8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Marná, marná je snaha cenzorova

Poslední dobou přibývá veřejně známých osob, které se domnívají, že nepříjemných věcí nebo osob je možné se zbavit nějakou formou cenzury. Je to velký omyl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kopis 20.9.2018 19:49

Jedním z projevů blbosti

je i cenzura, zejména v době svobodných médií!

V. Čermák 20.9.2018 18:58

Ano, hloupá Cenzura je neúčinná

Zbývá jen dodat, že je dokonce Kontraproduktivní, viz antiZeman, antiBabiš...

J. Jurax 20.9.2018 15:48

Souhlas.

Dobře nakladená slova.

A. Alda 20.9.2018 10:24

Dokonalé.

Tleskám Vám, pane.

Byl bych moc rád, kdyby se Vám tuto esej podařilo protlačit i do nějakých tištěných novin. Třeba aspoň do "Metro".

B. Rameš 20.9.2018 10:13

Nevím, nevím,

džíny a kompy mi jako příběh nepřijdou, a přesto, jak autor píše, porazily tábor míru a socialismu. Já bych naopak s těmi příběhy byl opatrný, ono to až příliš často dopadá nezamýšleně. Křesťanství má svůj příběh, islám má svůj příběh, oni i nacionální socialismus s jeho rasovou a komunismus s jeho třídní nadřazeností měly svůj příběh. Ba i Volnost, Rovnost, Bratrství, a jeho smutný konec sledujeme takřka v přímém přenosu. Jestli by nestačilo nekrmit lidi příběhy, nechat je žít svobodně a dělat, co si přejí, samozřejmě v rámci nějakých rozumných mezí.

J. Jurax 20.9.2018 15:50

K Vaší poslední větě - lidi nejsou těmi příběhy krmeni. Mají-li svobodu, tvoří je.

B. Rameš 21.9.2018 20:24

Re:

Lidé tvoří příběhy, to ano. Ty ovšem mají lidské rozměry. Třeba o tom, jak hrdina porazí netvora nebo jak se schopný člověk vypracuje na vrchol. Měl jsem na mysli spíše příběhy uměle implantované, ideologie, chcete-li.

M. Valenta 20.9.2018 9:26

Co ale s tím?

Ono totiž opravdu stačí hejno trolů, případně navýšení jejich počtu a aktivit pár týdnů před volbami a z 51:49 je 49:51.

J. Jurax 20.9.2018 15:51

No jo, je třeba trollit z obou stran ... :-)

P. Kubáč 20.9.2018 9:18

Tehdejší a dnešní pozitivní příběh

Problém je v tom, že od 70-80. let do dneška se pozitivní příběhy vládnoucí elity a "prostého lidu" poněkud rozešly. Z toho vzniká snaha cenzurovat, která povede jenom k tomu, že schopní lidi cenzurující pro současný režim budou zkompromitovaní pro budoucí režim. ( Když si vzpomenu na spolupráci Havel - Čalfa možná ani to ne )

M. Mikulec 20.9.2018 9:18

Procistil by se vzduch

Kdybychom jako Madari prijali zakonStop Soros. Pak bychom si vyslouzili opravdovy hnev a trest z Evropske unie. Videli bychom, kdo kopal za Sorosovy penize a kdo nas bude pred hnevem eurounijnich polobohu hajit.

K. Janyška 20.9.2018 9:08

Tak co je, bereš nebo ne ?

Já se s příspěvky pro mazače namáhat nebudu... Dzp.

J. Pospíšil 20.9.2018 2:53

A právě ten aktivní pozitivní příběh,

to směřování k smysluplné budoucnosti, to zaměření a tah na branku, postrádám zejména u dnešní ODS.

R. Franc 20.9.2018 7:31

Re: A právě ten aktivní pozitivní příběh,

Jakej aktivní příběh? Abyste mohl správně reagovat, musíte porozumět psanému textu - nebo aspoň dobře přečíst a opsat slova :-)

M. Těhanová 20.9.2018 7:35

Re: A právě ten aktivní pozitivní příběh,

Proč se tedy taky nesnažíte svými zkušenostmi a hlavně schopnostmi té dnešní ODS pomoci.

Nechce se mi věřit, že jste si změny k lepšímu v ODS nevšimnul. Když u většiny ostatních je ten tah na branku spíš jen předstírání, nebo okopávání druhých. Jako např u Pirátů, což mě u nich vadí.

K. Janyška 20.9.2018 9:17

Re: A právě ten aktivní pozitivní příběh,

Pospíšil, vy jste ale trouba. Vy příběhu pozitivní socialistický.

--------------------------------------------------------------------

JDĚTE DO HÁJE S PŘÍBĚHY, MANIPULÁTOŘI.

Hlupáci a zločinci, kteří s tím přišli, nechtějí, aby se lidé dověděli něco o principech, na kterých ve skutečnosti vyrostl a stojí lidský svět, a to bez pověr a mýtů, a zmanipulovanými tzv. příběhy, vnucují lidem to, co potřebují. Hlavně však zcela zastíní onu podstatu, kterou jsem popsal. Každý vidí, jak kdejakou blbost ve zprávách potvrzuje jakýsi Franta Novák nebo jiný aktér svým příběhem. Samozřejmě redaktory zmanipulovaným a narafičeným tak, aby potvrzoval jejich pravdu, která je však vždy určena předem.

Toho, kdo chce vědět více, informuji o tom, že existují informační směrnice EU, kterou ovládají různí Sorosové, kteří se z lidského světa snaží udělat poslušné lidské stádo, které jim bude sloužit... Dzp.

J. Frček 20.9.2018 13:15

Vidím to dost podobně.

J. Pospíšil 20.9.2018 17:49

Re: A právě ten aktivní pozitivní příběh,

Hele, Kajane, já si tě z počátků ODS docela pamatuju. Tak toho nech a neříkej druhým troubo. A Hayeka jsem četl, ale takový paskvil, jak jsi z něj udělal ty, to jsem snad ještě neviděl. Ty nejvíc máš s tím troubovstvím společného. Hayekovi škodíš. Nečti bibli a neinterpretuj ji, nebo z toho bude mít Kristus druhou smrt. A on má ještě práci při posledním soudu. Tak bibli nečti, pamatuj, jak po tvém přečtení dopadl Hayek.

Ty pozitivní příběhy nejsou můj výmysl, jsou v tom článku.

K. Janyška 20.9.2018 21:16

Re: A právě ten aktivní pozitivní příběh,

Dobrá, četl jsi ho, ale neznáš ho vůbec. Proto píšeš nesmysly stejné jako ostatní. Bez fundamentu. Dokonce v IVK o kompozitivní teorii vědí hovno.

A Hayekovi raději už mlč. Rudočerní jeho dílo, které nemá obdoby a které je skutečně až pro příští generace, intelektuálně na daleko vyspělejší úrovni, doslova zatajují, neboť je naházelo do jednoho zločineckého pytle. A oprávněně... Dzp.

J. Kopis 20.9.2018 19:58

Re: A právě ten aktivní pozitivní příběh,

ODS měla smysl pouze jako privatizační strana. V okamžiku zprivatizování většiny státního majetku, ODS ztratila smysl své existence. To panoptikum zoufalců, po odpadnutí velkých pijavic, je už jen k politování a co se týče snahy o řešení současné bruselské problematiky je její případná vládní účast rozhodně kontraproduktivní. I tato strana totiž značně přispěla k devastaci společenského prostředí v ČR po "filcové" revoluci!