27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo škodí Romům?

Paradoxně ty organizace, které by jim měly pomáhat. Zdroj rasismu a nesnášenlivosti je přímo v nich. Další škodnou v revíru jsou aktivisté typu Kocába. Ovšem nejvíc si škodí sami Romové svým chováním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 12.7.2014 12:56

Re: Jak řešit soužití s cikány?

Dovolil bych si s Vámi lehce polemizovat.Sám jsem v jisté situaci vyslechl názor "prosté ženy z lidu" která pravila "teď máme svobodu a tak si můžeme dělat co chceme."Vzhledem k tomu, že svoboda je dle nějakého citátu "pochopená nutnost", vychází z toho poučení, že míru svobody máme každý v sobě samém.Ovšem někteří lidé stali se nabytím svobody nebezpečnějšími, nežli zápalky v rukou dítěte.A to, prosím, nemusí být anarchisté, stačí, když jsou pitomci.No a Kocáb a Uhl? To jsou dobroteroristé, kteří se po vzoru jednoho Gruzínce rozhodli ocelovým koštětem dohnat lidstvo ke štěstí ať se mu to (lidstvu) líbí či li nic, no a taky si u toho případně přijít na své.A to tak, že silně.Takže ani tak anarchisté, jako vyčuraní pacholci.

P. Čech 13.7.2014 16:29

Re: Jak řešit soužití s cikány?

Vyčůraní pacholci, vyznávající a požadující anarchistické ideje.

T. Czernin 12.7.2014 8:08

Profesionální syn

Dienstbier mladší že je jurodivý nebo naivní?? Ale kdepak, to je pouze a jen vychcaný grázl a podvodník. Nic míň a nic víc...

P. Jášek 12.7.2014 8:19

Re: Profesionální syn

B, tedy druhá věta, je správně!

V. Kusý 12.7.2014 9:55

Re: Profesionální syn

Ale vnitřně je přesvědčen o  svých čistých úmyslech. :-)

P. Maleček 12.7.2014 7:03

Střet agresivních sběračů se zemědělci

Nač to věčné mudrování. Romové jako etnikum se ve svém vývoji zastavili na úrovni sběračů, zatímco většina etnik a jejich civilizací se stali cca před 10 000 lety zemědělci. To s nutností tvrdé práce ulehčované technickým pokrokem, plánování, vzdělávání a široké vzájemné spolupráce včetně ctění hygienických a společenských pravidel mezi něž patří nezcizitelnost produktů systémové práce.

No a teď do této společnosti přijde sběrač jehož jediným a na jeho společenském žebříčku nejvýš hodnoceným umem je sbírat. To bez ohledu na to, že to sbírané patří někomu jinému, kdy se ze sbírat stává krást. K tomu optická odlišitelnost, původní, zemědělstvím neotupená přírodní agresivita, nevázanost a nectění pravidel hygieny a je na problém zaděláno.

Prostě romský problém je střetem zemědělské společnosti se sběrači. A to se snadno opticky odlišitelnými a agresivními. To že v romské společnosti je cca 10% zemědělské kultuře přizpůsobených, nic na podstatě problému nemění. Je to spíš k horšímu, protože ta 10% menšina je zneužívána oběma stranami sporu.

Z uvedeného plyne, že jedinou cestou jak romský problém vyřešit je většině sběračů mezi Romy znemožnit dál žít po svém z produktů cizí práce. To včetně bezpracného získávání sociálních dávek, které jen konzervují jejich sběračství.

To však znamená (pokud nechceme Romy vyhnat) vytvořit podmínky v kterých se přes v počátku primitivní pracovní činnosti a nucené vzdělávání a znemožnění kriminální činnosti i uvnitř její komunity naučí uživit se v společnosti zemědělců. Jiná cesta není. Snad se jim to podaří rychleji než nám - tj. za 10 000 let.

V. Hajková 12.7.2014 7:37

Re: Střet agresivních sběračů se zemědělci

'Ano-  jedna  z  mála  vad  na  demokracii  je , že  není  možné  donutit  cikány  ke  vzdělání!  To  je  totiž  ten  jejich  největší  problém!  A  s tímto  problémem  se  USA-   PEROU  CELÁ  DESETILETÍ-  v  řadách  svých  afroamerických  spoluobčanu!  V  této  zemi-  se  to  řeší  od  dob  svinského  komunismu, že  se  prostě  cikánské  děti  strčí  do  zvláštních  škol!

P. Dvořák 12.7.2014 8:10

Re: Snad se jim to podaří rychleji než nám

Vzhledem k tomu, jaké prostředky se této problematice věnují a zejména tomu, jaký zájem o vzdělávání a začleňování do společnosti mají sami cigoši, budou výsledky velice, velice rychlé. Čítám tak devět a půl tisíce let.

P. Čech 12.7.2014 9:42

Re: Střet agresivních sběračů se zemědělci

A přispívají k tomu opět novináři tím, že zloděje označují jako sběrače kovů. Nějak při tom zapomínají podotýkat, že se jedná v téměř všech případech o cikány. Tito zloději při svém "sběru kovů" zapříčiňují mnohdy zřícení staveb, odkud ony kovy sbírají. Následně jsou hospitalizováni a léčeni za peníze daňových poplatníků, jimiž sami nejsou. A o tom to je.

I. Dekyský 12.7.2014 2:06

Mnohem víc,

než perpetuum mobile mi situace připomíná oblast astronomie, Jedná se totiž doslova a do písmene o černou díru.

P. Dvořák 12.7.2014 2:29

Re: Mnohem víc,

Kdepak astronomie. Tam má černá díra společně s ostatními jevy svůj pevný řád.

Kdežto tato černá díra je jenom pro neřády :-)

P. Lenc 12.7.2014 7:16

Re: Mnohem víc,

I tak se to dá nazvat.

M. Prokop 12.7.2014 0:16

A neškodí cikánům?

:-P

P. Dvořák 12.7.2014 1:18

Re: A neškodí cikánům?

Je to na diskusi, ale asi ne.