19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: O duchu slovanském netradičně

Zmýlil se stařeček Marx ve svém předopokladu, že proletářská revoluce vypukne v některé z vysoce rozvinutých, průmyslových zemí Evropy; jako na potvoru vypukla zrovna v nejzaostalejší končině na její východní periferii, v Rusku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 26.11.2017 13:20

Re: Ale já žádná slova žádných Němců do pera

Inu platí to i opačně. Navíc, občas mají i ti Němčouři pravdu, každý národ má svoje mouchy. Občas máme v zrcadle křivou hubu a nemusí to být vždy tím zrcadlem.

J. Schwarz 25.11.2017 14:29

Re: Aha, takže když odmítám lézt bez námitek

Německo se snaží seč může si výhodné vztahy s Ruskem monopolizovat.

Z. Rychlý 25.11.2017 20:00

Re: Aha, takže když odmítám lézt bez námitek

to neznamená, že je to názor pana Frýborta, a že pan Frýbort tvrdí opak.

J. Fridrich 25.11.2017 6:08

Rusko bylo a je i nadále pro své sousedy - a nejen

Rusko bylo a je i nadále pro své sousedy - a nejen je - stále velmi nebezpečný soused.. I my o tom něco víme.

J. Babička 25.11.2017 2:50

poznámka

Pan Holík dobře ví, že Stalin všechny krymské tatary přikázal odvézt na Sibiř a nahradit je etnickými rusy. Když Nikita Chrusčev jim dovolil vrátit, tak neměli kam, protože jejich obydlí bylo obsazeno rusy a ti jim je nevydali. Navíc se zjistilo, že polovina národa, kamsi zmizela.

V tom případě se mi zdá pan Holík jako někdo s vadou charakteru, když se zeptá tatara, zda je s tím spokojemn a nezeptá se ho na genociidu jeho národa.

F. Houžňák 25.11.2017 6:43

No, ti milí Tataři po staletí přepadávali v jižním Rusku

Rusy a odvlékali je do otroctví, a za německé okupace Krymu radostně a iniciativně spolupracovali s Němci na vyvražďování Rusů. Vy byste jim na ruském místě samozřejmě dal za to metál, přímo od hrobu vaší rodiny.

M. Drašner 25.11.2017 8:29

Re: No, ti milí Tataři po staletí přepadávali v jižním Rusku

Ono s Němci spolupracoval leckdo, kdo si užil rusko-sovětské "péče", od Estonců po ty Tatary. Z naší a zejména dnešní optiky pohledu je to možné těžko pochopit, ale vskutku byli národové, kteří je prostě neměli a nemají rády.

F. Houžňák 25.11.2017 11:11

Mezi bolševiky byly všechny tehdejší národy carské

a sovětské říše, i ti Ukrajinci (Brežněv byl Ukrajinec, pamatujete?) a Estonci, a pod bolševiky trpěli v době před druhou válkou hlavně Rusové. Jak je to u "rusobijců z bezpečné vzdálenosti" obvyklé, zaměňujete Rusy a bolševiky. Jinými slovy říkáte, když mě vládnoucí vrstva nějakého národa utlačuje, je správné, vyvraždit jako odplatu stejně utlačované nevládnoucí příslušníky dotyčného národa. Pochopil jsem vás správně?

B. Brousková 25.11.2017 13:58

Re: Mezi bolševiky byly všechny tehdejší národy carské

Brežněv byl sice Ukrajinec ale jeho předky byli Čuvaši ( nezaměňovat s Čuvači to je o něčem jiném ) To je turkotatarská menšina. Na jeho vizáži je to k nepřehlédnutí .Kosmonaut Nikolajev vypadal jako jeho rodný syn. K:H. Borovský sice bolševiky nezažil, ale přesto řekl : " Maďar co zjevný nepřítel všeho českého je mi milejší , než Rus, který s jidášským políbením přichází -- nás vstrčit do kapsy. " On totiž v Rusku ještě nebolševickém žil ,(na rozdíl od většiny našich kremrolí), pokud se nemýlím celé dva roky.

F. Houžňák 25.11.2017 14:05

Patříte taky k

"rusobijcům z bezpečné vzdálenosti"? Topíte ruským plynem a jezdíte na ruskou naftu či benzín? Tak to budete nějaký milovník zlého Putina.

J. Plzák 26.11.2017 12:09

Re: byli národové, kteří se prostě neměli a nemají rády

Byli, jsou a budou.

Naše snášení se se Slováky je tak maximum lásky dvou národů.

Národy se prostě navzájem nemilují.