19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alois 21.7.2007 4:32

Re: Jak vlastně Sládkovi Republikáni...

Protože Sládek, jehož strana měla volební heslo /parafrázuji/ tak nějak SÍLA, POŘÁDEK,PRÁVO. Také on, nebo jeho místopředseda mj. prohlásil v parlamentu, že Romům by se místo rodného listu mohl vystavovat zatykač. Věřím, že valná většina lidí tady, kteří jen planě neprovokují jako vy, jen ventiluje svou obavu, aby podobně, jako multikulturní Anglie, nemuseli snižovat trestněprávní odpovědnost na deset let.

Víte, měl jsem za to, že rasista musí považovat někoho pro jeho barvu pleti a etnickou příslušnost za méněcenného a hodna vyhlazení. Ale tady si většina lidí láme hlavu, jak se podělit o bezplatný školský systém. Hledejte rozdíl. 

Alois 21.7.2007 20:02

Re: Re: Jak vlastně Sládkovi Republikáni...

Koukám, že mi kus věty vypadl,opravuji:

Protože Sládek, jehož strana měla volební heslo /parafrázuji/ tak nějak SÍLA, POŘÁDEK A PRÁVO, měla na prvním i druhém místě tu silnou paži, až potom právo..

Jura Jurax 19.7.2007 9:44

Máte pravdu, pane Vlku,

ovšem dopustil jste se neodpustitelného prohřešku - vyslovil jste ji na plnou hubu. Takže Vám bude spíláno rasistů a budete-li mít smůlu, možná i nějaké to trestní oznámení padne, jestli NP čte nějaký vychcánek ...

Jura Jurax 19.7.2007 9:46

Re: Máte pravdu, pane Vlku,

Poznámka mimo téma - cenzor pustil vychcánka. ale nepustil vy*uránka (místo * dejte č) :-D:-D:-D(Y)

honzak 19.7.2007 9:57

Re: Re: Máte pravdu, pane Vlku,

nevrhuji termín "vymočenec". Ten určitě projde.

Jenik 19.7.2007 9:13

Romo

Označení Cikánů slovem Romo si vymyslela a prosadila soudružka Levá (to je ta, co chtěla zákon o češtině - že pod trestem se musí mluvit spisovně).

Přitom tento název sám os obě je podvod - ve středověku se cikánů ptali, odkud přícházejí, a nabízeli možnosti. Cikáni začali tvrdit, že jsou Římané - z toho romo.

www racek 19.7.2007 10:26

Re: Romo

ale vůbec ne, rom jest "člověk" to jsou oni, my jsme "gadža "cosi jako blbec, oškubánek, měněcenný a hloupý. V letech 70 sátých měli svaz, jmenoval se svaz cikánů - romů. pak už jen   romů ...

cikán pochází ze slova gitanes ... egypťan .. ve francii je totiž považovali za příchozí z egypta ...

brok 19.7.2007 10:42

Re: Re: Romo

Oni jsou totiž poměrně dost podobní arabským egypťanům. Těm skutečným (dney cca 10% egyptské populace) moc ne. Také způsobem chování jsou si dost podobní a konečně někteří skutečně dorazili do Evropy z Egypta (t.zv. "jižní středomořská migrace"). Ze stejného základu úpochází i anglické "gipsies" (což nemá nic společného se sádrou). Jinak jsou Rémové jedním z cikánských kmenů, kterých je kolem deseti.

zloch 19.7.2007 9:13

Pane Vlku,

Uhl, Šabatová a celý spolek "ochránců" Vás upálí jako Mistra Jana Husa! Za pravdu! Váš článek mi hovoří z duše.R^

Michal 19.7.2007 9:05

Jak nekorektní! A jak pravdivé!

Old 19.7.2007 9:04

Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

erný bratře, neptej se co pro tebe udělala republika. pochlub se tím, cos udělal pro republiku ty! "( a neříkejte že J.F.K. byl rasista! Za jeho vlády skončila segregace na jihu USA).

honzak 19.7.2007 9:22

Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

já byl dost nerad, aby ta chamraď byla nazývána "mým bratrem". Slušným Cikánům se tímto omlouvám. Např. těm, co v Černošicích hákují v těhle vedrech na stavbě. Ty bych jako bratry měl klidně, před lety jsem byl v jejich pozici v rámci svépomocné družstevní výstavby.

Old 19.7.2007 9:27

Re: Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

Jistě, tak spoluobčane...

Jura Jurax 19.7.2007 9:48

Re: Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

R^R^ přesné, před firmou nám kopají cikánští kopáči a jedou jak dráha ... a taky jsem svépomocně stavěl ...

JC 19.7.2007 9:59

Re: Re: Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

A víte jistě, že to nejsou třeba Rumuni?

honzak 19.7.2007 11:14

Re: Re: Re: Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

jistě to nevím. Ale sedali do Škodovky s českou SPZ a jeden z nich to řídil. A melodie jejich řeči souhlasila s mojí představou cikánštiny.

Jura Jurax 19.7.2007 12:24

Re: Re: Re: Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

Vím - dorozumívají se svébytnou zkomoleninou brněnštiny vlastní místním cikánům.

janoryna 19.7.2007 10:06

Re: Co modifikovatt heslo prezidenta USA, J.F.K.?

přesně tak. co děláte pro nás. a pak mi ani ten bratr nevadí..

Han 19.7.2007 9:02

Autor se plete

Autor se plete: plete si starou Janečkovou  se senátorkou Janáčkovou, plete si kultivovaný politický  projev  s rétorikou nádražní restaurace 5. cenové skupiny, plete si  snahu řešit problémy věcně a edukativně se zbabělým vytvářením elit.  Pikantní je, že autor jako právník prosazuje postupy razantní až brutální a k mediaci se zřejmě nesnižuje. Nebo Ku-Klux-Klan zachránil Jih?

EW 19.7.2007 9:09

Re: Autor se plete

Mozna za casu KKK by nedoslo k takovym vecem jako pripad Christian-Newsom.

milan 19.7.2007 9:11

Re: Autor se plete

NE, ALE ZACHRANI...

Vlad 19.7.2007 9:18

Re: Autor se plete

Klan byl sebeobranná organizace bílých farmářů proti bandám propuštěných otroků, kteří jako svobodní odmítali živit se prací, přepadali, kradli a vraždili.

Mtgne 19.7.2007 9:30

Re: Autor se plete

kultivovanosti a vstřícnosti už bylo DOST a nevedlo to nikam!! Nebo snad Uhl, Havel a Šabatová cikánský problém za ta léta alespoň o fous vyřešili?;-O

honzak 19.7.2007 9:36

Re: Autor se plete

třeskutí intelektuálové jako ty jsou prvotní příčinou všech sociálních problémů 20. a 21. století. Problém, hrozící občasnskou válkou (a tím Cikánský problém dnes je) nevyřeší květnaté projevy krasoduchů, ale sytémový a TVRDÝ  postup.

To neznamená, že budou Cikáni vybiti skinheady, ale že budou muset nejprve splnit občanské povinnosti, aby mohli poté využívat občanských práv. Ti z nich, kteří se tak nebudou chovat to musí tvrdě pocítit. Pod pojem Cikán patří lidé všech barev a tvarů, kteří žijí Cikánským způsobem života.

X. 19.7.2007 23:15

Re: Re: Autor se plete

Ono úplně stačí trvat na staré pravdě, že ke každému právu neoddělitelně patří také povinnosti. Pakliže naši opálenější spoluobčané mají vytrvale nataženou ruku, měli by do ní něco dostat jen za podmínky, že přijmou systém hodnot obvyklý v civilizovaném světě. Jakékoli porušení zákona (neposílání dětí do školy, trestná činnost, přestupky) rovná se uzavření kohoutku.

No... 19.7.2007 9:42

Re: Autor se NEPLETE , bohužel !

Kdyby se pletl, byl by tu prosperující lidský druh, žijící svorně a svorně se starající o svou budoucnost. Romové se ale spíš než o budoucnost starají o přítomnost a to za jakoukoli cenu (kterou zaplatí jiní)...

Brmboš 19.7.2007 10:54

Re: Autor se plete

Autor jednou napíše něco co se mi líbí po druhé se mi to nelíbí. Proto píše a já to čtu. V tomto článku ke kterému máte výhrady však popsal skutečnost u nás velmi zdařile a dobře. Samozřejmě i mezi námi jsou svině, ale to co dělají mnozí Romové prostě neděláme. Ba naopak většina lidí raději zbaběle mlčí než by Romy okřikla když se chovají jako prasata a ničí lidem odpočinek. Já zastávám názor, že by slovo rasismus se mělo používat jen tam, kde někdo slušného člověka pronásleduje jen kvůli barvě pleti.Nemělo by se užívat k zastrašení hospodského, který tam nechce pouštět Romy protože mu tam kradou ba naopak takový hospodský si zaslouží ochranu od policie a podporu nás všech. Jinak jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá. Myslím si, že kdyby jsme se přestali bát, že nás nazvou rasisty tak by jsme si mnohde s Romy poradili sami a v klidu. Už moje babička říkale, že pořádná facka daná v pravou chvíli je lepší než deset minut prázdného žvanění.

Jura Jurax 19.7.2007 12:29

Re: Re: Autor se plete

Jojo - ale budete-li prázdně žvanit, možná se tím i uživíte (viz profesionální cikáni bílí i tmaví), kdežto dáte-li cigánovi, co dělá bordel v šalině, pár facek s výchovným zaměřením, riskujete nejen odvetu, ale hlavně tahání po soudech ;-€

Alfred 19.7.2007 14:15

Re: Re: Re: Autor se plete

On totiž Rom běhající po soudech je mezi svými hrdina, protože nic nedělá času má fůru takže mu nic neuteče. Pro bílého je návštěva soudu citelnou ztrátou času a ostudou  k tomu.

MLOK1 19.7.2007 12:35

Re: Re: Autor se plete

Brmboši, můj hlubokosklon před Vaší moudrou babičkou:-).