17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo lže, ten krade a může i zabít…

Tak toto bylo oblíbené úsloví babičky mé druhé manželky, ale z jejích úst jsme ho slyšeli vlastně jen velmi zřídka. Žena si ho pamatovala z dětství, kdy asi babička své vnoučata tímto způsobem kárala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 22.7.2012 23:39

Lidská práva zločinců?

Co je to za falešnou humanitu, která podkopává základy samotné civilizace? Dnes by jistě nemohl proběhnout Norimberský proces, protože i vrahovi několika milionů bestiálně zabitých obětí náleží nezadatelné a nezpochybnitelné právo na život (plus desítky práv dalších - včetně třeba volebního). Velebnosti, chce se mi bleyt!

P. Boublíková 21.7.2012 11:00

Proč tak vřeští

No protože nechápou, že nález DNA je jen stopa jako každá jiná stopa a myslí si, že z DNA se dá vyčíst bůhvíco. Tato představa je poněkud "verneovská".

Odběr DNA lze použít také ke spolehlivému určení rodičovství (je to také vlastně stopa otce nebo matky v dítěti), k odhalení nějakých rizikových genů a predikci dědičných onemocnění - ale těch je poměrně málo a kriminálka to dělat nebude.

M. Stuchlik 22.7.2012 1:19

Re: Proč tak vřeští

Určování otcovství na základě analýzy DNA stejně jako identifikace pachatele není 100% spolehlivé takže jako důkaz před soudem nemusí stačit. Ale pokud poslouží jako stopa, která dovede vyšetřovatele k pachateli, tak ať se DNA odebírá.

V. Kusý 21.7.2012 9:29

Vážení diskutující ! Z vašich reakcí vyplývá,

že pokud byste ve svém domě či bytu přistihli někoho, kdo chce odklonit váš majetek (označení zloděj je nekorektní), byli byste snad sto omezit jeho práva. Mám tím na mysli jeho nezadatelné právo naložit s ním podle svých kulturních zvyklostí.No, to jste to dopracovali !

J. Jurax 21.7.2012 14:27

Re: Vážení diskutující ! Z vašich reakcí vyplývá,

Skoro abych se styděl to dneska říct - ale lidskáh práva dotyčného odklonitele bych se vskutku nerozpakoval omezit. To omezení bych nejraději realizoval násadou od krumpáče. Přijde mi to jako užitečná kulturní zvyklost, neboť (dosud) nevlastním střelnou zbraň.

A doufám, že když jsem se takhle vyznal, nestanu se terčem nenávistné kampaně obránců lidských práv.

J. Kanioková 21.7.2012 20:55

:)))))))))))))))

P. Lenc 21.7.2012 9:09

Ono chtít

po nejen našich ale celosvětových absolventů "sociálních"studií rozum je silně utopické.Pro tyto týpky je zloděj nebo vrah "produkt" nepřátelské, většinou kapitalistické společnosti.Naopak, současná společnost je přece tím viníkem, který dělá ,jak jsem se onehdy dočetl z"člověka vlka".Nakonec i takový islámský terorista páchá svá zvěrstva protože bojuje proti této dekadentní společnosti, takže potřebuje multikulti ochranu.Prostě, je to ke zvracení.

L. Krajicek 21.7.2012 2:21

Odebírání vzorků DNA musí skončit.

Také se přestanou odebírat otisky prstů, uchovávat pachové konzervy. Vyhodíme všechny trasologické stopy z místa činu, aby dodatečně náhodou někdo nepřišel na to, že ten otisk drbanovy kecky je stejný, jako ta ťápota v kaluži krve vedle oběti. Balistika je nevědecká, používá se při ní matematika, která se na sociálně-právních školách naštěstí nevyučuje. Nějaké mikrostopy, jako zrníčka písku, vlákna textilií - samé směšné vědecké metody. Pitvy jsou neetické, je nedůstojné takto zacházet s lidskými ostatky. Zakážeme domovní prohlídky a že bychom se podívali do krabice od vína, co má drban u sebe, to už vůbec ne! U hospodářské kriminality zničíme veškeré listinné důkazy a váhu bude mít jen to, co řekne Kalousek.

Jedinou důkazní metodou při vyšetřování bude vhození svázaného obviněného do rybníka (nevinný vyplave) a důkazním prostředkem u soudu bude doznání při tortuře. Tím se nenápadně a nenásilně připravíme na to, co nás v Evropě časem stejně čeká.

Právo šarija.

R. Brzák 21.7.2012 9:49

Re: Odebírání vzorků DNA musí skončit.

Jakkoliv je Váš příspěvek nadsázkou, v závěru naznačená paralela je skvělá.

J. Jurax 21.7.2012 1:58

Každý, kdo má hubu,

brání dnes lidská práva. Je to takové módní a dodává to nátěru ušlechtilosti.

Kéž by bylo taky tolik obránců lidských povinností!

Ten, kdo páše úmyslné trestné činy, vyřazuje se tím z lidského společenství a stává se grázlem. A je lhostejné, zda úkladně vraždil, znásilňoval nebo "jen" kapsařil či kradl v samoobsluze. Grázl nemá lidských práv, sám se o ně svými činy připravil, a tudíž o ně již  připraven býti nemůže. A už vůbec ne odebráním otisků prstů ani odebráním DNA.

Takže pokřik samozvaných obránců lidských práv je v tomto punktu pouhým výronem blbosti

L. Krajicek 21.7.2012 3:00

Re: Každý, kdo má hubu,

Kéž by to byl jen výron blbosti. Mnohem pravděpodobnější je to, že se jedná o výron podle přání zadavatele.

J. Jurax 21.7.2012 14:22

Re: Každý, kdo má hubu,

Obé se navzájem nevylučuje ...

J. Kanioková 21.7.2012 1:31

Profesionální "ochránci lidských práv" =

kombinace blbosti, nestydatosti a pokrytectví !

Díky takovým bláznům jsou dnes třeba vězení skoro jako hotelový pobyt, a slovo "trest" je k smíchu !

I zbabělí politici jim ustupují, protože "co by tomu řekli v Bruselu, ve Štrasburku či jinde za pokřiku lidskoprávníků najatých či z vlastní blbosti, a jaké sankce by na nás uvalili za odepření vazalské poslušnosti"....!

Já bych ty lidskoprávníky, politické korektníky vyvezla někam na ostrov, nechť si tam žijí z plnahrdel podle jejich bludů a utopií...

A tady by se konečně mohl vrátit k principům zdravého rozumu!