Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Takže shrnuto:

3. 12. 2009 7:07
Tisícovka z 15000 je něco jiného, než 10 000 ze 150 000 .

A většina státních zaměstnanců má těch 15, ne těch 150 . Takže si cancejte na jiném shromáždění, kde Vaši infantilnost ocení....nám jde o krk, ne o to, že nebudeme mít na lepší šunku ! Duševní mrzáku !

0 0
možnosti

Hadí oči

3. 12. 2009 2:43
Nakonec vůbec nejde o nějaké procento.

Jen je potřeba rozdělit a panovat.

Státním zaměstnancům se vtlouká do hlavy, jaké mají jistoty oproti soukromému sektoru a přitom jedou podle úplnně stejného zákoníku práce, jako všichni. 90% z nich si říká zcela správně, že nedosahují průměrné mzdy a závidí těm v soukromém sektoru, kteří ji podle statistiky dosahují.

Soukromým zaměstnancům se vtlouká do hlavy, jaké mají výhody oproti státnímu sektoru a přitom jedou podle úplnně stejného zákoníku práce, jako všichni. 90% z nich si říká zcela správně, že nedosahují průměrné mzdy a závidí těm v státním sektoru, kteří ji podle statistiky dosahují.

To se to potom panuje, když se nám lidi hádají.

0 0
možnosti

Apea

3. 12. 2009 2:17
Jo, je třeba přísnost

Jo, na ty státní povaleče je třeba přísnost. On Vám má ledaskterý učitel i přes sedmnáct hrubýho a teď by se bouřil kvůliva tisícovce. A vůbec, když se jiím vezme rovnou dvacet procent a zkrátí pracovní týden na čtyři dny, ušetří se taky na topení a osvětlení a míň zaplatíme na pokutách. Sice by se mohlo stát,že zrovinka ten plonkvej den bude hořet nebo bude potřeba záchrnaka, ale čert to vzla. Někdy se člověk musí umět obětovat. ne jako ty státní nenazřenci, co by hned stávkovali.

0 0
možnosti

Hadí oči

3. 12. 2009 1:47
Což takhle místo snižování mezd o 4%

snižit mzdy o 20% a končit pracovní týden ve čtvrtek? Stát - nestát. Pochopitelně ne u nepřetržitých provozů.

Mimochodem, má vůbec autor článku představu o tom, kolik státních zaměstnanců dosahuje alespoň průměrné mzdy? Mzdová pyramida je totiž značně rozpláclá a mnoho středoškoláků nastupuje (nebo raději ne) za desítku hrubého.

0 0
možnosti

emersonskej

3. 12. 2009 0:54
Souhlas !

R^

0 0
možnosti

Gaston

3. 12. 2009 0:52
Jen houšť a větší kapky

Jen ať si to odbory vydupávaj. Jen ať se země zadluží ještě více! Přišla příliš malá krize, která nic nevyčistila. Musí přijít mnohem horší a pak se státní zaměstnanci, ale také bankovní úředníci nebudou stačit divit. Jaké úspory se na nich budou muset najít. Ukáže se, kolik jich nepotřebujeme a kolik jich vymejšlí "práci pro práci" podle Parkinsonova zákona. Ukáží se konečně ty nekonečné finanční rezervy a stát se konečně začne chovat racionálněji a ohleduplněji ke svým živitelům-občanům.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz