17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kde se u nás vzala Muriel Blaive?

V poslední době se hodně diskutuje o svérázné interpretaci období komunismu historičkou Muriel Blaive. Ta například tvrdí, že lidé v 50. letech necítili potřebu proti režimu vystoupit, protože hospodářská situace nebyla tak špatná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kočí 11.9.2017 10:34

Re: Narodil jsem se v padesátých letech.

Z několika vašich příspěvků jsem tušil, co se nyní potvrzuje. Jste provokatér nebo debil.

J. Jelínek 11.9.2017 10:38

Re: Narodil jsem se v padesátých letech.

Je to debil provokatér, nebo provokující debil. Debil v každém případě.

I. Schlägel 11.9.2017 10:44

Re: Narodil jsem se v padesátých letech.

Naivnější názor, aby člověk pohledal. Pro Vás je v naprostém pořádku, že se za kritiku režimu v osmdesátých letech nevěšelo, ale pouze zavíralo? Tak to Vám pogratuluji k Vašemu naturelu.

S. Rehulka 11.9.2017 11:16

Re: Narodil jsem se v padesátých letech.

Hoblíku, jsi špinavá bolševická svině !

R. Langer 11.9.2017 13:30

Re: Narodil jsem se v padesátých letech.

Budete se divit, ale komunismus jste zažil. Stejně jako němci pod vládou NSDAP zažili nacismus, vy jste pod vládou Jediné Správné Komunistické Strany zažil komunismus. To, že jste se jimi nechal obelhat v tom, že to žádný komunismus není svědčí pouze o vaší naivitě, v horším případě hlouposti. Ale dnes se už komunisti poučili a komunismus budují pod jinými názvy. Tak buďte pořád na pozoru, abyste nenaletěl jako minule. ;-)

J. Schwarz 11.9.2017 8:27

Prostě a jasně,

sociální demokraté jsou největší svině v našem politickém Augiášově chlévě. Teď jen najít reka, který chlév vyčistí a ze sviní nadělá jitrnice.

J. Jelínek 11.9.2017 10:33

Re: Prostě a jasně,

Na reky bych byl opatrný, rek sem, rek tam a hle - narodil se fýrerek. Je nás kolik voličů? Nevím, snad 7 mega? A jsme jeden rek vedle druhého, navrhuji vystačit si s námi.

R. Tichý 11.9.2017 8:14

Chyba Havlova a jeho suity, ze ochranil bolseviky pred lyncem. Zjevy jako Jakes a spol mely viset, spousta bolseviku mela skoncit v lagrech. Bylo by to jasne znameni, ze bolsevismus je zlo, bez relativizovani! Pak by sem nejaka komunistka z Francie ani nevkrocila.

K. Novák 11.9.2017 7:38

Proč by nemohli

být lidé spokojení s komunistickou totalitou, když Beneš svojí nemožnou zahraniční politikou vehnal Hitlera do války, za protektorátu se nic moc nedělo, Rakousko-Uhersko bylo naše požehnání, husité byli lapkové a Zlatá bula sicilská vlastně neplatila?

T. Hraj 11.9.2017 8:50

Re: Proč by nemohli

Velmi přesné. Otázkou je proč ti, kteří na těchto lejnech sedí a rochní se v nich, proč u všech všudy nezmění hnízdo?

L. Písařík 11.9.2017 6:23

Paradox chtěného

V roce 1959 zavřeli mého otce pro aktivní odpor komunistickému režimu, tři roky kopal uran, jeho majetek propadl státu a navíc, jako doplňkový trest, mu zakázali, tuším na 10 let, účastnit se voleb. To při té mizerii byla poslední rána, přesně o to po celou dobu usiloval, aby nemusel nuceně volit komunisty.

J. Schwarz 11.9.2017 8:31

Re: Paradox chtěného

Cha chá! Mně po roce 1969 zakázali účast v prvomájových průvodech, kolem půlnoci před "svátkem pracujícího lidu" zazvonil "příslušník VB" a doporučil mi zůstat doma, abych "Lidu" nenarušoval sváteční atmosféru.

V. Hájková 11.9.2017 8:53

Re: Paradox chtěného

To, že VEHNAL prez. BENEŠ - HITLERA do války- za tuto stupidní prasárnu , by vám měl někdo dát přes vaši stupidní tlamu!

V. Hájková 11.9.2017 8:57

Re: Paradox chtěného

Omluva- tento příspěvek byl určen zn: K. Novákovy 396- pokud to myslel s prez. Benešem vážně -

J. Kohoutek 11.9.2017 10:52

Re: Paradox chtěného

Snížená schopnost chápat? Bolí to?

L. Písařík 11.9.2017 14:49

Re: Paradox chtěného

Paní Hajková, už nedrogujte a nechejte si předepsat brýle. Copak jsem psal o Benešovi nebo Hitlerovi?

P. Maleček 11.9.2017 5:31

Prokomoušské médium Muriel místo v kabaretu v ÚSTRu.

Profesor imunulogie Univerzity Karlovy Hořejší se na webu Aktualne, ve spojení s osobou téhle "Muriel" ptá - smí se svobodně bádat o době komunistického režimu?

Přitom sám moc dobře ví, že nesmí. Ona totiž spousta současných prý demokratických papalášů, či jejich přímých příbuzných v tom komunistickém režimu vyváděla nepěkné věci. A bádání o nich by mohlo zatřást s jejich současnou mocí i majetky. A taky s obdivem jisté části občanstva v ruské prý bratry.

A tak se tu rojí nejrůznější experti - i takoví jako tahle Muriel vyškolení na totalitním levičáctví, tedy i komoušstvím prolezlých francouzkých univerzitách (ironií je, že v populárním seriálu Chalupáři kabaretní médium téhož jména podvádělo vykulené české tatíky).

Ostatně o nestrannosti jejího bádání leccos říká to, že je poradkyní šéfa dnes levičáky ovládaného ÚSTRu - to po socanském puči (maskovaném "disidentkou" Šustrovou), který socani udělali jako první splátku tehdy chystané, povolební krajské i vládní spolupráci socanů s komouši. Právě proto, aby bylo když ne zastaveno, tak omezeno či manipulováno svobodné bádání v jejich nepěkné minulosti.

A přesně tohle ono průhledně pro komoušské médium Muriel dělá ... Muriel, Muriel - ty říct co ta pán mít za věc ve šatně....

J. Mrázek 11.9.2017 3:10

Namísto slova komunisté dosadit EU ...

...a jsme na tom samém. Cenzura, "demokratické přehlasování malých velkými", jediný správný dovolený názor, dehonestace nepohodlných ....

J. Pospíšil 11.9.2017 2:15

Celý ten ústav je od počátku na dvě věci.

Aby měli někteří platy a aby se vytvářely problémy. Muriel Blaive ve skutečnosti nikoho nezajímá. Ústav zrušit, dokumenty předat archívům a Blaive ať si intrepretuje minulost za své.

M. Krátký 11.9.2017 8:24

Re: Celý ten ústav je od počátku na dvě věci.

ta dáma by nám taky měla vysvětlit proč je ve Francii furt vyjímečný stav ( nebo jak se ten jejich kabaret s úchylem Macronem v čele jmenuje ) - kdo jí dal právo se do nás takto montovat - ví kulový s mašlí jaké to bylo žít pod kuratelou KSČ a CCCP - a furt budou tito magoři budovat zářné zítřky pod prapory komunismu a milti kulti volovinama

M. Polláková 11.9.2017 9:12

Re: Celý ten ústav je od počátku na dvě věci.

Ano, souhlasím. Proč je tady Muriel Blaive?

T. Kočí 11.9.2017 10:39

Re: Celý ten ústav je od počátku na dvě věci.

Zcela správně. Když ÚSTR neodchytí Babiše a celou rozvětvenou rodinu stbáků, je na co ?