16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hodorka 13.5.2021 16:51

Co je to zase za zbytecny clanek. Samozrejme, ze je pro dite nejlepsi kdyz vyrusta ve fungujici rodine s mamou a tatou. Ale co je lepsi, kdyz decko o jehoz adopci nema zadny "normalni" par zajem, vyrusta v sirotcinci a nebo si ho adoptuje par gayu ci leseb?

R. Toman 13.5.2021 18:26

Normální páry nemají zájem o děti postižené, cikáňata a starší děti. Ono si vzít domů desetiletého sígra není žádná výhra. Takže zájem je o mimina a malé děti bílé pleti. Těch je ovšem málo. Je otázka zda by G/L páry měli zájem o ty děti, které heterosexuální páry nechtějí.

A. Renjascu 13.5.2021 21:11

Děti k adopci jsou dlouhodobě nedostatkové zboží, ale to byste už mohl dávno vědět. Většina dětí v dětských domovech není volná pro adopci, protože o ně rodiče projevují aspoň minimální zájem a občas se podaří i si je vzít zpět. Ti ostatní zůstávají až do 18 popř do 19 let, než musí dětský domov opustit. Takže pokud bude schválená adopce LGBT, tak to dopadne tak, že na ty volné budou mít přednostní právo, abychom nediskriminovali a heterouši ostrouhají.

P. Král 13.5.2021 16:45

Media bulvarizovala, tak je jasné, kdo ve sporu HOMO SAPIENS versus HOMO SEXUAL je pro ně víc sexy.

D. Černá 13.5.2021 15:27

Ty vogo tady si kdejaká zemanovská verbež hraje na konzervativce.

Š. Hašek 13.5.2021 13:24

Kriste Ježíši, ta Černá je kráva!

Jináč souhlas s článkem.

Konzervativec maká a udržuje, jak ho to naučil tatík s mamkou. Novátor-mudrátor kecá, jak ho naučili na nějakém školení. Dnes možno sledovat ČT09.

Zkráceno, zjednodušeno.

D. Černá 13.5.2021 15:26

Tupá kráva byla tvá matka rudý oposume, neboť tenkrát, když se pářila se svým ožralým bratrem, nenasadila mu gumu.

Ty jsi produkt toho incestu.

L. Pejchal 13.5.2021 8:52

Když tedy společnost hodlá uznat manželství partnerů stejného pohlaví, proč neuznávat i vícepočetné svazky ?? Muž a 2 či 3 manželky (nediskriminovat ani poměr opačný), pokud s tím dámy nemají problém, je model v podstatě zvířecí a tedy i lidské říši přirozenější. V minulosti fungoval a v některých končinách funguje do dnešních dnů.:-)

R. Toman 13.5.2021 9:04

No, nevím proč zvířecí. Řada druhů zvířat má jednoho partnera celý život. Ale, přirozenější to ano, i v takové rodině fungují vzory, tedy mužský a ženský. Tyto vztahy fungují i dnes, příkladem je doktor Rath. Legalizace by těmto lidem pomohla odstranit řadu problému, hlavně jejich biologickým dětem.

A. Šír 13.5.2021 13:47

Opravdu nevíte, proč zvířecí? Jen namátkou - u kopytníků, třeba vembloudů, je jeden jediný alfasamec, který jako jediný má právo se pářit s členkami stáda.

R. Toman 13.5.2021 14:04

Jsou i jiné druhy zvířat u kterých to neplatí, dokonce u některých je v dominantní roli samička. Ovšem u člověka ta dominance nehraje roli, pářit se může každý podle libosti a svých možností věkových, vzhledových, zdravotních a i finančních. A o to jde v prvé řadě, tam kde panuje mnohoženství je zásadní, že ten dotyčný musí ty ženy a potomky uživit. A podle toho má počet manželek. Takže žebrota nemá třeba žádnou.

D. Stirsky 13.5.2021 8:24

Myslím, že adoptovaných dětí G/L páry bude minimum. Jenže jde o natolik citlivou otátku, že je třeba ji pečlivě upravit. Protože děcko se s velkou pravděpodobností jednou bude ptát, kdo je skuteřný otec a matka. Pořád zde ale opakuji, že G a L manželství nejsou jen práva, ale také řada povinností. Což si často obě strany sporu neuvědomují.

R. Toman 13.5.2021 8:54

Tak na skutečné rodiče se mohou ptát i adoptované děti heterosexuálů. Ovšem stále se mluví o právech G/L, ale nějak se nemluví o právech dětí. Ono být dítětem v rodině G/L nebude procházka růžovým sadem. Tomu dítěti budou často ostatní děti dávat sežrat, že jeho "rodiče" jsou buzny apod. Děti umí být kruté, a dnes v době internetu a mobilu se takové věci rychle šíří. I v pozdějším věku jim to může přinášet problémy, třeba u partnera(ky) nebo jejich rodičů, pro které to nemusí být přijatelné apod. Těch problému je celá řada.

D. Černá 13.5.2021 8:21

Trochu mně zdejší bojovníci proti buzíkům a jejich požadavkům připomínají jednoho slavného maďarského poslance z EU parlamentu, tuším že se jmenoval József Szájer.

Ten tak statečně bojoval za tradiční křesťanskou rodinu, že si k tomu dokonce postavil kruhovou obranu. Všichni byli zapojeni v kruhu a propojeni všemi otvory :-)

R. Tesařík 13.5.2021 9:44

A dál?

D. Černá 13.5.2021 15:22

Pepa byl 2x

P. Princ 13.5.2021 10:27

Proti homosexuálům nikdo rozumný nebojuje. Homosexuálové tu byli, jsou a budou. Přes čáru je pouze zatahování dětí do jejich svazků.

J. Jaroš 13.5.2021 7:57

Obáván se, že veškerá práva kterých se homo domáhají v rámci požadovaného manželství lze nabýti listinou/za 30Kč s ověřenými podpisy/ kde bude uvedeno jaká práva má registrovaný partner nad rámec práv v registrovaném partnerství. Ovšem mimo práva adopce dítěte.

A. Renjascu 13.5.2021 7:24

To, že konzervativní hlasy nejsou slyšet je jednak tím, že jim současné většinově progresivně levicové média nedávají prostor a také proto, že veřejní nositelé těchto názorů bývají často napadáni, dehonestovani a někdy i vyhazováni z práce či ze školy. No a oni i ti konzervativci chtějí nějak žít. Žel "světové vlády" se chopila úzká skupina progresivně neomarxistických aktivistů, kterým se zdařil vítězný pochod nejen institucemi, ale i kulturou a zejména Hollywoodem. A jak je odstranit? Teď už těžko, možná až za dalších čtyřicet let až se tato ideologie naprosto zprofanuje. Je však otázka, zda něco takového jako byl plyšák nám budoucí technologie, kterou budou mít vládci k dispozici umožní.

D. Černá 13.5.2021 8:13

Vy se považujete za pravicového konzervativce?

J. Pokoutný 13.5.2021 8:24

Vysmrď, černá košule!

A. Renjascu 13.5.2021 8:24

A vy máte pocit, že jsem zde někdy (kdykoliv) v minulostí prezentoval nějaký - byť jen jediný - levicový, či ještě lépe progresivně levicový názor? Nebo máte pocit, že když netleskám fialové ODS či Pirátům (či komukoliv jinému v současném parlamentu), tak jsem levičák? Máte zřejmě zvláštní představy o tom, co je konzervativní pravice.

D. Černá 13.5.2021 9:31

Výborně... je u nás nějaká aspoň trochu pravicová a konzervativní strana? Trikoloristy s Putinem na tričku prosím nezmiňujte.

A. Renjascu 13.5.2021 9:52

Už jsem to zmiňoval mnohokrát, ale současná politická scéna žádnou konzervativně pravicovou stranu nemá. Trikoloru (nevím proč tuto stranu nesmyslně spojujete s Putinem) považuji spíše za centristickou stranu, byť vedle toho co je v parlamentu působí jako pravicová. Od pádu Nečasovo vlády jsem volil pouze Svobodné (dokud tam byl pan Mach, kterého považuji nejen za pravičáka, ale i za slušného člověka) a potom jednou Realisty. Ideální by bylo kdyby se tehdy spojili, protože Svobodní byli předně pravicovou stranou a Realisté zase konzervativní. Každé zvlášť z mého pohledu něco chybělo. A teď? Nevím, ale ještě hledám a hrozí, že možná poprvé nepůjdu volit, určitě ne to co je v parlamentu.

D. Černá 13.5.2021 10:06

Pořádná pravice tchatcherovského stylu u nás není, ale budu volit tak, aby současná sebranka preferovaná komoušema a plundrující zemi odtáhla kam patří.

D. Černá 13.5.2021 10:06

...thatcher...

A. Renjascu 13.5.2021 11:39

A to má ze současného parlamentu zajistit jako kdo? Dříve bylo dobrým zvykem sestavit stínovou vládu a ta se vyjadřovala k tomu,jak by jednotlivé věci řešili oni. Dnes není opozice ani schopná sestavit konkrétní program a zmůžou se jen na pár obecných a často i populistických výkřiků. Takže opět z bláta do louže. Nikdy bych nevěřil tomu, že jednoho dne budu vzpomínat na starýho Klause, jako na někoho, kdo měl aspoň nějakou vizi a věděl co chce dělat. Mnohdy jsem nesouhlasil, ale respektoval, u toho co tu dnes je nemohu ani respektovat natož souhlasit. Stejně bych nevěřil, že jednoho dne budu vzpomínat na korupčníka Béma, který byl poslední, kdo něco v Praze udělal a kdyby zůstal, tak jsme dnes měli dokončenou Blanku, dokončeny severní obchvat Prahy a metro až k letišti. Vše bylo připraveno, dojednáno s obcemi atd... Hřib je dobrej akorát na odstraňování soch, ale pro Prahu neudělal vůbec nic a Krnda jakbysmet.

D. Černá 13.5.2021 9:25

Manželka ti přinesla žrádlo do kumbálu?

T. Kohout 13.5.2021 7:01

Všeobecně - je pozoruhodné, co vše se v dnešních časech považuje za "právo". Každý den vyskočí nějaké nové "právo", to je až směšné, ta situace s rozličnými "právy". Ty společenské vysoké školy, to musí být nějaké továrny na výrobu "nových práv".

M. Grundmann 13.5.2021 1:34

Není pravda, že manželství homosexuálů nikomu neublíží. Svazek homosexuálů funguje jinak než svazek heterosexuálů a pravidla tradičního manželství homosexuálové nemohou respektovat. Společná instituce manželství pro všechny znamená, že budou muset heterosexuálové a homosexuálové fungovat podle stejných pravidel. Heterosexuálové se tedy budou muset sami řídit pravidly, které jim vnutí homosexuálové. Přesně k tomu už dochází.