29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo škodí Romům?

Paradoxně ty organizace, které by jim měly pomáhat. Zdroj rasismu a nesnášenlivosti je přímo v nich. Další škodnou v revíru jsou aktivisté typu Kocába. Ovšem nejvíc si škodí sami Romové svým chováním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Nytra 13.7.2014 13:53

Švýcarsko

Proč se nepoučíme od zemí ve kterých Romové žijí normálně? Ve Švýcarsku Romové žijí také a bez problémů. Na rozdíl od nás i jiných zemích nejsou ani dotovaní nebo perzekvováni, protože se tam zákony dodržují, zákon tam platí pro všechny stejně. Nesmyslné zvýhodňování u nás nebo drastická opatření jako ve Francii nedávají moc smyslu.Je třeba pochopit že cikán je také člověk a i zvířata se naučí chovat normálně když je nebudeme rozmazlovat. Smysl by měla určitá větší podpora ve vzdělávání, ale to platí i pro ostatní společnost. V rasizmu to není, cikáni nejsou žádná zvláštní rasa, spíš o rase se dá například mluvit o Vietnamcích, Číňanech, Černoších atd., s těmi není problém protože je nikdo nezvýhodňuje. Za první republiky se to sice nijak zvlášť neřešilo ale bylo to lepší než dnes, když neposlouchali dostali pendrekem a taky to nějak pomohlo, dnes se pomalu nesmí ani ten pendrek použít...

J. Sever 13.7.2014 15:21

Re: Švýcarsko

JAKO ŠVÝCAŘI? VYLOUČENO!

Cikán je cikán všude v Evropě. Problém je v tom, že my nejsme Švýcaři. TO MY se nejsme schopni domluvit (na rozdíl od Cikánů - ti drží při sobě). TO MY JE používáme jako klacek na sebe navzájem a - jak správně zmiňuje autor - a dokonce klacek na sebe sama v rukou vyžírků ve všech těch tzv. pro-romských aktivitách, jejichž náklady bych rád porovnal s náklady na dávky. TO MY vyvoláváme v hloupých lidech nenávist k Romům, místo ke šmejdům, kteří přes ně vyssávají stát na dávkách na bydlení.

TO MY je, roz. Romy nadále mravně devastujeme zahalečstvím, protože sice pokrytecky voláme "Romové do práce!", ale tu jim (pochopitelně) žádný normální soukromník nedá. Jejich předkové kradli slepice, které dnes nikdo nedrží. Kradou tedy kovy a sběrny NETUŠÍ, odkud (např.) ta bronzová deska pochází, protože MY tomu "netušení" nedovedeme zákonem zabránit. TO MY jim nedovedeme užitečnou, přiměřenou manuální práci zajistit - jakkoli je země jedno veliké smětiště a stezkami počínaje po dálnice NEJSOU LIDI. Vzdělávání? Jistě, ale to je záležitost na dvě generace. Zřízení několika státních podniků na zvelebení země ale i těch lidiček? Záležitost na pár měsíců. Ne, to nejde. A i kdyby se stal zázrak a stát takové přísně organizované podniky snad i založil, rozkradou to kamarádi zřizovatele. Proto. Shrnuto PROTO, ŽE MY NEJSME ŠVÝCAŘI.

P. Čech 13.7.2014 16:26

Re: Švýcarsko

Je to o té většině. Podle mne rozdíl mezi většinou obyvatel Švýcarska a České republiky není téměř žádný. Pouze žijeme v rozdílných společemskýcha politických systémech. Zatímco Švýcaři žijí v systému zastupitelské demokracie, my si o demokracii tak akorát můžeme nechat zdát. My žijeme stále v socialismu, do kterého byly pouze naroubovány prvky anarchie.. Švýcarsko je organizováno na občanském principu, kde občané mají zákonnou možnost přímo ovlivňovat dění ve státě. My tuto možnost nemáme. Vlastně nemáme žádnou možnost prosadit vůli většiny občanů. Volby toto neřeší a zvláště ne volby u nás, které jsou organizovány a uzákoněny na principu poměrného zastoupení, což je systém ryze menšinový. Volby vyhrává vždy menšina a to dokonce zásadní menšina ( 25-35%). To ovšem odporuje základnímu požadavku demokracie, tedy vládě a moci většiny občanů. Jinak máte pravdu. Pouze poslední větu bych změnil. Shrnuto PROTO, ŽE NEŽIJEME VE ŠVÝCARSKÉM SYSTÉMU.

M. Prokop 12.7.2014 23:23

Velmi reálné .....

.

K. Drobková 15.7.2014 12:00

Re: Velmi reálné .....

https://www.youtube.com/embed/HMnMgX7GiOA?rel=0

J. Kanioková 12.7.2014 20:49

Tedy.... já jsem v šoku !

je 20,46 hod., a tento článek na NP..... zmizel !!!

Ajajaj.. mám pocit, že přilepení k Lidovkám byl krok do měkkého, fix !

Ještě, že ten odkaz se dal najít..

J. Jílek 12.7.2014 21:02

Re: Tedy.... já jsem v šoku !

vy máte teda štěstí....

M. Ilsner 12.7.2014 15:47

Svatá pravda !!

Doufám, že bude stále více Navrátilů, kteří budou popisovat stav takový, jako ve skutečnosti je. Dientsbier je šášula, kterého zajímá jen koryto, Kocáb je zase úchyl, ten by to multi-kulti dělal i zadarmo.

J. Kos 12.7.2014 15:14

Díky za pravdivý pohled do života cikánů !

Já navrhuji  nastěhovat po třech rodinách do Parlamentu , Strakovky a na hrad. Mohou tam pomáhat jako domovníci, uklízeči, písaři atd. Po půl roce se snad otevřou oči poslancům, vládě a těm co by měi konat !

L. Křivan 12.7.2014 13:07

Je to tak jednoduché.

1) Ani korunu cikánům, kterou si nevydělali prací. Té je víc než dost. Uklíizet mohou ulice, lesy, příkopy, ......  Žádné dávky v nouzi, žádné invalidní důchody na hlavu nebo záda, žádné porodné, .... vůbec nic.

2) Přezkoumat a odebrat všechna občanství po rozdělení udělená cikánům. Tehdy byla podmínka - čistý trestní rejstřík a cikánům bylo občanství přesto udělováno i když v něm měli záznam. Potrestat všechny, kteří jim tehdy při tom pomáhali !

Co se pak stane ?  Do měsíce zmizí jako p.d ve větru a zbydou tu jen ti, kteří se už dnes živí prací. Že se zvýší kriminalita ?  Tak stát bude dávat 10 000 nábojů za každého, při činu zastřeleného zloděje, a kriminalita zmizí. Takřka zmizí. Akorát budou řvát všichni ti bílí paraziti z  níže vyjmenovaných organizací.(9:03)

M. Ilsner 12.7.2014 15:49

Není to tak jednoduché.

jak si představujete. Bohužel.

L. Křivan 12.7.2014 22:14

Re: Není to tak jednoduché.

Jednoho dne to jednoduše uděláme. A kdo bude proti tomu kecat, ......

V. Kain 12.7.2014 18:01

Re: Je to tak jednoduché.

Nyní v červnu a červenci jsem projel pár Balkánských zemí a viděl jsem cikány jako tady v padesátých letech.Žijí stejně jako ve středověku.Dopravní prostředek kobyla s vozem a plno parchantů.Ono se stačí podívat na Slovensko.Co s nimi? Budeme čekat až se řádně namnoží?Peníze chybí kam se podíváme,ale pro ně je fin.prostředků stále dost.O výhodách které mají se může normálnímu člověku jenom zdát.Jenomže nic netrvá věčně a jednoho krásného dne tady může vzniknout tvrdá revolta a co potom?

J. Sever 13.7.2014 15:40

Re: Je to tak jednoduché.

AD: "Budeme čekat až se řádně namnoží? ..." Ano. A po celou tu dobu budeme hlasitě volat, že BY SE NĚCO MĚLO. AD: "...jednoho krásného dne tady

může vzniknout tvrdá revolta" Tady? Nesmysl. My jsme tzv. holubičí povaha.

Rada mladým: jazyky a pryč. Dávno tomu jsem načal osmdesátku a bohuprisám, se mi nikdy nechtělo emigrovat tak, jako teď. Ne - ne kvůli materiálnu. Kvůli tomu, jak mi dnes a denně - roz. obrazně řečeno - s výsměchem plijou do ksichtu všichni ti Opatrní, kteří si padesát let hlídali jen svůj klid. S plnou hubou Vlasti, Všeholidu, Idejí atp. Bohem zavržená to země - (dámy prominou - a že jich také ubylo) hovno ráj to na pohled. 

Kdyby přišel znovu Ježíš sem, ukřižuje jej Všeholid. Sám. A o hodně dřív, než Židé :-)

J. Fleiszner 12.7.2014 11:30

Co je to rom?

Kocáb, Džamila a nejnověji "žena" Dienstbier by měli lidem vysvětlit, kdo že to je ten rom. Jak ho rychle poznat, abych mu mohl pomoct a tím pádem podpořil tendenci ministerstva zbytečnosti. Taky by nám měli vysvětlit v čem jsou romové jiní než normální lidi a proč je potřeba jim nadstandardně pomáhat. Mohlo by se mi totiž stát, že by nechtěně pomohl normálnímu člověku a promrhal tak finance zbytečně.

P. Čech 12.7.2014 13:03

Re: Co je to rom?

Kdo je to ten Rom? To Vám dozajista nevysvětlí ani pan Kocáb či Dientsbier, ani paní Džamila Stehlíková. Jednoduše proto, že to sami nevědí. Nevědí to stejně jako většina jiných politiků a také téměř všech novinářů. Romové jsou totiž pouze jedním z mnoha cikánských kmenů, podobně jako např. Olaši či Sinthové. Tito lidé také pod vlivem politické korektnosti dávají rovnítko mezi pojmy Cikán a Rom . Nedělají nic jiného než že matou ostatní lidi, kteří jim z neznalosti problémů podléhají. Jak mezi cikány poznat právě Roma? To je téměř nemožné, stejně nemožné, jako kdybyste chtěl poznat mezi Indiány (First nationes) Apače či Komanče. A tedy, etnikem v rámci indoevropské rasy nejsou Romové, ale cikáni. Paradoxně stejně jako je indoevropskou rasou naše většinová populace.

L. Křivan 12.7.2014 13:34

Re: Co je to rom?

Asi to budou Roma-cikáni. Tady ve střední Evropě žili celkem už civilizovaní Sinti-cikáni. Z těch tu zbylo po válce 500 kusů.

P. Kmoníček 12.7.2014 10:34

Zajímavý

článek,který nemá po dlouhé době jediný záporný ohlas.

M. Malovec 12.7.2014 10:11

A stejně je to

s Palestinou. Její předáci nepotřebují dohodu s Izraelem. Skončil by pro ně blahobyt.

J. Kanioková 12.7.2014 20:50

Přesně !!!

.

V. Kusý 12.7.2014 9:40

Zajímavé je, že jiný národ zažil podobná protivenství,

obecnou neoblibu, putování pouští, byl vyháněn a pronásledován.Dnes, místo šrotu sbírá Nobelovy ceny.Ono to asi opravdu s tou rasovou rovností bude trochu jinak, nežli korektně.

M. Mýval 12.7.2014 9:26

jediná možnost

Vytvořit pro ně pracovní příležitosti, kde večer dostanou zaplaceno, co přes den udělají. Práce, za kterou dostanou zaplaceno až za měsíc je pro ně nad schopnost chápání. To už si radši počkají na dávky.

J. Slanina 12.7.2014 9:34

Re: jediná možnost

Už živě vidím, jak se o ty "pracovní" příležitosti přímo servou.

J. Sever 12.7.2014 11:06

Re: jediná možnost

ANO! TOTO JE KOUSEK ŘEŠENÍ A ZAPLAŤPÁMBŮ ZA NĚJ - NEMĚL BY ZAPADNOUT!

#

Práce totiž je a ne, že není - země je jedno veliké smetiště - stezkami počínaje a dálnicemi konče se vše rozpadá. Peníze vlastně také jsou, jen se vyplácí ve formě dávek a nebýt jejich distribučního aparátu, bylo by jich víc - možná bychom se divili. A i kdyby se tam měl Dežo opírat o lopatu, bude mít návyky vstávat a bude 10 hodin střízlivý...

M. Prokop 12.7.2014 23:25

Re: jediná možnost

To fungovalo, dokud zde Ukrajinci za stejné peníze nepracovali lépe.

J. Slanina 12.7.2014 9:03

Fakt vám to přijde normální tohle všechno platit???

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny, Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny, Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace, Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze, Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách, Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu, Platforma pro začleňování Romů, EU Roma Network, Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy, Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur, Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy

Koncepce, strategie, Koncepce romské integrace na období 2010-2013, Koncepce romské integrace na období 2014-2017, Zpráva o stavu romské menšiny v ČR, Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit, Monitoring situace romských komunit v Č, Podpora terénní práce, Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností, Podpora koordinátorů pro romské záležitosti, Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011, Ethnic Friendly zaměstnavatel, Akční plán pro Romy a Sinty, Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům v Evropě, Evropský školící program pro romské mediátory, Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce, Dekáda romské inkluze 2005-2015, Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015, Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky04001 Podpora koordinátorů romských poradců.

P. Čech 12.7.2014 9:34

Re: Fakt vám to přijde normální tohle všechno platit???

Jak kde, pane Slanino. V socialistickém státě, který neumí nic řídit jinak než pomocí dalších a dalších zbytečných orgánů a organizací, ve státě, který je organizován na základě nikoliv občanských, ale stranických principů a politických ideologií je toto vše nikoliv normální, ale obvyklé. Zejména je to obvyklé v ČR, která je zemí socialistickou, kde ovšem jako úlitba ovčanům jsou na socialistické ideje naroubovány prvky anarchie. Mezi evropskými státy toto není nic neobvyklého (s výjimkou Švýcarska a Lichtenštejnska). V poslední době se tento typ socialismus uhnízďuje i v USA pod vedením jejich prezidenta Obamy. Toto vše je zejména našimi, ale i cizími politiky nazýváno drze a lživě demokracií. Toto označení však mohou akceptovat pouze takoví lidé, kteří o společenských systémech nic nevědí. Zejména nevědí co to je skutečná demokracie. A o tom to všechno je.

P. Čech 12.7.2014 8:14

Jak řešit soužití s cikány?

Nejlépe nijak. Soužití obecně je totiž fenomén, který, aby fungoval, se musí vyřešit sám od sebe. Jediné, čím je možno k tomuto přispět (přispět, nikoliv řešit) je zavést přísně občanský stát. Stát, kde všichni občané, bez jediné výjimky, mají stanoveny stejné, taxativně vyjmenované občanské povinnosti a pokud si tyto své občanské povinnosti plní, jsou obdařeni, opět vyjmenovanými, občanskými právy (nikoliv právy lidskými, ty jsou řešeny jinde a jinak). Tedy, konkrétně, cikáni si musí plnit své občanské povinnosti (např. platit daně, zdravotní a soc. pjištění, dodržovat zákony a pod) a teprve potom, plní-li si je, jsou jednotlivě obdařeni  občanskými právy jako např. právem volebním, právem obdržet všelijaké sociální dávky a pod. Jsem přesvědčen o tom, že v takovém případě by se cikáni velmi rádi a rychle přizpůsobili a zařadili do většinové společnosti a nebo by odešli do jiného státu, což je také jejich právo. Jakýkoliv jiný pokus o řešení tohoto pseudoproblému je předem odsouzen k nezdaru a to zejména proto, že samotní cikáni nejsou naprosto nijak motivováni k tomu, aby se sami snažili  něco řešit. Takovéto přispění státu k řešení situace zcela vylučuje rasismus jakožto nenávist mezi rasami a etnickými skupinami. Zde platí pouze nenávist mezi etnickými skupinami, protože cikáni paradoxně patří ke stejné rase jako naše většinová společnost, k rase indoevropské Tuto nenávist však vyvolávají a tvoří jedině a pouze samotní cikáni, protože většinovému obyvatelstvu vnucují své normy chování pro většinu lidí nepřijatelné. Ryze a přísně občanský stát tento pseudoproblém zcela odstraňuje.

V. Kusý 12.7.2014 9:52

Re: Jak řešit soužití s cikány?

Mám obavu, pane Čechu, že za Vámi popsané řešení problému budete peskován.On totiž jeden Němec, který byl ale Rakušan, navrhoval stejné řešení, totiž oddělení státní příslušnosti a občanských práv.Já jsem stejného názoru jako Vy, každý by měl mít možnost, nikoli povinnost, prokázat svůj vztah k širšímu společenství, ale také svobodu tak neučinit.S tím, ovšem, že nevýhody z toho plynoucí by musel prostě považovat za nevyhnutelnou daň za své svobodné rozhodnutí..Pochopitelně příznivci bezbřehé svobody a politické korektnosti s tím mají problém.Takže se nadále pohybujme v oblasti různých projevů tolerance a pozitivní diskriminace až do hořkého konce.Buď dojdou peníze, nebo trpělivost, oboje bude fatální.

P. Čech 12.7.2014 12:29

Re: Jak řešit soužití s cikány?

Máte pravdu. Ovšem, kdo jsou oni příznivci bezbřehé svobody? Jsou to jednoznačně anarchisté, ikdyž si to odmítají přiznat. Svoboda totiž nikdy nebyla, není a ani v budoucnu nemůže být absolutní. Pokud by toto někdo prosadil, okamžitě by nastal chaos.  K chaosu se tak dá přirovnat i pseudoproblém v soužití s cikánskou menšinou, která se odmítá přizpůsobit většinové populaci, mezi níž chce žít. Tento pseudoproblém vzniká a je živen pouze a jedině všelijakými komisemi, které se "snaží" problém řešit. Tento pseudoproblém také přiživují lidé typu panů Kocába a Uhla, typičtí anarchisté. Sami si však anarchisté odmítají říkat.