3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jsme pokrytečtí?

Pomalu doznívá rozruch okolo předpokládané povinnosti přijmout stanovené kvóty uprchlíků před řáděním fanatického islámu v Sýrii. Až se diskuse uklidní úplně a veřejnost bude mít jiné mediálně zajímavé téma, potichu proběhne nezvratný souhlas s rozhodnutím vynuceným nejpostiženějšími členskými státy EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 10.12.2014 14:59

Re: Tahle doba to produkuje, že pokrytectví je IN

Pokud se jim podaří sem tu pakáž nakvartýrovat,tak se vsadím,že hodně daleko od politických a jiných elit.Jak se chovali naši čadští policisté v Budějovicích proti normálním pracujícím lidem,tak by se chovali naprosto stejně v případě,že by se to lidem kterých se to bude týkat nelíbilo.Tam chránili parazitické cigoše a tady by chránili naprosto stejnou ne-li horší odnož.

P. Vaňura 9.12.2014 21:23

Máte pravdu, kampaň kolem prasečáku v Letech u Písku

skončila naprostým debaklem...

B. Rybák 9.12.2014 20:02

Možná, že se budou divit!

Ideologové multikulturalismu by neměli zapomenout, že v zesměšňování vnucovaných ideologií máme tisíciletou tradici a především na to, že v nás na rozdíl od západu EU docela určitě nevyvolají pocit hanby za "zločiny" kolonialismu, ale spíše pohrdání nad násilnicky zbohatlými národy!

V. Čermák 9.12.2014 19:06

Nesmysl, odlišujte křesťany a křesťanství

Křesťanství, tedy přikázání Ježíše Krista jsou určeny SUBJEKTŮM. Pokud křesťanské církve pomáhají potřebným jedincům, jsou to dobré skutky hodné příkladu i pro druhé lidi. Pokud ale někteří rádoby křesťané chtějí svoje jakési dobro násilím vnucovat jiným, je to typické páchání dobra, které k dobru nevede. Tito podle mně správní křesťané nejsou, ale jen naivní aktivisté. Podle mě jsou typickými pachateli dobra tzv. elitáři z PaL, nikoliv křesťané.

V. Čermák 9.12.2014 18:56

Re: Je to víra,

Já to slyšel jinak. Pravda a Láska zvítězí nad nenávistnými pravdoláskaři.

J. Rechnovský 9.12.2014 17:56

Re: Opravdu věříte, že

Pokud by to bylo jak říkáte, tak Bruselský ouředník plave na růžovém obláčku. Realita je však jiná. Zásadní politická rozhodnutí vznikají v Evropské radě (rada ministrů) a na summitech EU. To jsou orgány v rukou národních států. Moc nadnárodních orgánů jako Parlament nebo Komise je ve skutečnosti značně limitovaná. Jinými slovy brečíte na nesprávném hrobě.

V jednom s Vámi ale souhlasím. Česká politická reprezentace má obecně špatnou kvalitu i pověst. Řešit na strategické úrovni muslimské imigranty je zcela mimo její schopnosti. Bohužel je věrným obrazem svých voličů...

J. Kanioková 9.12.2014 17:10

Tahle doba to produkuje, že pokrytectví je IN

Fix

P. Mareš 9.12.2014 15:47

Podívejte se na tohle

http://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/c/438731/Pojdte-s-nami-do-mesity.html

Tohle si muslimové povídají, když jsou sami mezi sebou. Co vykládají nám nebo novinářům, klidně zapomeňte. TOTO je pravá tvář islámu.

K. Luboš 9.12.2014 14:40

A co se stane,...

..když neuposlechneme?

K. Luboš 9.12.2014 14:39

Tak jaksi chápu, že socialismus je pro...

...Vás Satan a že Satan je původce všech špatností, ale v tomto případě bych z toho socialismus neobviňoval. Páchání dobra a milosrdenství je totiž staré už 2000 let, Takže kdože se snaží přeorganizovat tento svět a učinit jej lepším a šťastnějším? No kdože má konání dobra přímo v popisu práce...? No, kdože to je ...?

Správná odpověď: křesťané

K. Luboš 9.12.2014 14:33

Pokud si někdo myslí, že přijmeme nějakých 15.000...

...uprchlíků a že to tím tak jaksi hasne, tak se šeredně mýlí. Četl jsem zprávu, že v Lýbii na převoz do Evropy čeká cca jeden milión lidí!

L. Karban 9.12.2014 12:36

Re: Je to víra,

"Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" bylo heslo mladých lidí v 80. letech a na počátku 90 let. Jejich děti dnes ovšem razí trošku jiné a pragmatičtější heslo "Nenávist a pravda zvítězí nad lží a láskou". Zní to možná ošklivě ale daleko reálněji :-D

J. Urban 9.12.2014 12:31

Re: Záleží na tom

Jo. Jenže evropská komise, evropský parlament atd. má dnes v rukách takové prachy, že přes ně žádoucím způsobem "ovlivní" jak celé státy, tak jejich volené představitele a zástupce. Je to zbytnělé, hypertrofované a zhoubné. Jako rakovinový nádor.

J. Urban 9.12.2014 12:28

Re: Skrze Brusel k nám přichází samé zlo.

V zásadě to píšete správně. Není to přímo politika Bruselu, co je naším českým problémem, ale politika našich volených "zástupců", snažících se být papežštější než papež.

J. Vintr 9.12.2014 11:08

Re: Záleží na tom

Volby nejsou od toho, aby míchaly složením parlamentu. Přípustné jsou pouze drobné kosmetické změny, které nemají vliv na podstatu jednou nastaveného systému. Existuje dost osvědčených metod, jak to zajistit. Třeba se pro občany, kteří nechtějí volit zavedené strany, vytvoří "nová" strana, která slibuje změnu a díky masivní mediální podpoře spolehlivě odchytí většinu nespokojených voličů ...

Z. Bartoňová 9.12.2014 9:35

Re: Záleží na tom

Taky si myslím,. ALE ...aby se nějak podařilo zamíchat zakonzervovaným  složením parlamentu, musela by být možnost při volbách dávat mínusové hlasy těm na předních místech, takové obrácené kroužkování. Myslím, že by to bylo docela zajímavé. Pokaždé před volbami doufám, že se to nějak zlomí ve prospěch rozumu a ne pseudopolitického blábolení. Ale ne. Gaussova křivka funguje spolehlivě.

K. Janyška 9.12.2014 9:11

Zdrojem tzv. politické korektnosti, tedy falše, je

socialismus. Je usalašen v myslích a je nesen přesvědčením, že jsme už natolik chytří, že můžeme organizovat lidský svět a tropit dobra, kolik jen se nám zlíbí. Nemůžeme však. Lidský svět je výsledkem zejména nezamýšlených činů a jejich důsledků. A ty nám neustále padají na hlavu. Proto ten svár a proto ti mrtví a ta zkáza a zbytečné ztráty... Dzp.

V. Běhal 9.12.2014 8:45

Nemáme na vybranou

Když nám to EU a té USA nařídí, tak nakonec budeme muset poslechnout. Už deset let nejsme suverenním státem. Když nebudeme chtít se přispůsobit islámu, tak jsme islamofobové a paní ombudsmanka nám to vysvětlí.

A. Alda 9.12.2014 8:40

Skrze Brusel k nám přichází samé zlo.

Bruselanská politika českých představitelů nás zavedla k přímému ohrožení nejen naší státnosti, ale i samotné národní existence - bude-li tato cesta pokračovat, nemine nás úpadek a následně zničení.

P. Lenc 9.12.2014 8:26

Re: Záleží na tom

To jsem psal již několikrát.Je to jenom na nás, občanech.

R. Gramblička 9.12.2014 7:15

Re: Je to víra,

potíž je, že dnes si pod pravdou a láskou mnozí představují něco úplně jiné.

P. Boublíková 9.12.2014 6:42

Re: Stale mi vrta hlavou, proc se o uprchliky nechteji postarat

Kolonizace Evropy je možná ten hlavni důvod.

P. Boublíková 9.12.2014 6:41

Záleží na tom

jaké politické elity si zvolíme. Pokud to budou tak jako dosud bruselsti vlezdoprdeliste, tak b/ je správně.

J. Jurax 9.12.2014 2:00

Re: Je to víra,

No, pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí - ovšem jen tehdy, má-li lepší zbraně, je odhodlána je použít a má víc bojovníků ochotných a schopných bojovat.

J. Jurax 9.12.2014 1:57

Re: Stale mi vrta hlavou, proc se o uprchliky nechteji postarat

Proč by to okolní arabské země dělaly, když blbí Evropané to za svoje peníze udělají za ně a navíc si dobrovolně nasadí domů moslemínskou pátou kolonu? Koneckonců třeba v Saúdské Arábii topící se v petrodolarech mají muslimů dostatek - a petrodolary potřebují na podporu všelikých pevně věřících a za víru prorokovu bojujích džihádistů.

J. Jurax 9.12.2014 1:52

Opravdu věříte, že

a) naše nepokrytecká politická elita se bude důsledně řídit ústavním pořádkem, na který všichni volení představitelé přísahali?

Nebo

b) bude pokrytecky (čti politicky korektně) vítat vyznavače nesmiřitelných náboženských myšlenek a kriminalizovat všechny, kteří na protiústavnost jejich jednání poukazují?

Ano, nemýlíte se, b) bude správně. Podřizené gubernie musí rozkazy z brusele bez odmlouvání plnit. Smějí jen souhlasit, je jim však povoleno umírněně jásat. Zatím není vyžadováno skandování ve stoje "Ať žije EU", byť mnozí z našich politických elit by s tím neměli problém - skandování "Ať žije KSČ" mají natrénováno z dřívějška.

Jakkoliv snažně doufám, že aspoň jednou se naše politická elita vzepře diktátu těch multikulti hlupců a pachatelů dobra za naše peníze k naší škodě a pošle je s požadavkem na přijímání muslimských uprchlíků direktně do řiti, jsem skeptik.

T. Pansky 9.12.2014 1:21

Stale mi vrta hlavou, proc se o uprchliky nechteji postarat

... predevsim okolni arabske zeme?  Ze by k tomu mely duvod?  A muze nekdo z vedeni EU rici, proc to ma byt Evropa s naprosto jinou mentalitou a hodnotami?  Anebo v tom bude to, ze tady vitezi levicova mentalita vedeni EU?

P. Dvořák 9.12.2014 1:17

Re: Je to víra,

že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

Š. Hašek 9.12.2014 0:38

Která že to víra

si troufá od základu změnit/rozvrátit/podmanit si Evropu?

Byl to třeba i komunismus/nacismus.

Dnes co? Poučili jsme se? Kdo ve své nevzdělanosti vítá řezníky bečících oveček?