6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Levicoví demagogové a lháři

Ve veřejném prostoru mluví o nenávisti a jako houby po dešti rostou jednotlivé „hate free“ aktivity a aktivisti. Většina z nich zaujímá vcelku jednoznačné postoje a jednoznačné soudy, které vycházejí z jejich ideového a společenského ukotvení a lidského uspořádání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chvojka 27.3.2016 23:36

Re: Churchillovské „kdo není ve dvaceti socialistou..."

Ovšem tehdejší Liberálové (Laisses Faire) byli pravicovější než Konzervativci. Neplést si je s Labor (tj. sociálními demokraty). A protože Liberálové přestali být Liberály, přestoupil Churchill zpět ke Konzervativcům.

V. Říha 23.3.2016 14:12

Mezi příklady ideologických vzorů

by se měl uvádět i Hitler a nyní i třeba Merkelová, není nutno se omezovat jen na sovětský vzor. Mentálně a mravně se v případě jejich následovníků a pokračovatelů jedná pořád o stejné tvory. Jen ty nástroje se mění. Pokrok se prostě nezastaví...

J. Effenberger 23.3.2016 13:09

Souhlas

tentokrát s Tebou Radime souhlasím. Fanatické prosazování jakýchkoliv ideí je vždy cesta do pekla.A stačí té myšlence věřit a slepě ji podporovat. Při čtení knížky ,,Smrt je mým řemeslem" o d R. Merleho, jsem se zamýšlel, zda bych se to takové situace, za určitých okolností, nemohl dostat také.

J. Růžička 23.3.2016 12:01

Každá generace má dojem

že s ní ten lepší svět odchází. Nastupující generace naopak žije v přesvědčení, že teprve s ní přichází to pravé a všechny nespravedlnosti ze světa odstraní. Velká potíž současnosti nastává, že oni (mladí, nastupující), již nemyslí na společnost nebo národ jako celek, sledují pouze své osobní zájmy. Rodina pro ně není důležitá, naopak, děti by je stály čas, práci a peníze. Proto žijí single, baví se, dělají kariéru a toto svoje sobectví schovávají za prázdné, demagogické a bezduché levicové fráze právě proto, že jim tento, v podstatě parazitický, způsob života zajišťují.

J. Novotný 23.3.2016 9:49

Churchillovské „kdo není ve dvaceti socialistou..."

ovšem přeložil náš přední překladatel z angličtiny, Miloš Zeman, jako: "Kdo nebyl ve dvaceti komunistou ...". A konec citátu "kdo jím zůstal ještě ve čtyřiceti, nemá rozum" končívá v "originále": "... has no brain", čili "nemá mozek". Zde tedy se Miloš Zeman opět trochu spletl, ačkoli překlady názvů lidských orgánů jsou jeho specialitou. Avšak, co je nejsmutnější, podle Chrurchillova centra ( http://www.winstonchurchill.org/resources/quotations ) Sir Winston nikdy nic takového neřekl. Ani na omluvu komunistů, ani socialistů, ani liberálů. Nejčastěji citováno je totiž: "If you're not a liberal at twenty you have no heart, if you're not a conservative at forty you have no brain."

Jeden skutečný citát s citátem k tématu: "There is no record of anyone hearing Churchill say this. Paul Addison of Edinburgh University makes this comment: "Surely Churchill can't have used the words attributed to him. He'd been a Conservative at 15 and a Liberal at 35!""

Tedy: Není záznam o tom, že by někdo slyšel Churchilla to říci. P. Addison z ... věc komentoval takto: "Churchill určitě nemohl užít těchto jemu připisovaných slov. Byl v patnácti letech konzervativcem a v pětatřiceti liberálem!" .....

P. Lenc 23.3.2016 9:47

Umberto Eco:

Fašismus je věčný...a myslet si, že neomarxisté jsou něco jiného je popírání zdravého rozumu.

V. Kopta 23.3.2016 9:03

hate free :-)

"hate free" a aktivisti z kliniky jsou nenávistí nejvíce postiženi, nenávidí všechny, kteří s nim nesouhlasí....

J. Schwarz 23.3.2016 7:11

Re: Olga Hepnarová si vylila svou frustraci

Olze Hepnarové by ke spokojenosti nejspíš stačilo kdyby ji ostatní nechali napokoji, nikdy nežádala ke své seberealizaci přidělení vily z majetku státu jak "klinikáři".

M. Červeňák 23.3.2016 3:47

Olga Hepnarová si vylila svou frustraci

a nenávist k lidem najetím náklaďákem na tramvajovou zastávku. Buzny z Volné nenávisti si vylévají svou frustraci ze šikany a nenávist ke všemu živému najížděním do všech lidí, kteří si zachovávají aspoň špetičku zdravého rozumu...