13.5.2024 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Yarda 24.4.2009 7:47

Pokud si zaplatím řemeslníka tak očekávám že za moje peníze

odvede dohodnutou práci. A překvapilo by mne kdyby si do mého bytu pozval rodinu a přátele, udělali by si tam mejdan, uprostřed pokoje t¨rozdělali ohníček, vyjedli mi lednici a zaplacenou práci neudělali.

Ale tak se chovají za peníze z našich daní někteří jedinci (a nejenom někteří z jedné naší etnické menšiny) co pobírají různé dávky a je to jejich jedný (legální) zdroj obživy. Co udělala ta primátorka mi připadá poněkud nešťastné (akorát se napakovali exekutorští úžerníci - těm jsem de fakto zaplatil ze svých daní). Ale považoval bych za správné aby se z dávek co jsou jim placeny - ať se jim už říká jak chce - těm co mají problémy s placením nájemného, vodného atd. potřebná částka rovnou poukazovala na ty poplatky.

Bylo by potřeba do toho problému šlápnout a říci: "Jste odkázáni na vyplácené dávky, ať z vlastního rozhodnutí, z vlastní neschopnosti nebo z jiného důvodu (s výjimkou např. dlouhodobé nemoci, prokázané invalidity apod.) a nejste schopni se o sebe postarat, tak ty dávky vám budou vypláceny za podmínek že přistoupíte na určité omezení svých svobod a práv, např. podstoupíte dobrovolnou sterilizaci, omezení vydávání cestovních dokladů, omezení některých právních úkonů, např. uzavírání smluv o půjčkách a úvěrech apod. Bydlet budete (asi zadarmo) v přidělených bytech co budou pro vás uzpůsobeny, zadarmo budete mít vytápění, vodu a úklidovou službu a přiměřenou stravu. A ti kdo jsou schopni pracovat by pracovat museli i kdyby to znamenalo že na jejich práci budeme doplácet a to co jedni sestaví druzí zase budou rozmontovávat. Současně vytvořit podmínky aby ti co se rozhodnou začlenit do normálního života mohli k tomu dostat potřebnou pomoc.

Hledajíci 24.4.2009 7:58

Yardo

a co když se sám stanete odkázán na sociální dávky? Napřiklad že vaše vzdělání a schopnosti se stanou pro společnost nepotřebnými? A to jak ukazuje situace na trhu práce může nastat velmi rychlo. Budte i nadále hlásat vaše názory, a dobrovolně se jim podrobíte?,

astrax 24.4.2009 8:08

Re: Yardo

Vzdělání a schopnosti se stanou nepotřebnými? Taková společnost, kde vzdělání a schopnosti nejsou potřeba, neexistuje.

Jenda 24.4.2009 17:21

Re: Yardo

Existuje. Staci mit pod perdeli dost ropy nebo treba ptacich exkrementu.

Yarda 24.4.2009 8:08

Re: Yardo

Prokážu že své děti vychovávám řádně, do škol je posílám, udržuji pořádek, poplatky řádně platím a práci co by odpovídala mým schopnostem (nemyslím nárokům ale fyzickým,  do kamenolomu by mne asi nevzali) aktivně hledám. Případně navštěvuji rekvalifikační kursy.

jirka.s. 24.4.2009 9:50

Re: Yardo

;-D;-D;-D Ale vzali by Vás do toho kamenolomu, vzali!!!! Když tam vzali francka vízka !!!! ;-D

Netřeba 24.4.2009 7:31

Jen ať zůstanou kde jsou.

To znamená buď   ve svých "vyloučených komunitách"  (to je zase slovní pitomost !) nebo raději v Kanadě a v Anglii.

Umítě si vůbec někdo představit, že v každém panelovém domě nebo v každém dejme tomu dvacátém rodinném domě ve vašem satelitu bude bydlet morgošská rodina?

Jsem přesvědčen, že soužití s nimi si může představit jenom ten, kdo o tom vůbec nic neví a nikdy s nimi bydlet nebude.

GRUNTORÁD 24.4.2009 7:26

TAKÉ SI RÍKÁM!

Také si říkáte, že i kdyby někdo žil celý život ze sociálních dávek, neplatil a měl dluhy, i kdyby třeba jiného okradl nebo poškodil, nic z toho neopravňuje vraždu zápalnou lahví?

ALE TAKÉ SE PTÁM, K ČEMU MNE TO VŠECHNO OPRAVŇUJE???? TAKÉ MOHU ŽÍT celý život ze sociálních dávek, neplatil a mět dluhy, i kdyby třeba jiného okradu nebo poškodim, TAKÉ SE MI NIC NESTANE??? ODPOVĚĎ MÁM : ALE STANE, STANE. A TO JE TEN ROZDÍL? NEBO NE?

Petr Kohout 24.4.2009 7:24

Kanada oficiálně vyzvala Českou republiku k rozbití zločineckých organizací, ktré "organizují emigraci Rómů".

Čili "kanadský úředník" je přesvědčený, že Cikáni jsou v Čechách v bezpečí. Myslí si, že mu lžou a že dá práci ty lži vyvrátit.

vlasta.232 24.4.2009 7:15

JEŠTĚ NIKDY

jsem si nepřečetla rozumný názor na těchto i jiných diskuzích, jak by jste Vy všichni ""CHYTŘÍ"" řešili co s cikánským etnikem. Zeptám se značky  ALČA- jakou práci by za sociální dávky měli cikáni odvest??  Domníváte se, že  je na příklad pro stovky cikánu zajištěno  v Chomutově zametání ulic?? Jediné řešení- které existuje je v donucení k jejich vzdělávání!  Pokud se toto nedokáže- není z problému východisko!  A to je věc-  na celá desetiletí! Žádná strana- za své volební období - nemuže přinest  při nejlepší vuli - žádaný výsledek , který by ji dal volební preference!   Proto je stav  takový jaký je!  Jen se žvaní !

vlasta.232 24.4.2009 7:23

Re: JEŠTĚ NIKDY

Žvaní se ze strany politiku- žvaní se ze strany většinové společnosti- a toto všechno skutečně jen nahrává EXTREMISMU- tot výsledek!

Veselý 24.4.2009 7:32

Re: JEŠTĚ NIKDY

Donucení ke vzdělání? Učila jste je někdy? Já měl to štěstí. Nebyl to reprezentativní vzorek, co se týče chování, byli bezproblémoví (světe div se, i já jsem se divil). Problém byl s jejich prospěchem, opravdu nestíhali. Byli velmi moc pozadu.

Sumo 24.4.2009 7:34

Re: JEŠTĚ NIKDY

No ano, ale máme dostatek prostředků na to, živit je ještě celá desetiletí a zároveň dostatek síly donutit je vzdělávat se ? Protože po dobrém se vzdělávat nebudou .

jiru 24.4.2009 8:09

Re: JEŠTĚ NIKDY

Protože když už náhodou je někdo šikovnější, je  mu (jí) doporučeno jít se vyučit, pak rodina řekne - ne, je třeba, aby šla vydělávat.

Tj - jít buď na ulici nebo aspoň na úřad pro dávky. 

Kdysi (za komunistů ) chodili  naši snědí spolužáci s námi tak do 3.třídy, odtud už nestíhali. A tak šli do zvláštní školy. Nevidím na tom nic špatného, protože prostě škola měla  jiný režim učení, naučili se alespoň základy češtiny. A do těch škol chodili i jiní, nejen Cikáni, prostě všichni, kteří v normální škole nestíhali. Ale zajímavé je, že pak ti "bílí" se šli vyučit, ale "tmavší" šli kopat silnice. Už se nic učit nechtěli. Takže stav je úplně stejný jen s tím rozdílem, že za komunistů byla "povinnost pracovat", a tak aspoň kopali silnice. Teď nemusí nic, svoboda má prostě druhou tvář. A jak se s tím poprat, toť vše oč tu běží.

JanaB 24.4.2009 12:09

Re: JEŠTĚ NIKDY

Pravdu díte. V první třídě jsmě měli bílého spolužáka, který nestíhal učivo. Od druhé třídy chodil do zvláštní školy a někdy na druhém stupni se vrátil k nám do školy, kde byl až do deváté třídy. Netušila jsem, co s ním bylo dál (šla jsem tehdy z o smé na gymnázium) a potkala jsem ho pak až jednou v době,  kdy už jsme byli oba dávno plnoletí. Dali jsme řeč a já se nestčila divit - on, který nezvládal základku, nakonec bez problémů vystudoval střední elektroprůmyslovku a v pohodě odmaturoval.

Ovšem rozdíl tu byl mezi ním a nepřizpůsobivými dost podstatný - jeho rodiče byli vysokoškoláci, měl tedy od malička před sebou vzor a vzdělání pro něj bylo něco důležitého. Proto chápu, že u nepřizpůsobivých je to hodně těžké. Četla jsem i takové historky ,že chytrá inteligentní cikánka chtěla k narozenám od rodičů nějakou knihu. Dostala ji. O rok později chtěla opět knihu - načež jí bylo odpovězeno, že už jednu dostala, tak ať neotravuje. Chápu, že z takového prostředí mají šanci utéct opravdu jen ti se silným charakterem a jedině tak, že zpřetrhají všechny vazby na příbuzné. Ti je jinak v případě, že budou úspěšní, dokážou vysát a stáhnout znova na dno. Jednou o tom otevřeně hovořila i ta cikánská televizní redaktorka z ČT, prý musela udělat to samé, s rodinou se prostě nestýká.

Jenda 24.4.2009 17:19

Re: JEŠTĚ NIKDY

Vite co je zajimave? Ze v tomhle pripade lidem dochazi, ze system "vsechno je vsech" nefunguje a zajisti tak maximalne to, ze chudi budou vsichni. Pripadne, ze ti schopni utecou.

Kdyz ovsem nekdo navrhne zavest tenhle vzajemne vysavaci system na cely stat, tak mu lidi tleskaji.

elsie 24.4.2009 7:39

Re: Práce pro Romy bez kvalifikace?

Při úklidu obcí by se uplatnilo víc, ale oni to odmítají nebo flákají. Další práce? Řemeslnické kursy, nekvalifikované práce v prádelnách, kuchyních, pásové výrobě, na stavbách, v lesích, povinné absolvování kursů základů hospodaření, řemeslnických dovedností, pro ženy kursy péče o dítě a vedení domácnosti, pomocné práce... ale i kdyby měli stavět hladovou zeď, bylo by to zlepšení, protože by 8 hodin denně byli chránění před utrácením na automatech a v noci by spali a nechali vyspat je živící daňové poplatníky...

Jindra S. 24.4.2009 7:40

Re: JEŠTĚ NIKDY

Je toho více, co by vláda mohla dosáhnout, kdyby chtěla - například říct našim spoluobčanům (bez ohledu na barvu pleti), kteří žijí celý život ze sociálních dávek, že jim prostě dál množení podporovat nebude - například dávky shodné pro 2 a více děti. Dále minimum peněz na ruku, ale třeba rozvoz potravin a ošacení. Bez výběru - necheš? Neber. Jasný signál - umřít tě nenecháme, ale pokud nepracuješ, počítej, že tvá životní úroveň nebude nic moc.

Je to hnusné a nehumánní? A o co je lepší pracujícímu člověku ukazovat, koho živí bez ohledu na to, zda chce nebo ne?

Dáša 24.4.2009 10:50

Re: JEŠTĚ NIKDY

Ano, máte pravdu, není tu nikdo, kdo by ten problém uměl prakticky vyřešit, ale je tu několik desítek "profesionálních Romů", a "odborníků",  kteří sice také vědí houby, ale docela dobře je ten problém živí. A mimochodem, docela mě udivuje, jak emigrovavší Romové prohlašují v médiích, že v Kanadě pracují - proč tam ano a v ČR ne? 

Jenda 24.4.2009 17:16

Re: JEŠTĚ NIKDY

"If you're not a part of the solution, there's good money to be made in prolonging the problem."

Profesionalni romove by byli sami proti sobe, kdyby skutecne resili problem.

Alča 24.4.2009 6:45

Pane Gabale,

říkala jsem si, že si Váš článek přečtu nezaujatě, že jste možná dospěl k nějakému posunu ve svých názorech. Měla jsem sílu dočíst pouze po tu část , kdy dělíte obyvatelstvo tohoto státu na  Romy a ty ostatní lidi. Nezměnilo se nic, stále jsou cikáni ti, jimž je ubližováno a mohou za to ti ostatní.

Dovoluji si tvrdit, že byste měl spíš angažovat v tom, aby nepřizpůsobiví občané (mezi nimiž je bohužel cikánů většina) pochopili své povinnosti (práva chápou velmi dobře) a byly vděčni těm ostatním lidem,  že je zatím financují ze svých daní. Doufám totiž, že se mnohem více začne rozmáhat to, co už tu mělo být dávno - i za sociální dávky je třeba odvést kus práce a zadarmo nikdo nic nedostane.

Synbártl 24.4.2009 6:45

i kdyby někdo žil celý život ze sociálních dávek, neplatil a měl dluhy, ...i kdyby třeba jiného okradl nebo poškodil, nic z toho neopravňuje vraždu zápalnou lahví?

To asi ne, ale tato vegetativní jednotka měla být dávno sterilizována, aby se nemohla replikovat.

kolda 24.4.2009 7:09

Re: i kdyby někdo žil celý život ze sociálních dávek, neplatil a měl dluhy, ...i kdyby třeba jiného okradl nebo poškodil, nic z toho neopravňuje vraždu zápalnou lahví?

víš to, že jsi nácek?

GRUNTORÁD 24.4.2009 7:29

Re: i kdyby někdo žil celý život ze sociálních dávek, neplatil a měl dluhy, ...i kdyby třeba jiného okradl nebo poškodil, nic z toho neopravňuje vraždu zápalnou lahví?

ALE ASI SLUŠNEJ!!!

Edmont Dante 24.4.2009 6:31

Lidé uvědomte si jedno,

že slušní lidé a zdůrazňuji, že mám na mysli i normálně žijící Cikány nemají žádnou formu obrany proti nepřízpusobivým. Proč tomu tak je? Tak na to si odpovězte sami a  bohužel nám stejně jako za totality, zbývá pouze si vyprávět vtipy:

Ministerstvo vnitra dostalo za úkol přijat do řád policistů určité procento Cikánů. Vytvořili pro ně přijímaci test, spočívající v poznaní výrobní značky auta, kterým by jezdili a ukázali jim Škodovku. Tak to je jaguár, odpověděl první. Není to jaguár. No, keď  tuna kámoš Gabal hovorí jaguár a nie je to jaguár, tak ja hovorím február.

PROKOP BUBEN 24.4.2009 6:31

ZDÁ SE

Že problém nastal po uchopení moci komunisty......Ti umožnili natáhnout spoustu cikánského etnika do Čech a na Moravu ze Slovenska a pod,mnohdy zamořili centra měst a začali zametat cikánskou problematiku pod koberec.....Cpali je do zvlášních škol a zavírali jen ty nejožehavější případy.....Jako ve všech sférách života i po Hadráku a zavedeném bezbřehém kLauskapitalistickém zlatokopectví problémy exkalují.....

Jiří Heincl 24.4.2009 6:23

Další krok k sebevraždě naší civilizace

Lidé autorova typu buď nechápou, že obhajováním příživníků přispívají k brzkému konci euroatlantické civilizace, nebo je jim to jedno, hlavně když ze své nebohulibé činnosti budou mít osobní prospěch.

honzak 24.4.2009 6:14

kafráním

zelených kafralů s eurokafraly nemůže vzniknout NIC. Jen další nesmyslné kafry. Jdi se gabale vycpat i s tou svojí kotrmelínou hybáškovou! Jsem zvědav, co budeš plkat po volbách, kdy extrémisté typu DS dostanou spoustu hlasů. Opravdu se na to moc těším.

Na vojně ve Vimperku jsi taky vedl takové kecy? Nebo jsi vyřezával písmena z polystyrenu a sestavoval hesla o plnění úkolů výcvikového roku? Myslím, že "b" je správně a navíc to ani neodsuzuju. Každý voják se hleděl začít, aby se z toho blbákova nezbláznil.

A ty jsi dneska přesně na pozici ZVP (zástupce velitele pro věci politické) a meleš tady mantry pravdy &lásky. Styď se!

Peman 24.4.2009 6:09

Což váš podíl pane Gabale?

Nutno zřejmě znovu a znovu opakovat: právě takoví, jako je pan Gabal a další "ochránci práv" porušovatelů všech pravidel nejvíce přispívají tomu, co pak nazývají "rasismus" a zjevům z Dělnické strany. O sebereflexi pan Gabal ovšem nepíše.

me first 24.4.2009 5:48

molotov

Ten Molotov tam byl vhozen rómským lichvářem, či jeho poskokem, to není rasismus, východněji od nás, se podobné věci řeší machetou, tady jsou zápalné lahve.