7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Optimalizace, harmonizace a svobodaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 24.4. 2019 0:40, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 24.4.2019 0:40

"Nedávno jsem se znovu podíval na milovaný film Velký útěk, v kterém vězni v čele se Stevem McQueenem utíkají z německého zajateckého tábora Stalag Luft III. Dnes by asi ke kopání tunelů ani nedošlo, protože by se do tábora musel propašovat notebooky s excelem a wordem a následně by se několik let vyráběly analýzy."

Ano. Kopat tunel bez EIA je naprosto nepřípustné.

Výborný článek, díky pane autore,:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.4.2019 19:37

mi tedy, jako netechnikovi, to šílenství všelikého, i nelogického "vylepšování" společnosti, leze krkem. Např. - Zrození transsexuální říše - https://unherd.com/2019/04/the-transsexual-empire/?tl_inbound=1&tl_groups[0]=18743&tl_period_type=3

Malý zázrak, tedy 40 let po jeho prvním vydání, je TTE vnímán jako důležitý základní kámen genderově kritického feministického myšlení.

“Transsexualismu trvalo jen pětadvacet let, než se stal slovem domácnosti,” čte úvodní linii knihy z roku 1979, Transsexuální impérium: Tvorba She-Male . Autorka Janice Raymondová

M. Navrátilová byla vyhozena ze skupiny "advokacie" pro sportovce LGBTQ, která ji obvinila z „transfobie“;

Před čtyřmi desítkami let Raymondová viděla, jak se ve společnosti posedlé genderovými pravidly, které určují, jak by se ženy a muži měli chovat, že by bylo snazší a přijatelnější změnit orgány než chování. (!!)

CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ? :
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 15:49

JSOU TO "STANOVY" LIDSKÉHO SVĚTA, OBJEVENÉ VĚDOU.

Metoda relevantních společenských věd je výhradně kompozitivní, tedy skladná. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F. von Hayeka. Vědecké informace jí získané, navzájem provázané a neodporující si, tvoří kompozitivní teorii. Myslíme zásadně a vždy v teoriích, tedy jinak se takový obří soubor nebo dokonce koridor souvisejících vědeckých informací o lidském světě nazvat ani nedá.

Co tedy obsahuje ? Úplně všechno, co věda ví o kulturní evoluci i jejich počátcích, tedy o oddělování našich lidských prapředků ze zvířecí říše a kulturním vývoji světa lidí, tedy světa týkajícího se jen lidského rodu, tedy světa lidského, a principů, na kterých vyrostl a stojí. A to jen a výhradně bez pověr a mýtů, tedy bez náboženských a okultních ohledů, tedy na vědecké bázi.

Čím se tedy zabývá konkrétně ? Vysvětlením motoru kulturního vývoje lidstva, tedy objevem obchodu, coby generátorem zisku a důsledky z něho. Tedy vysvětlením procesu civilizace, coby nástroje přeměny divocha, nejprve v samostatného, od kmene odděleného, jednotlivce a návazným procesem masívní emancipace lidí od kmenového způsobu života vůbec, v občana.

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ? :
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 15:49

Studuje principy, které k takovému pohybu v čase a v prostoru vedly a vysvětluje je. Vysvětluje vznik civilizačních pravidel chování, lidské mysli, inteligence, lidského rozumu, abstrakce, soukromého práva a zejména vznik a vývoj neustále se souběžně od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřujícího v čase a v prostoru generátoru všeho lidského, spontánního řádu lidské interakce a lidského světa.

Z toho jasně vyplývá, že člověk není vědomým konstruktérem vývoje lidstva, ale že to je jen jeho aktivita a jsou to spontánní síly, které ovládají vesmír a cokoliv na Zemi. Jejich neosobní souhra určuje svými regulačními, záchovnými a pořádacími vlastnostmi to, co bude a co ne. Nepředstavitelná složitost jejich interakce člověku stanoví meze toho, na co má vliv a co musí ponechat k "řešení" na nich.

Kompozitivní teorie je tedy vždy nejvýše možným věděním lidstva, neboť je neustále vědou verifikována a aktualizována a je česky řečeno skladná a celostní, tedy zahrnující všechny vědecké poznatky z obou větví vědy a tvoří neustále vědou upřesňovaný koridor relevantních vědeckých informací o lidské situaci. Jsou to tedy jakési vědou určené stanovy lidského světa.

Měli bychom vždy, a za každých okolností, respektovat to, co tento nejvyšší intelektuální výkon lidstva, tedy vědy, přinesl.

Re: CO JE TO KOMPOZITIVNÍ TEORIE ? :
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 15:50

Bez takového vzdělání, které odhaluje nastavení hranic, které nám spontánní síly neosobně stanovují a určují tedy i možnosti vývoje lidského světa, se neobejdeme. Už proto, že vývoj jde jinudy, než si lidé myslí a nerespektují ho. Proto ony války a proto onen zmar.

Začít se vzděláváním kompozitivní teorií je bezpodmínečně nutné. Vždyť každou aktivitu lidí je nutné tímto věděním poměřovat. Více lidstvo totiž neví a nikdy vědět nebude... Dzp.

Skvělé!:
Autor: J. Ráž Datum: 23.4.2019 15:05

Světlá vyjímka chytrého textu mezi nudou, kterou grafomani zaplavují internet.

To sedí.:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.4.2019 14:03

Technik/sedlák/vzdělanec, ....... to chápe. Mám dojem, že i občas řidič tramvaje.

Multirovnosocgender ....... ani náhodou!

Skvělá úvaha!:
Autor: J. Lepka Datum: 23.4.2019 13:47

Škoda jen, že ji není možné implantovat do hlavy EU byrokratům, případně před nástupem do funkce stvrzovat podpisem její znalosti, jakož i ochotu se jí řídit.

:-) :
Autor: M. Vondráček Datum: 23.4.2019 11:49

Hezky napsáno .

Technik se nezapře:
Autor: M. Rozbořil Datum: 23.4.2019 11:06

Dokáže pozorovat, popsat pozorované a to srozumitelně. Více takových.

A jsou vás miliardy. Vědeckou kotvu výkladu lidského světa, :
Autor: K. Janyška Datum: 23.4.2019 8:48

tedy kompozitivní teorii, zarazili ve školských systémech světa, tedy i v tom našem, rudí a černí, neboť je naházela do jednoho zločineckého pytle... Dzp.

Pěkně napsáno.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.4.2019 5:08

Díky! :-)

Re: Pěkně napsáno.:
Autor: V. Kotas Datum: 23.4.2019 5:56

2x