20.2.2020 | Svátek má OldřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Kdo nevolí, jako by neexistovalŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 14.5.2006 20:51, přehled diskusí

Hehe, Vízkovi se stejská po účasti ve volbách 99, 86 % :)):
Autor: Ladislav N. Datum: 13.5.2006 0:37

A ještě by všichni mohli volit rudé, jako za "starých dobrých časů"... ;-D A nic by se jim nestalo...

Re: Hehe:
Autor: F.Vízek Datum: 13.5.2006 19:18

Rudí pana Vízka, Ladislave N. ,poslali na polovinu života do kamenolomu, kde se živil jako kamenický dělník. Jemu se po totalitě určitě nestýská.

Jenom by byl moc rád, kdybychom si na demokracii NEHRÁLI, ale opravdu ji slovy i skutky prosazovali!  KSČM jako politickou stranu lze porazit jedině politickými prostředky ve svobodných volbách.  To by měl pochopit každý demokrat.  Stejně jako to, že ostrakizace a izolace této straně náramně prospívá a jde jí k duhu. Ukazují to její volební výsledky.

Re: Re: Hehe:
Autor: pbla4024 Datum: 13.5.2006 20:37

Je třeba být opatrný, projevit cit pro odhad situace a vybrat si ze soupeřících frakcí tu vítěznou.

Re: Re: Re: Hehe:
Autor: F.Vízek Datum: 14.5.2006 18:25

Nešlo o boj frakcí, šlo a zásadní postoj:  Být na straně Brežněva a jeho kliky (se kterou se celý západ objímal a líbal), nebo jít proti tomu zlu z principu i s vědomím toho, že se boj vyhrát nedá. 

O  to spíš by bylo potřeba si někdejší hrstky statečných považovat  neironizovat je. Ve svých dějinách moc slavných chvil, na které můžeme být pyšní  nemáme. Pražské jaro 1968 patří k těm světlým... 

Re: Re: Re: Re: Hehe:
Autor: pbla4024 Datum: 14.5.2006 20:51

A v případě vítězství kterékoli strany by nadále vládli komunisté.

Právo NEVOLIT:
Autor: F.Vízek Datum: 12.5.2006 21:14

bych nezpochybňoval,  protože naši lidé dobře vědí, že ani za 40 let totality volit NEmuseli a přesto chodili, volili...  Stanovil bych proto POVINNOST přijít do volební místnosti v den voleb, nechat se "odfajkovat" a poté odejít bez toho, že bych volil. (Lidé nemocní a neschopní přijít by mohli být navštíveni s "pojízdnou" urnou (jako tomu kdysi bývalo) a mohli by se rozhodnout sami, zda po zaregistrování se odvolí či nikoliv.

Proč jsem text psal?  Protože podle spravedlnosti a zdravého rozumu a skutečných příznivců s jasným ANO měla mít ČSSD 35 poslanců a díky nevoličům (a hlasům "propadlým") se dostala na 70.  ODS měla mít 28 mandátů a díky nevoličům si polepšila na 58, podobně KSČM místo 22 poslanců má díky nevoličům poslanců 41  a koalice KDU-ČSL s US-DEU místo 17 získala 31 křesel.  

Re: Právo NEVOLIT:
Autor: Venkovan Datum: 12.5.2006 21:26

Tož Františku Vízku onehdá ste tu měl fůru ohlasů na článek a dopadlo to jak z volbama!!Nezůčastnil ste sa a nepřišél.Tož kvůli třísce v oku bližního nevidíte břevna v oku svém.Nazdar!!

Re: Právo NEVOLIT:
Autor: jezevec Datum: 12.5.2006 21:37

mám lepší nápad

varianta (1): hlasy nevoličů zmenší o příslušné provento počet poslanců. když tedy přijde k volbám jen 40% voličů - parlament bude mít jen 80 poslanců a ne 200. volení pak budou mít lepší motivaci uvítat lidi u voleb

varianta (2): ke každému svazku volebních lístků přiložíme tisícikorunovou bankovku. platí pouze hlasy v obálkách ve kterých se bankovka vrátí zpátky. kdo radši litr jeho hlas propadá.

VOLÍME JEN JEDNOHO KANDIDÁTA::
Autor: www.andele-svetla.cz Datum: 12.5.2006 16:29

Dle novoročního projevu Václava Klause jsme každý zodpovědný sám za sebe.Proto volím jen jednoho kandidáta a to STVOŘITELE PRVOTNÍHO VŠEHO A VŠECH-volební lístek je na našem webu ( místo jména) –sdělení 1890.V případě jiné volby jsem zodpovědný úplně za vše co by tady naši vládníci zase předváděli,už toho bylo dost.Zákony vesmíru platí pro každého,s čím souhlasím,co udělám,co myslím a pod., to se mi také vše vrací.Takto se stále poučujeme a žijeme mnoho životů a stále jdeme blíže a blíže ke Stvořiteli.Už nejsem loutka a nenechám si něco nakukat – řídím se pouze a pouze jenom svým otevřeným duchovním srdcem kde je u každého přítomný Stvořitel.Finanční systém, politika a pozemské zákony už měly dost prostoru na to, aby dokázaly zkvalitnit lidský život … „Díky“ nim jsme jako lidstvozažili mnoho válek, bídy a utrpení … tento systém ani nikam jinam nevede …

. Vytvořme společnost, kde platí jen ZÁKONY LÁSKY. Svoji budoucnost máme ve svých rukou.

Re: VOLÍME JEN JEDNOHO KANDIDÁTA::
Autor: jezevec Datum: 12.5.2006 20:05

marnost

my ještírci vám to skurvíme! (Y)(Y)(Y)

A co na to politici?:
Autor: Malý Aston Datum: 12.5.2006 16:08

Je pátek,svítí slunce zítra si odpočineme.Diskuze bouřlivá jak má být.Jedni vlevo,druzí vpravo,taky dobře.Vypneme počítače a máme klid. Ale zamyslel se někdo z Vás,jaké trauma prožívají bývalí i budoucí poslanci?Jaké trauma prožívají ministři,náměstci,vedoucí sekterariátů,sekční šéfové,politici dosazeni svými stranami  do různých funkcí,dozorčích rad a různých penězovodů? A co jejich manželky,milenky jak k tomu přijdou.Čím a jak se budou živit.Jak se cítí špičky u police? V tajných službách,BIS a CIS?Jak oni to snáší? Vyklidit stoly,spálit dokumenty,vrátit počítače,auta,telefony,sekretářky. Doporučuji před vypnutím počítače krátce vzpomenout,politovat,popřát hodně úspěchů v normálním životě. Nejsem si jist,zda volební období není nějak krátké,sotva se zabydlí,již je zase vyhání.Nebylo by možné tyto volby odložit?

Re: A co na to politici?:
Autor: Ladislav N. Datum: 12.5.2006 19:07

Je pátek,svítí slunce zítra si odpočineme...   Já dnes v Brně na Mendlově náměstí viděl scénu: Mladá žena (Vietnamka?) prodávající u malého zakrytého vozíku zmrzlinu, v tom vedru (a s nemožností si odskočit a občerstvit)  omdlela,  upadla a rozbila  si hlavu.  Ležela tam v kaluži  krve  a  kolemjdoucí jí poskytovali první pomoc a zavolali sanitku z blízké nemocnice. Stánek později hlídal přivolaný policista.

A tak jsem si vzpomněl na všechny ty zku*vené socany a komunisty Vízky, Jaroušky, Špidly a Škromachy a na okrádačskou úřednickou vládní verbež, co těmhle lidem napařila vysoké odvody a daň z hlavy. Nechal bych je za ty peníze pěkně stát na slunku celý den a celý rok a prodávat zmrzlinu, o kus dál zase kytky nebo třeba keramiku. Aby věděli, ZAČ JE TOHO LOKET, když už se těmhle snaživým a obětavým lidem pracujícím za pár grošů pletou do života a hážou jim klacky pod nohy...

O tom, jak za vlády ČSSD vyhráli úředníci a státní zaměstnanci a prohráli na plné čáře drobní živnostníci a OSVČ, dnes obsáhle píší Lidové noviny:

Osm let ČSSD? Spíše kritika

Žijeme na úkor příštích generací (Jan Švejnar)

Re: Re: A co na to politici?:
Autor: Malý Aston Datum: 12.5.2006 20:11

Tak jsem u dcery otevřel počítač a byl zvědav kdo je polituje a Vy takhle otevřeně nadáváte.Vážený Ladislave,všechny,které jste jmenoval k volbám přijdou a ty socany volit nebudou.Oni snad nemají tušení,že svými zákony nasrali tolik občanů.Tady nejde o to zda je někdo vlevo nebo vpravo.Taty jde o přežití všech živnostníků a malých podnikatelů.Ta jejich lůza,na kterou čekají,ta nepříjde,my co žijeme  ze své práce přijdeme.

Přeji příjemnou sobotu a neděli.

KLAUSOKRACIE - PRVNÍ FÁZE MODRÉ DIKTATURY? II.:
Autor: Jaroušek podeváté Datum: 12.5.2006 14:40

Jedním z viditelných průvodních znaků nastupující modré diktatury je servilita, s jakou ODS přihlíží evidentnímu překračování ústavních pravomocí prezidenta a bezzásadově vítá každý krok, kterým Klaus ve zdánlivé podpoře svého volebního koně instaluje sebe do pozice de facto 3. komory parlamentu, což je již tiše akceptováno i médii (slavnostně ohlašujícími nabytí účinnosti každého zákona, který Jeho Milost posvětila svým podpisem, jako by to vyžadoval ústavní pořádek tohoto státu). Byť je toto nebezpečí nahrazení parlamentní demokracie prezidentskou republikou (dnes tak výhodné pro ODS, přestože ji Klaus vždy jen zneužívá k naplnění vlastních mocenských ambicí) dozajista známo právním expertům ODS, kteří ostře kritizovali, když se tak choval prezident Havel, přesto - snad paralyzováni vyhlídkou na uchvácení moci ve všech orgánech státu - neodvažují se pozvednout svůj hlas proti tomuto evidentnímu porušování ústavních zásad, jak o něm nedávno hovořil ústavní soudce prof. Klokočka. A bude smutné, až se osud země dostane za tichého přihlížení vítězstvím opitých politiků ODS  do rukou chorobně ctižádostivého a ješitného starce, který již tisíkrát prokázal, že nemíní respektovat nic, co stojí v cestě k ukojení jeho zpozdilých mocensko-monarchistických choutek. Prostřednictvím své vetovací mašinérie, v níž po třech letech ve funkci již současným vetem zákoníka práce dosáhl celkového počtu vetovaných zákonů, jako jím samým v této věci ostře kritizovaný prezident Havel za všech 10 let výkonu svého úřadu (!!), sděluje veřejnosti, že ví lépe než zákonodárná většina parlamentu, jaká by měla být politika státu. Není to spíše znakem absolutistické monarchie (L´etat est moi!) než parlamentní demokracie, za kterou tento stát vyhlašuje ústava ČR? Prezidentské veto je nástroj, který by měl sloužiit jako pojistka proti mimořádným, obecně nepřijatelným pochybením zákonodárců. A je-li zneužíván za potlesku ODS, lze vážně pochybovat o tom, zda je dostatečně občanská i demokratická.

Re: KLAUSOKRACIE - PRVNÍ FÁZE MODRÉ DIKTATURY? II.:
Autor: adam Datum: 12.5.2006 15:00

jo

ad

Re: Re: KLAUSOKRACIE - PRVNÍ FÁZE MODRÉ DIKTATURY? II.:
Autor: Ladislav N. :-))) Datum: 12.5.2006 17:58

Ten rudý šulínek tady strašil celý den? ;-D

Jaroušku:
Autor: dvd Datum: 12.5.2006 15:13

emeritní ústavní soudce Klokočka hovořil poněkud blbě, jelikož se domnívá, že odvolání té nepříliš vzdělané dámy (mj. se domnívala, že Queens Bench je advokátní kancelář) z místa předsedkyně soudu je v rozporu s neodvolatelností soudce. To bych řekl, že je na absolventa práv poněkud silná káva. No a pan JUDr.Klokočka je pochopitelně nasr.án, protože nebyl tím zlým Klausem jmenován na další období. Vzhledem k této expektoraci, jakož i "nechápání" protokolu státní návštěvy to zřejmě valná škoda pro naši justici není.

Nu a presidentské veto je Klausem aplikováno v souladu s Ústavou. A může se Vám to, Jaroušku nelíbit, můžete s tím nesouhlasit -- ale to je tak všechno, co můžete dělat. Stejně jako já mohu nesouhlasit s hámotinami vycházejícími z parlamentu - ale opět je to všechno, co mohu dělat. Pardon: mohu přesvědčovat voliče, aby volili jiný parlament, stejně jako Vy můžete přesvědčovat poslance, aby nějak ve věci toho veta změnili Ústavu. Jinak zůstávají Vaše výplody na úrovni hysterického pokřiku pánů Jodase a Famíry, provozovaných v zimě 68/69 v libeňské Čechii.

Kdo nevolí,měl by zaplatit za zvýšené náklad.y. :
Autor: IS Datum: 12.5.2006 13:20

Právo nevolit by se mělo realizovat již při zápisu do voličského seznamu. Kdo nechce volit, tak požádá o vyškrtnutí ze seznamu. Udržování voličských seznamů, tisk a roznášení volebních lístků něco stojí a bylo by spravedlivé, kdyby ti, co k volbám bezdůvodně nepřijdou, zaplatili zvýšené náklady alespoň symbolickým poplatkem např.  3000 Kč.  Nejde o nic nového,  takový přístup k volbám se ve světě také využívá.

Re: Kdo nevolí,měl by zaplatit za zvýšené náklad.y. :
Autor: AB Datum: 12.5.2006 15:15

A ti co volí a svým hlasem přispějí nějaké patraji za svůj hlas částkou 100.- Kč by si měli těchto 100Kč ještě připlatit.

Jsem z te duse rad!:
Autor: Cesilko Datum: 12.5.2006 12:18

ze inteligentni Cesi v DOMO Cechach do jednoho nevymreli, o cemz svedci clanek tento! :-D

OBČANÉ, DO ZBRANĚ !:
Autor: kontrola Datum: 12.5.2006 12:11

OBČANÉ, DO ZBRANĚ !

volebni povinnost:
Autor: mirecek Datum: 12.5.2006 11:19

myslim si, ze by mela byt uzakonena. pod znacnou sankci (samozrejme mluvim o principu, technicke detaily nejsou jako takove dulezite). samozrejme soucasti teto povinnosti by melo byt i pravo vhodit "bily" volebni listek. ten kdo neni schopen jenou za par let rozhodnout koho volit (tedy smer, program nebo i konkretniho politika) nema zajem o "stat" a tudiz "stat" nemusi o takoveho jedince mit take zajem a neposkytovat mu sluzby socialni site apod. "bily" listek by jasne dal politikum najevo kolik maji mezi volici realne podpory. reciprocita.

miluju ty zasrany socky co drzkujou po hospodach, ale "politika" je nezajima a volit nechodi. nebo ty kteri nepudou volit protoze ten a ten je tlustej, blbej, hrabivej apod. :-(

Re: volebni povinnost:
Autor: Pamětník I. Datum: 12.5.2006 14:23

Supersouhlas!  Na občana má být naložena maximální občanská zodpovědnost, on už se s ní nějak vyrovná, aby za své peníze ušetřené na pokutě za neúčast volil, když už musí, tak koho chce. A 100% legitimita bude zajištěna.

Vízku, Vízku,:
Autor: J. Mach Datum: 12.5.2006 11:17

je vidět, že jako komouš máte opravdu zmatek v pojmech, co je a co není legitimní. Takže si opravdu myslíte, že nevolit je neligitimní? Nebo že přijatý volební řád je nelegitimní? Nebo vám spíše vadí fakt, že ti vámi zmiňovaní starostové, radní a hejtmani jsou převážně z ODS? Až bude parlamentem přijata povinná volební účast, tak myslíte nastanou zlaté časy a zvolení budou legitimní? Nebo až bude přijat většinový volební systém, bude nelagitimní, nebo legitimní? No, nemáte to lehké s tou vaší demagogií. 

Ale to si Vízku teď hodně účelově hrajete....kde jte přišel na ty preference ČSSD?:
Autor: odborar Datum: 12.5.2006 9:34

:-DZahrajme si, přesněji: kápněme božskou. Ve Sněmovně by mělo zůstat celkem 98 křesel prázdných (84 za nevoliče a 14 za „propadlíky“). Na čtyři nejsilnější politické strany by tak zbyla 102 křesla: ČSSD by jich měla 35, ODS 28, KSČM 22 a koalice KDU-US jenom 17.

Víte jaký já bych udělal zákon? Jaké procento se dostaví k volbám, takové procento se bude volit do zákonodárných sborů. Kupříkladu z 200 poslanců dostaví-li se k volbám 45% voličů, bude se rozdělovat procentuálně pouze 45% míst, tedy 90 mandátů. Ona by pak ta zákopová válka mezi stranami vymizela, na to vezměte jed. Podobně bych to udělal do senátu. Konečně jsme malá země, na co 200poslanců v parlamentu, když nám jich pohodlně stačí 100. Také by vymizely přílepky k zákonům a lobismus ve sněmovně, chybovost v zákonech by se zmenšila.Méně lidí by se lépe domluvilo. A pozitivum- výrazné ušetření nákladů na aparát.Třeba by pak zavládla i lepší politická kultura a politici by si začali více vážit voliče a občana vůbec, pracovali by pak více pro jeho blaho.http:// www.odborar.webzdarma.cz>-

Bráním své právo nevolit!:
Autor: Magda Datum: 12.5.2006 9:26

Protože už toho mám dost. Ze mnou  volitelných stran jsem musela škrtnout ODS - kvůli děsivému zjevu Bürgermeistra, za lidovce zase kandiduje ten smutně proslavený Růžek,  jeden z těch, co deptali Hučína. Volit Uhla, Hutku a po majetku dychticího Bursíka, to už vůbec ne. Pojímám své bytí v ČR jako nespravedlnost osudu, a abych se ještě vyjadřovala ve volbách, no dovolte!

Re: Bráním své právo nevolit!:
Autor: dulcibelka Datum: 12.5.2006 10:41

Ještě Vám zbývá socdem, tam jsou samí fešáci a kultivovaní gentlemani...(Y)

Re: Bráním své právo nevolit!:
Autor: Terra Datum: 12.5.2006 10:49

Tedy já nevím - ale šktrnout z úvah JAKOUKOLIV stranu, připustím-li, že má pro mne stravitelný program, jen kvůli "děsivému zjevu" kohokoliv... Nechci domýšlet, pro kolik lidí třeba já sám představuju děsivý zjev. A třeba se se mnou baví, protože mají pocit, že si máme co povědět. No nic nic ve zlém. Možná vás opravdu tak moc děsí;-)Krásný den.

Re: Bráním své právo nevolit!:
Autor: kontrola Datum: 12.5.2006 12:12

 Petr Uhl

To je docela zajímavá myšlenka:
Autor: Hovorka Datum: 12.5.2006 8:46

obsadit volené orgány jen z tolika procent, kolik procent voličů by přišlo :-) .  Jednak by se ušetřilo ze státního rozpočtu, jednak by předvolební boj byl jiný.