6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo má právo jinému rozmluvit sebevraždu

Dvě dívky se chytnou za ruce a vykročí proti jedoucímu vlaku. Děsivá událost pro obě rodiny, strojvedoucího i kolemstojící. Bližší podrobnosti se dovídáme pomalu a jejich pravdivost je diskutabilní. Na rozdíl do faktů se tedy hlavami přeživších honí otázky, na které nemáme jednoznačné odpovědi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 14.4.2017 6:14

Nezemrelo vlastni rukou v posledni dobe nekolik mladych nadejnych sportovcu? Ti se nejspis ani neflakali ani v dusi necinni. Maloco je tak jednoduche. Necinnosti ducha to podle mne neni. Spis spatnym smerovanim myslenek. Stav rodicu je pote tak tezky, ze neni dobre jim jeste nakladat. Vychova k vire? Ze by treba vyssi bytost lidem touhu se odstranit zakazala? Sebevrahy pohrbit v pude nesvecene :o((. Fakt jste nikdy nepocitila touhu nebyt a nemuset resit? Nevidite jak saskovsky se spolecnost chova? Jak to pri prvnim prokouknuti boli?Nekdo holt nechce byt soucasti toho blazince a mladi casto netusi,ze je pomerne snadny zit si to sve a na sasky se snazit kaslat, na smrt co stejne jednou prijde pockat a pestovat si zatim svy cisty radosti.

J. Kovaříček 14.4.2017 3:52

Záhada???

Sebevraždy obzvláště mladých lidí jsou smutnou záležitostí. Na internetu jsem našel, že Austrálie patří mezi nejlepší země na žití. Nevím, kdo to tak stanovil, dost o tom pochybuji, ale v některých částech tohoto kontinentu se žije vskutku příjemně, tedy mimo města!!!

Zároveň se z internetu dozvídám, že počet sebevražd mladých lidí rapidně stoupá. V roce 2015 si tu vzalo život více jak 3000 lidí, výrazně se zvyšuje tento neblahý jev mezi dívkami. Politici a experti jen nesmyslně žvaní, nikdo buď neví nebo se neodváží otevřít závažné otázky. Ano, materiální život je tu vyspělý, kulturně však společnost upadá. Různé společenské experimenty, gender propaganda, podpora upadlé populární kultury, to vše mate mladé lidi, nenabízí jim hodnotný soubor pozitivních hodnot. Obrat by mohl nastat kdybychom obnovili úctu k přirozeným potřebám života, vrátili projevy krásy do umění, podoporovali úctu k životu. Avšak v současné konzumní společnosti lze něco takového jen stěží očekávat. Nejsmutnější jest, že sebevraždami ztrácíme ty nejcitlivější duše, kterých právě tato kulturně chudá společnost tolik potřebuje.

P. Maleček 14.4.2017 2:56

Zblblé médii a šoubyznysem ....

Dle mého názoru je nejpravděpodobnější to, že holky zblblé médii a šoubyznysem se rozhodly se proslavit. Vždyť všude kolem sebe slyší, že obyčejný život je k ničemu, má smysl jen když se stanou -

jedno proč a jak mediálními celebritami. Třeba sebevraždou.

Což potvrzuje i jejich před sebevražedná čilá sociálsíťová komunikace - to aby některým z jejich známých jejich čin probůh neunikl - to by pro takové puberťačky byla ta největší katastrofa.

P. Sulc 14.4.2017 1:00

A proc se tim vlastne zabejvat a stale to nafukovat?

Takove veci se obcas stavaly, stavaji a stavat budou, at o tom rozumujeme jak chceme. Konec koncu, dr. Plzak byl odbornik na sebevrazdy davno pred tim, nez se jeho syn zasebevrazdil. V minulosti se tezce pracujici deti nezabijeli, to se patrilo spise na rozmazlenou zlatou mladez. Holky asi byly domaci mazlickove a najednou jim neco vletlo pres cestu, neco, co normalni deti zdaleka tak nerozhazi.

O. Zuckerová 14.4.2017 0:35

Za jednu z nepřímých příčin vnitřního rozvratu

mladého člověka považuji jeho duševní nečinnost a nepřítomnost pozitivních mravních vzorů. Nezaměstnaná mysl začne zákonitě časem požírat sama sebe. Člověk, který miluje a provozuje hudbu, maluje, píše, zkoumá přírodu, ale i usilovně sportuje, zkrátka je činný, má vždycky méně sklonů k sebedestrukci. Dnešní mimořádné upozadění umělecké a vůbec tvořivé výchovy má asi horší důsledky, než si kdo umí představit. Např. v dobách, kdy nebyla hudební média, se prakticky v každé domácnosti provozovala komorní hudba - už tam se lidé učili respektovat se, také vciťovat se do toho, co chtěli vyjádřit hrou nebo zpěvem - já si tedy neumím představit smyčcové kvarteto, které se chytí za ruce a pochoduje proti rychlíku! A nemyslete si, že tímto drastickým příměrem zlehčuji tragédii. Tvoření ochraňuje a dnešní mladá generace je z velké části pasivní, vydaná anonymním "sítím", tudíž "neočkovaná". A to už nemluvím o výchově k víře - což je téma, které by zrovna dnes stálo za zamyšlení.