26.6.2024 | Svátek má Adriana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mm 21.11.2009 8:05

Re: Děkuji

R^R^Není třeba nic dodávat. Přeji hezký den.:-D:-D

záložák 21.11.2009 13:24

Re: Děkuji

"A ti, kdo věděli, pro jistotu mlčeli nebo dokonce – jako sám Václav

Havel – vydávali zastírací nepravdivá prohlášení o svých záměrech.!"

česky: sprostě a vypočítavě lhali.

I.P. 21.11.2009 22:30

Zapomínáte

Dobře si pamatuji, že první prohlášení OF vysílané v televizi mezi cíli a požadavky mělo, kromě svobodných voleb i obnovení všech forem vlastnictví. Až jsem se tehdy lekl, zda tak "odvážný" požadavek projde. Problém je spíš v tom, že všichni věřili, že právě oni zbohatnou, ale to se nestalo. Ne, že by většina občanů nezbohatla, ale nejsou ochotni si to připustit, protože jiní mají víc, ale to je na jiný článek.

důchodce 30 21.11.2009 3:39

ČSS

Dobře, že jste připomněl činy členů i vedení ČSS v prvních listopadových dnech. Bylo v nich mnoho statečnosti. A už několik týdnů před sametovou revolucí se ve Svobodném Slově objevovaly úvodníky (např. od J. Vyvadila) svědčící o  demokratickém duchu v této straně. Je škoda, že nyní je ČSS připomínána už pouze v souvislosti s předlistopadovým členstvím J. Paroubka...

mm 21.11.2009 10:09

Re: ČSS

Nikomu se to nehodí do krámu. Hlavně Havlovi a jeho fanatickým obdivovatelů. Dobrá páce STB a jejich spolupracovníků. Václav Havel dostal trafiku a poznal jak chutná moc a protože je jako loutka,  nechal se sebou postrkovat. kdyby ne lokajských redaktorů ČT a manipulace zpravodajství, tak by jsme o Václavu věděli tak málo jako za komunistů. Štěstí přeje připraveným a těmi byli Čalfa, Tošovský a jiní převlečení komunisté, kteří rychle jako v roce 1968 přeskočili na rychle se rozjíždějící vlak. Hloupé filosofování Václava Havla zabránilo, aby se udělal jediný účinný krok a to zablokování bankovních účtů ÚV KSČ a jejich sekretatiátů a tím se umožnilo komunistům, aby ekonomicky silní začali podnikat. Až začal ovliňovat chod OF Václav Klaus, už bylo pozdě na takové kroky, protože stranické účty už byly dávno prázdné. Jedině odvážné kroky, které udělal Václav Klaus nás zachánili o další pohromy i přes výhrady, které můžu k osobě VK mít. Protože to byl jediný člověk, který se zodpovědně postavil k řešení hospodářské situace v republice. Ubohost Václava Havla taky spočívá ve výběru lidí, které podporuje. Zásadně podporuje každého, kdo se vymezuje proti Václavu Klausovi. Všechny ty pidistrany, po kterých zůstaly milionové dluhy, Martina Bursíka a stranu zelených až po Paroubka. S Paroubkem je to o to pikantnější, že Havlovi vůbec nevadilo jeho buranství, ani Paroubkova snaha přitáhnout komunisty do vysoké politiky. Jenom, když vystupoval proti Václavu Klausovi. Malý napoleon Havel se zase projevil.Doufám, žei u Paroubka bude fumgovat to, co u všech, které podpořil a skončí jako politická nrtvola.(Y)(Y)

Jaka 21.11.2009 19:38

Re: ČSS

R^

HNF 21.11.2009 10:55

Re: ČSS

Ja si to teda o CSS nemyslim. Ta strana se nachazela v takove divne kreci. Meli tam nasazeneho KGBaka Paroubka (proto neni na seznamech StB, jen je tri roky KTS coz je obvykle kryti pro toho koho naverbovala KGB) a bratr Svoboda, republikovy predseda, byl takovy StBak ze ho vyhodili jeste driv nez lidovci Bartoncika.

A ze je Vyvadil divnej, to je zrejme dodnes.

JH 21.11.2009 13:47

tak by jsme o Václavu věděli tak málo jako za komunistů.

O Vaňkovi nevěděli jen kulturní barbaři :-)

jihočech 21.11.2009 1:21

pro srovnání

kolik jen bylo náhod třeba za druhé světové války během bitvy o Midway, nepochybně jednom z klíčových momentů 20. století: podařilo se částečně rozluštit rozluštit japonské námořní kódy a američtí velitelé zprávám tajných služeb uvěřili, pak zrušení fotoprůzkumu z Fregatních mělčin, pozdní rozmístění ponorkové clony, chybné rozhodnutí admirála Jamamota velet osobně.

A co teprve vlastní bitva: dva významní japonští letečtí důstojníci, Micuo Fučida a Minoru Genda, v předvečer bitvy onemocněli, obdobně byl nemocný admirál Halsey na americké straně, čímž velení převzal rozvážný R. Spruance; průzkumný letoun, který zpozoroval americké letadlové lodě, odstartoval pozdě a ještě měl porouchanou vysílačku a nakonec vrcholný moment, kdy se střemhlavé bombardéry dauntless vybatolily nad japonským úderným svazem přesně ve chvíli, kdy se připravoval start letadel proti Američanům, což z letadlových lodí udělalo sud střelného prachu...

Spousta náhod,nemyslíte?

mm 21.11.2009 8:07

Re: pro srovnání

To lele není případ ČSSR. Ve válce přeje štěstí připraveným. Ten kdo je připravený, je vždy o krok vpřed.

FOX 21.11.2009 8:42

Re: pro srovnání

Znáte to dobře.Já bych obrátil pozornost na Štěpána v Libni.Ten "chudák" to myslel dobře.podlézal dělníkům,chtěl je poštvat proti studentúm,těm Inteligentům.Po chvíli zaváhání byl vypískán,pak se to pokoušel vysvětlit,tvářil se nechápavěě,pískot davu byl zprvu rozpačitý,pak zesílil a bylo vykydáno.Od té chvíle se už vezli.Viděl jsem to několikrát,ale nerozumím tomu.Byla to náhoda,nebo ti dělníci tak jasnozřiví?Dnes je ten balkon pryč,včetně té fabriky,kdoví,jak by to probíhalo?

R 21.11.2009 16:11

Re: pro srovnání

No, kdo v totalitě držel hubu a krok, měl se poměrně dobře, ale i tak toho lidi včetně dělníků měli ke konci dost. V komunistických zprávách už byla v podstatě pravda o Polsku a Solidaritě, východní Německo padlo, Maďarsko otevřelo hranice s Rakouskem,  byla taky už několik let Gorbačovova pěrestrojka, jen u nás se se o změnách v první řadě jen žvanilo a jinak se prakticky  nic nedělo.  Proto, když to prasklo, přivítali to všichni včetně těch dělníků v Libni, kteří jinak žádné kontakty s opozicí a s nekomunistickým zpravodajstvím neměli. Śtěpán jako papaláš, i když v té době mladý papaláš,  který tam nebyl dlouho, prostě to špatně odhadl a neměl kontakt s realitou stejně jako starý papaláš  Jakeš a spol.

exulant 21.11.2009 0:35

shoda nahod

Inu, pane Jemelik, rada detajlnich rozboru v tisku na celem svete popisovala neuveritelnou shodu nahod s padem berlinske zdi. Tak uz to na svete chodi.

M. Zima 21.11.2009 19:41

Kam se hrabe Zeď na českou kreativitu.

Když padala Zeď, byl Schabowski v opeře. Přišel domů a viděl v západní TV, že je na Zdi "ramba camba" (říká se v Německu), sedl tedy do auta a jel k přechodu, tam, sotva zastavil,  přistoupil k okénku jeho auta civilista a ohlásil: "Soudruhu Schabowski, žádné mimořádky, hranice je otevřená" a Gúnther jel spát.

BTW: K otevření Zdi došlo pár minut po půlnoci, takže se slaví o den předčasně. Ale ani v tom moc náhod není.

exulant 22.11.2009 0:30

Re: Kam se hrabe Zeď na českou kreativitu.

Pak toho moc nevite, ono to bylo podstatne slozitejsi kde kdo a kdy byl a co kdo se urekl novinarum kteri to hned rozmazli do televize, a pak uz bylo pozde neco delat.