31.5.2020 | Svátek má Kamila


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 8.4. 2020 19:38, přehled diskusí

V. Kain 8.4.2020 19:34

S levičáky kteří dneska v této zemi vládnou nečekejte návrat k normálnímu životu.Kecy o tom co je to vlastně normální život si nechte někam do hospicu.Náznaky totality se už projevují.Jeden by chtěl více pravomocí pro policii,druhý by chtěl oslabit rozhodování parlamentu.Přijde konec dubna a my budeme s rouškama na hubě chodit nadále.Vsadím se,že všem okolo se vrátí život do normálu a ale naši politici v péči o naše zdraví nám smyčku svobody povolí,ale jenom trochu.Toto všechno by už bylo pryč kdyby se neobjevil Babiš a nenatáhl si do svého profláklého ANO voliče z doby socialismu,ve kterých opět probudil ty nejhorší lidské vlastnosti.

M. Pivoda 8.4.2020 19:38

Internet se už stal pupeční šňůrou dnešní civilizace.

Normální bude v tom pokračovat (bez roušek).

M. Pivoda 8.4.2020 18:57

Článek má sice nepodstatný obsah, ale přitalivý nadpis: "Návrat k normálu. Ale jak ho určit?"

Normální bude posunout se vpřed. Nokoliv vzad, abychom tak uspokojili ekonomické modely ekonomů 19. století.

Cituji: Američtí mobilní operátoři už před pandemií plánovali velké investice do budování komunikační infrastruktury v příštích letech. Skokové rozšíření distanční výuky, online konzultací s lékaři nebo distribuce filmů a zábavy obecně – to všechno přispělo k tomu, že operátoři v USA jsou teď ochotni investovat do sítí 5G mnohem víc. V podmínkách všeobecného hospodářského úpadku je to jedna z mála dobrých zpráv, poznamenal server. ....

se k 5G sítím budou připojovat chytré pračky a ledničky, ale například také autonomní automobily – pro jejich rozvoj je rychlé a stabilní připojení k internetu na cestách klíčové. - I když se tak 5G může zdát pouze jako další mobilní standard, ve skutečnosti budou jeho přínosy daleko větší. Pátá generace mobilních sítí zpřístupní podle studií Ericssonu vysokorychlostní internet až pro miliardu lidí a zařízení. A co víc, umožní rozmach moderních technologií.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/pandemie-povzbudila-plany-na-budovani-vysokorychlostnich-siti-5g-40319714

Z. Lapil 8.4.2020 14:22

Ohledně ochoty strpět omezení vidím jako nejdůležitější smysl těch opatření. Perspektiva je až druhotná.

Viz roušky - určitě nejsou stoprocentní, ale určitě sníží pravděpodobnost, že se vzájemně poprskáme; rád bych ji sundal, ale na přesném termínu netrvám. Kdyby mi někdo řekl, že mám chodit s uchem skřípnutým v kolíčku na prádlo, tak si ho nasadím jen pod přímým nátlakem, i kdyby mi Babiš, Okamura a Zeman i s Drahošem dohromady svatosvatě slíbili, že je to jen do konce příštího týdne.

P. Lenc 8.4.2020 10:38

Dovolím si napsat-článek o ničem.

Ś. Svobodová 8.4.2020 10:06

Nikdo nemůže spolehlivě nic naplánovat. Korona je jako světlo z hvězd. Dnes vidíme důsledek toho, co se stalo před 14ti dny.

M. Pivoda 8.4.2020 13:54

Tři zápory v jedné české větě: "Nikdo nemůže spolehlivě nic naplánovat."

M. Pivoda 8.4.2020 7:46

Cituji: Po odeznění pandemie koronaviru experti v USA předpovídají boom vysokorychlostních sítí 5G, napsal americký server Politico. Masivní používání videokonferencí a zvýšená komunikace na sociálních sítích v podmínkách všeobecné izolace zvýraznila potřebu spolehlivého a rychlého spojení, které mohou sítě nové generace zajistit.

M. Pivoda 8.4.2020 7:24

Dodržovat odstupy! To je návrat k normalitě.

Co nejdále od osmašedesátníníků a vyčuraných Pepíků.

I. Mentlík 8.4.2020 7:23

A jakpak se určuje normál u klasických chřipkových epidemií ?

Nedělám si iluze, že lidský naturel v české kotlině se byť jen přiblíží tomu asijskému. U chřipky dává stát obyvatelstvu možnost chránit se vakcinací, rozhodnutím každého jednotlivce, a nějakými opatřeními ve zdravotnictví. Takovou snahu jsem ale v této době dosud nezaregistroval. Sice tu byly sliby dodat obyvatelstvu roušky do poštovních schránek, i když jsou pro ochranu jejich příjemců k ničemu, ale sliby chyby. Což takhle, když neexistuje vakcinace, umožnit jednotlivcům ochranu účinnými respirátory za podmínek podobných stávající vakcinaci, a účinnými opatřeními zajistit, aby se lidé nenakazili v prostředí, kde to nejméně očekávají, ve zdravotnických a sociálních zařízeních. A pak ty krámy a hospody otevřete všechny.

P. Hatina 8.4.2020 1:57

Právě naopak. Když to vezmu odzadu a odkážeme se na příklady třeba Jižní Koreou či Tchaj-wanem, nebo třeba i Vietnamem,tak zjistíme že u nich nosí i ty roušky venku pořád (tuším že kvůli smogu) a stejně tak pořád dodržují nějaké hygienickou bezpečností postupy. Takže toto převzit můžeme - a s tím že díky tomu by šlo velice rychle (a bezpečně) odvolat rychle ta ostatní omezující opatření. Zatímco naopak, pokud požadovat napřed onu idylickou čistotu se vším všudy, tak se halt musíme smířit s tím, že ten téměř válečný stav zákazu vycházení a shromaždování bude trvat velice, velice dlouho, jak vtipkoval pan ministr vnitra Hamáček,ono by se to politikům i docela hodilo...

Z. Lapil 8.4.2020 14:12

On u nás ten odstup kolem metru běžně funguje, nejste-li zrovna v nacpaném metru nebo na rande.