29.5.2022 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: O klimatu se (ne)diskutuje

Pana presidenta Václava Klause nemusím představovat. Je arogantní, tedy aspoň se to říkalo, možná ještě říká a říkat bude.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 25.7.2019 17:15

Nejen pro pana Šejnu

příležitost k diskusi

http://realplanet.eu/error.htm

Greenhouse Gas Hypothesis Violates Fundamentals of Physics

M. Šejna 25.7.2019 18:14

hodně chabý článek, pane Zingo

už jen výroky autora ho samotného kompromitují. Napřiklad tato jeho tvrzení:

"klimatologové se stěží účastnili seriózní vědecké diskuse o základních energetických mechanismech atmosféry", nebo "neexistuje nic jako skleníkový efekt", nebo "teorie skleníku navržená klimatologickým bratrstvím" ...

Takto se věděcká pojednání nepíšou.

P. Zinga 25.7.2019 18:39

Re: hodně chabý článek, pane Zingo

Ale on ten skleníkový efekt neexistuje, pouze jako hypotéza. Doposud nedoložená.

J. Prikner 25.7.2019 16:18

Právě čtu Dědictví otců ( Francie 16.století), kde jsou líčeny boje papeženců a hugenotů. Zaujal mě fanatizmus kázání kněží v Paříži proto hugenotům. Je to obdobná činnost jako projevy ekofanatiků dnes ať v EU, ať v ČR , kteří ničí realistické názory na technický rozvoj prosazováním nesmyslných hesel. Vzlášť mi zaujal nějaký P., nemohu si vzpomenout na jméno, ale rád bych už o kopnul do prdele.

P. Zinga 25.7.2019 15:04

Na počátku je lež:

Zrovna tak, jako neexistuje "obnovitelná energie", neexistuje ani "skleníkový efekt".

Ve skleníků není teplo proto, že tam jsou skleníkové plyny, ale proto, že zasklení brání úniku tepla, dodaného sluncem.

Teorie "skleníkového efektu" odporuje termodynamickým zákonům.

K. Zelený 25.7.2019 15:30

Re: Na počátku je lež:

Tak to je přímo několik cimrmanovských šrapnelů Zinga! Už máte ty světoborné výroky sepsané, odexperimentované a připravené k publikaci v Nature nebo Science? Nobelovka vás nemine a nemuselo by zůstat jen u jedné!

P. Zinga 25.7.2019 17:13

Re: Na počátku je lež:

Zelený je zelený, možná i rudý.

Dokažte opak toho, co jsem napsal, ale předtím si přečtěte odkaz nahoře.

P. Zinga 25.7.2019 14:52

Když se klima stává otázkou víry.

"Už třicet let dostane místo profesora,peníze na výzkum a publikační možnosti pouze ten, kdo potvrzuje teze IPCC, dokonce i ve Švýcarsku"

https://www.weltwoche.ch/ausgaben/2019-28/artikel/wenn-das-klima-zur-glaubensfrage-wird-die-weltwoche-ausgabe-28-2019.html

To vysvětluje Šejnovo manko diskutérů.

V. Pavelka 25.7.2019 14:49

No

Na oltář klimatu bych připíchl ,Veškeré závody motorových vozidel,(jako Kamionů což je neuvěřitelná prasárna ) lodí, letadel,KAŽDÝ může přidat i jiné návrhy ,pro začátek ,atˇse pohnem s úsporou uhlíkové stopy,školní mládež by mohla ,jako za totáče (na brambory a chmel) dnes sázet a udržovat mladé stromky, budovat remízky,pečovat o studánky a rybníky CO?!!At se pingl hází, vzhůru do praktického života.

R. Vacek 25.7.2019 15:24

Re: No

A co mají dělat ti, kteří si oteplení přejí a těší se na něj? Pro ně máte taky nějaký program?

V. Pavelka 25.7.2019 15:35

Re: No

To se nevylučuje , Jak píše někdo dole ,ve skleníku babičky je větší teplo ne k vůli plynům, ale protože tam svítí sluníčko ,jak prosté?!

P. Grigar 25.7.2019 16:29

Re: No

.. k tomu s radostí připíchnu tzv.zatopené rezervy, které mají vyrovnávat náhlé výpadky tzv. obnovitelných zdrojů. On totiž kotel v tepelné elektrárně nerozhicujete za hodinu, ani za dvě.. i obyčejné parní lokomotivy se předtápěly několik hodin, než byly schopné výkonu.

P. Zinga 25.7.2019 14:38

Klimaalarmismus je zločinná ideologie,

spolu s migrací, "korektností" a genderem. Šejna má pravdu, že o klimatologii diskutovat nejde, protože klimaalarmistům nejde o fakta, nýbrž o víru, postoj, morálku. To těm užitečným idiotům. Těm, kteří to řídí, o biliony. Dolarů.

V. Pavelka 25.7.2019 14:58

Re: Klimaalarmismus je zločinná ideologie,

EU Banka tiskne Euro jak na bežícím pásu ,není kam a do čeho investovat,prachů je jak na.ranéjch (EU je zastavěná) NO tak s pomocí naivní mládeže si byznys otevře záchranu planety ,a jedem dále.

J. Ráž 25.7.2019 14:29

Poznámka k příspěvku p.Šejny v 10,06

S jeho názorem že o klimatu se rozumně diskutovat nedá, neb není s kým, vyjadřuji naprostý souhlas, protože v těchto diskuzích je popírána jak věda, tak i "selský rozum".

Ovšem nechápu, proč jsou takové diskuze vyvolávány většinou laiky a ještě víc mi přijde divné, že se v diskuzi pod nimi objevují pseudovědeckými argumenty podložené laické příspěvky, k jakým se velmi často uchyluje i autor příspěvku.

Dovolím si doporučení, že když už má p. Šejna správný dojem, že diskutovat na předmětné téma se nedá, tak ať jde příkladem a do diskuzí se nezapojuje!

Na druhé straně plně respektuji, když někdo článkem vyjádří názor, že Gréta ze Stockholmu je zářným světlem vedoucím lidstvo k lepším zítřkům a také vyjádřím v diskuzi souhlas s každým, kdo pod ním napíše, že je to naprostá blbost, ale nedokládám to nějakými pseudovědeckými argumenty.

D. Polanský 25.7.2019 14:05

Vy jste vzdělanec nebo blb?

To jste nenapsal. A vůbec, jaks se to pozná?

P. Zinga 25.7.2019 14:32

Re: Vy jste vzdělanec nebo blb?

Jednoduše, jako ve Vašem případě

E. Pawlica 25.7.2019 11:49

Poslouchal, Zouzalík, zatím se to jeví tak,

... že ani on nepří mezi nějaké vzdělance. Páč ti chudí studenti, kteří nemají čas na řeči o boji proti klimatickým změnám a o sobotách chodí na bridády, taky mohou brigádovat na nějakém protiklimatickém boji, třeba strkat kravičkám do zakončení jejich trávicího traktu sondy, měřicí množství metanu z ústí vypouštěného. S ním, Zouzalík, boj nepovedu, byl by to stejný nesmysl, jako boj proti mandelince či chraňpámbu ještě proti jerho pitomostem bojovat A stejné stejné maření času, jako měření množství metanu z jednoho kravského ústí. To i to kravský metan mají zhruba stejnou váhu, věděl?

J. Kopis 25.7.2019 11:20

Vzdělání je sice fajn

ale člověk, který utrpěl vzdělání ještě neznamená, že je to člověk používající rozum selským způsobem, on nakonec i ten blbec je vzdělatelný, zejména v éře soukromých škol i když z těch státních také občas vypadne "kvalitni" kousek.

J. Ráž 25.7.2019 14:04

Re: Vzdělání je sice fajn

Říká se, že nejhorší srážkou je srážka z blbcem. V případě klimatologie se ukazuje, že srážka blbcem vzdělaným, může být i smrtelná.

Dozvěděl jsem se, že se na jedné přírodovědecké fakultě významné české universitě uvažuje vyhlásit v rámci studia enviromentálních věd"(!?!) studovat "klimatoekologie", což by samozřejmě mohlo být zdrojem nárůstu vzdělanců v oboru "ekologie naruby".

(Možná je to jen drb a proto jméno university nezveřejňuji, neb její absolventi jiných oborů, než humanitních a sociálních, mají vysoký znalostní standard).

PS. Celkem úsměvně mi připadla prezentace oboru "Enviromentální věda" jako nadstavbové studium umožňující absolventům získat schopnosti řešit vědecké projekty zajištěné grantovými prostředky. Ach jo!

J. Ptáček 25.7.2019 11:06

Diskuze podmíněná

O klimatu zásadně nediskutuji, pokud se ovšem neoctnu uprostřed pouště bez kapky vody v termosce.

Ś. Svobodová 25.7.2019 12:15

Re: Diskuze podmíněná

Tehdy by byla myšlenka na diskuzi fakt tím posledním na co byste myslel...:-)

Ś. Svobodová 25.7.2019 10:37

Nechte je bojovat.

Gréta objíždějící se svým strachem Zeměkouli prostě zastupuje miliony podobně vyděšených lidí, co se nechali zpanikařit. Doubravský už jen naskočil do kariérního vagónku vlaku který Gréta vypravila. Úkolem politiků je tyto vyjukance s vážnou tváří vyslechnout a připravit nějaký program, který jim pomůže k popularitě, větší moci a troše zlaťáčků.

Úkolem běžných lidí je se změnám přizpůsobovat a tlačit na politiky na lokální úrovni aby nenechali zastavět každou volnou plochu sklady a parkovišti, kontrolovali lesní a vodní hospodářství, v územních plánech mysleli na zeleň atd...

P. Brich 25.7.2019 11:14

Re: Nechte je bojovat.

Vyjukané stádo se nejlépe ovládá.

J. Novak 25.7.2019 18:57

Milá paní, ta slavná Gréta je postižena jednou z forem autismu a není díky tomu schopná vnímat všechny souvislosti problému. Takže vidí jenom jedno, výfuky aut a motorů a to, že se otepluje. To, že jde o přirozený zemský cyklus, pravděpodobně v řádu statisíců či milionů let ji přirozeně uniká. Hloupé ovce jí to ale žerou.

M. Šejna 25.7.2019 10:06

o klimatu se diskutovat nedá, není s kým

o klimatu se diskutovat nedá, protože neexistuje odpovídající oponent. Klimaalarmisti jsou fanatici posedlí koncem světa, a klimaskeptici jsou zas fanatici posedlí představou o mezinárodním spiknutí klimatologů. Jak se s takovými fanatiky dá normálně vědecky diskutovat?

Jak se dá diskutovat s alarmistou, který považuje oteplení o 5°C za konec lidské civilizace? Takovému fanatikovi těžko vysvětlíte, že v červnu bylo v Česku o 6,3°C tepleji, než byl průměr 20.století. Přesto jsme ten červen v Česku přežili a mnohým se takové počasí velmi líbilo (včetně mě). Lonský rok měl v Klementinu průměr +12,8°C, což bylo o 3,4°C víc, než průměr 20.století. S výjimkou sucha to žádná katastrofa nebyla.

Jak se dá diskutovat s klimaskeptikem, který neuznává fyzikální zákon o skleníkovém efektu, který nevěří teploměrům ani statistickým metodám? Jak se dá diskutovat s klimaskeptikem, který ani neví, že šest globálně nejteplejších roků jsme zažili v posledních šesti letech. Stejně bude tvrdit, že se neotepluje, že CO2 v atmosfeře nepřibývá a že všechno je zfalšované.

P. Manda 25.7.2019 10:12

Re: o klimatu se diskutovat nedá, není s kým

No to je pěkné......fyzikální zákon o skleníkovém efektu...ciwe, tak to jo Šejna.

M. Šejna 25.7.2019 10:18

a jejda, další ignorant fyziky

nastudujte si něco o vlastnostech plynů. Pak zjistíte, že všechny plyny se třemi a více atomy v molekule jsou bez výjimky skleníkovými plyny. Čím více atomů v molekule, tím silnější skleníkový plyn.

Klimaskeptici nám budou donekonečna zpívat oslavné písně o tom, jak silnými skleníkovými plyny jsou tříatomová H2O, O3, NO2 nebo pětiatomový CH4. Ale do roztrhání těla budou popírat ty samé skleníkové vlastnosti tříatomového CO2.

P. Han 25.7.2019 10:28

Re: a jejda, další ignorant fyziky

Vždyť lžete. Mluví o koncentraci.

M. Šejna 25.7.2019 11:05

lháři Hane

o jaké koncentraci mluví? Myslíte vodní páru?

Kolik procent vodní páry je atmosfeře?