17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Romská otázka je tikající bomba

Romové a lidskoprávní aktivisté okolo nich zažívají zlaté časy – pozornost veřejnosti je soustředěna na tzv. imigrační krizi a na muslimy obecně, takže neintegrace našich romských spoluobčanů do společnosti si nikdo nevšímá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sever 9.2.2017 8:18

Otom,žetabombabouchne,...

P. Koubek 8.2.2017 11:32

Kampaň "speciálních pedagogů" koukám pokračuje

Článek je manipiulativní, ostře s ním nesouhlasím! Petr Koubek, metodik podpory učitelů NÚV Praha.

J. Kraus 7.2.2017 23:59

Vše života neschopné zahyne.

Cikáni na území ČR byli schopni samostatně žít dlouhá staletí, než do jejich života zasáhl komunista. Jeden z vyšších zákonů zapovídá zasahování do vývoje jiných bytostí. Člověk roste zkouškami a odříkáním. Obejít zkoušku znamená, že příště bude tvrdší a naléhavější. Někdo se rád zkouškám vyhne, větší běda ale tomu, kdo pomáhá fixlovat. Současná „pomoc“ kdekomu je přímá cesta do zkázy pro obě strany. Vědět, komu je dovoleno pomoci, jestli Smrťák stojí u hlavy nebo u nohou, o to jde. Při pohledu na dnešní svět nelze si nevzpomenout na stará proroctví, podle nichž ke konci budou umírat hlady celé zástupy. Kolik milionů jenom Egypťanů by muselo odejít do Evropy, aby zbytek přežil? Padesát, sedmdesát?

Zpět k cikánům. Komunista a s ním český národ tím, že zasáhl do jejich vývoje a zbavil je jejich způsobu života, vlastně zahubil ducha jejich národa, kmene, jejich vyšší vedení, vzal na sebe velkou odpovědnost a z jejího nezvládnutí i vinu. Vytvořil z nich parasity a z tohoto stavu se odvíjí vše další, až k vyrovnání karmy očistnou explosí. Je s tím možno něco provést a nerozvrtat to ještě víc? Cesta zpět není. Říkalo se, že práce šlechtí člověka, ale jinému to přijde jako z nouze ctnost. Jaký je dnešní cikán? Za komunistů dělali na stavbách nejhorší práce. Člověk s nějakým výkresem v ruce se při pohledu na ně někdy až styděl, ale oni to tak nebrali, věděli, kde je jejich místo. Dnes, mohu-li posoudit, jejich místa po Ukrajincích převzali dělníci ze Střední Asie.

Nechci to protáhnout přes 2000 znaků, tedy k věci. Pokud se za komunistů cikáni dokázali uživit bez cizí pomoci, mělo by to jít i dnes. Nelze to provést šokem, ale nejlépe plynulým snižováním dávek, aby si včas mohli najít práci. Každý rok ubrat 10%, to je za 10 let snížení z dejme tomu 30000,- na asi 11600,-. K tomu nějaká osvěta, media dnes dokážou prosadit vše. A stejné zákony pro všechny. A nejlepší příklad je příklad odstrašující.

Že takhle ne? Ano, skřípalo by to strašlivě. Připravme se tedy na explosi.

J. Jurax 8.2.2017 0:10

Re: Vše života neschopné zahyne.

Hm, za bolševika byla povinnost pracovat. Takže i cikáni museli (i když ve vyhýbání se práci byli velice kreativní; procento tzv. invalidních důchodců bylo mezi nimi velké, násobně převyšující toto procento u gadžů) a musela se pro ně najít práce, kterou zvládli. Protože byli vesměs dělnická třída, při tehdejších mzdových relacích se jakž takž uživili.

Dnes se dělat nemusí, takže jsou obtížně zaměstnatelní. Zato jsme humanitní společnost, takže jim dáme dávky, aby nepomřeli hlady nebo nekradli přes míru. A práce, které mohou zastávat, jsou tak nízko honorované, že se jim ani dělt nevyplatí.

J. Hrbek 8.2.2017 10:03

Re: Vše života neschopné zahyne.

Otázka je, jestli strháváním „tyranů“ na Blízkém východě a domestikováním muslimských imigrantů také nezasahujeme do jejich vývoje a nezbavujeme je jejich způsobu života :/

J. Hrbek 7.2.2017 23:06

Vlády zemí nestačí...

Domnívám se, že na tohle už jednotlivé vlády zemí nestačí. Pokud by některá chtěla podobným racionálním způsobem postupovat, okamžitě by byla kritizována různými mezinárodními institucemi (které jsou informačně živené právě těmi s „dobrým srdcem a bizarními nápady“) a byl by na ní vyvíjen takový tlak, který by nemohla ustát - i u Trumpa si nejsem úplně jistej, jestli na to při síle své funkce má, natož kašpárkové volení v nějakém státečku ve střední Evropě.

P. Vaňura 7.2.2017 23:11

Vláda nemusí nikoho moc poslouchat. Například by

mohla vyhlásit, že hodlá zahájit vlastní program vývoje jaderných zbraní, a možná i zbraní biologických (u kterých nikdo pořádně neví, co to při případném nasazení udělá).

Jinak zrušit dávky pro nemakačenky a zloděje, dle příkladu našich předků VĚŠET (MLADÝ VISELEC K STÁRU NEPOKRADE!).

To celé by stačilo, aby nepřizpůsobiví šli kulturně obohacovat někoho jiného!

J. Urban 7.2.2017 22:59

Rasísmus! Autora zatvoriť!

Co dělá hatefree, že takovýhle hnůj může být vůbec publikován?

J. Chaloupka 7.2.2017 18:17

Dokud si budou Romové (dříve cikáni) myslet,

že dávky padají z nebe, tak se nic nezmění.

Jak řekla jedna Romka (dříve cikánka) do televize: Dávky berou všichni, jen ty velké si nechávají bílí a jim dávají ty malé. Asi jí nikdo nevysvětlil, odkud se peníze na dávky berou. Vzhledem k tomu, že si podobnou otázku nekladou ani VŠ vzdělaní úředníci (osobní zjištění)(myslím tím, odkud se berou peníze, které jim každý měsíc přicházejí na účet), není se čemu divit.

J. Krásenský 7.2.2017 17:41

Existuje velké

riziko, že se Romové chytí islámu a to přes i alkoholizmus, drogy a vepřové.

M. Prokop 7.2.2017 18:02

Re: Existuje velké

Po vzoru černochů?

J. Vlk 7.2.2017 17:27

I cikán je volič !

Po revoluci : "nevolíme komouše hnali by nás do práce nebo basy" (odposlechnuto :-)

L. David 7.2.2017 17:03

Řešení je přece tak jednoduché! Jenom chtít takové přijmout!

Navrhuji: Okamžitě přestat financovat všechny ziskovky, které údajně přinášejí cikánům nějaký prospěch. Z takto ušetřených miliard Kč (a v budoucnu ušetřených miliard za příspěvky na bydlení a nefunkčně rozdávané sociální dávky) začít budovat mimo města vyloučené lokality. Ano - VYLOUČENÉ LOKALITY - OSADY pro vedení pouze základního života, ve kterých bude nabídnuto bydlení všem (barevným i bílým), kteří mohou, ale nechtějí pracovat a povinně zůstanou bez sociálních dávek!

Zasíťovat pozemky, na nich postavit bytovky s dvoupokojovými byty a kuchyňkou z armovaného betonu. Dveře a okna jenom z plastu (nedá se jen tak spálit a ve sběrných surovinách neberou). Vytápění podlahové v plastových trubkách, automatický kotel za pancéřovými dveřmi. Případně kuchyňská kachlová kamna na vařeni a s teplovzdušnými rozvody do dalších místností. Umyvadla, WC mísy a kuchyňské dřezy z odolné kameniny, instalace plynu a vody pouze z plastu, měďené rozvody elektřiny hluboce zazděné. Spuštění vytápění, toku vody, plynu a elektřiny v bytě pouze prostřednictvím opancéřovaného mincovního nebo karetního automatu.

Ráno dovézt ze všech blízkých supermerketů pozbírané včerejší pečivo, zeleninu, ovoce, zbytky salámů, salátů, atp. - prostě vše, co dnes supermarkety vyhazují do kontejnerů. V poledne a večer dovézt várnice s polévkou a k tomu pro každého dva krajíce chleba. Místní prodejna jen bez alkoholických nápojů. V osadě žádné výherní automaty. Krytá autobusová zastávka.

Lékařská péče pouze základní a pro akutní případy ohrožující život. Školní vzdělání pro děti v podobě prvních pěti tříd. Obecní dům sloužící též jako základní škola. Obecní rozhlas pro úřední informace obyvatelstvu. Správa osady starostou a zastupiteli zvolených z místních obyvatel, k tomu dojíždějící státní kontrolní úředníci. Hlídky strážníků z místních obyvatel. Třikrát denně průjezd hlídky státní policie.

U bytovek malé zelinářské zahrádky pro pracovité, také pro sklad dřeva na zimu, pokud se bude vařit a vytápět kamny.

V. Vaclavik 7.2.2017 15:33

Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

Dnes jen resime, co s nimi delat, jako by to byl dobytek na farme, kteremu rovnez musime davat zrat a vubec se o nej starat.

Jedine reseni je zrusit veskere socialni davky a to pro vsechny, nejen pro cikany. A jakekoli kriminalni preciny tvrde postihovat a kdyz rikam tvrde, myslim tvrde.

Tihle lide jsou minimalne o rad kulturne, coz znamena predevsim rozumove, primitivnejsi, nez prumer Zapadni populace. A jakekoli davky lidi nici, a cim primitivnejsi lid, tim vice ho nici. Nase pomylena pomoc takovemu lidu jen sebere veskere sebevedomi a jim pak nezbyde, nez se opijet, hrat v hernach, a vseobecne zit upadkovy zivot. Stalo se to vsemu primitivnimu lidu, jako severoamerickym indianum, eskymakum, nasim cikanum.

Davky jsou jako alkohol, ktery jak vime nicil indiany uz za dob divokeho americkeho zapadu a nici je dodnes. U vsech techto lidi mame co do cineni s lidskym druhem na nizsim vyvojovem lidskem stupni. Svet uz prichazi na to, ze nemuzeme povznest zaostale staty sveta, ze je muzeme jen rozvrtat, a stejne je to s temito skupinami primitivnejsiho lidu, ani ty nemuzeme povznest na nasi kulturni uroven temi davkami a jen je jimi nicime.

Ale to dobroserove nikdy nepripusti, oni se radi o ostatni staraji protoze tim krmi svou aroganci, pocit nadrazenosti. Je to primo citit z tech autorovych rad pevne ruky nad tim, jak ti lide mohou ty davky utratit, naordinovat jim skolni povinnosti do osmnacti let... proste pres nase pomahani vlak nejede, to je moto vsech dobroseru.

P. Čech 7.2.2017 16:15

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

S prvními dvěma odstavci nelze než souhlasit. Je to i můj názor. Nicméně co se týče indiánů, nemáte pravdu. Tedy, zejména těch středoamerických (Mayové, Aztékové, Toltékovéa pod). Do současného stavu, kdy se tito jeví povětšinou o stupeň nižší kulturní úrovně je uvrhli ve středověku běloši a to ze západní civilizace, jak říkáte. Zdecimovali je mečem a křížem, nemocemi a alkoholem a to v době, kdy tito indiáni byli na mnohem vyšší kulturní úrovni než zmiňovaní západní běloši. A ti "dobroserové", jak říkáte bych nazval jinak. Socani. Od nich totiž pochází všelijaké t.zv. sociální dávky, příspěvky a pobídky. Tyto vidím na místě pouze pokud jsou směrovány k lidem nemocným, či jinak zdravotně handicapovaným. Zdraví lidé se mají starat samoi o sebe a pro ně nejsou na místě žádné dávky. Na poskytování všelijakých možných dávek a pobídek postavili svou existenci právě socani. Bez toho by ztratili podstatu své existence.

P. Vaňura 7.2.2017 17:22

Tou "vyšší kulturní úrovní" myslíte masové lidské oběti

a rituální kanibalismus Aztéků??? Znali obrázkové písmo a žili na úrovni starší doby bronzové!

Cortéz by Mexiko tak snadno nedobyl, pokud by podmaněné a terorizované kmeny nepřešly na jeho stranu!

Za zavlečení infekcí Španělé nemohou stejně, jako na zavleční syfilidy opačným směrem, tehdy ještě toho o epidemích a nemocech moc nevěděli. Navíc, jejich černí otroci později zavlekli do Ameriky žlutou zimnici, která byla postarachem až do 20 století a to PRO VŠECHNY.

V. Vaclavik 7.2.2017 17:46

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

Dik za souhlas. Ty indiany mam na mysli ty dnesni, zijici povetsinou v rezervacich, ale i mimo. Zil jsem cast zivota v Kanade a pamatuji jedno reprezentacni setkani s indianem ve Vancouveru, kdy proti mel na chodniku prosel, nebo spise propotacel se indian s plackou na tricku, na ktere byl napis 'I am lost', coz bylo tak priznacne. Ovsem jsou i tamni indiani kteri nepropadli alkoholu a treba i pracujici, ale i tam zustava odlisnost kulturniho, vyspeleho druhu oproti kulture v Kanade prevladajici.

Neverim, ze jakykoli lid se da uvrhnout do nizsiho vyvojoveho stupne, byt by treba byl i zotroceny na cele generace. Ten vyvoj o kterem tu mluvime je neco, co kdyz se ziska, nemuze byt ztraceno, leda tak vyhlazenim, kdy ten lid zanikne.

Vyvojove ruzne lidske skupiny je evidentni fakt, ktery nam brani videt jen ta nase dnesni uzkostlivost a nechteni to videt. Ovsem to na veci nic nezmeni. Jiste casti sveta, jiste narody jsou zaostale prave z toho vyvojoveho duvodu, nikoli ze nejak nemeli stesti, nebo jim nikdo nepomohl... a to pomijim otazku, kdo asi pomohl nam, nasi Zapadni kulture.

Myslim a verim, ze kdyz se temto narodum a mensinam zijicim v nasem prostredi nebudeme do jejich zivotu nejak pozitivne michat (ozdravovat je, coz jen vede k jejich nekontrolovanemu mnozeni, ditto posilat tam miliardy na pomoc), coz znamena predevsim jim nenabizet nejake vyhody nebo socialni davky, tedy kdyz se jim nebude nabizet nic zadarmo (charitu at si lide soukrome delaji jako chteji), tak se veci casem vyvrbi samy, pro ten nejlepsi mozny vysledek. Kdyz nebudou postihy obcanu ze strany statu kdyz je tito vytlaci ze sveho prostredi, a vubec nemusi jit o nejake nasilnosti, ale proste nikdo nebude nuceny jim pronajimat, jednat s nimi, zakazovat stavbu nejake delici zdi a tak, casem by se vse zmenilo pro to nejlepsi dobro pro obe strany.

Znovu nemuzu nez dodat, ze dobropachani (abych nebyl porad tak sprosty) nikoho nenici tak, jako prave ty lidsko-vyvojove nejnizsi lidske skupiny mezi nami. Pro

V. Vaclavik 7.2.2017 17:49

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

... Pro ty je to vysloveny jed, kteremu oni se neumi branit, neumi rici NE.

Kdyz totiz davky dostane nasinec, tak dlouhodobe nakonec, ne-li ihned, nebude spokojeny se zahnivanim na nich, bude chtit se svym zivotem prece jen udelat neco vice, nez jen stagnovat na davkach, takovy zivot mu prijde nemravny, a nejak se zaradi do 'normalniho' zivota. Tu mravni silu, ten rozum a proto ambice, ti na nizsi vyvojove urovni proste nemaji, nevymani se te pasti ziti zadarmo, z toho jedu na jejich dustojnost, jedu ktery otravi a znici i ty zivotni ambice, ktere by jinak i oni meli.

V. Vaclavik 7.2.2017 18:15

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

Termin dobrokadici ma tu vyhodu, ze zahrnuje jak ty vase socany, tak i pravicaky, kteri mnozi, ne-li vetsina a to majoritni vetsina, ty davky rovnez zastava, snad jen s tim rozdilem, ze dodavaji, ze bychom meli davat jen davky, na ktere si vydelame, ale ze socialni davky byt maji, o tom neni zadna a budou se s vami o tom hadat, jak se rika, do krve.

Takze ten obecnejsi nazev je lepsi, nez jen socani.

Jinak kulturni uroven, jeji posuzovani muze vyustit v mijeni se argumentacne, protoze jde o hodne siroky pojem. Kulturni uroven vidim predevsim v tom, jake poneti jaky lid ma, kdyz prijde na to, jak by mela byt spravovana cela spolecnost, kdyz nejde o 'spravovani' vlastniho zivota na konkretni denni urovni, ale prave o to, jak by mel byt spravovany, usporadany zivot na spolecenske urovni. I nasinec prumerny obcan nasi Zapadni kultury je do znacne miry socialista, kdyz nejde o jeho vlastni soukromy zivot, ktery si on vede soukrome, jako kapitalista. Ale vezmeme-li prumerneho obcana z nejake te zaostale zeme, kdyz prijde na spravu spolenosti, rozumi tim jen diktat nasili, kdy pravo urcuje jen moc, jakou kdo ji ma.

Proto treba Rusko potrebuje vladce jakeho ted ma, na demokracii zapadniho strihu proste kulturne nema. Sice Rusko ma ve mestech jistou vrstvu obyvatelstva na vyssi vyvojove urovni, ale pocetne ji prebiji ten povestny rusky muzik, ktery pak urcuje, jako vladu si Rusko muze dovolit a dovolit si muze jen vladu pevne ruky a muze doufat jen, ze ta ruka bude 'osvicena'.

Secteno podtrzeno, kazdy lid, ponechan sam sobe, ma takovou vladu a spolecnost a zivotni standard, jaky si zaslouzi, tedy dle te sve kulturni urovne. V devatenactem stoleti, kdyz jeste nepanovala ta dnesni rovnost a rasismus jako pojem snad nikdo ani neznal, bylo zotroceni (nejakym zpusobem) lidu nizsi kultury lidmi kultury vyssi normalni, nikdo se nad tim nepozastavoval. To zotroceni sice nebylo moralne spravne, ani efektivni, ale ty delici vyvojove hranice mezi lidem ruznych koncin sveta, nebo mensi

V. Vaclavik 7.2.2017 18:16

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

... nebo mensin zamichanych do narodu, byl lidmi jasne rozpoznavany a to nase zavirani oci nad ni ji samozrejme neodstranilo a ani odstranit nemuze, je tu porad - ta vyvojova delici hranice mezi lidem ruznych koncin sveta.

J. Jurax 7.2.2017 23:51

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

No, to o těch Indiánech je hovadina, není-liž pravda?

"... a to v době, kdy tito indiáni byli na mnohem vyšší kulturní úrovni než zmiňovaní západní běloši." Ehm - jak jste na to přišel? Neznali železo, žili na úrovni doby bronzové, zato skýtali svým bohům lidské oběti ...

A za konec středověku se považuje rok 1492 - objevení Ameriky, takže to s tím uvržením běloši nemohli stihnout ...

F. Pavlis 7.2.2017 19:56

Re: Autor je jen dalsi 'lidsky farmar'.

Pane Václavíku, autor článku je speciální pedagog, patrně s větší zkušeností se zmiňovanou komunitou, než máte vy. Hned na začátku současně připomíná, že jednoduchá řešení neexistují prostě proto, že se pohybuje v nějakém společenském paradigmatu, ve kterém se nestřílí oponenti a některé věci jsou hluboce zažité. Někdy až jako stereotyp. To, co nabízíte vy je z radikálního soudku s puncem naivity. A když už se bouříte, měl byste si aspoň opatřit českou klávesnici. Jinak vypadáte jako mudrlant z Austrálie.

P. Vébr 7.2.2017 15:28

Přitom je to tak jednoduché

Přitom je tak jednoduché: Přídavky na děti zavést pouze jako slevu na dani (která by případně mohla přesáhnout výši daně). Tzn. nepracuješ? Přídavky na děti nebudou!

Šlo by to zavést i k jiným přídavkům.

Přinutilo by to nefachčenky chodit do práce a ve spojení s tvrdou politikou zaměstnavatelů (Nepracuješ? Pryč s tebou! - a dávky jsou v ... Nechodíš do práce? Pryč s tebou! - a zase dávky někde) by to časem jistě přineslo změnu.

P. Čech 7.2.2017 16:20

Re: Přitom je to tak jednoduché

nesouhlasím. Je nutno zrušit všechny dávky, pobídky a přídavky, kromě těch které jsou směrovány k nemocným a handicapovaným lidem. Žádný zdravý člověk nemá na žádné dávky nárok. Má se starat sám o sebe, ev. o svou rodinu a živit se prací. proti krátkodobé nezaměstnanosti se může pojistit sám a pojišťovny to jen uvítají.

P. Vébr 7.2.2017 16:44

Re: Přitom je to tak jednoduché

To je také dobré řešení.

J. Urban 7.2.2017 23:02

Re: Přitom je to tak jednoduché

Částečně. Mnohé cikánky se snaží ještě nenarozený plod poškodit, např. chlastem a drogami (což jim samozřejmě nedělá nejmenší problém). Protože narozené postižené dítě - to je pravý zlatý důl!

V. Vaclavik 7.2.2017 18:23

Re: Přitom je to tak jednoduché

Souhlas. Vsechno ostatni je jen perestrojkovani, ktere nic nevyresi (to nejake vazani socialnich davek na zamestnani apod.)

J. Jurax 8.2.2017 0:02

Re: Přitom je to tak jednoduché

"Přídavky na děti zavést pouze jako slevu na dani (která by případně mohla přesáhnout výši daně). Tzn. nepracuješ? Přídavky na děti nebudou!"

No, tak jak to popisujete funguje sleva na dani na každé dítě. Včetně záporné daně.

Při 22 500 hrubého měsíčně a 2 vyživovaných dětech neplatíte žádnou daň z příjmu a ještě obdržíte Daňový bonus 74 Kč měsíčně; čistá mzda je 20 099 Kč.

Při 22 500 hrubého měsíčně u bezdětného platíte daň z příjmu 2 460 Kč; čistá bude 17 565 Kč.

Viz mzdová kalkulačka http://www.penize.cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy#mzda

J. Tomáš 7.2.2017 14:49

Stoprocentní a vcelku jednoduché řešení je možné.

Jen se o něm nesmí veřejně mluvit a psát už vůbec ne.

A. Alda 7.2.2017 14:28

Romský problém.

Proč mluvit pravdu, když lež není trestána?

Proč nekrást, když krádež není trestána, nebo je trestána jen symbolicky?

Proč pracovat, když lze přežít bez práce?

Proč se chovat jako většina, když to nepřináší prospěch ale nevýhody?

Proč být slušný, když neslušných se všichni bojí a nikdo se jim nepostaví?