20.1.2022 | Svátek má Ilona


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiřina 31.1.2010 11:44

Euro a koruna

Euro se do Čech dostaví teprve tehdy, až ho opustí " stravenky" , stanové osady vietnamských prodavačů,  tlupy nájezdníků z východu, pracujících zde " na černo" a podobní neplatiči  a " požírači" daní .  Množství peněz přijatých na daních vypovídá o prosperitě státu, vytváří jeho bohatství. Vydávání stravenek k nízkému příjmu může být signálem, že se peněz nedostává , ani na pořádné jídlo.....Sebevědomí zaměstnance to určitě nepozvedne....Takové papírky, tvářící se jako peníze, jsme již zažily. Rozdávaly se vždy v těžkých situacích, kdy buď bylo málo zboží nebo peníze ztratily cenu. Poválečný přídělový systém na "lístky" si mnozí  mohou pamatovat....Každém jen tolik lístků, aby nechcípnul hlady, chtěl -li se najíst více, musel koupit na venkově husu za zlaté hodinky...Začínám tu naši měnu vůči euru vidět jak ty papírky...

www.Jiří 31.1.2010 11:59

Re: Euro a koruna

Vážená Jiřino, pobírám stravenky na jídlo a mohu vás ujistit, že mé svědomí to vůbec , ale vůbec neponižuje, tak jako OSVČ neponižuje při výpočtu daní, že si různě snižují základ pro výpočet daní na který mají nárok. Stravenky nejsou nic jiného než úlevy na daních pro zaměstnance, kteří  slevu nemohou uplatnit jinak. Jak vidím lidská závist je i mezi pravičáky bohatými, kteří zavidějí malou úlevu na daních pro nás zaměstnance. 

Jura Jurax 31.1.2010 13:50

Re: Euro a koruna

Též mi firma platí stravenky ... vydělám na tom omračujících cca cca 150 Kć měsíčně a firma cca taky 150 na zaměstnance ... krčím nad tím rameny - když dávají a já nebudu brát, budu za pošetilce. Ovšem pravím, že stravenky jsou kravinium.¨

Kolik z hodnoty stravenky jde stravenkovým firmám a kolik jsou manipulační náklady snimi ve firmách je vydávajících i přijímajících netuším, ale takových 5% z hodnoty stravenky asi ano - je to jen hra s čísly a podpora naprosto zbytečného stravenkového prostředníka. Kdyby nebyli poslanci ulobbovaní a měli v hlavě rozum, mohli by těch pět procent ušetřit zavedením fiktivních stravenek nebo přímo úpravou daní o nějakou setinku procenta, protože platidlo už máme - je jím česká koruna. A vydělal by na tom prostý lid stravenkový - ale o ten voleným zastupičům nejde, že ano ...

Juggernaut 31.1.2010 19:29

Re: Euro a koruna

My jako zaměstnavatel platíme vydavateli stravenek provizi 3%. Netuším, kolik platí restaurace, ale vzhledem k jejich poměrné neochotě na stravenky vracet určitě něco taky, hádám alespoň další 3%.

Vydavatelé stravenek samozřejmě mají také náklady s tiskem, distribucí, proplácením atd., takže jejich zisk nebude víc než 5% -- ale to je při těch objemech obrovský zisk. Máte pravdu, že toto celé je naprosto zbytečné a bylo by lepší dát lidem a firmám ekvivalentní slevu na daních. Ale to není tak politicky líbivé jako stravenky...

J 31.1.2010 14:48

Re: Euro a koruna

Vážený Jiří, příspěvkem chci říci něco zcela jiného, ale z Vašeho pohledu jsou pro Vás ty stravenky podstatné, u Vás jde o peníze, chápu, já hovořím o lístcích na stravu atd. ....Už jste si spočítal, kolik Vám ty stravenky ušetří na daních? Stojí Vám těch pár kaček za pocit pracovníka z "nižších pater", který nemajíc hotovost, platí žebračenkami....Platí jimi i Váš zaměstnavatel? Nevyhovovalo by Vám spíše, kdyby  se zvedly částky odpočitatelných položek pro zaměstnance, které již dnes můžete uplatnit ? Je Vám milé, že každý pingl v hospodě vidí, kde pracujete? Nebyl by Vám milejší třeba vyšší plat ?Není to z mé strany závist, ale hněv na zdejší manýry, ktré považuji za ponižující.

Jiřina 31.1.2010 14:50

Re: Euro a koruna

Nick : Jiřina, záhadou se otisklo pouze J.

Mgr. Milda 31.1.2010 16:19

Re: Euro a koruna

Jako důchodce se mně stravenky a poukázky na oblečení pro chudé už netýkají. Těm potřebným jsem zatím přispěl přímo. Nepotřebným musím přispívat vždy, když si měním eura za koruny. Veksláci dnes sedí v bankách a na Hradě. Kdyby se konečně podařilo přejít na euro, ztratily by zejména banky- převody v euro jsou v celé EU bezplatné, vekslování by odpadlo. Jedna jediná operace- vekslování euro-koruna-euro vynese bance více, než celoroční úrok na vklad ve stejné výši. To se to pak fasády lehko obkládají mramorem!

Hrozím se toho, že ve volbách zvítězí Paroubek, Rath a Zaorálek, ale chápu, že jedině oni dělali všechno správně. Podporovali evropské sjednocení, podporují i vstup do eurozóny. Naši rádobypravičáci zase koketují s Moskvou, bojují proti LS a proti euru. To se jim zaručeně vymstí, ve volbách na jaře to dostanou písemně. Obávám se pouze, že od Paroubka a konsortů jde o pustou demagogii, po zářivém vítězství KSČ a ČSSD se kormidlo otočí zcela jinam.

www.Jiří 31.1.2010 16:48

Souhlasím s vámi, lépe bych to nenapsal.

Budař 31.1.2010 23:32

Re: Euro a koruna

Mago.e Mildo, nesnaž se tady oblbovat tím, že se hrozíš, že ve volbách zvítězí Paroprase. Tady nejsou všichni primitivové, kteří ti to spapají. Ty se na to těšíš a už se nemůžeš dočkat, tak neoblbuj. Primitiv se třema obecnejma jsi ty, když píšeš o vekslácích na hradě a v bankách. Kteří to jsou, jmenuj je prosím. 

www.Jiří 31.1.2010 16:43

Re: Euro a koruna

Vážená paní Jřino, se stravenkami nemám problémy, které vy popisujete, ale naopak. Tento způsob hrazení nebo přispívání na stravu k nám přišel s civilizované západní Evropy , kde je to běžné a naopak jsem rád, že zde máme stejná pravidla jako tam se stravováním zaměstnanců. Stravenky v těchto zemích byly zavedeny pro zaměstnance menších firem z důvodu, aby  lidé měli možnost teplé a pravidelné stravy během pracovní doby, což nutí tyto lidi ke zdravějšímu způsobu života než než nějaké úlevy na daních a v tom je rozdíl. Stát pochopitelně na tom něco ztrácí ve výdělku  zprostředkovatelských firem, ale z druhé strany  získá na zdraví obyvatelstva. Nic víc nic míň. !!! Byl bych rád abychom přebírali pravidla a zvyky z civilizovaných zemí, kde jsou v civilizaci dál než my a nepřebíraly názory od zdejších podvodníků a tunelářů. Necítím se vůbec pracovníkem "nižších pater", ale naopak pracovníkem vyspělé civilizaxe.

Jiřina 31.1.2010 18:35

Re: Euro a koruna

Pane Jiří, asi Vás nepřesvědčím, jste zřejmě navyklý ze závodních jídelen. Tam stát také dbal o teplou, zdravou stravu pracujících, vzpomeňme však na průměrnou délku života, ta tenkrát byla o 10 let nižší než nyní....Stravenky jsou vymožeností civilizovaných zemí, říkáte, tak některou jmenujte....Na východě od nás by jste snad některou našel...Plácáte úplné blbosti......tak dobrou chuť.

Vodička-sapér 31.1.2010 22:47

Re: Euro a koruna

Jiřino , než začnete mávat čísly, ověřte si vývoj dožití průměrného věku na příslušných grafech a tabulkách.Těch 10  let je nesmysl, žvaníte! Průměrný věk se zvýšil ,ale když protiargumentujete se závodními jídelnami, pravidelnou teplou stravou pro pracující  a posměšně se o  nich vyjadřujete, hodně riskujete ,že tu budete za vlašku. Závodní jídelny, byly v Baťových fabrikách, byly a jsou ve větších  továrních i kancelářských provozech, ministerstvech i Kanceláři prez. rep., i dříve to byla dobrá věc. 

Jiřina 1.2.2010 9:51

Re: Euro a koruna

Vodičko, přečtěte si mé příspěvky znovu a zjistíte, když budete chtít, že se zaměstanců zastávám proti těm, kteří je zesměšňují. Příklady jsem uvedla, vy dlužíte vysvětlení, čím jsem se o nich vyjádřila posměšně..... Prosím doplnit....  Zmiňuji se o stravě  pro pracující v závodních výkrmnách  státních podniků z doby budování komunizmu s odkazem na průměrný věk z té doby.....Celkový obsah mého příspěvku je ovšem o něčem zcela jiném, k čemu vy se  jistě nevyjádříte.....Obsah Vašeho názoru je pro mne zcela okrajový, odvádí pozornost od podstaty tématu.