16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 10.6.2021 14:30

Lepší vláda oligarchů, než vláda Kmotrů, kteří ovládají "demokratická" strany!

J. Jurax 10.6.2021 16:54

Ovšem ti kmotři jsou oligarchové ... :-)

F. Navrátil 10.6.2021 13:57

Hvížďala bojuje odvážně proti oligarchům za peníze od oligarchy Bakaly.

D. Bowman 10.6.2021 11:55

My jsme specifický jen tim, že to ten Oligarcha vzal do vlastních rukou a není tak vlastně nadále Oligarcha.

Kde si myslíte, že ostatní strany berou prostředky a podporu? V USA to sponzoruje např. BlackRock (tzv. Woke Capital Larryho Finka).

Různé formy socialismu (od fašismu až po komunismus), kdy stát vlastní nebo ovládá kapitál, se samozřejmě časem zvrhne ve Feudalismus/Aristokracii viz KGB elita v SSSR, cca 15 rodinných klanů v Číně nebo dědičná monarchie v Koreji.

A stejně se děje i na západě viz snahy z Davosu (WEF) o Great Reset (opět BlackRock) - globální elity se zakonzervují na vrcholku pyramidy. Plebs nebude ve jménu odvrácení Klimatické Apokalypsy a rasismu atd., cituji 'Vlastnit nic a bude šťastný'

Korporace, coby právní fikce a neprivátní entita, do Kapitalismu nepatří. Stejně tak oligopol Bank kolem Centrální Banky (jeden z hlavních požadavků komunistického manifestu).

Zapoměňte na -ismy. Vždy šlo jen o to, že si hrstka rodinných klanů zabezpečí budoucnost pro své sémě tj. Feudalismus.

Jediná protilátka je Republika s omezenýma pravomocema, včetně odloučení státu od byznysu.

A ano, aby se to udrželo, lidé se musí 'Nebát a nekrást'. Což je přesný opak apelu našeho moderního Sociálního Státu, kde se lodé prodají do poddanství za příslib obědu zdarma.

J. Uzel 10.6.2021 14:11

R^

M. Pivoda 10.6.2021 10:40

Nová mutace socialismu: Čína!

Marxisticky řečeno, Čína je dnes hegemon: dnes Čína inicializuje určuje světové změny. Je hybatelem změn. Nikoliv čeští Pepíci!

F. Kusák 10.6.2021 11:44

No teda pane Pivodo, to z vás vypadla moudrost. Ukažte mně prosím, kdo si v naší malé skupince diskutérů na NP myslí, že jsou Češi hybateli změn?

M. Pivoda 10.6.2021 20:35

Podle siláckých diskusních prohlášení je jich zde dost.

J. Vágner 10.6.2021 10:28

Je mi líto pane Hvížďala, z té velikánské snahy nepřiznat, že vám v přímém přenosu právě havaruje už druhá opřívlastkovana demokracie, které jste věřil, po lidové, ta co si říká liberální, úplně kape pot. Ale co je hlavní příčinou toho, že havaruje tak strašně rychle? Je to stejné, jako s tou předchůdkyní. Křečovitá snaha konzervovat stále více nefunkční, nedůvěryhodné, jen přímá, násilná snaha zabránit potřebným změnám, kterou provozovali komunisté, byla nahrazená nepřímou, tlakem manipulovaných médií, obcházení demokratických procesů politickými neziskovými, účelové zasahování soudů do politiky, stále častějsi zasahování nejrůznějších tajných služeb a vlivových agentůr, manipulování nevhodných výsledků voleb. V anglosaských zemích už je to digitálně zřetelné, u nás to startuje. A jak to skončí? Hodně podobně, jako to, co končilo v r 89. Systém, který potlačuje zpětnou vazbu, brání se potřebným změnám, nemůže dopadnout jinak. Doufejme jen, že to proběhne stejně nenásilně.

Š. Hašek 10.6.2021 9:14

Docela blábol, Hvížďalo. Vy se domníváte, že "Západ", rozuměj komisaři brusele, hledají nějakou novou demokracii?

Mně se zdá, že jen hledají vychytralé varianty totality, řekněme s lidskou tváří, jak říká třeba Pithart. A Vy.

A chcete naznačit, že Ústava ČR, podle které jednají president, premiér, parlament, senát - je neevropská?

A Vy se mi zdáte (stále a stále) postkomunistou, samozřejmě s tou lidskou tváří.

J. Nevrkla 10.6.2021 9:52

R^R^

S. Komik 10.6.2021 9:12

Západ hledá řešení? A to jako tím, jak umlčuje všechny, kteří nejdou s multikulturním proudem? "Kdo nejde s námi, jde proti nám", tam už zase ožívá. V takovém režimu jsem prožil půlku života, nechci se na jeho sklonku vracet k témuž, pouze s tím rozdílem, že rudá je nahrazena duhovou.

J. Nevrkla 10.6.2021 9:52

R^R^

J. Anděl 10.6.2021 8:56

Zajímavé, inspirativní. Pan Hvížďala není v mém ranku, ale tak o to zajímavější je pro mě číst jeho úvahy.

To, že Západ hledá řešení, způsob, jak podpořit tvořivost, však nevidím. Respektive - záleží na tom, koho všeho člověk označuje za Západ. Na Západě rozhodně žije a tvoří spousta lidí, kteří jsou velice tvořiví a svou tvořivostí inspirují jiné. Spousta jich inspiruje mě. A takoví lidé žijí po celé planetě.

Ale vzhledem k tomu, že pan Hvížďala srovnává s oligarchií v ČR, pak zřejmě má na mysli snahy a působení politické reprezentace. A u té na Západě snahu v podpoře tvořivosti nevidím.

Ano, vidím tam snahu vytvořit optickou spravedlnost a pravdivost. Ale tyto snahy, osobně se domnívám, jsou s tvořivostí (a také s redukcí korporátní šedi) v rozporu. Ne nutně vždy, ale rozhodně často vytváří situace, které tvořivost omezují. Omezuje ji jak boj s dezinformacemi a hatespeach, tak i podpora diverzity v kolektivech - přičemž v diverzitě je kladen důraz na vnější znaky (barva pleti, sexuální orientace atd.) spíš, než na třeba typ osobnosti. A další tlaky.

Pro zjednodušení: co vám evokuje následující obrázek? Korporátní šeď, nebo tvořivou diverzitu?

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/collage-portraits-ethnically-diverse-mixed-age-725291137

Takže - to je to, co vidím. Ale rád bych věděl, co mi uniká. Jistě nevidím všechno, to je jedna z mála věcí, které vím jistě. Jak tedy podle pana Hvížďaly - či zdejších moudrých diskutérů - ten Západ hledá ten způsob podpory tvořivosti?

Ś. Svobodová 10.6.2021 8:47

Fakt blábol.

J. Hanzal 10.6.2021 8:15

Západ?, jaký západ. Ten, který umí jen zakazovat, přikazovat, sankcionovat, a hlavně buzerovat. Jo máte pravdu, tam opravdu (na "západě") bují nová mutace postsocialismu, a to ve velkém!!

Š. Hašek 10.6.2021 8:21

Souhlas.

O Čínu bych se fakt nestaral, ale u Moravce a Vystrčila to frčí.

J. Nevrkla 10.6.2021 9:53

R^R^