20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Musím se toho Nizozemce zastat

Patrně jste to také četli. Já dnes (9/11) na Novinkách.cz. („Kvůli věku jsem diskriminován, tvrdí Nizozemec. Chce si nechat změnit datum narození“). Jmenuje se Emile Ratelband – a dobře dělá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 12.11.2018 9:48

Re: Je nejvyšší čas,

Ano pane Zingo.Já i vy. Problém je jen jeden, kolik nás "já i vy" je.Mám obavu, že nedostatečně.

P. Zinga 12.11.2018 9:59

Re: Je nejvyšší čas,

Zapoměl jsem dodat, že na rozdíl od historie je potřeba ten chlév očistit i od hovad, v něm ustájených.

M. Hanko 12.11.2018 6:30

Homosexualita jako handicap

Myslím, že by se našla řada lidí, kteří by tenhle výrok považovali za těžké rouhání! :D Muž s mužem - to je přece úplně normální, jakýpak handicap? Oni jsou na to přece - viz Prague Pride - pyšní! :)

V. Student 12.11.2018 8:39

Re: Homosexualita jako handicap

Už jsem to někde psal, nicméně znovu:

Na sympóziu psychiatrů v USA předložili homosexuální psychiatři návrh, aby homosexualita byla norma. O věci se hlasovalo a návrh prošel o jediný hlas. To co se dneska děje, je tudíž důsledkem jejich rozhodnutí a oni by to měli vysvětlit. Třetí, páté, sedmé nebo kdoví jaké pohlaví je dnes normální, protože to prostě tito odborníci za normu prohlašují. Takže prosím, přestaňme si nadávat, jak to v tom světě vořeme, a zeptejme se pánů a dam v bílých pláštích, proč si myslí, že zkonzumovali Šalamounovy exkrementy a tudíž všemu rozumí. A rozhodují o věcech, kterým opravdu rozumí jen trochu, tak jako každý z nás.

V. Petr 12.11.2018 10:09

Ti pánové jednali pod nátlakem v obklíčení homo

aktivistů! Neměli odvahu se jim postavit, protože my všicjni jsme šíleně zbabělí a blbí a celý ten nesmysl neodmítáme od začátku an block!

J. Vintr 12.11.2018 17:51

Re: Homosexualita jako handicap

To, že homosexualita je normální, zatímco heterosexualita je nenormální, je logické. Muž a žena přes všechnu snahu genderistů nejsou stejní, takže dokonale rovnoprávný pár mohou tvořit jen dva muži nebo dvě ženy. Podobně jako (podle Cimrmana) dokonalého rýmu lze dosáhnout pouze opakováním stejného slova.

V. Student 12.11.2018 22:53

Re: Homosexualita jako handicap

Je děsivé, že na tom co říkáte, může něco být...

M. Krátký 12.11.2018 9:18

Re: Homosexualita jako handicap

to by si tuhle šaškárnu ale museli zaplatit ze svého - bohužel jim ale platíme my všichni

J. Novotny 12.11.2018 10:01

Re: Homosexualita jako handicap

Z hlediska kariérní úspěšnosti to rozhodně handicap není. Neztrácí čas a prostředky výchovou dětí a má silný networking lidí, kteří si mohou vzájemně pomoci.

P. Boublíková 12.11.2018 5:13

Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Nicméně článek je poněkud dort pejska a kočičky.

Začnu od konce. Chybějící končetina, slepota nebo těžká nemoc jsou nepochybně handicapy (a existuje snaha je kompenzovat či léčit), alespoň z hlediska přírody, nikoliv však před zákonem. Stejně tak jsme si před zákonem rovni muži a ženy, bílí i černí, Romové i neromové, homosexuálové i heterosexuálové - všichni máme stejný přístup ke vzdělání, ke zdravotní péči, ba dokonce všichni můžeme uzavírat sňatky. Ale zde už existuje čertovo kopýtko - vzhledem k tomu, že sňatek může uzavřít jen muž a žena, jsou homosexuálové přesvědčeni o své diskriminaci. Podobně mohou Romové narazit na diskriminační přístup při hledání práce či bydlení (upřímně, Roma bych si do podnájmu nevzala, přestože moje zkušenosti s neromy jsou taktéž mizerné).

Dále autor smíchal záležitosti dané geneticky, biologicky s jinými, negenetickými. Geneticky či biologicky je dána příslušnost k pohlaví, věk, kdežto národnost nikoliv nebo jen částečně - například příslušnost k českému národu je dána kulturně a nikoliv geneticky (geneticky jsou Češi mix Slovanů, Germánů a bůhví jakých nájezdníků z východu). Tím pádem se skutečně národnost považuje za věc volby a myslím si, že je to tak naprosto v pořádku. Kdo měl jaké (třeba árijské či neárijské) předky doufám již zkoumat nebudeme? Poněkud jiná věc je etnicita.

Rovněž je důležité vnímání okolí. Pokud se cítím na 15 a je mi ve skutečnosti 60, obvykle mě okolí vnímá k mé smůle jako 60ku. Dost často se lze setkat s nejistotou, zda osoba doprovázející dítě je jeho rodič nebo prarodič. A být matkou/otcem nebo babičkou/dědou je vskutku rozdíl. Muž přeoperovaný na ženu může být okolím stále vnímán jako muž (viz trangender mistryně světa v cyklistice). Homosexuálové si možná prosadí sňatky, ale bude je okolí skutečně vnímat jako manžele?

Takže v otázce, kým jsme, mohou být v souladu či nesouladu minimálně 3 aspekty: genetická či biologická danost, co máme napsané v papírech a jak nás ve skutečnosti vnímají ostatní.

P. Boublíková 12.11.2018 6:17

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Ještě bych dodala, že tu národnost autor zamíchal do problematiky poněkud nešťastně.

Představme si dítě v babyboxu: má dané pohlaví (až na výjimky s nějakou patologií, ale jen fyziologicky - geneticky je dané vždy), má danou sexuální orientaci (i když se zatím neprojevuje), má dané datum narození (plus mínus něco, z čeho se nestřílí), má danou rasu i etnicitu, ale jakou má národnost, to se vskutku říct nedá (případná genetická analýza může pouze zhruba napovědět).

A ještě mě napadá jeden takový případ: absolvent základky s odřenýma ušima se považuje za mimořádně inteligentního a vzdělaného, načež si do dotazníku napíše VŠ vzdělání a je odhalen coby podvodník.

Muž se nechá přeoperovat na ženu, hraje házenou v ženském družstvu a podvodníkem není. Nebo je? :-)

P. Boublíková 12.11.2018 6:23

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Manželství homosexuálů: může být, že tolerantní člověk bude dvě osoby stejného pohlaví považovat za manžele, dle změněné úřední definice manželství. (Muž se oženil s mužem....). Koneckonců manželství je jen právní konstrukt. Ale těžko může někdo s mozkem v hlavě považovat oba členy homopáru za rodiče dítěte. Rodičovství je dané biologicky.

S. Rehulka 12.11.2018 6:34

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

I když se mi úvaha pana Vodvářky velice líbila, připomínky P.Boubílkové tomu dodávají logickou pravdu, děkuji Vám oboum ! Nejhorší ale na věci je, že tato idiocie a pokrytectví politické korektnosti zachvacuje celý civilizoaný svět a kdo si dovolí s tím nesouhlasit, je zván rasistou, misogynem, zpátečníkem !

Pro moji osobu podotýkám - klidně, celý život jsem byl zvaný reakcionářem a byl jsem na té prohrávající straně, jsem s tím smířený a spím klidně !

P. Zinga 12.11.2018 8:20

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

To máte dobrý, pane Rehulko, to já mám problém: jak to, že (minimálně dle mého názoru) jsem svůj životní postoj nezměnil, stojím najednou na druhém břehu?

S. Rehulka 12.11.2018 8:31

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Asi pane Zingo jsme generačně vzdálení a s jinými životními zkušenostmi, anebo, že by na jiném břehu ?

V. Student 12.11.2018 8:54

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Zrovna nedávno mě napadlo totéž - sešli jsme se se známým, který své děti vychovával přísně, vyžadoval dodržování pravidel, i nějaká občas přiletěla. Jsou z nich pohodoví, zásadoví lidé, kteří vědí, že řád má svůj význam. Nezměnil se, je pořád stejný. Celý život prosazuje názor, že pracovat se musí a muž se má oženit (bohužel jsem dnes nucen dodat: se ženou) a mít s ní děti. Dneska by byl označen za fanatického omezence, xenofoba, despotického tyrana atd., a možná by mu ty děti vzaly. Taky najednou stojí na druhém břehu. To je dost děsivé. Alespoň pro mě, neboť i já se domnívám, že takový život má budoucnost. A ne ten bez dětí a každý s každým.

P. Lenc 12.11.2018 9:50

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Dík pane Studente, vidím to naprosto stejně.

Z. Lapil 12.11.2018 14:30

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

V rádiu vám to svého času vysvětlovali několikrát denně: https://www.youtube.com/watch?v=MfUGPsssytQ

Aneb: Včera mi bylo málo Dneska je mi moc Jak se to stalo Každopádně jsem zas v blbym věku...

V. Petr 12.11.2018 10:14

Podvodníkem samozřejmě je!

Mimochodem, k tomu, aby mohl závodit na kole jako žena se vůbec nemusí dát přeoperovat, stačí brát prášky.

Viníkem jsme MY, protože tu podvodnou hru hrajeme a dokonce volíme rudozelenou pakáž!

J. Schwarz 12.11.2018 14:24

Re: Rozumím tomu, co chtěl autor říci

Teď už to budou mít homosexuálové prosté - jeden z nich prohlásí, že se "cítí být ženou" a nechá si v tomto smyslu vystavit papíry. No a tento "pár" se pak tradičně ožení - v kostele. S požehnáním pátera Halíka a papeže Františka...

J. Vavruška 12.11.2018 1:27

Skvěle napsáno

!

V. Kolman 12.11.2018 0:25

JE NEJVYŠŠÍ ČAS,....

....začít opět nazývat věci pravými jmény a mluvit tak, jak nám zobák narostl. Bude-li se touto zásadou řídit více lidí, nebudou to mít samozvaní manipulátoři mas tak snadné.