15.11.2019 | Svátek má Leopold


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vydra 8.11.2019 14:02

Vážený pane Dřevojánku, popsal jste dost podrobně svých prvních třicet let života za éry komunismu. Řekl bych, že to byl dost typický život a myšlení střední třídy „pracující inteligence“ té doby. Na závěr vyjadřujete radost nad tím, že těch druhých třicet let jste mohl prožít v současném svobodném systému.

Dobrá. Období komunismu jste skončil jako znuděný úředník s platem nějakých 2,5 tis. Kč, Vaše znalosti z vysoké školy byly zastaralé, na úsporách jste měl zanedbatelnou částku. Jako většina „řadových občanů“, jste bydlel u rodičů, protože jako nekomunista jste, podle sdělení jiných pamětníků, neměl nárok na přidělení bytu, kterých byl tehdy nedostatek.

No a z této pozice jste vystartoval do třiceti let svobodného období svého života. Bylo to zřejmě úspěšné období, protože jinak byste neměl důvod k velké oslavě. Vaše jméno je mi neznámé, takže zřejmě nepatříte k té skupině dnešních miliardářů, jejichž způsob raketového úspěchu je většinou dost obecně znám. O to zajímavější by bylo zřejmě vylíčení Vašeho života po roce 1989. Ukázalo by to všem dnešním nespokojencům, ale zejména našim mladým, kteří v kapse taky moc peněz nemají a vlastní bydlení je pro ně také často nedosažitelné, jak se dnes, na rozdíl od předešlé komunistické éry, i takový, s prominutím, bezvýznamný občánek, může dobrat úspěchu hodného velkých oslav. Doufám, že takový Váš článek bude následovat, když máme to třicetileté výročí.

M. Prokop 8.11.2019 14:05

Je-li pro někoho vlastní bydlení nedosažitelné, zřejmě na to kaká a využívá "mama hotel". Družstevní výstavbu po večerech a weekendech na ně! :-P

Z. Vydra 8.11.2019 17:12

Jasně, pane Prokope, na co dnes nějaká družstevní výstavba a ještě svépomocí. Dneska má na takový byteček 60m2 v průměru za 3-5 mil. Kč nebo na nájem takového bytečku za 12-19 tis. Kč/měs. každý mladíček.