17.9.2019 | Svátek má Naděžda


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Padesát let jízdy proti nálepkám

Jdete-li přes pražskou křižovatku na Andělu, narazíte na mladíka s elektrickou kytarou. Zaujme už tím, že hrává písničku Born to Be Wild, která je zřejmě starší než jeho rodiče. Kde k ní přišel?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 13.7.2019 10:59

V šedesátých letech započal nástup idealistické levice

Byla to doba hippies, kdy mladí američtí idealisté chodili v barevných košilích s květinami ve vlasech, plivali na vojáky vracející se s Vietnamu, objevovali promiskuitní život v komunách, zpívali protest songy Boba Dylana, Joany Baez a v kavárnách newyorské Greenwich Village spřádali plány na vytvoření levicově liberální společnosti. Tito kavárenští socialisté poté ovládli americké university, vytvořili jádro mediálního mainstreamu a začali bourat základy na kterých byla založena prosperita a společenský smír v USA. V bláznivých "revolučních" šedesátých letech započal pomalý, ale už zřejmě nezastavitelný úpadek euroatlantické civilizace.

S. Rehulka 13.7.2019 13:30

Re: V šedesátých letech započal nástup idealistické levice

Zdravím pane Ráži ! Máte smutnou pravdu, film krásný, ale nevědomky zachycující úpadek naší společnosti. Protože z těch mladých muzikantů, účasníků Woodstocku, junkies (uživatelů drog) a zběhů, kteří po odvodu utekli do Kanady, z těch se časem stali "úspěšní" levicoví právníci, Akademici na Universitách a voliči Obamy a Clinton a ti všichni dnes působí jako moderní Anarchisté a ničí Americkou společnost. Právě jedinou nadějí (nejenom USA, ale celého Svobodného Světa) je právě president Donald Trump, který slíbil "vyčistit hnůj z chléva" a "postavit zed" ! Amerika pomalu dostává rozum a věřím, že se mu to podaří !

V. Braun 13.7.2019 16:25

Re: V šedesátých letech započal nástup idealistické levice

Ničí Americkou společnost. Tato věta předpokládá, že existuje nějaká definovaná Americká společnost a vedle toho jsou nějací jiní Američané, kteří ovšem do této společnosti nepatří a ničí ji.

Docela absurdní představa.

M. Prokop 13.7.2019 18:07

Re: V šedesátých letech započal nástup idealistické levice

Pro ty levicové "liberály" nepochybně absurdní.

V. Braun 14.7.2019 20:41

Re: V šedesátých letech započal nástup idealistické levice

Z logiky věci jsou i ti Američtí levicoví liberálové součástí americké společnosti. Ovšem "ideologům" logika nic neříká, že.

M. Krátký 13.7.2019 17:40

Re: V šedesátých letech započal nástup idealistické levice

Taky to tak vidím pane Řehulko i ostatní a doufám, že to bude mít úspěch - hezký den