19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
český učitel 4.11.2009 18:45

Skutečné důsledky teprve přijdou

    Při pozornějším sledování příběhu plzeňské právnické fakulty je zřejmé, že nejde vůbec o problém plagiátorství, ale o stav našeho školství obecně. Prázdnými a dokola omýlanými frázemi o významu vzdělání dlouhodobě zakrývá současná politická reprezentace v jednom zástupu s režimními novináři skutečný stav: deformovaná cena vzdělávací práce, honba na kvantitou maturantů a vysokoškoláků se  snižováním požadavků na studenty, bujení administartivy a byrokracie ve školách, nízká autorita řídících pracovníků v čele s vedením MŠMT, chaotické a zpolitizované reformy.

   Kvalifikovaní kritici situace jsou nenápadně umlčováni, v lepším případě ignorováni. Někteří z nich varují, že nejhorší důsledky vývoje našeho školství se teprve projeví až v dalším desetiletí a budou bolet daleko více než například důsledky narůstajícího zadlužení státu.

vasekpav 4.11.2009 19:07

Re: Skutečné důsledky teprve přijdou

Tušil jsem to pane učiteli , Ale čím hrnec navřel tím taky páchne ?!DOUFEJME že s pomocí EU se mladí s tímto vyrovnají ?>-:-/

český učitel 4.11.2009 19:11

Re: Skutečné důsledky teprve přijdou

 Pokorná oprava pravopisu: " omílanými frázemi"

Yarda 4.11.2009 16:45

Vy kritici opisování

byli jste někdy v situaci, že nevíte o čem psát, ale za týden máte odevzdat x stran práce ber kde ber?

lesov 4.11.2009 17:25

Re: Vy kritici opisování

Ne, nejsem spisovatel, redaktor ani ctižádostivý, nenažraný, egoistický jelito.

Proč se ptáš Yardo s tvrdym...? :-)

PS. A jak jsi přišel na to, že psaní je práce, že jsi nedával pozor při fyzice?!

husičko 4.11.2009 17:49

malá,potrefená

Jenda 4.11.2009 23:49

Re: Vy kritici opisování

Za tyden? Jo aha vlastne. Diplomka se prece pise tak maximalne tyden pred odevzdanim.

Dolly 4.11.2009 14:55

Otázka vzdělání

a jeho aplikace je v tomto kraji podobná prastarému vtipu o tom, jak stojí před ordinací zubaře zasmušilá postava, která si mumlá, že jestli je ten zubař doktor jako já právník tak to abych šel radši někam jinam....

janoryna 4.11.2009 13:08

co by měl říkat starej pytágoras

toho už taky nikdo necituje a navíc by to byla refernce zastaralá. jinak k té plzni, jestli se nad někým smráká, tak je to nad předsedkyní akreditační komise. šlápla mocným na kuří oko. za komunistů byla pro takové studenty vokovická sorbona, teď máme asi 40 soukromých škol, tak proč se ještě nabourávat do těch veřejných ?

ldx 4.11.2009 21:37

Re: co by měl říkat starej pytágoras

mozna se nad ni smraka, ale kdyby media nebyla otevrena vuci tomuto tematu, tak se to zase zamete pod koberec. cela afera bohuzel mohla propuknout jen proto, ze se nekonaly volby a media se nemohla zivit nekonecnymi putkami mezi modroptaky a ruzovolicimi8-o z jedne strany je tady aktivita podivnych klientelistickych struktur a z druhestrany tlak medii, ktera nedostala to, co chtela a proto jsou ted ochotna jit politikum a temnym strukuturam "po krku"... aneb dej zurnalistovi co chce a bude bude z nej zase stejna devka, jako vsichni ostatni okolo.

Ing. Václav Křepelka, Ph.D. 4.11.2009 9:45

Opisovat a opisovat není jedno a totéž

Nedomnívám se, že je možno stvořit jakoukoliv práci od bakalářské počínaje a habilitačním spisem konče, aniž by jedinec od prvního do posledního písmena vymyslel sám. Pro odbornou publikaci knižní to platí také - nikoliv samozřejmě o krásné literatuře. Ovšem něco jiného je pracně - třeba jako filuta něco převyprávět vlastními slovy a něco jiného je nebetyčná drzost plzeňských plagiátorů pracovat pouze metodou Ctrl C - Ctrl V, aniž se vůbec dotyčný obtěžuje, zda si tématicky neplete Dalmácii s decimálkou. Což vyvrcholilo nejnenom samotnou dizertací, ale jako vrchol všeho oponentím posudkem disertace proděkana Tomažiče.

Ještě před tím, než předseda nejvyššího soudu napálil poprávu chomutovskou primátorku Řápkovou se mi z jejích bohorovných vyjádření, že má sice plný index podpisů, ale nepamatuje si jediného vyučujícího, ani vedoucího a oponenta diplomové práce dělalo zle. Takový jedinec by měl být okamžitě zbaven svéprávnosti, natož aby by byl mentálně způsobilý působit v primátorské funkci, či dokonce v dozorčí radě aerolinií.  

Pavel 4.11.2009 11:54

Re: Opisovat a opisovat není jedno a totéž

Přesně. ... a tohle je jen důkazem, jak poctivá jsou výběrová řízení na předmětné funkce, resp. s jakou pečlivostí vybírají strany své zástupce na důležitá místa: spíš než poctivá soutěž, tak praktiky zločinecké organizace. Proto taky zločinci mají navrch.

pra 4.11.2009 12:33

Re: Opisovat a opisovat není jedno a totéž

Zaujalo mně "bohorovné vyjádření". Našel jsem si články s tzv. "bohorovným vyjádřením" a našel jsem, že zde pouze novinář bohorovně vyjadřuje, že si paní Řápková nepamatuje své vyučující - nikoliv její citace - tj. paní ŘÁPKOVÁ řekla:.... 

Jinak uvádím, že v době předpočítačové s musely některé technické věty doslovně přepsat, protože tzv. vlastním převyprávěním by byly chybné. Počítám, že v počítačové době je systém Ctrl-C - Ctrl-V obdobný přepisování.

Dále musím uvést, že již v krátké době jsem zapomněl jméno předsedy komise u státnic, protože jsem ho viděl poprvé a naposled ve svém životě. Nepovažuji to však za chybu, která by u mne vyvolávala pocit, že jsem studoval nestandartně. 

Pavel 4.11.2009 14:23

Re: Opisovat a opisovat není jedno a totéž

Na druhou stranu: jelikož je paní Řápková politička, tak u ní platí presumpce viny, tj. je zejména v jejím zájmu vystoupit a doložit, že při studiu nepodváděla. ... když studovala expres, takže důvodné podezření existuje.

Starost některých z nás o blaho mocných je fakt dojemná ... .

ldx 4.11.2009 21:19

Re: Opisovat a opisovat není jedno a totéž

podstatne je snad znat jmeno zadavatele prace, vedouciho, oponenta... a pak vyucujicich v predmetech, jichz se prace tyka resp. profilovych predmetu oboru !

Talián 4.11.2009 23:04

Re: Opisovat a opisovat není jedno a totéž

Je mě to líto, ale dnes si nepamatuji ani jména všech spolustudentů v ročníku (1965). Kdo byli tehdy akademičtí hodnostáři ani netuším. Jména profesorů musím luštit z indexu. Paměť a čas konají své zhoubné dílo. Ostatně J.Werich vtipně glosoval: "Bl bec má čas si pamatovat, chytrej musí vymejšlet".

Anonym 4.11.2009 18:03

Re: Opisovat a opisovat není jedno a totéž

Vážený pane,

obávám se, že jste trochu naletěl médiím. To neříkala Řápková, to napsal novinář.

Emanuel 4.11.2009 9:02

nic moc nového není

On je problém i v tom, že prakticky nic nového již nelze vymyslet. Vše bylo vymyšleno již před 2-3.000 tisíci lety.

A to se jen znovu vykládá či překládá.

Mě vždy fascinovaly překlady a výklady Bible. Co nový překlad to nové dílo. Podobně Shakespeare. To maj ale Angláni smůlu, ty maj jen originál.

Jenda 4.11.2009 10:59

Re: nic moc nového není

Pokud ctete jen bybly tak se vasemu nazoru nedivim. Jinak je ovsem podobne pitomy jako tvrzeni jisteho reditele patentoveho uradu s predminuleho stoleti, ktery prohlasil, ze uz bylo vsechno vynalezeno, takze budou patentove urady brzy zruseny.

jízlivec 4.11.2009 15:40

Re: nic moc nového není

Ten chudák nebyl pitomý, ale zoufalý, protože musel zpracovávat stohy patentových přihlášek vzniklých metodou "opiš a nepatrně pozměň"...

ldx 4.11.2009 21:20

Re: nic moc nového není

LOL :-D

čm 4.11.2009 8:53

Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Je to škoda, mohla by to být zajímavá diskuse psychologů, co vede lidskou bytost k plagiátu vlastního díla

ijáček 4.11.2009 9:12

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Tak znova: Benda předložil diplomku jako dizertační práci: to se smí, jen to není moc časté, ta diplomka musí být opravdu dost dobrá, aby to prošlo.

Takže Benda nemá na triku plagiátorství, ale (odbornou) otázku, zda jeho diplomka byla dost dobrá na dizertaci.

Jinak je běžné, a dokonce vhodné, když bakalářská práce je základem práce diplomové a ta případně potom dizertační: znamená to, že autor na tématu pracuje třeba 8 let, výsledkem pak může být opravdu slušné dílo.

Jenda 4.11.2009 11:04

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Jiste. Musi byt dost dobra. Coz, pokud je zminena prace prilis kratka i na diplomku a na pozadovany pocet stran byla nafouknuta pouzitou velikosti pisma (ala slabikar), rozteci radku a velikosti okraju stranky, je dost nepravdepodobne. Ve fyzice, matematice a podobnych skutecnych vedach, by to jeste bylo mozne. Je mozne, ze ten dulezity a novy objev, nepotrebuje tak dlouhy popis i kdyz pro jeho ziskani bylo potreba investovat hodne usili, vedomosti a invence. Ovsem v okecavacich oborech ...

Fafa 4.11.2009 14:23

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

co presne ma ale "objevit" nove vystudovany pravnik?

Dolly 4.11.2009 15:12

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Jako normální smrtelnice bych si početla výklad některých zákonů, analýzu souvisejících případů, srovnání se zahraničními zákony, návrhy na změny ... dalo by se napsat i více.

Jenda 4.11.2009 23:51

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Nove vystudovany pravnik prave nemuze objevit nic. Tam proste neni nic co by mohlo ospravedlnit nedodrzeni pozadovane delky.

Tx 4.11.2009 12:03

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Ač neprávník, prostudoval jsem si se zájmem Bendovu práci. Aniž bych studoval PF, takovou "práci" bych byl schopen po prostudování několika zákonů (to umím, probatum est) napsat taky. Ta podle mne nestačí ani na mgr. Natož aby byla "objevná" a "nadstandardní".

čm 4.11.2009 12:37

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Po dalším (asi tak stonásobném ) zvětšení bude zaslána výboru pro udělování Nobelovejch cen

IH 4.11.2009 14:23

Re: Bluw up Mistra Bendy ve výčtu chybí

Taky jsem se podíval na práci M.Bendy. Měl jsem pocit, že čtu kompilát z novinových článků o historii privatizace. Zbytečně dlouhý a k ničemu. Za komunizmu se takovým absolventům říkalo doktoři Rudého práva.