6.12.2019 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ruská propaganda u nás

Ruský velmocenský imperialismus směrem do Evropy lze datovat od 16.-17. století, tedy od výbojů absolutistického ruského samoděržaví na Západ za Ivana Hrozného a Petra Velikého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 2.8.2016 12:04

Re: Je to tak

A pak zahnalo Rusáky (tehdy Sověty) od Varšavy, to je asi to nejhorší, že? A na Západ je postrčil kdo?

P. Kmoníček 2.8.2016 12:51

Re: Je to tak

Harabasko,článek není o Polsku,ale o ruské imperiální politice.Máte k němu něco?Pokud ne,tak napište svoji práci o polské imperiální politice a dá se o tom popovídat,ale nepřevádějte témata.

J. Lancik 2.8.2016 16:37

Re: Je to tak

Nemate pravdu, nikdy nemeli nikdy konflikt s Litvou, byli spojenci. Jinak meli za sousedy jen agresivni rozpinave velmoci Rusko a Nemecko ktere si Polsko spolu ctyrikrat rozdelili. Naposledy v zari 1939 soudruh Hitler a soudruh Stalin.

A. Reček 2.8.2016 17:50

Re: Je to tak

Je to tak, ale kdo je naladěný proti polsky, tak odmítne i fakta svědčící o opaku. Bohužel to ladění proti Varšavě začalo hned po vzniku ČSR a T.G.Masaryk byl jedním z politických činitelů v Praze, který v tomto udával tón.

A. Trick 2.8.2016 7:43

Pane autore

něco konkrétního by nebylo?

"Proti ruské imperiální propagandě je nezbytné aktivně postupovat. Věcnými argumenty vyvracet její prolhanost."

Největší prolhanost jsem zaznamenal u České televize, televize Václava Havla

J. Pražák 2.8.2016 7:37

Zkuste doplnit úvahu

NATO i státy EU dříve opatrně našlapovaly kolem nebezpečného SSSR, ale nyní se chová úplně jinak k slabému (hospodářsky, obyvatelstvem, vojensky,...) Rusku.

P. Hlosta 2.8.2016 7:36

Filozofuji jako amatér, proti profesionálovi(placenému)

Tendleten filozof z povolání, to je fakt ukázka jak se dá s historií nakládat, Stačí tu historii nechat přepracovat filozofem. Kdyby to byl amatér, pak nešť, je to jeho právo mít názor. Ale tendleten si dává do záhlaví jen to jediné a to, že je folozof.

Radikální odsouzení hnedle celého jednoho státu, potažmo národnosti, na imperiálně diktátorský stát pro jeho historické souvislosti, dává možnost takto posoudit i jiné státy. Každý větší stát s historickou mocenskou souvislostí se dá stejně tak posoudit, jako ono Rusko. Ať už jde o británii, Francii, Německo, Holandsko, Portugalsko, Itálii, etc. O USA, které je historické mládě se dá taktéž tak psát. Má za sebou hanebnosti moci víc než dost a imperiálně se chová od konce devatenáctého, přes dvacáté, až po nové tisíciletí také imperiálně, což maskuje frází o národních zájmech.

Ale tomuhle filozofovi nešlo o imperiální tendence všech států s mocenskou ambicí v historii po dnešek. Jemu jde jen a pouze o to Rusko, když je pojmenované současnou jinou mocností za nebezpečnost prvního stupně. Chtěl totiž přidat hlas na stabilně slábnoucí hromadu. Občané, uvěřte! Jinak budeme muset další "filozofyů pozvat k účasti na propagandě. Tak jak se dělá reklama na vcelku mizerné zboží, tak aby válcovala spotřebitele, tak stejně je třeba válcovat v propagandě. Nakonec vejde do podvědomí vědomost podávaná propagandou. Co na tom, že to je polopravda, zneužití historických faktů, když jde o národní zájem jiné mocnosti! Vazalové toho hegemona musí mít jasno kam patří, proti komu se vyhrazovat. Koneckonců, tak to bylo v historii vlastně vždy, ať už šlo o Starý Řím, Hitlera, Stalina, Polpota, Mao Ce Tunga. Jejich mocnosti měly své národní zájmy a jejich vazalové je museli respektovat.

Česko je vazal a ne že není!

P. Hlosta 2.8.2016 7:39

Re: Filozofuji jako amatér, proti profesionálovi(placenému)

Omlouvám se za gramatické chyby. Ale jako filozof amatér si je mohu dovolit. Nésem taká špica, jako tendlecten, co psal ten článek o nebezpečnosti Ruska. ;-))

M. Prokop 2.8.2016 10:47

Re: Filozofuji jako amatér, proti profesionálovi(placenému)

Za vazalskou povahu se neomluvíte?

J. Brunner 2.8.2016 22:23

Re: Filozofuji jako amatér, proti profesionálovi(placenému)

Imperiální záležitosti jsou celá tisíciletí sobě podobné a z jednoho vazalství malé země přebihají do druhého. Jste nutně také vazal, jen si to nepřipouštíte.

D. Polanský 2.8.2016 7:24

Má smysl psát tyhle užvaněnosti?

Sedněte si na pivo ve čtyřce, a tam vám to štamgasti vše vysvětlí. Máte v tom chaos.

J. Lancik 2.8.2016 7:36

Re: Má smysl psát tyhle užvaněnosti?

Nikdo Vam je nevnucuje, Nebavi-li Vas NP mate Halo Noviny, a podobne zvasty.

J. Mrázek 2.8.2016 6:26

Připomíná to podpásovku na Trumpa

Trumpovi prý otiskli fotky jeho nahé ženy a začala debata o stážistkách v Bílém domě a jejich motivaci....nicméně se nabízí pararela o případných stážistech pro Clintonovou a jejich parametrech, třeba potvrzené nutnosti mít slepeckou hůl ..... :-))

Mnozí filozofové ani potvrzení o slepecké holi mít nemusí, stačí, když promluví .....

J. Brunner 2.8.2016 1:46

Většina filozofů

je jen vzdělanými žvanily.