. Ovšem co by si v dotčených zemích dnes počali s přílivem mladých lidí vysokoškolsky vzdělaných na světových univerzitách. To v takovém Ománu vyučují na nekoedukovaných školách profesoři z USA . Za platy, které by doma nezískali, vyučují vysokoškolačky jejichž současnou celoživotní perspektivou je burka i při koupání v moři. Proč to ten ománský sultán asi dělá?