19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kterak nám ústa málem rozbili

Na konci roku jsme si mohli přečíst jedno zábavné prohlášení od ČSSD. Říkalo se v něm: „ČSSD stojí již téměř dva roky v čele vlády, daří se nám úspěšně čerpat eurofondy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 2.2.2016 21:39

Očekávat, že číšník v hospodě je dobře zaplacený,

je naivita.

Jednu dobu jsem pravidelně (pracovně) navštěvoval jednu poměrně velkou a novou sídlištní restauraci, a personál, především číšníci, se tam střídali snad každé tři týdny.

Asi to není žádný med...

J. Lancik 1.2.2016 20:23

Nepobybuji, ze

Majiteli zminene spelunky tento clanek neusel. Rozumim tomu tak, ze pokud nechce ztratit zakazniky by se mel na tomto miste (NP) autorum omluvit a cisnici pokud bude milosrdny poslat cistit zachody nebo rovnou vyhodit.

F. Kusák 1.2.2016 19:37

Proč je nedostatek lidí

je samozřejmě problém s mnoha důvody. Vydalo by to na slušnou studii. Já jen vzpomenu na cesty po světě. Fascinovalo mě naopak chování obchodníků a personálu právě v islámském světě. Tam byl opravdu zákazník pán. Nyní už nevím. Asi jsme jim taky pomohli, ten systém rozvrátit. Tak dobře nám tak.

M. Prokop 1.2.2016 21:54

Re: Proč je nedostatek lidí

A proč jste jim to pomáhal?

Ś. Svobodová 1.2.2016 18:26

Jestli se to stalo už po polévce

a pán tam dál čekal na jídlo a pití aby tam utratil jedenáct stovek, tak co se týče jeho hodnocení se přidávám k obsluhující servírce.

P. Čech 1.2.2016 11:46

Kdo je to "nezaměstnaný"?

Podle významu slova je to každý člověk v produktivním věku, který není v zaměstnaneckém poměru. Jiný význam tohoto slova ovšem existuje asi v politických žvástech. Pominu-li všechny podnikatele, živnostníky a jiné OSVČ, jichž je jistě nemálo, jsou asi "nezaměstnaní" ti jinak zaměstnanci, kteří momentálně nejsou v zaměstnaneckém poměru.. Nikoliv ti zaměstnanci, pro které, jak se často píše a kecá, není práce. Práce je kolem nás nadbytek, jen chtít pracovat. Pracovat lze různě, nejen v zaměstnaneckém poměru. Je zoufalý nedostatek instalatérů, pokrývačů, elektrikářů a jiných živnostníků, kteří se zabývají službami pro obyvatelstvo. Na straně druhé je plno instalatérů, pokrývačů, elektrikářů a jiných odborníků, sedících na Úřadech práce a pobírajících podporu v nezaměstnanosti. Podle mého názoru, pokud Úřad práce nabízí byť jen jedno pracovní místo, pomineme-li extrémy, není v dané oblasti žádná nezaměstnanost. To ovšem zcela staví na hlavu institut "Nezaměstnanost" využívaný pouze politickými stranami k opodstatnění vlastní existence. Je třeba si uvědomit, že není tak daleko doba, kdy žádní zaměstnanci neexistovali. Lidé se živili všelijak, ponejvíce prací svých rukou a byli relativně spokojení, stejně jako jsou relativně spokojení i dnes. Pouze neexistovali zaměstnavatelé, ani zaměstnanci. ptám se tedy, kdo je to dnešní "nezaměstnaný"? Ten, kdo je hlášen na Úřadu práce jako žadatel o zaměstnání? Proč tedy jsou desítky a stovky nabízených pracovních míst? Je to celé nějaké divné, stejně jako politika a ideologie různých (všech) politických stran.

J. Kavalír 1.2.2016 13:29

Re: Kdo je to "nezaměstnaný"?

K čemu vám je 10 nezaměstnaných "pohlavních výzkumníků" (gender studies), kunsthistoriků a pod., když potřebujete instalatéra nebo svářeče?

P. Čech 1.2.2016 18:45

Re: Kdo je to "nezaměstnaný"?

Přesně na to poukazuji. Je naprostý nedostatek takových lidí mezi živnostníky, zatímco titíž se vyskytují v hojné míře na Úřadech práce a pobírají podporu.

J. Šimek 1.2.2016 11:16

Není on článek o Paroubkově "kdo na to má"?

Přeju vám to, ale litrová limča za 120,- k obědu, tam nechodím a není to kvůli mizerné obsluze :o)

P. Švejnoch 1.2.2016 11:33

Re: Není on článek o Paroubkově "kdo na to má"?

... inu, zcela v intencích avataru: Rudá závist etc...

J. Šimek 1.2.2016 12:46

Re: Není on článek o Paroubkově "kdo na to má"?

Vůbec ne a napsal jsem, že jim to přeju a myslím to zcela vážně.

Přestože vydělávám opravdu hodně peněz, tak litr Aquily za 120,- považuji za zlodějinu a na BĚŽNÝ oběd bych prostě do takové restauračky nešel. Je zbytečné v tom hledat nějaký jiný skrýtý smysl :o)

F. Matousek 1.2.2016 10:49

mám

velmi podobnou zkusenost z prazské restaurace Na Ledárnách.

Servírka sprostá, drzá a líná. Zádný séf ani odkaz na majitele restaurace, kam by se zákazník mohl se stízností obrátit, neexistuje.

Za komousú prej bejvala "kniha prání a stízností ". Z té potom servít vytrhával listy. To by taky nebylo resení. Lepsí by asi opravdu byla ta vyssí nezamestnanost.

M. Prokop 1.2.2016 10:55

Re: mám

Naštěstí je výběr, alespoň v Praze, velmi bohatý. Nepotřebuji knihu přání a stížností, když majitel nechce vědět co mu personál vyvádí, nehledám ho. Ale nepřijdu znovu.

J. Kavalír 1.2.2016 10:59

Re: mám

Ty listy byly číslované. :-)))

F. Matousek 1.2.2016 12:10

Re: mám

ale vzdy se jejich zmizení svedlo na nejakého "zlobivého" hosta.

Samozrejme do té putyky uz nejdu, coz je ale tamnímu personálu zcela u zadele.

K. Janyška 1.2.2016 10:13

Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

daří je nebojácným založením České republiky Václavem Klausem, jeho prací pro její správné uspořádání a právě aktivitou a schopnostmi Čechů. V žádném případě, ale v žádném, činností vlád, a už vůbec ne socialistických. Ty se soustřeďují jen a jen na vykrádání státního rozpočtu ve prospěch svých voličských skupin a v případě Babiše ve prospěch svých firem... Dzp.

P. Švejnoch 1.2.2016 11:28

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Náhodou....

Andy myslí výhradně na prostý lid - teď nám zlevní čepované pivo! A to se, panečku, budeme mít... :-)

P. Čech 1.2.2016 11:58

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Jste úplně mimo. Toto si můžete vykládat těm lidem, kteří v dané době byli dětmi a nebo ještě nebyli na světě. Václav Klaus umožnil svou činností nebývalé rozkradení téměř celého státu a následně v zásadním rozporu s tehdy platným ústavním zákonem č.327/1991 sb prosadil s několika mocichtivými jedinci zozbití toho rozkradeného státu. Kecy o tom, že Slováci si přáli osamostatnění neberu. Nikdo a nijak totiž většinovou vůli občanů České, ale ani Slovenské republiky nezjišťoval. A právě v tom spočíval ona vlastzrada, které se václav Klaus (jistě nebyl sám) dopustil. Máte pravdu v tom, že naprosto všechny vlády se účastnily na vykrádání státního rozpočtu, zadlužování státu v prospěch svůj a svých voličských skupin. Kdo to všechno však připustil a nebo se i sám tohoto účastnil byli předsedové oněch vlád, Václavem Klausem počínaje a Boh. Sobotkou konče. zde mám na mysli kromě jmenovaných pány Špidlu, Grosse, Paroubka a další - předsedy úřednických vlád.

K. Frauknecht 1.2.2016 14:43

Re: Komik.

Ještěže máme božského Andreje a jeho ANO - bude mi líp. Zde o zlodějně nemůže být řeč, to jsou státní zájmy :-))).

P. Čech 1.2.2016 18:48

Re: Komik.

Pkud toto tvrdíte, předpokládám, že máte pro to důkazy. V tom případě podejte na pana Babiše trestní oznámení. Jinak mlčte.

K. Janyška 1.2.2016 15:25

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Jste trouba, který nerozumí lidskému světu a myslí si, že je v silách jednoho člověka uhlídat vás, zloděje, vypuštěné náhle z pytle na svobodu jako blechy... Dzp.

J. Kyselková 1.2.2016 16:27

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Pane Janyško, souhlas.

P. Čech 1.2.2016 18:50

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Jeden člověk zloděje uhlídat nedokáže, zato ovšem jeden člověk tyto zloděje dokáže propustit z vězení amnestií.

J. Kyselková 1.2.2016 20:11

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Pane Čechu, Václav Klaus - byl jedním z těch, co určili styl a ekonomické zákonitosti této posttotalitní země. Funguje to. Pan Babiš začíná měnit pravidla silou.

Amnestie byla šance. Nemohla být kšeft - to sýčkují jen lidé omezení na to nejhorší v nás.

K. Janyška 1.2.2016 20:29

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

V případě Havla to muselo být, nedalo se určit, kdo tam je vinou režimu a kdo svojí. V případě Klause to byl vrcholný chlapský a státnický čin. 8 roků mordovat první odvážné a nic jim neprokázat je prostě hnus a špína. To VK zčásti napravil... Dzp.

J. Kyselková 1.2.2016 20:41

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Pane Janyško - souhlasím opět s Vaším perfektním náhledem.

O. Zuckerová 1.2.2016 21:27

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Vy jste asi, pane Čechu, v době před rozdělením ČSR ještě nebyl na světě -nebo jste neměl televizi? Neviděl jste to hysterické šílení Slováků, když k nim přijel Pithart s Burešovou? Na náměstí v Bratislavě po nich házeli rajčata a vejce (možná i jiné věci - bylo to ve zprávách) a oba byli rádi, že se ve zdraví dostali do auta a hupky domů. Takže některými sentimentálními "čechoslávisty" požadované "referendum" by bylo asi dopadlo tak, že Slováci by se s chutí trhli a Češi - možná - by nechtěli, nebo by to bylo 50:50. S výsledky takového "referenda" by si nevěděli rady onačejší politici než ti naši. Náhodou to Klaus s Mečiarem rozčísli moudře a s potřebnou rychlostí. To je vidět i dnes, jak to prospělo vztahům mezi Čechy a Slováky!!

M. Prokop 1.2.2016 21:57

Re: Jděte s módním slovem příběh do háje a to, že se Čechům

Pan Čech je poněkud ... alternativní.

J. Kavalír 1.2.2016 10:10

Čím to asi bude?

Pokud servírka pracuje v hospodě, kde je oběd (minimálně) za litr, měla by mít určitou úroveň. Pokud se skutečně chovala tak, jak je v článku uvedeno, měla by okamžině vyletět pro hrubé porušení pracovní kázně a hledat si nové místo v podniku příslušné cenové úrovně. Evidentně se ale něčeho takového neobávala nebo jí to bylo jedno, protože nemá co ztratit. Platově by si asi moc nepohoršila. Podle toho, jak se v závěru článku autorka staví k minimální mzdě a zákoníku práce (odstupné), je jasné, že neví, která bije. Neřekl bych, že v případě vyhození "na hodinu" se nějaké odstupné platí a pokud majitel "lepší" hospody platí personál na úrovni minimální mzdy, nemůže se pak divit jeho "kvalitě". I pracovní síla je zboží a když chci kvalitu, musím počítat s vyšší cenou.

M. Prokop 1.2.2016 10:56

Re: Čím to asi bude?

Ale ví ...., moc dobře ví.