15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kudla v kapse

Pořádně mi povyskočila, ta kudla v kapse, když se na internetu objevily první snímky z VIP tribuny Slávie a kdo tam nesedí, jako propagátor nejtěžšího lockdownu Roman Prymula.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 25.2.2021 15:28

Každé všivák má mět křivák - říkávali naši staříček. Měli křivák s obrázkem francjosefa z první války - prý jím ukrojili i zmrzlou koninu na italské frontě.

M. Pivoda 25.2.2021 15:21

Pozdě honí v potu tváře, nedohoní hodináře, kdo zmešká svůj čas:

https://www.youtube.com/watch?v=eHzALAMqIGE

L. Severa 25.2.2021 15:10

Pane Neffe, jste šťastný člověk, když Vám ta kudla poskakuje z takové skoro prkotiny. Mně skáče když otevřu televizi a to již delší dobu.

M. Pivoda 25.2.2021 15:09

Neviditelný pes štěká jen na malé podvraťáky a moc pozdě. Tribuna je ptákovina.

Kudla v kapse se mohla komentátorům otevírat podstatně dříve, a to při shlédnutí následného videa, již v roce 2015:

https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=en

J. Zeman 25.2.2021 13:47

Přesněji řečeno je řízen jako Burešovy "firmy" - tj. bez obrovských dotací, nejméně zčásti úplně ilegálních a každopádně získaných rozsáhlou korupcí, by dávno zkrachovaly, nebo vůbec nemohly existovat. Starý známý model fašismu tj. kapitalizace zisků, socializace ztrát. Teď to jen převedl na vyšší, už víceméně otevřeně genocidní level.

Já tedy být státní zástupce a uvidět ta data o srovnání necovidové nadúmrti se Švédskem - viz. výše - tak vteřinu neváhám a pošlu na vládu zásahovku je okamžitě strčit všechny do vazby a obstavil bych svěřenecké fondy Agrofertu k alespoň částečné sanaci způsobených materiálních škod. Ale v tomhle státě, kde vládnou alkoholici kombinovaní s čínskýma agentama, naprostí diletanti kombinovaní s papaláši a stbáctvím, navíc celkem jasně podporovaní kývačskou "opozicí" vesměs podobného morálního profilu, samozřejmě nečekám, že by ani byť nějaké volby na daném stavu něco změnily. A ani nohama vlastně volit nejde, protože ve většině světa je to už evidentně velmi podobné...:-/

J. Urban 25.2.2021 12:24

Hrozne. Ale takto to bohuzel u nas funguje. Stat je rizen jako firma - tedy maximalizace zisku i za cenu lidskych ztrat.

P. Černý 25.2.2021 12:23

To poslední teatrální gesto, které učinil premiér vůči panu Prymulovi, padá plně na jeho hlavu.

Jako obchodník by měl vědět, že jako u každého zboží, i zavedení PCR testů do masového používání potřebuje reklamu a reference. A proč nezacit testováním smetánky za účelem umožnění návštěvy sportovních a kulturních událostí?

J. Zeman 25.2.2021 12:13

A nemocnicím vlastně ani nic jiného moc nezbývá, než udělat těžký případ covidu z kde čeho - protože jim vláda zakázala elektivní výkony, takže bez příjmů alespoň z "covidových" pacientů by všechny ty nemocnice jednoduše velmi brzy zkrachovaly...:-/

Celkem nedávno jedna má blízká osoba byla odvezena do nemocnice s podezřením na lehkou mrtvici. Hned druhý den odpoledne už ale byla místo neurologie, ze které ještě volala, ať jí přineseme nějaké věci, na "covidáriu" a zoufale nám pak několik dní volala, ať jí odtamtud nějak dostaneme "jinak tam umře" - tedy do té doby, než jí chybným zadáváním pinu do jejího mobilu mobil zablokovali, takže se jí nedalo několik dní dovolat vůbec. Pak najednou volá nějaká doktorka starému manželovi té osoby, že ta osoba umírá. Okamžitě to slyšitelně otřesen volal mě a já jsem okamžitě přes sekretariát nemocnice trval na návštěvě podle zákona, takže už za hodinu potom najednou ta osoba zázračně neumírala a najednou neměla covid ale bakteriální zápal plic, léčený antibiotiky (později potvrzeno ve zdravotnické dokumentaci). Přesto nebo právě proto jsem trval na návštěvě a bylo mi sděleno, že ji tedy povolí pokud si seženu negativní PCR, to jsem samozřejmě za své obratem udělal, stejně mě tam pak ale nepustili, takže jen další peníze za test nacpané babišovu eráru.

Do nemocnice jsem volal každý den aby bylo jasné, že je o ni zájem dal jim na jevo, že leta pracovala ve zdravotnictví. Ze zápalu plic se naštěstí pak dostala a byla propuštěna domů.

Teď se čeká na výpis z pojišťovny, kolik jí to celé stálo - chceme to porovnat s cenou určité doléčovací terapie rakoviny, kterou měla ta osoba na doporučení své onkoložky po předchozí částečně úspěšné léčbě podstoupit - ale po zavedení jarního lockdownu ji už nikdo pak tu rakovinu nijak neléčil a pojišťovna onu určitou léčbu pak oficiálně i odmítla hradit, protože prý byla moc drahá...

D. Zítko 25.2.2021 11:08

Velmi dobře argumentováno R^. Poměr mezi těžkými a lehkými případy v nemocnicích by mohl také ovlivnit fakt, že se výrazně zredukovala platba pojišťoven za lehké případy a zůstala vysoká za případy těžké.

V. Kolman 25.2.2021 10:06

"Každý správný muž, nosí v kapse nůž!"

Rozumný muž ale nenosí v kapse nůž otevřený. I když se v některých situacích ten nůž v kapse sám otevírá.;-D

J. Zeman 25.2.2021 10:04

Korona se zalíbila hlavně babišistické vládě a ta tak dělá všechno pro to, aby se pisálkům přinejmenším zdálo, že s námi zůstává - aby dále mohla drtit konkurenci Agrofertu a spřátelených korporací a celkově společnost svými protiústavními a i vysloveně masově vražednými - viz http://000.sweb.cz/CZE-SWE-noncovid_excess_mortality-2020.png - nesmysly, které evidentně (tedy alespoň k zvládání epidemie toho viru) vůbec nefungují a jsme už téměř na prvním místě na světě jak v počtu obecných nadúmrtí na obyvatele tak v počtu případů nákazy SARS-CoV-2.

Ale i sebelépe nafukované statistiky prostě prozrazují samy sebe.

Počet případů jakoby strmě stoupá, jednoduše protože se udělá na jednoho zjištěného nakaženého (z nichž konzistentně 40+% nemá žádné příznaky, nemluvě o těch nezjištěných) více než dvakrát více testů než na podzim - viz http://000.sweb.cz/testy-v-pozitivni.png

A v nemocnicích také nějak oproti podzimu dost přibývá procento oněch "těžkých" případů na jednoho zemřelého - viz http://000.sweb.cz/vazne_pripady-v-zemreli.png , zatímco procenta těch "středně těžkých" a "lehkých" jim naopak klesají - viz http://000.sweb.cz/hospitalizace_podle_zavaznosti.jpg - a to jako na potvoru přesně ode dne (21.1.2021) kdy ministerstvo přestalo bez vysvětlení (a naprosto bez jakéhokoliv zájmu pisálků) zveřejňovat počty propuštěných z nemocnic - číslo, které předtím porovnáním se statistikou záznamů o hospitalizacích přímo indikovalo, že vláda konzistentně nafukuje zveřejňované počty hospitalizovaných průměrně nejméně o pětinu.

Něco tady každopádně už opravdu velmi smrdí. Bohužel nemáme skutečné novináře, kteří by ten smrad byli schopni ucítit natož označit jeho zdroj. Máme jen kývačské pisálky.

J. Nevrkla 25.2.2021 7:52

R^

L. Hančar 25.2.2021 7:49

Prosím, mluvte za sebe, nepište budeme se musit, ale budu se musit ohnout a békat!!!!!!!

P. Dvořák 25.2.2021 7:28

Ano. Princip je prostý, tudíž neuskutečnitelný.

P. Hatina 25.2.2021 2:30

Jenomže, jak ostatně popsáno, ty státní instituce v čele s ministerstvem zdravotnictví, atd. na tento způsob ochrany vůbec nezapomněly - ba právě naopak pro něj učinily úředně vyjímku , právě a jen pro VIP hosty.. ;-D No a když si uvědomíme, že tu vyjímku dostala právě Slávie - vlastněná Čiňany, a ta si tam nazvala VIP hosty z prostředí naši vysoké politiky (plus další, jako ředitele tzv veřejnoprávní ČT) tak to skutečně smrdí na sto honů..

Z této strany je tedy nutné vycházet. že takových úředních vyjímek "pro vyvolené" bude přibývati, zatímco přístup "plebsu" může být nadále omezen.

Nicméně, pokud by se o tom uvažovalo, jsou tu další aspekty. Jednako finanční (obyčejní lidé, si ty testy budou muset pokaždé platit sami).

Ovšem, co je horšího - za takových podmínek se dá těžko předpokládat, že by taková návštěva kulturního (sportovního) zařízení, byla příjemná, pokud by mu pokaždé měl předcházet poměrně nepříjemný test, ovšem navíc s rizikem, že může být i pozitivní (i proto že tyhle testy mají nějakou chybovost), takže "odměnou! může být i odchod do karantény?

To se pak obávám že pozvat někoho, rodinu nebo známé na nějaké kulturní, či gurmánské hodování, za takových podmínek by taky mohlo být vnímáno spíše jako provokace. /Pozvat někoho do kina nebo na večeři = chtít ho pěkně ho naštvat, s očekávanou reakcí, poslání někam:);-D

P. Weisskopf 25.2.2021 1:33

Já vám musím oponovat a nechte kudlu zavřenou. Vy si opravdu myslíte že když by s tím přišla vláda tak by to parlamentem a ÚS prošlo. Vy si opravdu myslíte že by to prošlo v Bruselu kam chodí všichni uplakaní žalobníci.Vy si opravdu myslíte že český potouchlík by z této myšlenky neudělal podobnou hovadinu jako vždy.Vy si opravdu myslíte že se odpůrci dají dobrovolně testovat.Vysi opravdu myslíte že by nikdo neprotestoval že se cítí stejně jako ten žák Na Zatlance diskriminován a krácen na svobodě?To prostě za žádných okolností nemůže projít.

K. Nový 25.2.2021 0:21

Proč s tím nepřišla vláda?

To je jednoduché - všichni by řvali, že je to neústavní a chaotické.