9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jako malé děti

Lítý a nikdy nekončící boj zuřivý mezi „havloidy“ a „klauso-zemanoidy“ tentokrát zkušeně rozpoutal pan premiér, anžto trochu překotně a patrně jaksi nepromyšleně prohlásil, že zesnulý Karel Gott bude mít státní pohřeb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krynický 8.10.2019 20:27

"se příznivci Václava Klause dodnes nevyrovnali se skutečností, jakým způsobem byl a je u našich západních spojenců vnímána a svým způsobem i glorifikována osobnost našeho prvního porevolučního prezidenta"

Aha. Já nevěděl, že nám přejmenování letiště nařídili západní spojenci.

A tedy představa jak je mizerný dramatik a ještě horší prezident Havel "vnímán a glorifikován" západními spojenci je opravdu vtipná.

Ta glorifikace je čistě místní a neskutečně otravná.

J. Anděl 8.10.2019 19:11

Článek dobrý, diskuze až na vyjímky neskutečná :-)

V. Petr 8.10.2019 15:23

Že se Babiš chtěl zpopularizovat státním pohřbem Karla Gotta je možná pravda, ale také lze říci že vyhověl "veřejné poptávce." Šílená akce P&L proti tomuto pohřbu možná vyprovokovala recesistický protinávrh na přejmenování Letiště Václav Havla na Letiště Karla Gotta.

Krom toho nevím, nakolik by V. Havel souhlasil s dnešní činností těch, kdo se jeho jménem zaštiťují a fakticky mu tím škodí.

Š. Hašek 8.10.2019 17:22

Dovolím si poznamenat, že premiérovi úplně stačí "běh času a práce vlády". Popularizovat se musí Halík a Minář, Vážený pane.

Chápu, že novináře séře, že ho nemohou odvolat, vyměnit. Rovněž Aňu a Svěráka mate, že byly a budou volby.

A trenýrkáři zvládnou právě jen ty trenýrky. No, nic moc.

V. Čermák 8.10.2019 18:38

Těžko říct, jestli se Babiš chtěl zpopularizovat, populární je už tak dost. Fakt ovšem je, že on je schopný a reaguje a rozhoduje rychle. A prohlášení vydal, když Fiala a Bartoš ještě pobývali v posteli, že? ;-D

Š. Hašek 8.10.2019 19:14

Ono je to těžké, Fiala a Bartoš jsou naslouchači bruselského větru.

Babiš jest lišák, všemi čechoslovakistickými/obchodními mastmi mazaný. Docela ujde. Gazdík a Fiala ještě nepochopili, že podobné jako oni si maže na chleba už skoro čtyřicet let. Takový Pospíšil se počůrává i před Norou.

Klaus ml. už toho dost chápe. No, není divu.

V. Čermák 8.10.2019 13:26

Tak Politikum z Gottovy smrti neudělal Premiér, ale především Premiérovi nenávistní nepřátelé. Mimochodem, premiér je konzistentní a všechny Velké Čechy, což Gott byl, hodně oslavuje a propagujeR^

M. Prokop 8.10.2019 15:38

Bureš smrt využil jako první, co což byl svými zdejšími vyznavači i chválen, bez uvážení toho, že jeho konkurenti prostě nemají takové propagační možnosti jako z božího dopuštní premiér.

V. Čermák 8.10.2019 18:32

Bureše neznám. Pokud zemře nějaká významná osobnost, je téměř povinností, aby se jejím pohřbem zabývala vláda. Z hlediska premiéra Babiše a vlády naprosto v pořádku. Pohřbu Havla se např. ujal prezident Klaus. Mimochodem, premiér Babiš je premiérem hlavně proto, že drtivě vhrál volby. A jelikož dělá dobré skutky pro hodně lidí, jistě i bůh je na jeho straně;-D....

M. Němec 8.10.2019 11:39

Tak čtvrtá zprava ve sboru v první písničce je Olina Blechová - Matušková.

Ta se taky natlačila, kam to jen šlo;-D;-D;-D.

Intonuje, ale její zpěv mi vždycky připadal jako řvaní. Dynamika hlasu nulanulaprd. Třeba při tom taky řvala.;-D

V. Němec 8.10.2019 10:36

Mše byla jako obřad od počátku koncipována jako připomínka na poslední večeři s Ježíšem.

Později začala se zneužívat jako orodování za zemřelé. - Nesmysl! Co bylo, bylo, měnit se již nic nedá.

A Gott a kostel a mše za jeho života? Po smrti je to k ničemu, jen pro presentaci jiných.

Mistr to měl předpokládat a vyjádřit své přání před smrtí. Ale to asi nebylo jeho přání, mít jen prostý pohřeb.

V. Čermák 8.10.2019 18:44

Je známo, že mistr Gott dělal maximum pro svoje fanoušky. Určitě jen Nenávistný Blb by jim chtěl bránit v posledním rozloučenímRv

J. Schwarz 8.10.2019 10:20

Zaplať pámbu za naše "malé české problémy", osobně bych je neměnil za ty "velké francouzské" či ještě větší "evropské" jako jsou policajti zavraždění "soudruhem islamistou v uniformě" či přísun afrických migrantů prostřednictvím "neziskovek". Nechť stále zůstává "Gott mit uns" a ďábel v podobě pseudokněze Halíka nechť odstoupí..

K. Salajka 8.10.2019 12:57

U Lampedusy se bojuje za Prahu a obávám se, že Salvini zrovna prohrává na body.

P. Hofman 8.10.2019 9:29

Pár faktů k článku:

1) Vdova s rodinou nic na pravou míru neuvedla, jen veřejně odsouhlasila formu pohřbu se státními poctami, tak, jak to vláda nakonec schválila.

2) Nevím, z čeho autor soudí, že je Tomáš Halík "zběsilým knězem", natož že má nějakou svou " havlovsky-ateisticko-katolickou družinu pražsko-kavárenskou "? Nic takového samozřejmě nemá a jeho výhrady k pohřbu K.G. jdou dovnitř církve a jsou tudíž věcí pouze a jen této církve a jejích věřících. Nám nekatolíkům (autor sám tvrdí, že katolíkem není) je do toho skutečně ho(u)...!

(Mimochodem, v jeho kritice mše v KSV s ním nesouhlasím. Můj strýc, katolický duchovní, pouštěl v šedesátých letech ve svém kostele písně Karla Gotta, a musím říct, že se to jeho farníkům evidentně velmi, velmi líbilo. Ale jak píšu výš, jako nekatolíkovi mi do toho nic není, je to pouze můj osobní, laický názor.)

3) O denacifikaci v poválečném Německu (či též Rakousku) by si měl autor něco přečíst. Ano, nacistické symboly a jakékoliv velebení nacismu byly zákony přímo zakázány, něco jako "lustráky" tam měli taky, běžný, každodenní život šel ale jinudy, ne příliš odlišně od nás.

4) Autor tvrdí, že žije ve Francii. Možná by se tedy měl poptat sousedů, jaký (že by "státní"?) pohřeb měli v posledních dvou letech třeba zpěváci a baviči Charles Aznavour či Johnny Hallyday? Bylo to z vůle či nešikovnosti tamějších prezidentů, nebo jen populismus natož, nedej Bůh, dokonce i vzdání holdu někomu, koho si Francouzi vážili?!

M. Prokop 8.10.2019 8:50

Jak to bylo s nabídkou státního pohřbu, to už proběhlo včerejšími diskusemi. Burešův omyl.

Zbožštění Havla a jeho celebrování při každé možné i nemožné příležitosti otravuje více lidí, než jen příznivce Václava Klause.

M. Valenta 8.10.2019 9:47

Rozumím tomu dobře, že souhlasíte s návrhem Juniora vyměnit jedno zbožštění za druhé?

M. Prokop 8.10.2019 9:57

Jako obvykle tomu rozumíte špatně. Vadí mi každé zbožštění, pokud mne jeho projevy otravují. So geht das,

Š. Hašek 8.10.2019 10:42

Docela kecáte, o letišti Praha-Ruzyně VK ml. neřekl ani slovo.

P. Lenc 8.10.2019 11:19

Jo pane Hašku, ale Valenta jako levičák má lhaní v genech.Nakonec, nelže poprvé.

M. Valenta 8.10.2019 13:25

Změnu názvu formou plebiscitu navrhl člen Trikolóry Grygar a Junior se (dosud) neohradil. Je to tak lepší?

M. Prokop 8.10.2019 15:40

Hlavně je to něco jiného, než vaše "Rozumím tomu dobře, že souhlasíte s návrhem Juniora vyměnit jedno zbožštění za druhé?".

Š. Hašek 8.10.2019 17:27

Mein lieber Gott,

co takhle Trikoloru zakázat .... jeden její člen navrhl referendum/anketu ...... a asi fest naštval paní Havel Veškrnovou.

Pane Valento, že máte doma kvašené muchomůrky? Mě to vadí "všechno", já jsem totiž "Praha-Ruzynista"!

O. M. 8.10.2019 8:49

Pane Mařáku, nemíchejte příznivce a odpůrce V.H. či V.K. s příznnivci a odpůrci "státního pohřbu" Karla Gotta. To jsou dvě zcela rozdílné věci (ale pro kopnutí si do jedněch či druhých se vám to hodí). Věc se má tak, že politici k smrti rádi parazitují na popularitě druhých, jen aby se o nich mluvilo. Babiš zrovna tak, navíc nezná rozdíl mezi státním pohřbem a pohřbem s poctami.

Karla Goťa si vážím zejména pro jeho naprostou profesionalitu, ale na Sv. Víta to opravdu není.

Jeho pohřeb je skvělou možností, jak přenést pozornost davů (doporučuji film Wag theDog, česky Vrtěti psem). Všimněte si, v Lánech se sejdou 4 prezidenti, pár hodin nato zemře zpěvák, a po prezidentech (málem) pes neštěkne.

J. Vrzal 8.10.2019 9:33

Hm, tak pan Marak rad micha jablka a hrusky, predvadi ukazkove osli mustky. Je tim zde povestny. To nema smysl resit.

Š. Hašek 8.10.2019 8:46

Nějak jsme se nepoučili, kterak se ze stanice Moskevská na Smíchově opět stala stanice Anděl. Jednoduché jak facka, říkali kdys učitelé.

Jako "matematický a zeměpisný logik amatér" se domnívám, že letiště Praha je dostatečně srozumitelný název. V případě několika letišť potom doplněno zeměpisně - Ruzyně. Zajímavé je, že z nějakého hnutí mysli pana Feniče ...... a už to byl celostátní kolosproblém/akce.

A na rovinu řeknu, že mi v Praze ta nějaká "Moskevská" chybí, nemáme podpovrchovou tramvaj a máme metro, bezvadné, přesné, ...... a řekl bych, že snad i díky Moskvě/tedy sovětskému posudku dopravy v Praze. Ale možná se najdou tací, kteří metrem zásadně nejezdí - právě kvůli té Moskvě. Zkráceno.

M. Prokop 8.10.2019 8:56

Naštěstí už jsou sovětské vagony metra dílem přestavěny, dílem nahrazeny. Byl to děs běs.

Systém metra není sovětský patent. Že by někdo rourou nejezdil kvůli Moskvě, to jsem ještě nezaznamenal.

Ty názvy - pro lepší orientaci je výhodné, pokud díra v zemi odpovídá názvu na povrchu. Moskevskou v Praze máme, až pod ní bude roura, ať se tak klidně jmenuje. Na Andělu to bylo poněkud zavádějící, tam ulice Moskevská nikdy nebyla, ani za bolševíka, jen Štefánikova se jmenovala S.M. Kirova, ale to už bylo napraveno v době, kdy kolem toho nevznikl povyk.

Š. Hašek 8.10.2019 9:08

Nejde o vagony, jde o koncepci. Vagony nové, moderní se vyrobí snadno. Ta tramvaj by byla tragédie.

Malinko jsem doufal, že můj text nebudete brát doslova. Ta narážka na neježdění metrem se týkala též současného bláznění kol Ruska a Putina. No nic.

M. Moravcová 8.10.2019 8:44

Chtěla jsem si přečíst - ale klauso-zemanoidi mi to zakázali. Už od první věty je jasné, na které straně stojíte.

J. Vavrochová 8.10.2019 8:23

Návrh na přejmenování pražského letiště mi připadá jako recesistická provokace, prostě jen tak, aby bylo o čem mluvit, psát a nad čím se rozhořčovat; je to v tomto ohledu opravdu nosné téma.;-)