22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jakýpak rasisismus

Obrovská tragédie, utonutí dvou sedmiletých dětí vietnamské národnosti, se stala na jezeře Lhota nedaleko Prahy. Svědkové tvrdí, že se dlouho nic nedělo a že se personál koupaliště choval rasisticky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 6.8.2018 18:17

Re: K tomu rasismu a šikaně.

Logiku to možná nemá, ale nezákonné to je. Takže zásahy policie proti prodavačům pašovaného nebo padělaného zboží (padělané je nutně i pašované, protože se nedá deklarovat podle skutečnosti), pěstitelům konopí nebo vařičům pervitinu nejdou známkou rasizmu, ale běžnou policejní prací, za niž jsou policisté placeni.

Nebo máte nějaké signály, že Čechům takové aktivity procházejí?

J. Jurax 6.8.2018 20:45

Hm ... poklesl ... nebo taky ne. Spíš ne ...

P. Smatlak 6.8.2018 9:01

Re: K tomu rasismu

On někdo těm Vietnamcům něco dělá.A to,že jen kšeftují,a to ne vždy podle pravidel a že velká část z nich má obchody jako pračky špinavých peněz z výroby drog,a ,že jsou v obchodech někdy arogantní a drzí, a že kromě prodeje nic jiného nedělají,až na jejich děti to ti připadá normální.Ano ,neberou ,snad podpory,aleoni je vzhledem ke své činnosti,kdy odevzdávají neparné daně a podvádějí ani nepotřebují,protože by potom vyšlo najevo jak z a jakou formou získávají finance.A už si viděl Vietnance dělníka,zedníka,pekaře,lékaře .a pod. a je toho co oni nedělají více.Já ne a když tak to je jen výjimka potvrzující ptavidlo.Takže Vintr začni myslet a ne jen žvanit.

J. Vintr 6.8.2018 14:33

Re: K tomu rasismu

Nemám sice k dispozici žádné statistické údaje, ale vsadím se, že počet Vietnamců, kteří u nás berou nebo kdykoliv v minulosti brali nějaké sociální dávky, se bude limitně blížit nule. Stejně tak jako počet Vietnamců, pobírajících nemocenskou. To, že možná vždycky nedodržují daňové a celní zákony, žádnému občanovi tohoto státu trhat žíly nemusí, protože on tím neutrpí sebemenší škodu. Naopak mnoho lidí si u nich i díky tomu nakupuje levnější zboží. Pokud se vám zboží z vitnamskych stánků a prodejen zdá nekvalitní, nikdo vás nenutí ho nakupovat. Zrovna tak vás nikdo nenutí u Vietnamců nakupovat, pokud se vám nelíbí jejich chování. Já osobně jsem se u nich ale s ničím podobným nikdy nesetkal. To s tím poškozováním výrobců drahých značek je čiročirá pitomost, protoze množina lidí, nakupujících tyhle drahé značky má s množinou lidí, kteří nakupují u stánků zaručeně nulový průnik. Řečeno jednoduše, Vietnamci prodejem "padělaného" zboží nepřipraví výrobce "originálního" zboží ani o jediného zákazníka.

J. Kanioková 6.8.2018 16:04

1*

J. Kanioková 6.8.2018 1:57

Zoufalá situace,

Neštěstí na jezeře Lhota minutu po minutě: děti byly bez pomoci ve vodě několik hodin - https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jezero-lhota-nestesti-utonuti_1808031508_hm

„Tuto pietu jsme chtěli zároveň věnovat tématu lhostejnosti,“ uvedl jeden z řečníků. - https://twitter.com/iROZHLAScz/status/1026131349881675777

Nejdřív jsem četla ten článek v Lidovkách a v tamní disusi taky - "Mám ve Lhote pribuzne, tamni situaci trochu znám. Piskovnu vykopali za totáče, pak prišly restituce a teď to tedy patri nekolika rodinám. Areál je minimálne udrzovaný, ze strany majitelu jde jenom o rejzováni. Kydy o koupáni na vlastni nebezpeči jsou o ničem. Provozovatel koupalište je povinen zajistit plavčika, i kdyz se mu nechce." Hned pak jsem viděla v TV záběry z té situace, a chování ženské v kanceláři nebylo ani trochu vstřícné. Pak byl rozhovor s vedoucím tam toho cirkusu, který uměl akorát hodně lhostejně řečnit, jak u nich je všechno v nejlepším pořádku a jsou absolutně "nevinní". Vypadal, jako by mu bylo všechno naprosto jedno.

Tragedie se stávají. A právě tam kde je hodně lidí a humbuku si nemusíte všimnout, že děti "neblbnou" ale se topí. Co se týče chování personálu, tak bych v tom ani neviděla žádný rasistický podtext, spíš bych si tipla, že se tak ""ochotně"" chovají asi běžně ke všem.

M. Těhanová 6.8.2018 9:39

Re: Zoufalá situace,

Já jsem do dneška o tom nic nečetla, ale - ty děti tam neměli rodiče? Jak to, že je nechali u vody samotné? A to je podstata.