10.12.2019 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ruská propaganda u nás

Ruský velmocenský imperialismus směrem do Evropy lze datovat od 16.-17. století, tedy od výbojů absolutistického ruského samoděržaví na Západ za Ivana Hrozného a Petra Velikého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 2.8.2016 12:47

Re: Další důkaz toho,

Houžňáku,Vy pravdu nesnášíte?

F. Houžňák 2.8.2016 14:53

Pravdu jó, ale ne

takovéhle účelové žvásty. Není mi úplně jasné, proč někdo burcuje do boje proti Rusku, které nás nijak neohrožuje. "Ruská imperiální propaganda" ke mně nijak nedoléhá, zato ke mně velmi silně doléhá socialisticko-komunisticko-islámská propaganda Evropské Únie, která se snaží ze všech sil zničit moji zem a moji kulturu a moji rodinu jak utužováním evropského socialismu (včera odsoudili německou rodinu k trestu vězení a k pokutě za to, že na Facebooku napsala, že nechce v Evropě muslimy), tak i masovým dovozem jak islámských vrahů a lupičů, tak i masovým dovozem islámských nemakačenků, o kterých se už i oficiální místa v Německu vyjadřují, že 80% z nich je v evropské ekonomice zcela nepoužitelných, a ke kterým mi Evropská Únie nařizuje (včera se o tom psalo), že musím napříště živit i jejich celé klany, které se za "uznanými" připrchlíky teď podle rozhodnutí EU můžou legálně přistěhovat. To je to, co mě a moji rodinu ohrožuje, a ne nějaká "ruská imperiální propaganda". Pfilosof mi připomíná Pludka nebo jak se ten pisálek jmenoval, co v osmdesátých letech 20. století vydal knížku, ve které nebojácně tepal nešvary habsburského mocnářství, jak tenkrát psali.

M. Prokop 2.8.2016 16:56

"burcuje do boje proti Rusku, které nás nijak neohrožuje."

Vás ne, jiné ano.

F. Houžňák 2.8.2016 17:07

Hm, jak vás Rusko ohrožuje?

To by mě zajímalo. Tu ledničku skutečně radši neotvírejte.

V. Kolman 2.8.2016 21:10

Re: Hm, jak vás Rusko ohrožuje?

21. srpen 1968!

Na tohle datum do konce svého života nezapomenu a také od tohoto data Rusákům už nevěřím ani hlášení přesného času.

Nějak rychle lidé zapomínají.

M. Prokop 2.8.2016 21:17

Re: Hm, jak vás Rusko ohrožuje?

Přesně tak.

Ale ani v tom roce 1968 neohrožovali své kolaboranty, takže není divu, že se někteří necítí ohroženi.

F. Houžňák 2.8.2016 21:28

Aha, takže Rusko vás ohrožuje tím, že před

padesáti lety sovětská vojska, složená z Ukrajinců, Estonců, Litevců, Lotyšů, Bělorusů, Rusů a dalších národů tehdejšího Sovětského svazu, na povel Ukrajince a bolševika Brežněva, obsadila Československo? Nepřipadá vám, že bojujete nějakou předminulou válku? A Němcům věříte, co nás přepadli a obsadili a chtěli vyvraždit o třicet let dřív, a kteří nás spoluobsazovali společně se Sověty v tom roce 68, těm věříte? Polákům, co nás tenkrát taky spoluobsazovali a co nás přepadli společně s Němci o třicet let dřív, těm věříte? To by mě moc zajímalo.

J. Vintr 2.8.2016 22:17

Re: Pravdu jó, ale ne

Schválně zkuste hádat, kdo ovládá Evropskou Unii, když v jejím vedení sedí buď absolventi západních univerzit, prolezlých marxismem (a nepochybně také ruskými agenty), nebo lidé z bývalého Východního bloku, kde si Rusáci mohli přes čtyřicet let pěstovat agenty jako ve skleníku ...

P. Harabaska 2.8.2016 10:09

Přečetl jsem si článek a zadíval na foto autora.

Nacházím mezi článkem a portrétem neobyčejnou podobnost. Autor zamrznul nejen svým zjevem, ale i svou propagandistickou rétorikou na úrovni doby, kdy ušlechtilí akademici zdobili svoji oduševnělou tvář pěstěným vousem, v neděli usedali v kostele v předních lavicích a uvážlivým pokyvováním hlavy schvalovali moudré výroky právě vládnoucího mocnáře. Nic více a nic méně. Nic více než pokyvování hlavou a poslušné schvalování právě vládnoucího politického diskursu z nich nevypadne.

R. Chodovsky 2.8.2016 9:49

Typický propagandistický článek.

Autor se nás snaží nenápadně, ale jednoznačně propagandisticky přesvědčit že, Rus si hájí své zájmy a k tomu podle využívá i propagandu.

Zdá se, že Rus je a vždy byl, jediný kazimír na světě a o to je to skandálnější.

Ale chceme-li k tomuto tématu přistoupit objektivně a skutečně čtenářům něco sdělit, musíme problém nahlédnout z několika úhlů, z několika stran. Prostě nezamlčovat pravdu: "Rus není jediný na světě, kdo používá propagandistické polopravdy a lži. Tento nástroj k ovlivňování názoru používají všichni. Američan, Němec, Turek, Arab, Čech ....

Takže propagandistické kecy o zlých Rusech máme a teď tu o hodných umírněných muslimech. Dobrá je taky ta o venkovských balících a buranech, co nepřemýšlejí.

V. Novák 2.8.2016 9:19

Něco konkrétního by nebylo, autore?

Nějaký ten příklad ruské propagandy a jak jest ho vyvraceti, prosím prosím, smutně koukám...

Jenom bych prosil něco čerstvějšího než je Havlíček nebo Ivan Hrozný. Divím se, že jste nevytáhl starého Rurika. Že by proto, že měl původ germánský, tedy vlastně správný?...

S. Netzer 2.8.2016 9:24

Re: Něco konkrétního by nebylo, autore?

http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

V. Novák 2.8.2016 13:33

Re: Něco konkrétního by nebylo, autore?

Co konkrétně?

Napište konkrétní článek a co je v něm propaganda, tedy lež.

V. Novák 2.8.2016 16:52

Re: Něco konkrétního by nebylo, autore?

To ticho...

S. Donát 2.8.2016 20:53

Re: Něco konkrétního by nebylo, autore?

:-)

H. Malichová 2.8.2016 10:14

Re: Něco konkrétního by nebylo, autore?

http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/

V. Novák 2.8.2016 13:31

Re: Něco konkrétního by nebylo, autore?

Co konkrétně? Napište konkrétní článek a co je v něm propaganda, tedy lež.

P. Vaňura 2.8.2016 15:28

"Fašistická Ukrajina" Vám nestačí???

Jsou ruští vojáci na Ukrajině, nebo Ukrajinští v Rusku????

J. Lancik 2.8.2016 16:31

Re: "Fašistická Ukrajina" Vám nestačí???

Jeste: jsou rusti vojaci v Gruzii nabo gruzinsti v Rusku?

M. Prokop 2.8.2016 16:57

Re: "Fašistická Ukrajina" Vám nestačí???

Ukrajinští v Rusku.

Zajatci.

:-P

P. Zinga 2.8.2016 9:10

Žádám autora,

aby mi poslal nějaké materiály ruské imperiální propagandy. Sám jsem totiž žádné neviděl, možná jsem blbej a nepostřehl

to.

Jestli je autor filozof, tak já jsem taky. Vycházím z toho, že každý je tím, co ze sebe udělá, koneckonců Sokrates taky neabsolvoval Filozofickou fakultu KU Praha.

H. Malichová 2.8.2016 10:13

Re: Žádám autora,

http://svobodnenoviny.eu/ruska-federace-potrebuje-noveho-stalina-2/

P. Zinga 3.8.2016 7:19

Re: Žádám autora,

Paní Malichová, já su asi skutečně blé, přeetl jsem si Vámidopručený článek 2x a za boha ne a ne tam najít stopy agresivní ruské imperiání propagandy. Navíc ten web neznám a to jsem na internetu skoro denně. Asi se to musí hledat, což odporuje pojmu "agresivní propaganda" když mě to nenajde samo.

Z. Vydra 2.8.2016 9:01

Vážený filozofe,

to jste řekl přesně – „Proti ruské imperiální propagandě je nezbytné aktivně postupovat. Věcnými argumenty vyvracet její prolhanost.“ A co, kdybyste pár takových argumentů, místo dlouhého historického žvanění, uvedl?

Nemyslíte si, že logika Vaší poslední věty:

„Kdo právem odmítá nedemokratickou povahu a neudržitelnou propagandu Evropské unie, ale zároveň se v duchu ruské velmocenské propagandy obrací proti Západu, nemůže být věrohodný.“ platí i takto?:

„Kdo právem odmítá velmocenskou propagandu Ruska, ale zároveň se v duchu nedemokratické a neudržitelné propagandy Evropské unie obrací proti Rusku, nemůže být věrohodný.“

A. Reček 2.8.2016 8:12

Je to tak

O dřívějších a i dávných sousedských vztazích s Ruskem, či pak se SSSR, nám nejlépe mohou podat informace Poláci. Víc není třeba.

K. Frauknecht 2.8.2016 9:20

Re: Je to tak

No jo, chudáci Poláci :-)). S Rusama se mydlí od nepaměti (1608 1. Polsko-Ruská válka ?, nebo tak nějak). Jinak konflikt měli se všemi svými sousedy, nás nevyjímaje (1919 tzv. sedmidenní válka).

P. Lenc 2.8.2016 9:31

Re: Je to tak

Máte pane Frauknechte s Poláky pravdu, nakonec myšlenka Velkopolska není v Polsku dodnes mrtvá.Ale dovolím si malé kacířství, dle mně má autor tak ze tří čtvrtin pravdu.Ta zbývající čtvrtina je poplatná dnešní době.

K. Frauknecht 2.8.2016 10:33

Re: Jo jo,

článek je hodně tendenční. Tím netvrdím, že neexistuje ruský imperialismus (spíše v historii nežli dnes :-)) nebo ruská propaganda (ta furt).

J. Kanioková 2.8.2016 14:57

Ano, souhlas..

P. Harabaska 2.8.2016 10:14

Re: Je to tak

Polsko se po 1. světové válce ještě ani pořádně neusadilo ve svých nových umělých hranicích a už vyhlašovalo územní nároky sahající pomalu až k Hamburku. A kdože to chtěl vytvořit ten velký stát sahající od Baltu až k Černému moři?