11.7.2020 | Svátek má Olga


SPOLEČNOST: Jako malé děti

8.10.2019

aneb Halík a Gottovo letiště z Trikolóry

Lítý a nikdy nekončící boj zuřivý mezi „havloidy“ a „klauso-zemanoidy“ tentokrát zkušeně rozpoutal pan premiér, anžto trochu překotně a patrně jaksi nepromyšleně prohlásil, že zesnulý Karel Gott bude mít státní pohřeb, což nakonec vdova po Mistrovi společně s pozůstalou rodinou uvedli na pravou míru, dali přednost pohřbu se státními poctami a ukázali tak, že mají mnohem více zdravého rozumu, taktu a moudrosti, než profesionální politici ve Strakovce.

Premiér Babiš, ať již chtěně či nechtěně, svým skvělým státnicko-diplomatickým činem vyvolal tak mocnou bouři, že její ohlasy v mediálním prostoru doposud nevyšuměly do ztracena ani takřka po týdnu. A to je co říct, jářku.

A tak zatímco na jedné straně zběsilý kněz Halík se svou havlovsky-ateisticko-katolickou družinou pražsko-kavárenskou mocně brojí proti mši v katedrále svatého Víta a mezi mnoha dalšími se i Pavel Šafr svým článkem také příliš nevyznamenal, tak na druhé straně frontové linie mne mezi jinými zase zaujal jeden z lídrů hnutí Trikolóra, jenž začal sepisovat petici k přejmenování letiště Václava Havla na letiště Karla Gotta a v jehož závěsu do mohutné řeže jako obvykle přispěchal náš současný viceprezident Jiří Ovčáček: „Již dlouho varuji před patologickou sedlinou české společnosti. Tito lidé organicky navazují na temné období druhé republiky. Uvědomme si to a bojujme s tím.“ (Mám-li se zmínit o tom nejznámějším.)

Celé to přízemně pavlačové hemžení je vlastně jen důkazem, že se příznivci Václava Klause dodnes nevyrovnali se skutečností, jakým způsobem byl a je u našich západních spojenců vnímána a svým způsobem i glorifikována osobnost našeho prvního porevolučního prezidenta, a nepříznivci komunistické totality jako třeba i já se skutečností, že u nás neproběhla dekomunizace ve stylu denacifikace v poválečném Německu, současní komunisté se podílí na moci, jsou v parlamentu, různí darebáci z jejich středu podporují svými návštěvami cizí mocnosti v protikladu k oficiální politice ČR, a bývalí komunisté vládnou a zastávají vrcholná místa státní správy. „Nejsme jako oni“ však vymyslel a hlásal Václav Havel, co se dá dnes po tolika letech dělat...

A že bude odsloužena mše v katedrále svatého Víta, no a co jako? To mne vůbec nijak nevzrušuje, neboť Karel Gott si vzhledem ke svému nepopiratelnému významu v pop-kultuře naší země podle mne zcela jistě zaslouží symbolicky významné a důstojné rozloučení se svými spoluobčany, navíc nejsem fandou ani jednoho náboženského spolku z biblické trojice pokrevního bratrstva abrahamitů. Mnohem více mně vadí skutečnost, že prezidenti republiky mají během výkonu svého mandátu úřad a trvalý pobyt v sídle českých králů na Hradě a genius loci toho prastarého a legendami opředeného místa jim všem zaplavuje vědomí jakousi nepříliš vhodnou, těžko vědecky identifikovatelnou a navenek se projevující poněkud přehnanou nesoudností. A pak že kameny s lidmi nekomunikují…

Karel Gott nazpíval všechno možné a každý si patrně najde něco, co by ho mohlo v jeho tvorbě nějakým způsobem zaujmout. Mně jsou blízké jeho začátky, kdy zpíval bigbít a rokec. Z vůle či nešikovnosti pana premiéra se tak nakonec bohužel stalo z odchodu Karla Gotta politikum, ale pevně věřím, že vášně pomalu utichnou a situace se opět zklidní.

Ať tedy Karel Gott odpočívá v pokoji a přeji jemu i jeho pozůstalým, aby celý ten akt rozloučení se státními poctami proběhl důstojně, což se podle mne určitě stane.

.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasemTrpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.