5.4.2020 | Svátek má MiroslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Ke sporu ve zdravotnictvíVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 14.2.2011 21:55, přehled diskusí

Nerozumím:
Autor: F. Kusák Datum: 14.2.2011 8:52

moc smyslu tohoto článku, ale jedno je jisté, totiž, že špatný doktor likviduje zdraví lidí a špatný učitel zkazí život mnoha dětem. Ale lékař to má jaksi ve svých rukách a záleží jen a jen na jeho kvalitě, kdežto učitel musí mít pro svou práci tak zvaně podporu společnosti. A tu bohužel nemá. Zatímco  současný lékař je jakousi výslednicí vědy a techniky a měl by být vysoce kvalifikovaným uživatelem a součástí zdravotního týmu, pasuje se do role absolutní elity. Pro korupčníky je pak cílovou skupinou. V základním a středním školství se ale o klasické korupci nedá mluvit. Učitel, zejména na je jako voják na bitevním poli, ale sám a bez podpory musí zvládnout v převážné většině stádo znuděných a morálně pokleslých jedinců a dokonce mnohdy zfetovaných. Po patnácti, dvaceti letech by třeba rád odešel, bohužel, nemá už kam. Jeho kvalifikace stačí pouze na to učení. A tak trpí a ohýbá hřbet, nechá se urážet kdejakým  pubescentem, frustrovanými rodiči, metodiky, inspektory atd. atd. a počítá jen roky do penze, kdy už mu to utrpení skončí. Blbá mzda, jakkoli důležitá pro existenci je až na druhém místě. Tak to je ten hlavní důvod úpadku českého školství a všechno ostatní je důsledkem tohoto stavu.

Re: Nerozumím:
Autor: L. Kalina Datum: 14.2.2011 9:48

Pane já vašemu článku také nerozumím.  Učitel muže jit jedině učit ?  A co může dělat doktor ?

Re: Nerozumím:
Autor: F. Kusák Datum: 14.2.2011 10:30

No přeci jen uznajte, že kvalifikace doktora je širší a má více možností, např. ordinovat  ambulantně, pracovat jako specialist pro výrobce léků, přístrojů a pod., případně odejít do zahraničí a tam pracovat jako lékař. Pro učitele je téměř nemožné učit v Německu na gymnásiu nebo třeba na Grundschule . Nezastávám se nikterak učitelů, jen poukazuji na zakonzervovaný stav na našich školách a jak je obtížné něco změnit. Pokud něco, tak jedině se shora a to je ten problém. Snad tady jsou si resorty školství a zdravotnictví v něčem podobné. Co ministr, to nová reforma a výsledek............

Re: Nerozumím:
Autor: J. Anděl Datum: 14.2.2011 11:56

Smyslem článku bylo říct, že lékaři se podobně jako učitelé v nějaký okamžik pro svou práci rozhodli.

I lékař by ve správném případě potřeboval podporu společnosti - péče o zdraví totiž vyžaduje celospolečenský zodpovědný přístup ke svému zdraví. Ale protože tu panuje trend - žiju si jak chci, doktor pak vyřízne a zašije, vypadá to zdánlivě, že se to od vzdělávání liší. A doktoři si pak namlouvaj, že jsou ti, co ostatním umožňujou žít sebevražedným životním stylem, díky čemuž je všichni milují a doslova bez nich nemohou žít.

Re: Nerozumím:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2011 16:36

Tohle je trefný příspěvek - bravo!