13.5.2024 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S/kepticus M/aximus 23.11.2007 13:47

Tak já chci být ten za dvacet dva :-)))

;-D;-D;-D

jirka.s. 23.11.2007 20:49

Re: Tak já chci být ten za dvacet dva :-)))

Jó, chlapče, ty jsi za všechny prachy! ;-O;-O;-O

Rabbi 23.11.2007 12:10

Velmi jednoduchá rovnice soudruhu Rothe

Antisemitismus rovná se antikomunismus.

Jakub Roth 23.11.2007 13:16

Re: Velmi jednoduchá rovnice soudruhu Rothe

Ale jděte, mudrlante. To vás učili kde?(Y)

jepice 23.11.2007 13:21

Re: Re: Velmi jednoduchá rovnice soudruhu Rothe

To si dovedu vysvětlit jen tak, že Rabbiho obřezal Slánský.

S/kepticus M/aximus 23.11.2007 13:48

Tak třeba v bolševickém SSSR ovládaném židovskými masovými vrahy

kopretina 23.11.2007 23:02

Re:Komunismus byl antisemitský

komunistické Židy komunističtí gójové popravili a začali podporovat arabské republiky. Dnes platí, že komunisté jsou pro-islámští. Takže nelžete. Na našem území se cvičili arabští teroristé, Husák se oblizoval s Arafatem, v OSN komunistické a muslimské státy hlasovaly jedna ruka...Na Izrael lili komunisté galony špíny...

K. 23.11.2007 11:48

Co je to vlastně „být v hledáčku“?

Myslel jsem, že to znamená být někým pozorován, sledován, tedy že různé „podezřelé osoby“ jsou na (v) hledáčku Ligy. V tom smyslu je rčení použito ve větě „nevím, proč by měl být kdokoli stíhán či být „v hledáčku“ kvůli antijudaistickým postojům. Dotyčný je tedy v hledáčku LIGY. Zároveň se ale v jiné větě praví „jsme na hledáčku OSOB PODEZŘELÝCH z hrůzných postojů“ – což znamená, že naopak podezřelé osoby někoho sledují, mají ho v hledáčku. Jak to jde dohromady? Kdo koho má v hledáčku?

jepice 23.11.2007 13:14

Re: Co je to vlastně „být v hledáčku“?

Nechápu, čemu nerozumíte: Je přece zřejmé, že  osobami podezřelými z hrůzných postojů míní autor členy LPA. Tito nositelé hrůzných postojů třímají hledáček, jímž sledují  pana Šlechtu a jeho přátel, kteří projevují naprosto nehrůzné antijudaistické postoje. ;-P

Jakub Roth 23.11.2007 11:35

Pane Šlechto

Já jsem si ve fofru přečetl některé vaše články (na blogu atd.) a musím říci, že jste mi začasté názorově vcelku blízký. Tak sakra, proč se věnujete tak blbě tématu antisemitismu.

Mimochodem, mezi signatáři LPA jsou lidé, kterých si velice vážím. A tak se ptám, proč, pro Pána Boha dělají to, co dělají, protože boj s antisemitismem je nutný, ale takhle blbě ne.

autor článku 23.11.2007 14:34

Re: Pane Šlechto

Díky za pochvalu ;-) ale já se zde vůbec nesnažím věnovat antisemitismu, at už blbě, nebo dobře. snažím se poukázat na to, že mám obavy z toho, že spolky jako je například LPA si busou časem velmi volně a vágně vykládat určité pojmy (rasismus, antisemitismus), což v konečném důsledku povede k omezování svobody slova a kritického myšlení.

Proto jsem zde zmiňoval například Normana Finkielsteina, který se "dopouští" spousty "hříchů", za které si vysluhuje pozornost podobných organizací ve světě (občas je i pranýřován za "popírání holocaustu" jen proto, že kritizuje fakt, jak se na holocaustu mnohé židovské kruhy nemístně obohatily. Finkielstein je sám žid..

Finkielstein zastává názor, že je to naopak tabuizování otázek okolo holocaustu, sionismu, rasismu a neexistence veřejné diskuse a kritiky, co skutečně extremistické síly posiluje. Čili že věcná kritika je vždy na místě a existence debaty sama vyprofiluje názory relevantní a irelevantí (v souvislosti s tímto jeho názorem je zajímavá úvaha nad tím, zda by naopak například neexistence paragrafů o "osvětimské lži" znemožnila popírače holocaustu spíše, než současná kriminalizace a mezinárodní publicita, která se jim dostává. Existenci pokusu o genocidu židů je možné prokázat evidentními důkazy během pár minut, je tedy otázka, zda se vyplácí tyto nákladné a extrémně publikované soudní procesy....)

www racek 23.11.2007 11:32

no, komentáře ke článku jasně

uakzují, že autor má plnou pravdu.

mě se něco chce říci, ale nesmí se to ...

jepice 23.11.2007 13:17

Re: no, komentáře ke článku jasně

Mně se zase chce něco napsat o lidech, co říkají, že se jim něco chce, ale že to nesmí...

Jenže - má to cenu? :-/

ja 23.11.2007 11:13

Autore, máte to těžké

Prostě berte to tak, že fakt, že  hodně Židů bylo zabito před 62 a více lety, je teď používán jako argument pro to, že teď (a na věčné časy) se o jakékoli osobě židovského původu nesmí psát nic, co není absolutně pozitivní. To je politicky korektní fakt a žádné pochybnosti se nepřipouštějí! Tak se nedivte všem těm štěkalům. A nějaká ta liga navíc - no pokud jsou v ní nežidé, tak role užitečných idiotů je známa odnepaměti.

Jakub Roth 23.11.2007 11:30

Re: Autore, máte to těžké

Cákryš, to jsou věci. Tak já tedy napíšu, že Noam Chomsky je idiot zcela veřejně. Stejně tak zcela veřejně napíšu, že Šimon Peres je mamlas a vede Izrael do pekel. No a co? Zřejmě jsou vaše rozlišovací schopnosti mírně řečeno na stupni statistické chyby.

S/kepticus M/aximus 23.11.2007 12:23

Sakryš Jácobe Rothe, co je dovoleno Židu, na to gojím nesmí ani pomyslet :-(

To že se mezi sebou Židé nenávidí na smrt, sotva pomine vnější nebezpečí, je pro ně typické.

Kobylka Lajda 23.11.2007 14:36

Re: Sakryš Jácobe Rothe, co je dovoleno Židu, na to gojím nesmí ani pomyslet :-(

Nespletls to s araby? Tam zuří bratrovražedný boj!  U židů je více než u koholiv jiného zakořeněn pocit sounáležitosti, vzájemné pomoci, kázně, snaha po dosažení vzdělanosti - kéž by tyto vlastnosti měl i náš národ. Jenže co s takovým národem, který plodí septiky.....Rv(Y)

S/kepticus M/aximus 23.11.2007 16:24

Díky za ukázku židovského rasismu, Vy pajdavá židovská udavačko :-)

Na oplátku Vám ukáži příklad odvěké mezižidovské "snášenlivosti":

Numeri 25,5

Mojžíš tedy izraelským soudcům řekl: "Pobijte každý ze svých mužů ty, kdo se spřáhli s Baal-peórem."

Deuteronomium

13,9 nepřivolíš mu a neuposlechneš ho, nebudeš ho litovat ani s ním mít soucit ani ho krýt.

13,10 Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu. 13,11 Budeš ho kamenovat, dokud nezemře, protože tě usiloval odvést od Hospodina, tvého Boha, který tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví.

Cato 23.11.2007 11:12

Jsem také proti anti-anti-anti-antisemitismu

Pro autora: hezky a věcně napsáno. Jen houšť a větší kapky!>-R^

kol shalom 23.11.2007 10:26

Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Kdo je vlastně autorem tohoto článku? Pan Neff píše, že je to Ondřej Šlechta. Původní článek v Národní Politice je však podepsán jménem Dan Richter, což je autor, který velmi často publikuje na stránkácj Národního Odporu. Tak nějak nevím. To už neviditelný pes klesl tak hluboko, že si musí vypůjčovat články od Národní strany, či dokonce Národního odporu?:-(

Sandra H. 23.11.2007 10:36

Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Já jsem vždy myslela, že pan Neff je aspoň solidní žurnalista. Není. Jeho Neviditelný pes se stává bulvárem, jehož jediným smyslem je vybití nenávistných hlupáků v diskusích pod články. Navíc se právě nyní na zmíněných dvou článcích ukazuje, že se z NP stává krajně pravicový plátek. Všimněte si jen dlouhodobé kampaně proti odborným argumentům ekologů o změnách klimatu. Teď přibývá xenofobie. Česká společnost se začíná polarizovat a můžeme čekat ještě horší věci. Úspěch 10. listopadu někomu dost hnul žlučí. V prvních dnech se nikdo ke spráskaným náckům nehlásil, ale nyní se postupně vynoří všelijací "intelektuálové", kteří antisemitismus uchopí více "vědecky" a budou jím spolu s ostatními rasistickými a xenofobními argumenty strhávat nespokojené lidi na svoji stranu. Leckdo si na tom bude chtít vybudovat politickou či jinou kariéru. Pomáhají jim také rádoby originální myslitelé, kteří za každou cenu půjdou "proti proudu", tedy v tomto případě proti davu slušných lidí, kteří se setkali na demonstraci proti náckům.

Ondra 23.11.2007 10:40

Re: Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Naopak. Myslím si, že když se o událostech kolem 10.11. diskutuje, byť z různých úhlů pohledu, je to jedině dobře. Na čem si myslíte, že stavějí lidé typu Mladí národní demokraté? V České republice existují prostě určitá tabu, o kterých se nemluví, nebo "není slušné mluvit", tato politická korektnost, notabene dotažená ad absurdum, způsobí, že se těchto témat logicky chopí okraje politického spektra..

To už ale nechce vést širokou a konstruktivní diskusi, nýbrž provádět radikální řešení....:-/

ja 23.11.2007 11:15

Re: Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

A oni zelení mají nějaké odborné argumenty? Nebo Vám spíš vadí, že vůbec někde ještě existuje možnost napsat i odborné argumenty, nejen ty zelené?

jepice 23.11.2007 12:57

Re: Re: Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Proč do toho proboha taháte zelené? Náckové vám jako téma nestačí? Ne že by se o nich taky nedalo mluvit, ale proč v téhle souvislosti?

autor článku 23.11.2007 10:37

Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

můžete se uklidnit pane, autorem je opravdu Ondřej Šlechta. Článek nevyšel v žádné Národní politice, ale v Národní myšlence. Jsem si jistý, že NP by z Národního odporu rozhodně nic nevypůjoval ;-D

Jakub Roth 23.11.2007 10:45

Re: Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Národní myšlenka není Národní politice nijak dramaticky vzdálena.

kol shalom 23.11.2007 10:54

Re: Re: Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Liší se asi jenom tím, že jeden z těch plátků je čtvrtletník a druhý z nich je měsíčník...

autor článku 23.11.2007 11:01

Re: Re: Re: Re: Kdo je vlastně autorem tohoto článku?

Pokud se nemýlím, je Národní politika plátkem Národní strany. Národní myšlenka je nezávislá a otevřená, i když pravda, silně konzervativní orientace. Rozhodně by ale neměla problém otisknout názor "proti", což se o plytké stranické Národní politice rozhodně říct nedá...

Ajax 23.11.2007 18:24

No vídite autore,

mě zase vadí když publikujete takový dobrý článek na tomto obskurním webu. Kousek pod výblitkama Posseltova šmoka Doležala.  

Cestář 23.11.2007 10:10

Jezevčík

Malý pes s dlouhým trupem , který vypadá jako jezevčík a říká se o něm , že je jezevčík skutečně také jezevčíkem je.........A ten argument s OSN ? V lepším případě směšné......