3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Odpovědnost a právo

V době omezení plynoucí z nouzového stavu ať již byla, či nebyla vyhlášena v souladu s platným právem a ať již byla, nebo nebyla efektivní, rozhodně dala každému občanovi příležitost zodpovědět otázku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 2.5.2020 8:10

Žádný bývalí - pořád novodobí svazáci.

M. Koutný 2.5.2020 8:13

Dovolím si citovat Jana Wericha: "Nedělejme záslu z mládí ani ze stáří, neb každý starý vůl byl kdysi mladým volem."

P. Victorin 3.5.2020 8:20

Koutný, je to ještě trochu jinak a takto - Kdo byl ve svém tělesném a duševním zenitu hloupý, stářím, kdy mu fyzických a duševních sil ubude, pochopitelně nezmoudří...

PS Nějak podobně tuto nespornou moudrost vyslovil rovněž Jan Werich

L. Téma 3.5.2020 8:56

Dobrý den, máte pravdu. Znám několik učitelů na vysokých školách, co přešli učit hned po škole...a podle toho výuka vypadá

J. Jurax 2.5.2020 11:33

Ano.

Nebylo by dobré zkusit akci typu "Mládež vede Brno"?

K. Salajka 2.5.2020 17:25

Předpokladem pro vedení společnosti je získání vzdělání a to studiem ve školách, nikoli ve školce. Zdá se mi, že pro Vás by gerontem, kterého netřeba poslouchat, byl i TGM. To byl i pro svazáky v Prostějově, kteří jeho sochu za aplausu komunistů odvlekli v řetězech.

Z. Lapil 2.5.2020 22:57

A to ještě nevíte, že pan Victorin nám tu onehdy sdělil, že je ročník 1947 (a existuje objektivní důvod mu věřit), takže by se měl pomalu odnaučovat mluvit o gerontech neuctivě.

P. Grigar 3.5.2020 12:20

..a "díky tomu" jsem na zapadlé venkovské měšťance měl možnost poznat excelentní dámu prof.Bezdíčkovou. Její gymnazisté totiž proti odstranění sochy protestovali veřejně. Tož doučila na venkově.

Když jsme zlobili, oslovovala nás balvani, bembeci nebo truhlíci.

P. Hatina 2.5.2020 3:08

Obecně by to tak mělo být, jenomže potíž je v tom, že platí ekonomické pravidlo, že kdo nejedná (zodpovědně) jako ostatní,získává tím výhodu. Což může působit jak pozitivně (v případě nějakých inovativních přístupů), tak ale i negativně, na tom je totiž založen třeba princip organizovaného zločinu.

Nicméně - v dřívějších dobách se s tím společnost dokázala do jisté míry vyrovnat, protože takové "nečestné " lidi bylo možné ostrakizovat a vyštvat. Což ale bohužel, ani ta dnešní, takzvaně právní nemůže a (z hlediska práva) ani nesmí...

L. Novák 2.5.2020 2:04

Kdyby bohatý socialista Křeček neměl obsazený obecní (dříve státní) byt a tvrdě nebojoval za regulaci nájemného, mohl v tom bytě bydlet někdo mnohem potřebnější, a Křeček při jeho milionových ročních příjmech si mohl za tržní ceny najmout kterýkoliv jiný byt.

Jak vidno, Křeček mele své mantry o levném bydlení stále dokola navzdory základní zkušenosti uváděné v učebnicích ekonomie, že regulace nájemného je svými účinky na stav bytového fondu podobná, jako jaderný výbuch. Za komunistické totality jsme to viděli dobře a leckde to vidíme dodnes.

J. Simandl 2.5.2020 7:13

Přesně tak, že se někdo rozhodl žít v tom údajně nejdražším městě na světě a nemá na nájemné... Za to má ručit pronajímatel nebo erár? Zvláštní logika

I. Polák 3.5.2020 8:59

Já si pana Křečka také vážím, přes jeho vztah k nájmům. Ale tohle je už trochu posedlost. Nedávno totiž přiznal, že nájmy u nás vlastně regulované jsou - nájem smíte zvýšit nejvýše o 20% a nejvýše jednou za 2 roky! (Víte to, vážení čtenáři?). Což je přímo v rozporu s tím, co řekl v tomto článku.

A pokud jde o skutečný vývoj cen nájmů, dovoluji si čtenáře varovat před novinovými články s nadpisem "Ceny nájmů opět vzrostly". Je to zásadně neplacená reklama jedné (náhodné) realitní kanceláře. Nechápu jak to, že se tímhle už dávno nějací úředníci nezabývají, ale to by se museli zabývat klamavými reklamami obecně...