18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Propast

Bez ohledu na aktuální výsledek těchto presidentských voleb, zdá se mi jedno poučení z kampaně zcela zřejmé: je to zhrubnutí úrovně veřejného mínění a politické kultury zvláště.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zapletal 29.1.2018 11:56

Malá poznámka k symbolům

Státní a národní symboly je třeba ctít. V této souvislosti je na místě poznamenat, coby se asi stalo, kdyby se kdokoli pokusil vyšplhat na střechu Bílého domu a zde pohanět státní symbol, kterým bezesporu standarda prezidenta jest. Patrně by během několika vteřin byl dotyčný lezec sestřelen ochrankou. Avšak v naší demokracii byli tito lidé považováni za hrdiny. Skutečně mnoho vypovídající.

A. Alda 29.1.2018 14:29

Ano.

Ve Washingtonu nemůžete ani přelézt plot zahrady Bílého domu.

U nás se všichni producírují po Hradě a lezou i po jeho střechách.

M. Valenta 29.1.2018 11:25

Autor zřejmě spadl rovnou z Marzu.

Hlavním rozeštvávačem je staronový prezident a tato taktika se mu znovu i když těsně vyplatila a pohled do jeho okolí nasvědčuje, že nemá důvod v tom nepokračovat. Tohle nemůže dopadnout dobře.

L. Novák 29.1.2018 11:44

Re: Autor zřejmě spadl rovnou z Marzu.

Křeček nás o tom, že "spadl z Marsu" přesvědčuje už dlouhá léta. :-)

Že vulgaritu a sprostotu, lež a podraz do české politiky zavedl Zeman, nevidí.

P. Zinga 29.1.2018 12:44

Re: Autor zřejmě spadl rovnou z Marzu.

Jste primitiv, co dává přednost formě před obsahem.

A pan Křeček zde již delší dobu dokazuje, že mu to na rozdíl od Vás myslí a to dokonce tak, že nezávisle.

P. Zinga 29.1.2018 12:47

Re: Autor zřejmě spadl rovnou z Marzu.

To je reakce na Nováka W4C

M. Šejna 29.1.2018 12:50

pane Zingo

na trolly s trojciferným číslem nemá smysl reagovat, jak správně poznamenal o kus níže Portwyn.

Dnes jsou tady takoví "trojciferní" trollové dva a kromě trojcifry se vyznačují nenávistí a nadávkami ostatním.

L. Novák 29.1.2018 14:05

Re: pane Zingo

... Říká už před lety profláknutý troll ČSSD Miroslav Šejna

V. Čermák 29.1.2018 17:16

Re: pane Zingo

Léta profláklý jste Vy sám, Ladislave N blahé paměti....

L. Novák 29.1.2018 21:58

Re: pane Zingo

U bolševiků určitě. O to se léta snažím! :-P

R. Morava 29.1.2018 14:55

Re: Autor zřejmě spadl rovnou z Marzu.

Hm politice asi nerozumíte. Jinak by jste věděl, že všechny rozeštvává Putin. To on poslal do Evropy Muslimy a po cestě jich několik utopil. To on zařídil Trumpovi prezidentování. To on zadlužil Řecko. Pokud si myslíte že kdokoliv jiný na světě dokáže ovlivňovat lidi, zapínat zemětřesení či záplavy a řídit politiku jste naprosto mimo.

P. Portwyn 29.1.2018 11:19

Nekrmte troly s trojciferným

číslem.

V. Novák 29.1.2018 11:15

Neidealizujte si Ameriku.

Tamní novináři Trumpovi vátězství ještě neprominuli a DEMs chaoti jsou výrazně tvrdší než antizemanové, kteří se

zmůžou tak leda na pořádnou kocovinu a v opici vyžblebtané nadřazenectví.

M. Krutý 29.1.2018 11:13

chvilku se mi zdálo, že pan Křeček dostává rozum

ale ouha, je to zase ten starý Křeček, opět úplně mimo a vlevo. Vidět sjednotitelské schopnosti Zemana v podpoře krajní pravice i levice, to je jeho asi největší majstrštyk od té doby, co opustil svou milovanou oblast nájemního bydlení.

L. Kolman 29.1.2018 10:25

A to je ten váš problém

Teda momentálně vás, kteří se těžko smiřujete s porážkou politického mimozemšťana a muže bez vlastností, který se v záři reflektorů vyhoupl jako pohádková bytost. Vyloupl se z politické nicoty, protože si jej vybraly pražské elity, jelikož takové věci nelze nechat na nevzdělaných vesnických buranech. A když vyhrál Zeman, zemi na polovinu rozdělil, kdyby vyhrál Drahoš, zemi by naopak na polovinu spojil, že jo! Aspoň tak mi to vychází, pokud ještě umím trochu počítat. Tak si teď nechte vyrobil placky "Zeman není můj prezident" a můžete se s nimi teď špacírovat po ulicích, pokud vás to uklidní!

S. Petr 29.1.2018 10:08

zrušme volby

Takže zrušme volby, když zkušeného prezidenta nemůže žádný neprezident porazit. Ale co si pak proboha počnem, až Zeman umře?

D. Habina 29.1.2018 10:20

Re: zrušme volby

Jak typické. Já bych klidně volil Drahoše. Ale prostě mi ten chlap nepřilnul k srdci. Hlavně proto, že se měl být svůj a brát lidi jací jsou. Různí lidé mají volební právo a tak k tomu měl přistupovat. Dobře jsi stoupenec pana Zemana, a případně být opravdu slušný, například tím, že by si dokázal vážit starého a nemocného politika, který ať chcete nebo ne, patří k těm nejúspěšnějším vůbec. Plivání na oponenty se vždy vymstí i když je to plivání obaleno slušným zevnějškem.

M. Krutý 29.1.2018 11:16

Re: zrušme volby

a čo si Kefalín představujete pod takým "nejúspěšnější vůbec"? Myslíte devastaci politiky opoziční smlouvou? Myslíte odprodej OKD včetně bytů Bakalovi? Myslíte vojenské předání IPB do rukou ČSOB a následně KBC? Myslíte přípravu vraždy Sabiny Slonkové jeho blízkým přítelem Srbou či snad angažmá jediného doposud pravomocně odsouzeného tuneláře na místě ministra financí jeho vlády? No asi každý považujeme za úspěch něco jiného.

M. Gavlák 29.1.2018 12:07

Re: zrušme volby

Nic. Možná si dám panáka...

D. Habina 29.1.2018 10:00

NENÍ TO PŮL NA PŮL

Nerozděluje na půlku ani náhodou. 66% volilo což znamená, že 34% bylo pro Zemana a 34% je to jedno. Suma sumárum Zeman je prezidentem 68% lidí v ČR. Nebo se mýlím. Kdyby vyhrál Drahoš tak jsou počty stejné, tak jak půl na půl ?

V. Kříž 29.1.2018 10:08

Re: NENÍ TO PŮL NA PŮL

lidi, kterým nestojí za to jít k volbám, si žádného presidenta nezasluhují a ani Zemana nezvolili. A ano, kdyby Drahoš byl zvolen, bylo by to taky jen polovina, ale ten se pře tím neholedbal, že bude presidentem dolních deseti milionů

D. Habina 29.1.2018 10:13

Re: NENÍ TO PŮL NA PŮL

Je to přesně tak jak si to každý vyloží. Dle mého názoru to není půl na půl . Ti co nešli volit akceptují automaticky vítěze a nemohou tedy patřit k jeho odpůrcům. Je to už teď jasné ?

V. Kříž 29.1.2018 9:51

jestliže člověk...

který dostane ve volbě nepatrně přes 51 % hlasů nerozděluje zemi (skoro přesně na půlku), pak už nevím, kdo

M. Šejna 29.1.2018 10:45

pane Kříží

stačilo, aby 80 tisíc voličů Zemana dalo hlas Drahošovi a prezidentem by se stal Drahoš. Pak by zemi rozděloval na půlku, nebo naopak spojoval na půlku?

I. Širůček 29.1.2018 12:14

Re: pane Kříží

Takže, podle vás, Zeman zemi nerozděluje, protože, kdyby "mohl", rozděloval by ji Drahoš?

M. Šejna 29.1.2018 12:23

pane Vemisi

Zeman rozděluje stejně, jako by rozděloval Drahoš.

Co je na tom pro Vás nepochopitelného?

D. Habina 29.1.2018 9:40

PRO LIDI

Pan Drahoš to dělal pro "všechny" své spoluobčany. Sice mu z toho nějak vypadli příznivci Zemana a které se ani nesnažil. Trošku se mu to scvrklo a motivací byla ctižádost. Pokud to nedělal pro svou čest a slávu, proč neustále opakoval bude mi ctí ... bude mi ctí ...

Dělám si srandu, ale nějak nemohu pobrat, že by mu bylo ctí být prezidentem i těch co ho nemohou vystát.

P. Kmoníček 29.1.2018 9:35

Křečku jeden,

nechci patřit do party hulvátů, kterým v čele stojí inženýr a lhář z Hradu. Z Vašeho pohledu se tedy odděluji já sám. ALE ČÍ VINOU?

D. Habina 29.1.2018 9:42

Re: Křečku jeden,

No to je zřejmě těžká intelektuální otázka. Odpověď je 42 :-)

P. Čoupek 29.1.2018 9:34

Pokud mluvĂ­me o slušnosti, mne k volbám pĹTMivedlo mimo jinĂ© vyjádĹTMenĂ­ pana Fero FeniÄŤe o tom, Ĺľe by kandidáti mÄ›li stát. Do tĂ© doby jsem byl vĂ­cemĂ©nÄ› neutrálnĂ­.Tak to ne váženĂ­, hrajete si na zdvoĹTMilĂ©, ale realita je jinde.