18.10.2019 | Svátek má LukášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Kdo krade, může i zabítŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 3.1.2012 16:08, přehled diskusí

Začínám se většiny ministrů (ne všech) zastávat.:
Autor: Š. Hašek Datum: 3.1.2012 16:08

1. Pracovní postupy a návyky obecné sousedů/obyčejných lidí u kontejneru na směsný odpad a o 68,5 m dále umístěných kontejnerů na tříděný odpad, mě opakovaně utvrzuje v tom, že z nahnilého kvasu dobrá slivoce nebude (parlament a naše vláda nepřiletí ze Švýcarska).

2. Včerejší Hyde Park v TV ukázal, že 80 % respondentů pořadu má těžký guláš ve faktech (nehodnotím jejich názory, ale jejich znalost třeba kapitol rozpočtu). A redaktor vždy (vždy!) bral dotaz neznalého jako fakt nikoliv blábol. Např tam lítaly stovky miliard - provoz ministerstva stojí víc než kapitola státní důchody.

Kdybych byl ministrem financí, tak ta složenka by byla málo.

Stále se kolem sebe setkávám s mudrlanty, kteří mají na důchod "státně naspořeno" a ministři jim to kradou.

Článek je dosti chaotický.

A měl snad Kalousek:
Autor: J. Malá Datum: 3.1.2012 12:26

dát všanc své dobré jméno nejlepšího ministra financí i svůj vlastní miliardový majetek tomu,aby se hrnul do nějakých soudů ve Švýcarsku? Kdo ví, kdo  všechno by se s těmi obžalovanými loupežníky svezl.Proto  držel basu i Pospíšil a Nečas. Všichni museli vědět.!!! A co tak první akce Generální inspekce bezpečnostních sborů? Výslech šéfa protikorupční policie -co si to vlastně dovolili šetřit v jakési advokátní kanceláři, kam docházejí přes Panenské ostrovy miliony denně za tisk lístků Dopravního podniku hl.města? Pěkně se inspekce uvedla, když pominu, kdo jí šéfuje a koho zaměstnávají.To je jen další z ukázek rozpočtové zodpovědnosti Nečasovy vlády. To je nových nejvyšších úřadů. Však na to máme!!!

Je nás 10 milionů celkem:
Autor: P. Pavlovský Datum: 3.1.2012 1:16

Až na tzv. singels nežijeme u nás po jednotlivcích, ale po rodinách. Každá "hlava rodiny" (mužská nebo ženská) by měla Kalouskovi poslat složenku za všechny své členy, tedy včetně detí a starců. Tak by MFČR dostalo složenky v úplné částce ztracených peňez.

Kde ale - mimo státní rozpočet - vzít peníze na náhradu za "odkloněné" miliardy? Zavřít pachatele na pranýř, sebrat jim veškerý majetek a zbytek htadit ze vstupného, jak by se na ně chodili lidé - i zahr. turisté! - koukat. Jsem pro!

Re: Je nás 10 milionů celkem:
Autor: P. Skřivan Datum: 3.1.2012 2:32

Bohužel takto to nefunguje. Odpovědní se kryjí za podřízené, kteří rádi pracují v úřadě, mnohdy by v komerční sféře neměli šanci (z různých důvodů, nejen pro neschopnost), a toto krytí znemožňuje trestní a jinou odpovědnost těch, kteří z toho ve skutečnosti měli profit. Chyba prostě není v jednotlivcích, ale v systému.

Řešením by byla úřednická definitiva a striktní finanční odpovědnost za chybná rozhodnutí, alespoň v možnostech pracovněprávních předpisů. Pak by se na šéfa nemohl dostat někdo, kdo včera byl v soukromém sektoru a musel by si tam budovat kariéru. Sloužit pak jednomu pánovi, by si každý rozmyslel, protože by to znamenalo třeba také konec jeho kariéry. Stručně řečeno by se spolupráce úředníka na stranické zlodějině velice prodražila. ... a o to jde.

Re: Je nás 10 milionů celkem:
Autor: P. Janásek Datum: 3.1.2012 7:05

..navrhuju již přes dvacet let zavést zákon o plné, přímé a osobní zodpovědnosti  s plnou náhradou jím způsobených škod každého kdo je placen státem...

Re: Je nás 10 milionů celkem:
Autor: Z. Rychlý Datum: 3.1.2012 7:55

Když oni to ale dělají pro vás !!!!  Oni jsou přece tak solidární !!

Re: Je nás 10 milionů celkem:
Autor: V. Vlach Datum: 3.1.2012 11:18

Všechno jde-jen chtít.Budoucnost(blízská)nejspíše vygeneruje Nový Systém.Bohužel se to neobejde bez odstranění starého.Nedávno jsem pozoroval stržení/odstranění jisté velké budovy.Bylo to provedeno profesionálně,nicméně rána to byla veliká a monumentální.

Re: Je nás 10 milionů celkem:
Autor: J. Malá Datum: 3.1.2012 12:30

Proto ti podřízení úředníci mají tak vysoké platy  a statisícové odměny třeba po měsíc i práce.Proto je také tak často mění.

Re: Je nás 10 milionů celkem:
Autor: V. Vlach Datum: 3.1.2012 11:21

Já jsem 100% pro.Musíme se však racionálně domluvit a případné "stávkokaze" označit a postavit do řady ke Kalouskovi....

Naprostý souhlas,:
Autor: P. Skřivan Datum: 3.1.2012 0:17

kdo brání dopadení zloděje, je sám zloděj.

Re: Naprostý souhlas,:
Autor: P. Sulc Datum: 3.1.2012 1:08

Taktez souhlas, na 100 %.

Re: Naprostý souhlas,:
Autor: M. Pernický Datum: 3.1.2012 11:53

V nynější době,při silně přebyrokratyzované státní správě,s mnohýmy nekvalitnímy

pracovniky,není radno uzákonovat definitivu.Napřed to chce redukovat stavy atd.