16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ali 30.9.2006 19:52

váš článek jsem si přečetl

Je známým faktem, že na Západě nepatří k dobrým mravům uvádění titulů, hodností a funkcí v běžném životě. V ČR to naopak k „dobrým mravům“ patří. Nemá to kořeny jen z doby vlády komunistů, ale nesporně i z doby Rakousko-Uherska. Kdo skutečně něco umí, nemá potřebu svůj um zviditelňovat a zdůrazňovat svým vzděláním a svými tituly. Skutečný a vždy viditelný „titul“ člověka tvoří především jeho charakter a kvalita odvedené práce. Jan Šinágl, 29.09.2006

ali 30.9.2006 19:51

vaš článek jsem si přečetl

Čestné doktoráty se v zahraničí získávají, pokud si je zaplatíte a zúčastníte se zpravidla třídenního kurzu. Jsou to např. ve SRN tzv. "Bescheinigungen“ nebo-li tzv. diplomy. Ministerstvo školství v ČR je pak podle "důležitosti a vlivnosti" osoby může uznat jako doktorát či ne. Tak to je běžné v ČR. Získat doktorát v zahraničí, ať už v USA, nebo v SRN, nebo kdekoli jinde, vyžaduje na tamní univerzitě promovat. Doktorát lze získat po dvou rocích studia na tamější Univerzitě. Je nutná imatrikulace po celou dobu jako student (toto lze samozřejmě ověřit, když víme, kdo a kde měl doktoráty získat) a odevzdat doktorantskou práci. Jednalo-li by se tedy o normálního občana, musel by tedy pan Klaus být  imatrikulován na 10 univerzitách po dobu 2 let - tudíž 20 let, udělat 10 doktorátů. Tedy 4 semestry a 500,00 EUR za každý semestr na jeden doktorat x 10 doktorátů a odevzdat 10 doktorantských prací za účelem promoce, navíc tyto nesmějí být samozřejmě totožné. Složit u každé promoce 6 hodinovou zkoušku v tamějším jazyce a to  ze dvou předmětů a z vlastního oboru. V případě prezidenta Klause je možné, že mu při návštěvách zahraničních univerzit bylo udělováno i tzv. čestné prohlášení, které nebylo přeloženo Ministerstvem zahraničí a Ministerstvem školství jako čestné prohlášení/diplom, ale jako doktorát. Těžko lze najít člověka, který by měl 10 doktorátů. Je to i z logického hlediska nemožné, protože po každém doktorátu zpravidla, když se dále studuje, žádá se o profesorský titul, k němuž je vyžadována publikační činnost. V případě pana prezidenta je to i neřešitelnou časovou otázkou, při vědomí jeho pracovní vytíženosti v souvislosti s povinnostmi plynoucími z jeho funkce hlavy státu. Jan Šinágl, 29.09.2006

 

ali 30.9.2006 19:49

vas clanek jsem si precetl

Čestné doktoráty -  aneb o možném klamání společnosti a vyvyšování se nad druhé

 

V souvislosti s nedávným výrokem prezidenta Václava Klause u Ústavního soudu ČR v Brně, ohledně jeho asi deseti čestných doktorátů, udělených mu právnickými fakultami univerzit se světovou pověstí si dovolím uvést na toto téma několik informací. Není mým úmyslem zpochybňovat jejich udělení panu prezidentovi a zpochybňovat jejich hodnotu v jeho případě. Jen v případech, pokud by byly uděleny v určitých zemích bývalého SSSR, které pan prezident před časem navštívil. Turkmenistán mezi nimi myslím nebyl? Viz otřesný článek v časopise RESPEKT 38/2006 - Turkmenbaši: plynem, solí i sekerou - o tragické smrti novinářky Muradové.Jan Šinágl, 29.9.2006

AHOJDA 26.9.2006 14:57

Další článek

Na rozdíl od předcházejících článků se vylepšil styl, asi autorka využila korektora (případně to sepsal její dvorní právník). Ale stejně je to zakomplexovaný blábol.

Jo 30.9.2006 16:23

Re: Další článek

Jsem přesvědčen, že autorka rozhodně zakomplexovaná není, ale nadále si dovoluje říci pravdu, kterou Vy se říci bojíte. Ve školství je jí škoda, na Ministerstvu by byla rozhodně více užitečná, tak jako její manžel JUDr. Milan Hulík. Oba dva jsou velké osobnosti české společnosti a věkový rozdíl třiceti let tu nehraje roli. V každém případě jim to klape, on je dobrým manželem, tak jako advokátem a žurnalistou a i tátou.V:-)

No 5.10.2006 11:53

Re: Re: Další článek

Pokud by měl být dr. Hulík manželem paní Neumannové, musel by se nejdříve rozvést. Proto není ani dobrým manželem, advokátem, žurnalistou, tátou.....

clay 22.9.2006 20:59

velmi nudné

a neobjevné

penzista 22.9.2006 19:03

Milá autorko,

bude potřeba několika generací, aby zcela zmizely přežitky z dob reálného socialismu. V každé z těchto generací budou přežívat protože ta předchozí si v sobě alespoň část z nich ponese a bude vychovávat generaci další. Bude to běh na dlouhou trať. Ani Vy, i když jste mnohem mladší než já, se toho, bohužel, nedožijete.

Šerlok Homeless 22.9.2006 17:37

Záleží taky na oboru!

Není komunistická matematika, fyzika, chemie, biochemie, lékařství a "kapitalistická" matematika, fyzika, chemie, biochemie, lékařství. Něco jiného jsou společenské vědy a pavědy. Technické disciplíny byly poznamenány technologickou zaostalostí. Zúčastnil jsem se konference, kde byly prezentovány pokusy o sestavení počítačové sítě ze součástek RVHP. Ale z h.vna bič neupleteš!

Veronka 23.9.2006 0:12

Re: Záleží taky na oboru!

"Nie je komunisticka matematika...." Ale je ! Len sa spytajte absolventov lekarskych fakult z komunistickej éry, co sa tam "ucilo" o genetike, alebo o kybernetike ! V skratke : genetiku vymysleli dvaja nabozenstvom opantani mnisi, kybernetika bola kapitalisticky humbug ! Len sa spytajte na vyuku povinného blbého marxaku vo vsetkych rocnikoch, ktory im kradol hodiny vzacneho casu ! ( Ano tak ho uz vtedy volali : blby marxak. Clovrk so zdravym rozumom ho nemohol stravit.)  A zatial co doktori zbytocnych vied vnucovali svoj "jediny vedecky svetonazor " posluchacom exaktnych vied, slobodné  zapadné krajiny stavali na genetike svoj pediatricky vyskum a vyrabali pocitace, o ktorych obyvatelia "krajin mieru" nemohli ani snivat !.. 

pařez 22.9.2006 17:12

To jsou ale prázdné, stokrát omleté bláboly

to není zrovna nejlepší vizitka "západního", "demokratického" školství, kterým se autorka tak ráda pyšní.

Tikal 22.9.2006 13:28

Případ HUČÍN je důkazem !

Soudní proces s Vladimírem Hučínem je snad tím nejlepším důkazem o přežívání komunistických metastáz ve státním aparátě.

Anti 22.9.2006 14:50

Re: Případ HUČÍN je důkazem !

Ale 22.9.2006 14:52

a uz je to tady-Hucin, Sinagl a podobni psycopati!!! To nam jeste chybelo!

mik 22.9.2006 22:29

Re: a uz je to tady-Hucin, Sinagl a podobni psycopati!!! To nam jeste chybelo!

Jestli je nekdo psychopat tak jses to ty, bolsevicky pitomecku (Y)

mik 22.9.2006 22:30

Re: Případ HUČÍN je důkazem !

Naprosty souhlas!! 

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

Jan 22.9.2006 13:16

Slova amerického viceprezidenta v Praze

James Baker, r. cca. 1991, projev v Praze: "Demokracie je vláda většiny, která respektuje práva menšin a jednotlivců".

Mojmir Prusa 22.9.2006 13:01

Jestli madam blaboli

svoje vedecke clanky podobne, jako sve vypolody na Psu......

Nestranny pozorovatel 22.9.2006 11:51

Ceska strategie postupneho ""vyhnivani" - cast 3

3. Jak to zmenit? Ktera sila (politicka strana) ma zajem neco skutecne zmenit? Zadna. Soucasna ministryne skolstvi navrhuje privest vice zahranicnich ucitelu na nase stavajici vysoke skoly, o kterych se Vaclav Klaus vyjadril, ze jich mame uz dost. Hm. To je opet velmi pomaly zpusob premeny. Myslim, ze touto cestou se autorka clanku ve svem zivote podstatne zmeny v nasem vysokem skolstvi nedocka.

mik 22.9.2006 22:32

Re: Ceska strategie postupneho ""vyhnivani" - cast 3

Tovarisce Pruzinskeho alias Klause neni snad ani potreba vydavat za nejakou autoritu. To je jen hyperambiciozni vsehoschopny ubozak.

Nestranny pozorovatel 22.9.2006 11:50

Ceska strategie postupneho "vyhnivani" - cast 2

2. Diskutovany problem skolstvi vychazi predevsim z jeho nedobytnosti v ramci existujiciho pravniho usporadani. Zatimco nase Sametova revoluce vsadila na odvazne, radikalni zmeny v ekonomice, ve skolstvi naopak vsadila na strategii “vyhnivani”. Je tu zrejma nekompatibilita dvou slozek, ktere by se mely doplnovat. No a to drazdi zejmena ty lidi, kteri meli moznost studovat a pusobit v rozvinutych demokratickych zemich (a nezalezi pritom, kolik let jim trvalo se k magisterskemu titulu v zahranici propracovat).

Nestranny pozorovatel 22.9.2006 11:50

Ceska strategie postupneho "vyhnivani" - cast 1

Mam tri komenare, ktere musim rozdelit do tri prispevku (protoze mne na to upozornuje system vkladani komentaru): 

1. Autorka spravne prirazuje soucasnou pokleslou moralku a mafianske zpusoby jednani ve skolstvi predevsim dobe prozite v komunismu. Problemem skolstvi dnes ovsem neni samotna komunisticka ideologie, k cemuz muze svadet nazev clanku.

 

POZNAMKA: Potreba pripomenout, ze clenove komunisticke strany pred listopadem 1989 nemeli nic spolecneho s komunistickou ideologii. Explicitne to rika napriklad soucasny ministr financi pravicove vlady: "Nikdy jsem komunistou nebyl, prestoze jsem byl clenem Komunisticke strany."  A mimochodem, kdyz se nekdo verejne priznava ke sve bezcharakternosti, a spolecnost mu presto umozni vystoupat nahoru, tak je to predevsim problem spolecnosti.

 

Jo 30.9.2006 16:31

Re: Ceska strategie postupneho "vyhnivani" - cast 1

Problém ve školství v dnešní době je ten, že komouši zde nadále přežívají viz. na Hradecké Univerzitě, ale i na Univerzitě Karlově atd.... Je to ostuda a nic více. Budou tady se svými nároky dokud nevymřou. Národ spí a oni si nadále rozkrádají a stěžují, že mají málo. Málo mají mladí učitelé, kteří do školství přicházejí, ale pěkné mzdy těm komunistům nadále zůstávají, to škemrání ale také. 

hodne neRath 22.9.2006 10:24

ach uz chapu...

autorka vi o prirodnich vedach prdlajs....

hodne neRath 22.9.2006 10:22

pokud jde o prirodni vedy

tak autorka neuveritelne keca.... CSc je s PhD zcela srovnatelne.... to bude nejaky komplex.

AHOJDA 26.9.2006 14:50

Re: pokud jde o prirodni vedy

Jakýchpak titulů dosáhla autorka ve své demokratické Evropě? Údajně prý studovala jedenáct let pětiletý magisterský obor. To samo o sobě vysvětluje ty její komplexy.

Jo 30.9.2006 16:33

Re: Re: pokud jde o prirodni vedy

Asi jste si Vy pane "chytrolíne" přečetl špatně její životopis. Ani to neumíte.

CYRIL 22.9.2006 10:04

Komplexy

Nemám rád lidi, kteří atakují tituly hlavně proto, že je sami nedokázali získat. Je to totiž dost náročné. Každý si to ostatně může zkusit. Mám tituly dva, oba z Karlovy University, jeden jsem získal v roce 1982 (PaedDr.) a druhý v roce 1999 (Ph.D.). Vědeckou práci jsem dělal tak, že jsem si veškeré potřebné přístroje musel kupovat za své peníze. Platil jsem si svoje cesty do Anglie, kde jsem kupoval za svoje peníze odborné knihy. Na katedře mi nedali hodinu studijního volna, musel jsem učit a plnit ostatní povinnosti asistenta stejně jako ostatní kolegové. Byl jsem placen tak mizerně, že jsem nakonec z fakulty odešel a podnikám. Dnes mám příjem zhruba pětinásobný oproti platu na vysoké škole. Na katedrách dnes nezůstávají schopní a pracovití lidé. Ti se totiž uživí lépe mimo školy. Jen malá doplňující poznámka. Když jsem se přihlásil k postgraduálu, zeptal se mne můj tehdejší šéf: "Co blbneš, vždyť už doktorát máš". Nad odpovědí, že chci  znalosti a ne jen doktorát, následující léta jen kroutil hlavou.  Když jsem získal Ph.D. a odrožoval jeho postavení šéfa katedry, vytvořil atmosféru, že jsem raději odešel. To je realita. To by se mělo probírat a ne rýt do lidí, že mají tituly.

Dan z Piesku 22.9.2006 9:52

Obyčajá závisť

Autorka, nemajúc potrebný titul, obviňuje komunistov, že dosiahnutie magisterského titulu jej trvalo 16 rokov. Na serióunu vedeckú prácu nemá osobnostné predpoklady, a priznajme si, je už stará. (Starého psa novým kúskom nenaučíš.) Tak závidí, nadáva a ohovára. Hodín sa už len na politiku - tým by mohla získať vytúžený titul asi ako Gross či Klauss a nemusela by už do smrti pracovať ...

Potrebný titul majú a vidiac ako kvalita titulov upadá - predsa je len rozdiel ak študuje najschonejších 10 % populácie, alebo komerčne zoberieme každú nohu, lebo peniaze prichádzajú na hlavu. Dovolím si tvrdiť, že dnešný absolvent s titulom PhD. niekedy nedosahuje ani úroveň socialistického inžiniera. Tým som povedal, že spoločenské vedy a tým i jazyky nehodnotím. (Bieda vtedy, bieda dnes.) Zo štyristo štipendí pre absolventov magisterského stupňa ročne na celom Slovensku obsadhuje naša fakulta 60. Holt, niekde je phD. len začiatkom, niekde sa udeľuje profesor za zopár politických prednášok. Najlepšie prednášok honorovaných mimovládkami a v zahraničí... Nie je to však prípad technických a prírodných vied, ale výlučne len, a len!, vied politicko-spoločenských. Založte si nadáciu, buďte politicky činná a titul príde aj bez napísania jedinej odbornej publikácie. Len si myslím, že na primitívny antikomunizmus má už väčšina občanov väčšiu alergiu než na súdruhov samotných.

Em 22.9.2006 10:13

Re: Obyčajá závisť

Len si myslím, že na primitívny antikomunizmus má už väčšina občanov väčšiu alergiu než na súdruhov samotných.R^