3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nepodmíněný příjem je návratem socialismu

Co to znamená: Nic neděláte, ale malý příjem vám přesto zajistí stát a úředně nejde o „podporu v nezaměstnanosti“. Dál už je pak jenom na vás, abyste si zajistili příjem další, který vám zajistí život na lepší úrovni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 29.7.2020 23:01

Nepodmíněný příjem se bude lidem vyplácet prostě z toho důvodu, že nelze vést exekuci proti někomu , kdo nic nemá. Podobně EU nám nějaké peníze vrátí, aby nám měla opět co brát a čím nás ovládat. Nic jiného v tom není. S heslem každému podle jeho práce (socialismus) a později každému podle jeho potřeb (komunismus) to nemá nic společného. Kdežto Janošík mohl brát jenom bohatým, když chudí nic neměi, sofistikované moderní metody dovolují slušně si naloupit u chudých. Jejich řady musím ovšem rozmnožovat , pokud se sami nestačí reprodukovat, pomůžu si dovozem.

R. Polášek 30.7.2020 5:31

To potom spíš nebude kvůli exekucím, ale kvůli tomu, aby se některé vrstvy obyvatel nepozvedly z nějakého sociálního dna daného tím nepodmíněným příjmem a nastaveným životním minimem výše. Například jak někteří zelení razí teorii, že lidi nebudou "ekologicky hřešit" když na to nebudou mít peníze.

V praxi lidi, kteří ten podmíněný příjem či jiné příjmy okamžitě utratí a nebudou spořit či chtít pracovat , aby jejich příjmy byly výrazně vyšší, si budou moci spoustu věcí dovolit bez postihu, účinné exekuci nebo vyměření pokuty, protože by se jinak dostali pod to životní minimum. Třeba jezdit v hromadné dopravě načerno nebo páchat drobné přestupky.

Zatímco pokud by se rozhodli z toho dna dostat, začali by spořit nebo rovnou tvrdě pracovat, takové exekuce a pokuty na ně tvrdě dopadnou.