14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: O muslimech a automobilistech

Byl jsem na Twitteru obviněn z hysterie, které jsem se měl dopustit tím, že čas od času střízlivě a bez velkých emocí informuji své spoluobčany o tom, jak moc mírumilovným náboženstvím je islám, případně co od něj mohou očekávat, až se rozšíří i do našich krajin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamal 22.7.2016 18:37

Re: Tip pro Západ

Doufejme, že auto bez řidiče přijde jako úplná pitomost i teroristům.

J. Jurax 22.7.2016 0:55

Re: Tip pro Západ

Hm - "Motoristický tip: pokud nedokážeme ovládnout svou agresivitu a chamtivost, raději nevymýšlejme věci jako auta bez řidiče." - nepřijde Vám ten výrok jako pitomost?

Nakonec i ty za A) i B) jsou taky pitomosti.

V islámských zemích celkem není co drancovat kromě nafty. A za tu se platí v dolarech - za co myslíte si třeba v Saúdské Arábii pořídili ten blahobyt?

J. Jurax 22.7.2016 0:50

Re: Jen se strašmě, anonyme

No, přijdete mi jako generál, co se připravuje na minulou válku ...

J. Jurax 22.7.2016 0:48

Re: Jen se strašmě, anonyme

Ano, mezi nácky a bolševiky určitě musela být spousta prima lidiček. Nakonec i Hitler měl rád psy, nekouřil a neholdoval alkoholu.

Určitě i mezi muslimy je spousta prima lidiček. Akorát někteří ti lidičci si zajdou zastřílet do divadla nebo vybuchnout na letiště.

P. Rada 21.7.2016 22:55

Re: Tip pro Západ

Pane Prokope což jsem sem opakovaně nedával odkazy na klimatickou změnou naozenou migraci až občanské války? Slyšel jste někdy, že tam nastalo mnohaleté sucho po kterém následovalo vybití 85% dobytka ... pak exodus farmářů do měst - kde ale žil jiný kmen... jehož šéf na dotyčné suchem vyhnané poslal tanky... ti si pozvali kamarády... a že toto byl vlastní počátek nepokojů?

Jak Vy si vysvětlit, že ignorujete zřejmý fakt, že celá oblast je známým dokonce dominantním celosvětovým ropným zdojem ke kterému tečou enormní peníze navíc pak enormě nerovnoměrně rozdělené? Vy o tom nic nevíte?

Jukněte alespon na obrázky s důsledků té "drancovačky". https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_v%C3%A1lka_v_S%C3%BDrii

M. Prokop 21.7.2016 21:31

Hlavní příčina budou Radové a Šejnové.

"Svět se tak už z mnoha různých příčin dostal do nestabilní situace."

M. Prokop 21.7.2016 21:30

Re: Tip pro Západ

A kdo pls agresoruje a drancuje v islámských zemích? Třeba v Sýrii?

I. Mertl 21.7.2016 19:11

Re: Jen se strašmě, anonyme

Hm

P. Smatlak 21.7.2016 18:32

Re: Jen se strašmě, anonyme

I. Mertl Nech se léčit více k nelze ke tvému nnázoru napsat , nebo si myslíš,že blázen a idiot pochopí co mu říkáš?A stejné je to i s tebou.

I. Mertl 21.7.2016 15:54

Re: Jen se strašmě, anonyme

Vaše věc.

J. Lepka 21.7.2016 14:25

Re: Jen se strašmě, anonyme

Obávám se, pane Mertle, že jste svým příměrem právě diskvalifikoval všechny své argumenty. Gratuluji, jen tak dál.

P. Rada 21.7.2016 13:48

Re: Tip pro Západ?

Typ pro západ bych spíše viděl v obecném nadhledu, že systém světa je uzavřený a má tedy nutně sklony degenerovat.

Východiskem může být na rozdíl od doposud převládajícího postoje extenzivity - rozvoj intenzifikace. Např při růstu osobních schopností na rozdíl od dřívějšího růstu osobní spotřeby.

Do takového světa se jen tak někdo nepohrne za vidinou materiálního pohodlí hnaného nekorektní reklamou a zároven pro růst svébytnosti a dovedností domácích může růst šance na růst celospolečenské odolnosti k excesům. Je přitom lhostejné s jakých etnik bude obyvatelstvo složené. Nutný je jen soulad životaschopných ideálů u dominantní většiny.

K tomu "drancování" které se týká obecně přírodního bohatství planety - jež dnes s poloviny už vlastní jen procento populace - jen dodávám, že např. obratlovce v oceánech planety už jsme vyhubili s poloviny a světový rybolov proto stagnuje zhruba od roku 2000. Analogické je to ale i jinde a na pevninách tuplovaně. Druhová rozmanitost s nástupem antropocénu začla klesat víc jak 1000x rychleji. Svět se tak už z mnoha různých příčin dostal do nestabilní situace. Migrační tlaky, řevnivost až excesivní chování kohokoliv jsou dokladem jeho jakéhosi onemocnění v důsledků vleklých poruch celkového metabolismu.

Planeta proto začíná odumírat / měnit se jak na rozhraní geologických epoch a projevy tohoto procesu jsou patrné v různých anomálních projevech. Kolapsu současného uskupení nezabrání proto jen to, že se na "horní palubě" ještě tančí - nebo, že euforie jedněch přehlédne různé typy změn až zvrácenosti jiných a jinde.

S. Donát 21.7.2016 13:24

Re: Jen se strašmě, anonyme

Haha :-)))))

Upřímně jste mě rozesmál, díky za prodloužení života :)

P. Rada 21.7.2016 13:22

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Trochu jinak. Má reakce není jen racionální ale snažím se přidržovat racionálního jádra jak jen jsem schopen. Zbytek je víra.

Příklad racionálního nadhledu. Pro všechny lidi - at jsou jakéhokoli vyznání - platí oproti ostatní živé přírodě velmi vysoká genetická podobnost a v ní zakodované intuitivní schopnosti jako všeobecný základ pro rozhodovací procesy.

proto ale prakticky pro celou populaci homo platí, že kdo nemůže život rozvíjet zpravidla se jej alespon musí pokusit zničit.

To, že náš společný emotivní základ je často opomíjenou podstatou chování je nakonec vidět na naprosté většině příspěvků zde - kdežto právě racionalita jako asi jediná rozumá šance kterou máme, zůstává běžně hluboko v pozadí.

S. Donát 21.7.2016 13:21

Re: Díky za starost

Pokusím se, děkuji za starost. Bezpečná manipulace je naprostý základ, to hustím i do svých dětí a svých kamarádů.

Mimochodem, která část těla je pro Vás důležitější, než hlava?

J. Poláček 21.7.2016 12:48

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Auuu, no vidím že moje výzva k otevřené debatě se chytla :-) Jsem rád. Je fajn vědět že někdo i se svou rodinou a přáteli je v bezpečí a nic mu nehrozí. Sladký život. Tady máme Muslimů málo, takže jsme vlastně v pohodě. Číst Korán, seznamovat se z právním řádem Šarie je tedy zbytečné. K čemu by nám to bylo ? Nejspíše by nás to odvádělo od důležitějších problémů jako jsou například komunální volby nebo boj proti korupci. Svatá pravda ! Ano pane Romane, jdu se bodnout ..................

B. Hamal 21.7.2016 12:42

Tip pro Západ

A) Chceme ještě vice uprchlíků a teroristů v Evropě? Zvyšme pocet agresí a drancovaní v islámských zemích.

B/ Chceme zastavit příliv uprchliků a islámskych teroristů? Skoncujme konečně s tim šíleným ad A)

Motoristický tip: pokud nedokážeme ovládnout svou agresivitu a chamtivost, raději nevymýšlejme věci jako auta bez řidiče.

I. Mertl 21.7.2016 12:39

Re: Jen se strašmě, anonyme

Dámo, já Vás vzdělávat nemohu a ani to, myslím, moc nejde. Čiňte jak umíte.

I. Mertl 21.7.2016 12:37

Re: Jen se strašmě, anonyme

Čiňte, jak umíte, pane. Jen si neustřelte hlavu či jinou, důležitější část těla. Sám.

R. Gramblička 21.7.2016 12:36

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

já nehysterčím, jen jsem formuloval svůj postoj k otázce paušalizace či kolektivní viny u muslimů. Vy jste zejména obhájkyně appeasementu a ignorance. Jen si za žádných okolností nepřipustit, co je jádro problému.

J. Fialová 21.7.2016 11:59

Re: Jen se strašmě, anonyme

Dějiny se nikdy neopakují stejně. Ale co se opakuje: kdo se rázně nebrání a neubrání, ten dostane na budku. Dle mého skromného názoru - v islamistickém případě se nejedná jen o pár pomatených muláhů a řekněme 20000 vojáků IS, ale o masy slepou vírou zblblých, nespokojených se svojí životní úrovní, závidějících obyvatelům Evropy že se tito mají lépe, slepě věřících jakémusi prorokovi, nenávidějících nevěřící a jinak věřící.

S. Donát 21.7.2016 11:57

Re: Jen se strašmě, anonyme

Určitě se mýlíte. Byli to náckové, takže bez výjimky primitivní vrahouni.

S. Donát 21.7.2016 11:55

Re: o historii a povaze Islámu

Rád se podívám, díky za tip.

J. Schwarz 21.7.2016 11:55

Způsobem, jakým establishment

bagatelizuje roli islámu v problému současného terorismu by se dala odbýt i inkvizice a čarodějnické procesy. Vždyť těch obětí ve srovnání s počty zemřelých v důsledku kopnutí koněm, přejetím vozem nebo v důsledku banálních onemocnění nebylo zas až tolik. Správně se tehdy neměli bát církve ani její inkvizice, ale koní...

S. Donát 21.7.2016 11:21

Re: Jen se strašmě, anonyme

Máte pravdu, neměli bychom se nechat zastrašit. Ale měli bychom vnímat to varování a na případné změny se připravit. Každý sám.

R. Chodovsky 21.7.2016 11:08

Re: Také trochu mýlka.

Že to trvá 1500 let je důkaz toho, že se už nemusíme bránit (obávat)?

Nebo je to spíše důkaz toho, že naši předkové se nenechali zblbnout multikulti pravdou?

Nebo co z toho tedy vyplývá, pane Mertle?

J. Schwarz 21.7.2016 10:59

Re: Jen se strašmě, anonyme

A nebylo? Mnozí hráli na klavír a na housle, četli klasiky, sportovali, milovali své rodiny a kdybyste se s nima dal do řeči třeba o chovu psů ani byste si nevšiml že se bavíte s nacistou...

S. Netzer 21.7.2016 10:56

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

Kdo nehysterčí, je "apologeta islámu". :-))))

J. Schwarz 21.7.2016 10:55

Re: Autorova pomoc radikálním muslimům.

A co třetí možnost - totiž použít "Prorokovo učení" na samotné muslimy? Prohlásit jimi obývané oblasti za "dům války" a vojensky je porazit? Odhodit veškeré "humanistické myšlenky" - ty budou platné jen pro nevěřící - a ponechat na živu pouze ty, co se podrobí "smlouvě dhimmi", uznají nadřazenost bezvěrců a budou pro ně odvádět speciální daň / suroviny /. Se svým náboženstvím pak nesmějí nevěřící "provokovat" ani je šířit a nosit na veřejnosti náboženské symboly.

S. Donát 21.7.2016 10:53

Re: Také trochu mýlka.

No, aby nám to vydrželo...