5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Bílek 3.6.2010 1:09

Re: Zde navazuji na starší Váš článek (Fencl)

Děkuji za Váš text, který jsem právě dočetl. Cením si toho, že coby spisovatel rozvíjíte můj stručný článek, aniž byste mě (tak trochu literárního analfabeta, jehož doménou jsou spíše politické a ekonomické komentáře), nějak uzemnil. 

Tomáš Bílek

T. Bílek 3.6.2010 0:08

Re: Pane autore Bílku :

Dobrý den,

neuvádíte však žádný odkaz, takže mohu těžko posoudit, kam vlastně míříte.

Tomáš Bílek

B. Jelínek 2.6.2010 19:17

Obdivuji autora

jakými "zásadními" problémy naší společnosti se zabývá. Genderová politika je opravdu zájmem asi pouze těžce frustrovaných jedinců a že to je v repertoáru socialistů všech barev není náhoda.  

M. Kopřiva 2.6.2010 10:14

Pane autore Bílku :

Dříve, než se na Vás obrátím přímo ve Vašem blogu, přál bych si, jako benefit ostatním čtenářům tohoto článku, uvést k dalšímu rozvedení patřičnou pozornost na článek "iDnes" o jakési " nejkrásnější poslankyni P.S.Č.R.". Myslím, že to úzce souvisí s tematem Vašeho článku zde a je přímo ODPORNOU (!!!), trestuhodnou a stupidní výzvou redaktorky "iDnes", LUCIE FORMÁČKOVÉ k genderovému dělení na "jednostrannou rovnoprávnost".  

T. Bílek 1.6.2010 16:27

Re: Menší omyl autora článku

Jako autor článku budu krátce reagovat. To, co zmiňujete, je jen jeden aspekt problému (správně jej nazýve mým "menším omylem"). Nicméně, neochota spokojit se s platem, který odpovídá reálné tržní hodnotě práce, je jeden z hlavních problému masové nezaměstnanosti. Vemte si třeba, kdybychom byli ochotni flexibilně akceptovat snížení platů v době krize, nemusely by velké podniky pokukovat po přesunu výroby na východ. A nebo, proč čínský import ničí textilní konkurenceschopnost v Evropě? Ne, nevolám po zrušení odborů či Zákoníku práce, volám po mechanismech, které by podpořily reálnou tržní hodnotu  práce v době krize. A kromě toho, pokud muži odcházejí na pozice odrážející jejich vyšší schopnosti, pak v podstatě potvrzujete to, co v článku píšu. Schopnější mají na to, směřovat ze střední třídy do vyšší třídy. Mnoho nezaměstnaných mužů by však nepohrdlo i pracovní pozicí považovanou za součást třídy střední.

M. Košařová 1.6.2010 15:02

Menší omyl autora článku

Když někomu při přijímacím pohovoru řeknou, že to místo je pro ženu, je tím myšleno, že je to hůře placené místo. Muže by tam sice také mohli vzít, ale on by jim po zapracování stejně odešel jinam, na lépe placené místo odpovídající jeho schopnostem. Toto není můj výmysl, s tím jsem se setkala. Ne když jsem sháněla místo, ale když jsem dělala statistiku mezd v jednom větším podniku.

J. Anděl 1.6.2010 13:13

Re: Otázku

A jinak - osobně by mi i byli melouni docela blízcí. Relativně (v poměru k jiným stranám). V tom jsem souhlasil už s předešlým článkem autora.

Nicméně tyto jejich sociálně genderově sexuálně orientační cviky mě nakonec jednoznačně odradily. Ovšem zůstávají v mém zorném poli.

J. Anděl 1.6.2010 13:00

Re: Otázku

Já bych souhlasil s panem Pavlisem, že je to deprivace, resp. frustrace, osobní neuspokojenost.

M. Prokop 1.6.2010 11:58

Re: Otázku

Ona je vůbec otázka, co vede melouny i do jiných oblastí.

IMHO do některých fanatismus, většinou nejspíš snaha vydírat.

F. Pavlis 1.6.2010 7:36

Otázku

co vede stranu zelených do zuřivého genderového proudu by patrně nejlépe zhodnotili lékaři. Ta umanutost spravedlností byla nazvána také vzpourou deprivovaných.  Ukazují na mezní situace společnosti, ale nabízená řešení jsou z kategorie obludných. Ministr Kocáb to importoval z Ameriky a uplatnil na půdě vlády. Výsledky jsou tristní..