23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Otazníky kolem jedné milosti

Zřejmě se o tom muselo v redakci týdeníku Respekt nějakou dobu hloubat, než spatřil světlo světa toto pondělí článek poněkud třaskavého, riskantního obsahu. Hovoří se v něm totiž o možnosti, nebo dokonce podezření, že milost prezidenta republiky se dá – jistě ne ale běžně – takříkajíc koupit. Jde o případ bývalé policistky Radky Kadlecové, odsouzené na dva roky nepodmíněně za přijímání úplatků od cizinců žádajících o pobyt v České republice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 24.10.2011 0:37

Pan Doležal ignoruje prostý fakt,

že každý úřad v právním státě musí být transparentní. Proč ? No protože jinak by se nejednalo o právní stát a tím méně o stát demokratický.

Pan prezident v duchu neznámého rozdílu mezi špinavými a čistými penězi má pocit, že se nemusí nikomu zodpovídat. Tak tady má výsledek a doufejme, že je spokojen.

V podstatě je jedno, zda milost byla za úplatek, jednalo se o lajdácké krytí milosti pro agenta nebo jen o nechuť zdůvodňovat.

Pan prezident si za to může sám, takže útoky na novináře jen trapnost prohlubují ... . Prostě éra Klause a jeho vidění světa je u svého konce ... .

B. Rybák 23.10.2011 15:58

Mlha

Doufám, že už žádný autor nebude touto naprosto nedůležitou a očividně (podobně jako kdysi prezidentova vila ve Švýcarsku, nebo jeho údajná nesvéprávnost) uměle vytvořenou kauzou odvádět pozornost od skutečných problémů naší Země (jedním z hlavních je prolhanost našich masmédií).

P. Skřivan 24.10.2011 0:40

Re: Mlha

Nesouhlasím: Zde jde o problém transparentnosti úřadu, a to je v našem státě zásadní problém, který nás vyčleňuje z civilizovaného světa.

Očekávat od novináře větší solidnost než od úřadu, je absurdní požadavek.

B. Rybák 25.10.2011 10:26

Re: Mlha

Problém je v tom, že od pohůnků uhlobarona Bakaly, který se ve snaze zajistit si beztrestnost za to, jak se stal miliardářem, stal slouhou bruselským, schovávajícím se za "kredit "pravdoláskařů" nelze čekat nic solidního a dobrého. Tedy určitě ne pro tuto zemi a tento národ.

J. Václavíková 25.10.2011 10:44

Re: Mlha

Jako už tradičně absenci argumentů nahrazujete pokřiveným slovníkem. Padesátá léta jak vyšitá!

J. Effenberk 23.10.2011 11:54

Svědectví

psychiatra i starosty  vycházejí ze stejného zdroje- blábolení Kadlecové. Pokud je pomatená a to asi bude, je jejich hodnota nulová a Reflex si bude muset najít jinou aférku pro udržení nákladu.

J. Kadeřábek 23.10.2011 12:55

Účelu bylo dosaženo.

O Reflexu se mluví a prezident byl pošpiněn. Při tom každý rozumný člověk si položí otázku jestli by Václav Klaus vzal od řadové policistky, která kromě získaných úplatků smrdí korunou, nějaké drobné (viz. Novinky). Proto se mluví o tajemném příjemci z hradu a ještě tajemnějším movitém strýčku Vikovi, který možná na to má aby uplatil prezidenta nebo aspoň jeho poradce. Já si zase pokládám otázku co dělala naše elitní policejtka na psychiiatrii (častý důvod jak odložit nebo znemožnit odsouzení popř. výkon soudního rozhodnutí) a jestli tajemný strýček Vik, který ji doprovázel na psychiatrii a po cestě pouštěl informace o úplatnosti prezidenta náhodou nenesl úplatek panu doktorovi, kterému je 70 litrů měsíčně málo. To, že zdravotní kartu drží v ruce Tabery něčemu nasvědčuje. Možná by se našla zdravotní sestra,která viděla jak drží doktor v ruce peníze a mohla by dosvědčit, že vůbec neví kolik, ale muselo to být moc,když je tak pevně svíral.

J. Šimek 23.10.2011 17:38

Re: Účelu bylo dosaženo.

Konspirační bláboly. Faktů 0.

M. Prokop 23.10.2011 17:47

Re: Svědectví

IMHO to byl Respekt.

Skutečností je, že milost dostala. Ten mechanismus by mne skutečně zajímal.

Že je Kadlecová úplně blbá, to je nepochybné.

S. Ševeček 23.10.2011 0:38

Tohle svinstvo platíme?

(mám na mysli tu lůzu v Českém rozhlase)

S. Vaněček Šauerová 23.10.2011 17:56

A Vy jste kdo, pane Ševečku ? Vy nejste lůza ? Jak se to pozná ?

Táhne z Vás s přibývajícími léty, jak Vás tady sleduju, čím dál tím víc něco velmi, velmi podivného.

A. Richter 23.10.2011 23:12

Re: A Vy jste kdo, pane Ševečku ? Vy nejste lůza ? Jak se to pozná ?

Z Vás , ss.S.Vaněček Šauerová, už dávno.  :-)

J. Jehlík 22.10.2011 16:49

Úplatkáři patří ...

Jakto,že tu úplatkářku nemá v práci policie? Bože nedej,že by »pravdoláskovej« Respekt svou ubohotí předstihl bulvár! 

J. Kanioková 22.10.2011 17:48

Jaképak Bože nedej?

Tím už dávno je.. Tabery, Mecháček...   Jediný Buchert tam stojí za to číst..

R. Houška 22.10.2011 10:28

Haf, haf, haf,........vrrrrrrrrrrrr, pěkně jste si zaštěkali, hradní fanklubové,

ono vám taky nic jiného nezbývá, když se hradní parta ani nedohodla, jak o tom bude referovat, a každý z jejích členů pustil do éteru jiné vysvětlení, jak to s milostmi na Hradě chodí.... a ta byla, po hříchu, silně protichůdná. Ale leutnant Jakl zavelel, tak se musel spustit povyk. Dokonce i bývalý pracovník tiskového odboru Hradu, jakýsi Fencl, tady po kauze vylezl se dvěma články, podepsal se jako "táta od rodiny", a naplival na všechny, kteří si se stávajícím svrabem nechtějí tykat. Své bývalé (současné) hradní angažná nám ostatním, pochopitelně, zapomněl sdělit. Jak typické....

J. Kyselková 22.10.2011 11:30

Re: Haf, haf, haf,........vrrrrrrrrrrrr, pěkně jste si zaštěkali, hradní fanklubové,

 Hrad nemusel nic vysvětlovat jen oznámit, že podal žalobu na Reflex.

J. Kyselková 22.10.2011 11:31

Re: Haf, haf, haf,........vrrrrrrrrrrrr, pěkně jste si zaštěkali, hradní fanklubové,

 Oprava  -  Respekt !!

K. Janyška 22.10.2011 8:43

Tabery je pošuk... Dzp.

K. Janyška 22.10.2011 8:42

Jděte s tím už do řiti. Myslím, že by prezidenti vůbec milosti zdůvodňovat neměli. Když ano, pak je lepší jim tu kompetenci a výsadu udělovat milost vzít... Dzp.í

O. Malstoka 22.10.2011 8:27

Fata morgana Kadlecové

Nebude pravděpodobnější že Kadlecová to má v hlavě trochu pomotané. Už to, že byla pacientkou psychiatrie napovídá mnohé. Znám několik lidí, kteří jsou schopni všechna svá pochybení svádět na jiné a přesvědčovat své okolí, jaké mají známosti a styky, které jim jejich fantazie mají potvrdit.

J. Ptáček 22.10.2011 17:35

Re: Fata morgana Kadlecové

Možná to má Kadlecová v hlavě pomotané a lže jako když tiskne. Tohle tvrzení o ní má ale jeden velkej háček, možná hák - ona tu milost skutečně DOSTALA a nikdo nevysvětlil proč vlastně !

R. Tesařík 22.10.2011 21:52

Re: Fata morgana Kadlecové

protože je magor a léčí se.

K. Kužel 22.10.2011 3:14

Kdo si ještě vzpomene na kuriózní milost,

které se omilostnění bránili, seč jim síly stačily? President Havel udělil milost JEŠTĚ V PRŮBĚHU trestního stíhání novinářům Sabině Slonkové a Jiřímu Kubíkovi. Oba chtěli, aby jejich kauza prošla řádným procesem, ve kterém chtěli prokázat svoji nevinu. Více zde:

http://zpravy.idnes.cz/havel-omilostnil-redaktory-mfd-d3d-/domaci.aspx?c=A001003165321domaci_mhk

M. Varadinková 22.10.2011 0:51

Respekt nad tím dumal dlouho?

Tak to se potom o té věci musel dozvědět dříve, než sami policisté (ti prý až "před pár dny").  Podle Idnes měl kopii zdravotní dokumentaci Respekt. Kde ji vzal, kdo mu ji poskytl a jakým právem? Zdá se, že dr. Konečný, když zjistil, že má ohlašovací povinnost, to šel ohlásit ne na policii, ale do Repektu.  A dal jim také bez souhlasu pacientky její zdravotní dokumentaci.

To ovšem celou věc vrhá zcela do jiného světla, zejména, když víme, že je to ptáček ze stejného hnízda "psychosomatiků",  jako dr. Hnízdil (který organizoval akci podobných ptáčků za prohlášení prezidenta nesvéprávným).

K. Kužel 22.10.2011 3:19

Re: Respekt nad tím dumal dlouho?

Zajímavé otázky, díky za osvětlení kauzy z jiné strany.

J. Šimek 22.10.2011 9:46

Re: Respekt nad tím dumal dlouho?

Koukám, že spiklenecké veletoče s porušováním lékařského tajemství jste bez mrknutí oka vyměnila za ohlašovací povinnost, jen pan doktor je stále zlořád.

Potvrzujete jen, že blábolíte spekulace a o věci víte prd.

Pod Čubou by Vám to možná prošlo, ale kde ty Slušovické časy jsou ...

J. Ptáček 22.10.2011 0:13

Přísloví

Nejsou sice přímé důkazy ale stále platí americké přísloví: Jestli to lítá jako kačena, vypadá to jako kačena a kejhá to jako kačena - tak to nejspíš asi bude kačena ...

O. Mayer 22.10.2011 8:31

Re: Přísloví

Až na to že kačena je založená na tom, že se evidentně psychatricky nemocná osoba komusi  opakovaně pochlubila a údajně má bohatého strejčka (musí to být nejmíň Bill Gates). To že to ten lékař nenahlásil je celkem pochopitelné, protože podobnejch kravin už asi slyšel od svých pacientů poměrně hodně ( to by byl u policajtů asi pořád) A už to, že ta paní na potkání každému vypráví, že si koupila prezidentskou milost asi celkem dobře vypovídá o jejím duševním zdraví (je tady snad mezi diskutujícími někdo, kdo by udělal?).

Osobně jsem si doposud myslel, že ten časopis má trošku navíc než na aplikaci přísloví " na každém šprochu...". Již dávno nemám o našem presidentovi valné mínění a ještě méně o jeho "týmu", ale tohle mi přijde přece jenom trochu moc kách . Zamyslete se jenom, jak velká by asi musela být ta suma (vzhledem k jeho příjmu a majetku) aby to za to riziko stálo a jestli je ženská odírající ukrajince takovou sumu schopná dát dohromady (i s pomocí milujícího bohatého strýčka). Dalším rozmazaváním toho h.vna riskujeme , že hodně z něj zůstane na nás   

V. Kusý 22.10.2011 13:14

Re: Přísloví

Jó, taková psychiatrická nemoc, to je neřád!

J. Hruška 22.10.2011 13:18

Re: Přísloví aby platilo:

"Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Všimněte si, kdo, sám po uši ve fekálijích, ten trus vyhřezl právě proto, aby ho na všech co nejvíce ulpělo. Kdy bude konečně tato sebranka potopena hlouběji? Zdař Bůh. Josef.