5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Již vzhůru, „nepsaní psanci“ této země!

Už jen z logiky mně známých věcí jsem přesvědčen, že být psancem zcela jistě není nic pří­jemného. Obvykle jde o člověka nevalné pověsti a podezřelé existence hledaného pro nějaký trestný čin, jehož jméno je psané na veřejně vylepovaných vyhláškách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Frys 17.2.2015 16:41

Největším nepřítelem

člověka je stát. Ve vztahu k státu je každý člověk nevolníkem. Nemůže se vyvázat z povinné sociální a zdravotní daně, které stát eufemisticky nazývá pojištění a které skutečným pojištěním není. A i když zaplatí spoustu jiných daní - DPH, spotřební, z příjmu, nemovitostí a jiných blbostí, stát nedokáže zajistit ani řádné fungování základních životních funkcí. Jediné, co dokáže dobře zajistit, jsou přerozdělovací procesy, které velmi efektivně přerozdělují tím správným, korporátně-socialistickým způsobem (čti fašistickým).  Proto biji na poplach a volám: zrušme stát !!

I. Kudrnová 17.2.2015 14:50

Jdou po nás všichni, co sedí na zadku a nevytváří zisk

Jen rozkazují a zakazují.Co myslíte, že se  ve státních  kancelářích dá dělat?Nic, tam si každý radši vymýšlí práce, nebo si dají na dveře kouli aby tam nikdo nemohl. To se dá napsat  o všech úřadech o všech  ministerstvech. Když  vyhodili jednoho ministra z nynější  vlády, nevím snad dopravy  tak  mu  bylo mu vytýkáno, že celou dobu projednával věci jen s dvaceti lidmi.Co to znamená?Že ti ostatní, jsou tam zbyteční. On byl dřív v soukromém sektoru a proto  to nezkousl

Nejvíc mně štve co si dovolují lidé jako např pan Mládek.Za totality i v NDR  byly malé podniky, cukrárny kavárny atd soukromé, protože věděli, když to dají pod stát, tak se nedoplatí, tak si to bude dělat rodina mají pokoj.Já  vůbec nechápu co to je zase proti živnostníkům jet a ten odborář, který je placen odkud  no od nás od těch pracovitých normálních lidí.A  úřednící EU  n i k d y nevytvoří zisk. Ví vůbec někdo z nich, co je to zisk a kam jde?

 Ono se nám to stává, že neplatíme  včas potom, když ještě nemáme peníze, tak nastane exekuce. A nemylte se, jestli máte peníze na účtě a třeba byla jsem u toho, jak jednomu podnikateli přímo z účtu v bance  vzali zdravotní pojištění, a nebylo to málo, měl hodně  lidí.Ty kydy, co pan Mládek vypouštěl, že zaměstnanci platí víc zdrav. a soc. pojištění. Podnikatel živnostník  platí to všechno co zaměstnanec bere ve mzdě a to soc.  a zdr.pojištění za zaměstance dává ze své kapsy, na to si musí vydělat a dává ještě za to že může podnikat ještě jednou tolik. To znamená  K o m p l e t   SUPER   HRUBOU MZDU  / zjednodušeně / dává ze své kapsy.  Zaměstnanec nic neplatí, jen to strhávají  podnikateli  ze zaměstnancovi mzdy.  Státní úředníci všechny zdr. a soc aj.  mají od nás všech, co to tam naskládáme. A kasy  bych doporučovala na všechny státní úřady aby si tam počítali každou hodinu v korunách co vezmou nám všem co jim vyděláme a každý den to sčítnout.A můžou si udělat mezi sebou soutěž  kdo  má  víc.  A my jim to potom vyhodnotíme a spočítáme.

V. Kain 17.2.2015 18:52

Re: Jdou po nás všichni, co sedí na zadku a nevytváří zisk

Dobré,ale parazit Mládek má bohužel právě mezi zaměstnanci velikou podporu v tom osočování OSVČ.Začínalo se s pár miliardami a dneska je to 1700 miliard.Jedou v tom všichni bez rozdílu. Zvyšování DPH na všechno několikrát a aby toho nebylo málo nás ještě oškube sígr Singrů.Socialisté plní svůj program zrušili poplatky u lékaře a snížili DPH na knihy,dětské pleny a dět,výživu.Musí přeci pomáhat rodinám.No nejsou to kreténi?

J. Jurax 18.2.2015 1:41

Re: Jdou po nás všichni, co sedí na zadku a nevytváří zisk

Madam, brečíte správně, ale v detailech hodně blbě.

"Podnikatel živnostník platí to všechno co zaměstnanec bere ve mzdě a to soc. a zdr.pojištění za zaměstance dává ze své kapsy, na to si musí vydělat a dává ještě za to že může podnikat ještě jednou tolik. To znamená K o m p l e t SUPER HRUBOU MZDU / zjednodušeně / dává ze své kapsy. Zaměstnanec nic neplatí, jen to strhávají podnikateli ze zaměstnancovi mzdy." - tohle, co jste napsala, si přečtěte ješté jednou, pomalu, pečlivě, v případě nutnosti slabikujte. Pak Vám možná dojde, jakou urputnou hovadinu hodnou šílené krávy jste napsala.

Nenapadá Vás, že zaměstnanec si musí svou prací vydělat celé své mzdové náklady - celou superhrubou - plus peníz na svou dovolenou plus jistou zálohu na zaměstnavatelem placenou nemocenskou i na to odstupné? Protože když na to vše nevydělá, zaměstnavatel na něj doplácí a tudíž jej učiní nezaměstnaným (nebo mu sníží mzdu). A to Vás ještě nezatěžuji režiemi, na které si musí zaměstnanec taky vydělat ...

On je na tom živnostník stejně - zaměstnanec akorát nemá odpisy, možnost upravit si daňový základ a možnost platit si nemocenskou podle vlastní úvahy ...¨

"a třeba byla jsem u toho, jak jednomu podnikateli přímo z účtu v bance vzali zdravotní pojištění, a nebylo to málo, měl hodně lidí." - no to byl pěkný podnikatelský pacholek, když si jeho zaměstnanci svou prací vydělali na své pojištění a on si jejich peníze držel na účtě a neposlal je dál zdravotním pojišťovnám - on jim ty prachy de fakto ukradl.

I. Kudrnová 22.2.2015 8:12

Re: Jdou po nás všichni, co sedí na zadku a nevytváří zisk

Chci tím říci, že zaměstnanec žívnostníků a podnikatelů má komplet mzdu  soc. zdr.  z kapsy  živnostníků podnikatelů, které on sám podnikatel živnostník musí zajistit, v y d ě l a t. Kdyby se na ně vykašlal a přestal podnikat tak ti lidé    půjdou na pracák na sociálku, protože na placená místá státem se tito lidé nedostanou.

 Na  rozdíl  od státních zaměstnanců, kteří dostávají na účet  peníze    od  státu,  to znamená od   podnikateů živnostníků , kteří je živí  naskládají to tam  a pak s nimi hospodaří.  Takže jestli chce pan  Mládek  dělat ze živnostníků podnikatelů OSVČ příživníky, tak  by ho  podlé mého názoru, žalovat. s tím, že krátí odvody do státní kasy.

Vy si pletete  zdravotní a sociální pane, Zdravotní se platí jinde, než nemocenské. Nastudujte si to Živnostník je podnikatel, platí vše jak oni

 A zase podnikatel to zase sám vydělal svým úsilím a prací svojí a zaměstnanců, které platí.   A co těch 80 % dělá?   Čekají až  tam živnostníci a podnikatelé naskládají  prachy a pak se  dohadují  kolik milionů kdo dostane  na  st. účty.

 Konkrétně ten podnikatel  se soudil ze státem již před tím  a po několika letech soud vyhrál a všechno mu vrátili.Vzali mu to neoprávněne.

J. Jurax 22.2.2015 20:58

Re: Jdou po nás všichni, co sedí na zadku a nevytváří zisk

"Chci tím říci, že zaměstnanec žívnostníků a podnikatelů má komplet mzdu soc. zdr. z kapsy živnostníků podnikatelů, které on sám podnikatel živnostník musí zajistit, v y d ě l a t."

Ale kuš - zaměstnavatel akorát zajišťuje, zprostředkuje, chcete-li poskytuje práci. To je totiž jeho práce - poskytovat práci - tedy mimo jiného. A jeho zaměstnanci si svou prací na sebe musí vydělat, z kapsy zaměstnavatele dostanou kulové. Platí je - tedy vyplácí jim mzdu - z peněz, které oni sami vydělali, nikoliv ze svého - to by si ty prachy musel tisknout :-)

Kdyby se zaměstnanci na něj vykašlali a odmítli u něj pracovat, je taky nahraný a může jít na pracák - tedy živnostník, Škodovka na pracák nepůjde :-). Tohle je spíš symbióza - tahle společnost stojí na dělbě práce.

S těmi státními zaměstnanci je to tak, že všichni platí daně (pokud se tomu nedokážou vyhnout, že ano) a z těch daní si mimo jiného platí skrze stát služby, které se jinak zajistit rozumně nedají. Jaké služby, jak kvalitní a zda vůbec potřebné je jiná otázka. Služby typu hasičů, policistů, učitelů, vojáků, justice, státní správy včetně berňáku i pana starosty etc. Na ty státní služby můžeme nadávat, můžeme je mít za přebujelé, nevýkonné, zbytečné etc., nicméně bez nich stát fungovat nemůže. Ti státní zaměstnanci dostávají na účet peníze od státu - i z Vašich daní, platíte-li nějaké - jako platbu za službu, kterou poskytují i Vám. Podotýkám arciť, že tohle je řečeno velice zjednodušeně a polopaticky.

Zdravotní a sociální si, madam, nepletu. Jak jste na to probůh přišla? Že by z toho platit si nemocenskou podle vlastní úvahy - jak píšu? Ono nemocenská je sociální, nikoliv zdravotní pojištění. Nastudujte si to, je to tuším zákon 187/2006 Sb. :-)

R. Hroza 17.2.2015 14:12

založit petici

Pane Husák, tak tu petici nepsaných psanců iniciujte a založte. Já ji rád podepíši. A se mnou jistě i mnoho jiných.

V. Čermák 17.2.2015 14:46

Re: založit petici

A v té petici bude požadavek na snížení daní, nebo na zvýšení platů vás, nepasaných psanců této země?

V. Čermák 17.2.2015 12:13

Hloupý pokus o protivládní agitku.

Ale proti které vládě je namířena. Proti této, která daně nezvyšuje, nebo proti té minulé, která daně zvyšovala? A co vlády v sousedních zemích? Ty jsou dobré, nebo taky špatné? Také mně připadá, že pan autor zapomněl, že už zde nevládne KSČ, která rozhodovala o nízkých platech jedněch a vyšších pltech druhých, ale je zde již kapitalismus, ve kterém sami kapitalisté rozhodují o nízkých platech jedněch a vysokých platech druhých, nikoliv vláda, jak se nám pan autor snaží podsunout. Nízké důchody jsou potom samozřejmě pod autorovou hranicí vnímatelnosti.

F. Pavlis 17.2.2015 12:23

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

Neskutečné. Víte, kolik stojí platy ve státní sféře a kolik je jejich příjemců, vy antikapitalisto. Víte kdo a proč trvale prosazuje neskutečné dotace ? Máte snad hlavu v rajské omáčce, pane Čermáku ?

V. Čermák 17.2.2015 14:03

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

Vy budete asi ten nepsaný psanec s nízkým platem? A myslíte si, že když by se snížily platy ve státní sféře, že se ty ušetřené peníze přesunou na váš účet? Hm, zajímavá úvaha. No a dotace já jsem nevymyslel, ani nejsem jejich zastánce, ale domnívám se, že jdou především z EU fondů, takže jejich případným zrušením se také neušetří peníze, které, jak se domníváte, by opět mohly skončit na Vašem kontu. Nazýváte mě antikapitalistou, ale vypadá to, že především Vy sím byste se potřeboval kapitalisticky dovzdělat.

T. Hudeček 17.2.2015 22:24

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

Ne snížit platy ve státní sféře. Domnívám se, že minimálně 1/3 státních zaměstnanců a úřadů je zbytečná. Zrušit, propustit. Ušetřené peníze nechat lidem snížením daní.

Do EU fondů platíme peníze z vybraných daní a ty se zpětně přerozdělují "poslušným". Dotace zrušit a snížit daně, peníze zůstanou jejich "producentům".

Není to pouze o vzdělání. Je to i o "práci s mozkem".

V. Čermák 17.2.2015 22:53

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

Jó tak práce mozkem, hm? Chcete tady tvrdit, že kdyby vláda snížila firmám daně, že by jejich šéfové rozdělili ušetřené peníze mezi svoje zaměstnance, tedy ty lidi, co to potřebují? No snad mezi management, což jsou tedy také zaměstnanci, ale ti už dost velké platy mají, neníliž pravda? No a taky, kdyby vláda snížila daně, nemuselo by být dost peněz na Váš nepříliž vysoký důchod, případně na ještě menší důchod Vašich rodičů? No hlavně, že si myslíte, že by se ty peníze dostali mezi lidi. Opravdu dobrá práce mozkem.

T. Hudeček 18.2.2015 0:03

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

Jste blb, který nechápe psaný text (omlouvám se ostatním diskutujícím za ten výraz, ale nemám rád pololidi, kteří překrucují fakta; pokud byste mě za tuto urážku hodlal inzultovat, jsem vám k dispozici, nehodlám se schovávat za anonymitu internetu). Nepíšu o snížení daní firmám ale lidem (ve vašem slovníku pracujícímu lidu neburžoazního původu).

A pokud mi stát nechá víc peněz snížením daní, mohu se o svůj (rodičů) důchod postarat z ušetřených peněz. Ale to vám socialistům nic neříká. O vás když se nikdo nepostará, chcípnete hlady.

F. Ogáv 17.2.2015 13:31

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

Co kouříte pane Čermáku?

V. Čermák 17.2.2015 14:06

Re: Hloupý pokus o protivládní agitku.

No nejraději ferneta, ale i rum, či slivovici, atp. Ale spíš po večerech. ( Starej pán sedí a poslouchá jazz....)

B. Rameš 17.2.2015 10:05

Hezká myšlénka,

ale má to pár háčků: 1) bez zaplacení spotřební daně si nekoupíte benzín, cigára ani to pivo. 2) bez zaplacení DPH si nekoupíte nic. 3) drtivá většina lidí, mne v to počítaje, pracuje v zaměstnaneckém poměru. Těžko si představit, že zaměstnavateli řeknu "neplať za mě daně" a on mi vyhoví - okamžitě by se vystavil postihu. 4) Těch pár desítek tisíc OSVČ, kteří by mohli neplatit, nechá stát s radostí poslat do exekuce. 5) Změna volebního práva je absolutně neprůchozí, to byste musel udělat opravdovou a násilnou revoluci.

Takže zpět držkou do bláta, chámi. Jediné, co ti zbývá, je vylévat si srdce na netu a masochisticky se těšit, co paranoidní alkoholik zase vyvede. Jo, a řešit, jestli jsme, nebo nejsme Charlie.

E. Vašátko 17.2.2015 7:07

Milý pane Husáku, máte sice pravdu,

ale v občanské neposlušnosti není řešení. I kdyby se našel schopný organizátor, nikdy to nebude spontánní a organizátora zavřou mafiáni dřív, než se všichni vzpamatují a ostatní budou zastrašeni. Jediné řešení vidím v dobře organizované politické straně, která se tomu postaví a bude mít dostatečnou podporu v myslících lidech. Bohužel, těch myslících je tady čím dál méně a tak asi budeme pokračovat v jízdě "kočárem černým okolo bílých skal" až do úplného zblbnutí, resp. dosažení totálního socializmu. Také by pomohlo  tvrdě omezené volební právo, které by měli jen ti, kdo platí daně. Jenže okamžitě by povstali všichni dobroserové (ten termín se mě moc líbí) a celá EÚ včetně všech komisí a neexistuje dnes parlament, který by to odhlasoval. Možná také nějaký Mečiar nebo Lukašenko v české podobě. Ovšem to má také své problémy. Ještě že už je mě 72, já už to nějak přežiju, ale nezávidím našim dětem.

J. Slanina 17.2.2015 8:49

Re: Milý pane Husáku, máte sice pravdu,

Přesně tak, pane Vašátko. Na dokreslení jak to kdysi bývalo s tím "volebním právem":

Ottova encyklopedie:

Okolnosti, jež pokládají se za dostatečné, aby odpíráno bylo určitým osobám právo volební, označují se jako důvody vylučovací. Takovými důvody vylučovacími jsou všeobecně:

A) Nezralost věku Pravidelně klade se za podmínku volebního práva dosažená svéprávnost neb určitý věk; tak žádá se v Dánsku dosažený věk 30 let, v Německu, Španělsku, Belgii, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Švédsku 25 let, v Rakousku 24 let, v Nizozemsku 23 let, ve Francii, Anglii, Rumunsku, Srbsku, Bulharsku 21 let, v Uhrách 20 let, ve Švýcarsku podle kantonálních ústav 17 až 20 let B) NEZRALOST ÚSUDKU Z této příčiny vylučují se všeobecně osoby, jež nejsou s to, aby obstarávaly své záležitosti, tedy osoby duševně choré a pod., a vůbec osoby nacházející se pod mocí poručnickou neb opatrovnickou. C) Pohlaví Až posud až na skrovné výjimky všeobecnou je zásada, že ženy nemají se účastniti voleb. D) NEDOSTATEK VZDĚLÁNÍ Někde vylučují se z volebního práva ti, kdo neprokáží aspoň znalost čtení a psaní (v Italii a Portugalsku). E) Pohyblivost pobytu Obyčejně žádá se jistá trvanlivost v pobytu na místě, na kterém má občan odevzdati volební lístek; tak žádá se ve Francii, Italii pobyt aspoň po půl roku, v Rakousku, Belgii, Dánsku, Anglii aspoň po rok, ve Španělsku po dva roky, v Norsku dokonce po pět let před volbou v místě volebním. F) NEZACHOVALOST MAJETKOVÁ Všeobecně odpírá se právo volební těm, na jejichž majetek uvalen byl konkurs, pokud trvá konkursní řízení. G) ÚHONNOST OBČANSKÁ Osoby, které trestány byly pro trestní skutky, nepřipouštějí se k volebnímu osudí, pokud trvají následky odsouzení pro takový skutek. H) ZÁVISLOST HOSPODÁŘSKÁ OSOBY, JEŽ ŽIVÍ SE NA ÚČET VEŘEJNÉ DOBROČINNOSTI, NEMAJÍ OBYČEJNĚ VOLEBNÍHO PRÁVA. Konečně pokládá se činná služba vojenská za důvod vylučující z volebního práva, aby vojsko, majíc stříci veřejný pořádek, nebylo strženo do vírů politických zápasů.

E. Vašátko 17.2.2015 8:56

Re: Milý pane Husáku, máte sice pravdu,

Tady vidíte, o kolik bývali naši předkové moudřejší, než jsme my. Ono ovšem také bývalo lepší i školství a výchova dětí v rodině. Žádné multi kulti - potom to dopadne jako v Norsku, ale i v jiných zemích, to Norsko je pouze vyčnívající vrcholek ledovce.

T. Řehořek 17.2.2015 3:23

Nesmí zůstat u slov

Pane Husáku, máte naprostou pravdu, o tom nemůže být pochyb. Ale jakožto spoluzakladatel začínající firmy a velmi tvrdě pracující člověk vím, že nikdy nesmí zůstat u slov jako "Jedinou šancí je sjednotit se a v přesně dohodnutém okamžiku přestat posílat veš­keré daně na příslušné státní účty."

To není návrh řešení, to je mlácení prázdné slámy. Má-li se něco realizovat, pak to NĚKDO musí realizovat, a to do konkrétního TERMÍNU. Cítíte-li se na to, založte facebookovou skupinu a zkuste nepsané psance sjednotit. Formulujte program. Do roka a do dne sežeňte aspoň 100k fanoušků. Budu jedním z prvních Vašich podporovatelů.

S. Kalužík 17.2.2015 0:36

Je poněkud podivné,

když se ve stejný den objeví dvě výzvy k občanské neposlušnosti. No, kdyby byly každý den čtyři a dnes jen dvě, nebyla by to v podstatě žádný zvláštní výjimka. Čtu NP hezky dlouho, ale moc žádnou takovou výzvu nepamatuji - a buch, zrovna dvě.. Přiznám se však, že tato výzva je pro mne mnohem vážnější, než páně Štěpánkova. Pokud se někomu zdá 100 miliard poměrně malé a přijatelné číslo, pak je minimálně beznadějný optimista - a pan Werich by řekl: "Všimněte si, jak jsem tolerantní" :)

P. Kmoníček 17.2.2015 9:11

Re: Je poněkud podivné,

Ty výzvy jsou stejně vážné a něco signalizují.