2.12.2023 | Svátek má Blanka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Paměrník starejch dob 29.1.2010 22:55

Protože automobilista byl za soudruhů padouch-kapitalista a padouchem je pro mnohé

i dnes. Ideálem mladého dělníka 50 let, oslavovaným ve filmech byla motorka. Dokonce byly¨motorky zvýhodněny třeba i cö do odpovědnosti zaměstnavatele na podnikovém parkovišti.

Ale omezovat lidi v topení, to je jinší kafe, na to doplatil třeba soudruh Ceausescu. Ačkoliv topení mizerným uhlím opravdu zamořuje vyduch řádově více, než moderní auta. Jinak bych ještě dodal, že PET lahve představují velice čisté palivo, na rozdíl od gumy či PVC (které navíc skoro nehoří).

janoryna 29.1.2010 21:28

a co dělají ekologičtí aktivisté ?

asi to není džob pro ekologický právní servis, neohrožený spolek za blaho občanů a kvalitní životní prostředí na ostravsku ? panečku, co podávali žalob proti ještě neexistující továrnu hyundai. teprve výkupné 0 melounů je přesvědčilo, že to nebude tak zlé. 

Paměrník starejch dob 29.1.2010 22:57

Re: a co dělají ekologičtí aktivisté ?

Oni dobře vědí, že pokud by lidem zakazovali topit, hnali by je vidlemi. Zlý kapitalista se vydírá snáze.

vlcak 29.1.2010 20:35

mladý muži

Nikdo Vám nebrání se odstěhovat do Severní Koree,tam jezdí na kolech a ta životní úroveň,to je pohádka.

Jiřík 29.1.2010 12:44

Mladý muži,

Slušný člověk nečte MfDnes a nevolí ODS.Z toho článku si nic nedělejte,jsou to noviny pro úplné pitomce,kteří pak papouškují jejich názor.Na NP je jich plno,tak se nelekněte.K Vám se ty noviny dostaly do ruky určitě omylem,s Vaším článkem se ztotožňuji

Marat 29.1.2010 13:03

Re: Mladý muži,

Neslušný přímo prasácký člověk volí socdemáky a komouše.

5P 29.1.2010 16:32

Re: Mladý muži,

Ale no tak. Jiřík je přeci takové miloučké selátečko.

jarda 29.1.2010 17:08

Re: Mladý muži,

všem- za komoušů se normy znečištění překračovaly dvatisícekrát- ano, čtete dobře.  jinak samozřejmě se znečištěním nesouhlasím.

Paměrník starejch dob 29.1.2010 23:00

Re: Mladý muži,

Které normy??? Mám dojem že přeháníte, u většiny to ani nejde. Nicméně to znečištění bylo znát na průměrné délce dožití.

janp 29.1.2010 12:38

jojo

pozde bycha honiti, kdyz zeleni zdrazili /zelenezdanili/ uhli, plyn je z Ruska a primotopy jsou fuj. Takze kazdy napere do kamen co shori. Mam na ostavsku rodinu, kdyz zaparkuji v zime vecer s autem, do rana je cerne sazemi. To nedelaji hute. Takze zebychom zavedli primotopy nebo snad dali dotace na plyn a ne na pitomou biomasu? Co???? A policie netreba, kazdy den volite korunou co koupite, tak at se vyplati mit cisty vzduch. A ne buzerovat....

T. Bílek 29.1.2010 12:50

Re: jojo

Ok, pak tedy policii netřeba vůbec. A nebo jen kriminálku. I když radši...z principu žádnou, dle vaší logiky 

janp 29.1.2010 13:09

Re: jojo

No, ja mel na mysli specialni policii /a pokud mozno co nejvetsi urad/ na cerstvy vzduch a kominy, te dopravni atd. je potreba. I kdyz, kdyby nebylo, to by bylo......

janp 29.1.2010 13:19

Re: jojo

No, jeste mi to neda. Kdysi, jeste v dobach meho mladi melo kazde mesto plynarnu, kde se prekvapive vyrabel plyn z uhli. A s plynem se topilo, svitilo i travilo jedna radost. A pokud ta plynarna nebyla vedena spatne /nezamorovala/, pak system byl temer idealni, neb plyn proudil trubkami a ne auty a vlaky a take pri horeni skoro zadny odpad nevznikal. Jojo, to bejvavalo, ale na to nemame, nez neco uzitecneho delat, radeji zakazat.

ps 29.1.2010 14:27

Re: jojo

ALe dělají to hutě. Jinde po republice jsou snad podobné praktiky vyloučeny? To těžko. Pokud někdo na Ostravsku topí uhlím, tak topí černým uhlím, jidne se používá často hnědé.  Ergo, za ovzduší na Severní Moravě můžou za to hlavně hutě.

Ludvík 29.1.2010 11:20

Nebuďte takový citlivka

Celý život bydlím v Ostravě a přežil jsem čtyřicet let intezivního budování socializmu.Pokud vám odborníci na životní prostředí nebudou chtít zalhat,potvrdí vám,že současné množství exhalátů všeho druhu je méně než desetina toho v čem naše generace žila těch zmíněných čtyřicet let.Velcí znečisťovatelé výrazně exhalace snížili,domácnosti spalováním domácího odpadu všeho druhu si navzájem ovzduší zhoršují.Tam můžete svým snažením hodně pomoci!Je mi 66 let a chci stejně jako vy žít v čistém prostředí!

Ludva 29.1.2010 11:58

Re: Nebuďte takový citlivka

Pravda, už to není, co bývalo, jako když kolem našeho baráku jely na 105% Vítkovice,koksovny Karolina, Šverma a Odra, Dusíkárny, petrolejka a Hrušovská chemička. Ale v uplynulých dnech jsem si na to zavzpomínal při procházce tím smradem.

a. 29.1.2010 14:54

Re: Nebuďte takový citlivka

Koksovna Trojice, za divadlem Zofinska hut, koksovna Vitkovice hned za Hlubinou,cementarna v Kuncicich, v Zabrehu vyroba dehtu. Ale stejne byla ta Ostrava krasna,ze?  Preji dobry den .

kocour 29.1.2010 19:42

Re: Nebuďte takový citlivka

no ludvicku, soudruhu, vono to tam jelo na 105 % ? Gdyt tu dycinky povidate, ze se za ty totality nedelalo, a ze teprf ten kapytalizmus a ta demogracyje prinesly tu tvorivou praci a radost.....

A si mislim, zee ty podniky vo kerejch se zminujes us ani neegzystujou

T. Bílek 29.1.2010 12:48

Re: Nebuďte takový citlivka

A víte, jaké byly tehdy koncentrace toxického prachu na 1m3? 

R 29.1.2010 13:28

Re: Nebuďte takový citlivka

Za noc  až několik centimetrů vrstva napadaného prachu nebyla v Ostravě výjimečná.

R 29.1.2010 10:15

Veškerou snahu lidí zlepšit životní prostředí

svedli zelení do odporu proti jaderným elektrárnám, do odporu proti GMO, do podpory nesmyslných zákonů podvazujhících rozvoj hospodářství, jako je Reach, do podpory prostředí škodlivého průmyslu, jako je fotovoltaika a větrníky. Což jsou dneska ve světle skutečně reálných poznatků a reálných ekonomických propočtů neovlivněných zelenou ideologií věci škodící buď přímo životnímu prostředí nebo škodící  zprostředkovaně, když podvazují výkony našeho hospodářství a tak omezují vytvoření prostředků, které by na zlepšení životního prostředí mohly jít.

Na vlastní ochranu prostředí v regionech tak prostě nejsou lidi  ani pomalu nebudou peníze. Stávající činitelé, kteří se tím zabývat musí, tak volí zdánlivě beznákladový  způsob ochrany prostředí, represi a buzeraci firem a postupně i lidí. Ve skutečnosti se jedná o to, že na dnešní požadavky ochrany prostředí, konkrétně ovzduší, jsou v severomoravském kraji fabriky, osídlení i silnice, neboli zdroje prachu a exhalací, příliš nahusto a polí a hlavně lesů na plochách mezi nimi je už příliš málo a současný způsob hospodaření v nich jejich schopnost zachycovat prach a exhalace silně zhoršuje.

Řešením jsou pouze rozsáhlé investice do prostředí, které vytvoří kolem velkých znečišťovatelů, firem, ale i dopravních tras a podobně kvalitní oddělovací zelené pásy a rozsáhlé investice do technologií velkých znečišťovatelů, které půjdou prakticky proti smyslu předchozích zelených investic - ne stavění co nejvyšších komínů, aby se škodliviny rozprášily na co největším území, ale naopak vypouštěním exhalací, jejichž likvidace ani dnes ještě není možná, co nejníže, aby se nedostaly přes ty zelené oddělovací pásy.

Kromě toho většina zelených  v severomoravském kraji momentálně není veřejně  moc aktivní, protože stále ještě spotřebovávají oněch 20 miliónů, které získali od Hyundaie pod pohrůžkou zastavení stavby tehdy rozestavěné  fabriky v Nošovicích.

Dirigent 29.1.2010 10:06

Libertiani

Člověče vy zjevně nemáte tušení o co jde libertianum a pletete si je s anarchisty ...

liberal shark 29.1.2010 8:33

cizí slova

Ve vlastním zájmu se výhybejte cizím termitům, nebudete pak vypadat jako vooool.

Bruno 29.1.2010 4:19

Proč?

Kde je centralisticky vedeny stat tam ani nic jineho nemůžete čekat je to prostě arogance moci.Jen se podivejte na volby máte šanci něco změnit?ta imunita je báječná věc pod ni se da všeli co schovat,tady prach tam prachy o pismenko se nebudeme přít,jestli chcete něco změnit tak nevrtat do toho zeleným chybí prachy a tak by si životní prostředí pod zámínkou pokuty vylepšit saldo jen je nechte Frýdek Místek je od ruky.

F..A.Kekule 29.1.2010 9:50

Re: Proč?

Proč? Bohumil Hrabal kdysi psal povídání strýce Pepina bez interpunkce a bezesporu věděl, proč. To, co vzniklo, bylo vynikající čtení a dodneška to čtenáři oceňují. To, co jste napsal vy, je blábol a mám obavy, že ty čárky a tečky vám tam chybí jen proto, že nevíte, kam patří.

Ostravak a. 29.1.2010 15:06

Re: Proč?

Dobry den . Mate pravdu,kdyby si to pan Bruno po sobe chtel precist,asi by se udusil. Jednim dechem to je temer nemozne ! A povidat mu o stryci Pepinovi.......!  Zdravim Vas spolu s H.Jemesem a jeho trubkou